BMW i

360° ELECTRIC – POHODLNÁ E-MOBILITA KDEKOLIV A KDYKOLIV.

Nabíjení BMW i8.

Kromě různých asistenčních služeb a volitelných možností flexibilní mobility nabízí komplexní balíček služeb 360° ELECTRIC také inovativní koncepci nabíjení. BMW i8 lze velmi pohodlně nabíjet doma s využitím nabíjecí stanice BMW i Wallbox nebo nabíjecího kabelu – a v případě potřeby také zelenou elektřinou, kterou zprostředkuje služba BMW Green Energy. Řidičům je na cestách k dispozici stále rostoucí počet veřejných dobíjecích míst, k nimž se snadno a pohodlně dostanete s kartou ChargeNow. BMW i8 umí díky inovacím, jako jsou například služby BMW i ConnectedDrive pro navigační systém, snadno najít nejbližší nabíjecí stanici.

KOMPLETNÍ PROPOJENÍ.

 

 

360° Electric.

Podívejte se na film o tom, co může nabídnout systém 360° ELECTRIC.

NABÍJENÍ DOMA.

Doma lze BMW i8 lze velmi snadno nabít pomocí dobíjecích stanic BMW i Wallbox nebo BMW i Wallbox Pro. Tyto dobíjecí stanice, namontované na domě či na zdi v garáži, nejenže opticky doplňují unikátní design vozů BMW i8, ale také je nabíjejí rychleji než konvenční, standardně nabízený dobíjecí kabel – s dobíjecí stanicí BMW i Wallbox Pro lze akumulátor BMW i8 nabít na 80 % jeho kapacity za méně než dvě hodiny.

Instalační služba BMW i vám poskytne odborné poradenství a montáž nabíjecí stanice u vás doma nebo v garáži. Během poradenství zkontroluje odborně vyškolený pracovník možné přípojení Wallboxu. Po jeho motáži vám sdělí pokyny jak Wallbox používat. Bezpečný provoz je zajištěn prostřednictvím 24měsíční záruky. A protože se BMW i zasazuje o kompletní trvalou udržitelnost ve světě e-mobility, můžete si na požádání u vybraných BMW i partnerů smluvit odběr zelené energie, nebo si můžete vyrábět svou vlastní pomocí solárního přístřešku.

*V závislosti na místní elektrické síti.

 • BMW i Wallbox

  BMW i Wallbox a BMW Wallbox Pro jsou domácí nabíjecí stanice, které umožňují bezpečné, rychlé a snadné dobíjení BMW i8.

  Obě nabíjecí stanice BMW i Wallbox jsou navrženy pro jednoduché a spolehlivé dobíjení. Jakmile dojde ke spojení automobilu a nabíječky kabelem, nabíjení se spustí automaticky. Dalším výbavovým prvkem dobíjecí stanice BMW i Wallbox Pro je barevný dotykový displej pro intuitivní ovládání.

  Pomocí domácích nabíječek BMW i Wallbox se BMW i8 nabije na 80 % kapacity akumulátoru za méně než dvě hodiny*.

  Tato domácí dobíjecí stanice rovněž nabízí možnost využívat vlastní, doma vyrobenou zelenou a solární energii – pro rychlé nabíjení a ještě trvalejší udržitelnost.

  *V závislosti na místní elektrické síti.

 • Zelená energie

  Smlouva na Zelenou elektřinu vám dává možnost nakupovat k nabíjení vašeho BMW i8 elektřinu z obnovitelných zdrojů – aby nejen každá jízda, ale také každý proces nabíjení probíhal zcela bez emisí. Nabídka Zelené energie patří neodmyslitelně do nabídky portfolia služeb BMW i.

BMW i WALLBOX.

Rychlé. Bezpečné. Hospodárné.

DESIGN.

Nová nabíjecí stanice BMW i Wallbox ohromuje svěžím designem a vysoce kvalitními materiály.

Při každodenním využívání se domácí nabíjecí stanice vyznačují výjimečnou praktičností. Jejich kompaktní rozměry, funkční design a dlouhý kabel usnadňují obsluhu a proces nabíjení.

NABÍJENÍ.

Zapojit nabíjecí kabel, to je vše, co je potřeba – proces nabíjení začne automaticky.

Příkon nabíjení dosahuje v jednofázovém režimu 7,4 kW a až 11 kW ve třífázovém. To znamená, že vysokonapěťový akumulátor BMW i8 lze nabít na 80 % kapacity za méně než 2 hodiny. Proto je proces nabíjení rychlejší a pohodlnější než v případě nabíjení standardně dodávaným nabíjecím kabelem.

Interiér vozu lze během procesu nabíjení vyhřát nebo vychladit. Energie potřebná k těmto úkonům není čerpána z akumulátoru, což maximalizuje výsledný dojezd vozu.

INSTALACE.

Využijte instalační služby BMW i eInstallation.

Služba vám poskytne odborné poradenství a montáž nabíjecí stanice u vás doma nebo v garáži.

Během poradenství zkontroluje odborně vyškolený pracovník možné připojení nabíjecí stanice Wallbox. Po jeho montáži vám sdělí pokyny, jak Wallbox používat. Bezpečný provoz je zajištěn prostřednictvím 24měsíční záruky.

BMW i WALLBOX PRO.

Chytré. Trvale udržitelné. Multifunkční.

DESIGN.

Nižší sazby a inteligentní propojení s chytrými domácími systémy a energetickými systémy – BMW i Wallbox Pro kombinuje nejvyšší kvalitu provedení a maximální funkčnost.

BMW i Wallbox Pro se obsluhuje prostřednictvím 7palcového dotykového displeje, který umožňuje regulovat nabíjecí proces, stejně tak jako nabízí excelentní přehled o vaší spotřebě. Tato nabíječka je chráněna před neautorizovaným použitím pomocí kódu PIN. Díky vysoko umístěnému kabelu je celá obsluha velmi snadná a připomíná konvenční čerpání paliva. Optimální délka kabelu zabraňuje jeho kontaktu se zemí, což minimalizuje riziko jeho poškození. Atraktivní světelný LED pásek ukazuje aktuální průběh nabíjení.

KONCEPT OVLÁDÁNÍ.

Ovládacím centrem nabíječky BMW i Wallbox Pro je 7palcový dotykový displej umožňující měnit různá nastavení. Obsluha je možná venku, za nepříznivého počasí a dokonce i s rukavicemi. Jakmile se k nabíječce přiblížíte, senzor rozpozná vaši přítomnost a automaticky rozsvítí displej.

Displej zobrazuje aktuální spotřebu elektřiny, stejně tak jako informace o předchozích nabíjecích cyklech.

Když integrujete nabíječku BMW i Wallbox Pro do domácí elektrické sítě, aplikace BMW i Wallbox Remote umožní vzdáleně obsluhovat všechny její funkce pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

NABÍJENÍ.

Stačí jen zapojit kabel a nabíjení se spustí automaticky podle vašich osobních požadavků.

Nabíječka BMW i Wallbox Pro nabíjí výkonem 7,4 kW, což zajistí velmi rychlé dobití elektrických a plug-in hybridních vozů. Vysokonapěťový akumulátor BMW i8 se na 80 % procent své kapacity nabije za méně než dvě hodiny.

Sami se rozhodněte, jaký druh elektřiny pro nabíjení svého vozu použijete. Inteligentní nabíjecí funkce nabíječky BMW i Wallbox Pro s elektroměrem umožňuje používat vlastními silami vyrobenou elektřinu (například z domácích solárních panelů, které zajistí skutečně bezemisní mobilitu) k nabíjení vozu. Když tato energie není k dispozici, nabíječka BMW i Wallbox použije elektřinu ze standardní sítě.

VYUŽITÍ VLASTNÍ ELEKTŘINY.

Volitelný elektroměr BMW i Wallbox umožňuje integraci vlastních solárních panelů do systému nabíjení vašeho vozu. Nabíječka BMW i Wallbox Pro optimalizuje nabíjecí proces tak, že využívá dostupnou elektřinu těchto panelů k nabíjení. Tím je zaručena maximální možná míra bezemisní mobility.

SPRÁVA UŽIVATELE.

BMW i Wallbox Pro umožňuje nepřetržitě sledovat spotřebu elektrické energie.

V případě, že svůj vůz máte jako služební, je k dispozici funkce, která počítá spotřebovanou elektřinu odděleně. Tato data lze následně daňově uplatnit.

Detaily o spotřebě elektřiny jednotlivých uživatelů je možné také posílat e-mailem přímo z nabíječky BMW i Wallbox Pro.

MANAGEMENT NABÍJENÍ

Integrovaný systém řízení nabíjení nabíječky BMW i Wallbox Pro dokáže rozpoznat, kolik elektřiny je aktuálně potřeba pro chod domu, a této spotřebě automaticky přizpůsobí nabíjecí výkon.

Tím je zaručena maximální účinnost nabíjení s ohledem na provoz všech elektrických spotřebičů ve vašem domě.

Jediným pohledem na dotykový displej zjistíte, kolik elektřiny je odebíráno z domácí elektrické sítě.

INSTALACE.

Využijte instalační služby BMW i eInstallation.

Služba vám poskytne odborné poradenství a montáž nabíjecí stanice u vás doma nebo v garáži.

Během poradenství zkontroluje odborně vyškolený pracovník možné připojení nabíjecí stanice Wallbox. Po jeho montáži vám sdělí pokyny, jak Wallbox používat. Bezpečný provoz zajišťuje 24 měsíční záruka.

DOBÍJENÍ NA CESTÁCH.

BMW i vytvořilo inovativní službu, která nabízí ideální možnost, jak dobít vaše BMW i8 i v běžném provozu. Služba mobility ChargeNow od BMW i sdružuje mimořádně velký počet poskytovatelů dobíjecích stanic, kde můžete nabít vaše BMW i8. Navigační systém BMW i8 usnadňuje vyhledávání nabíjejících stanic, které se zobrazují ve voze, v aplikaci BMW i Remote a na internetovém portálu BMW ConnectedDrive.

 • ChargeNow

  Služba ChargeNow nabízí přístup k veřejným nabíjecím stanicím partnerů BMW i. Koncepce BMW i zahrnuje do sítě ChargeNow velký počet poskytovatelů, aby bylo možné co nejsnadnější a optimální využití různých nabídek a technologií. S kartou ChargeNow je můžete snadno využívat. Na konci měsíce dostanete výpis s jasným přehledem všech svých nabíjecích operací pomocí karty ChargeNow. Navigační systém BMW i zobrazí s pomocí BMW ConnectedDrive všechny dostupné nabíjecí stanice.

DOBÍJENÍ BĚHEM JÍZDY.

V neelektrických jízdních režimech je vysokonapěťový akumulátor dobíjen přímo spalovacím motorem, takže je k dispozici jako dodatečný zdroj výkonu. Akumulátor se nejvíce dobíjí v režimu SPORT, stejně tak jako při rekuperaci probíhající během brzdění. V režimech ECO PRO a COMFORT proudí do akumulátoru odpovídajícím způsobem méně energie. A když se svým BMW i8 jedete v hybridním režimu, je akumulátor dobíjen výhradně regenerací kinetické energie.

INDIVIDUÁLNÍ JÍZDNÍ PROJEV.

Reálná spotřeba BMW i8 se odvíjí od osobního přístupu. Zásluhou komponentů elektrického pohonu má individuální řidičský styl větší vliv na reálnou spotřebu paliva, než je tomu u konvenčně poháněných automobilů. S plně nabitým akumulátorem činí dojezd čistě na elektřinu 37 kilometrů. Je-li aktivován režim eDrive, maximální rychlost pouze na elektrický pohon dosahuje 120 km/h. V jízdních režimech COMFORT a ECO PRO spalovací motor spíná automaticky, inteligentně kooperuje s hnacím systémem a dobíjí akumulátor. V režimu SPORT běží spalovací motor nepřetržitě. Spotřeba paliva BMW i8 je ovlivněna stylem jízdy a také délkou trasy – čím častěji nabíjíte akumulátor kabelem z Wallboxu, tím více čistě elektrických kilometrů ujedete, a snížíte tak celkovou spotřebu paliva.

 • Jízda ve městě

  Při jízdě ve městě dokáže BMW i8 plně využít silných stránek plug-in hybridního pohonu. Krátké vzdálenosti lze urazit čistě na elektřinu a provoz v režimu HYBRID umožňuje kombinovanou spotřebu 2,1 l na 100 km s hodnotami emisí CO2 jen 49 g/km. Při jízdě po městě lze s BMW i8 snadno dosáhnout spotřeby pod tři litry na 100 km.

 • Každodenní provoz

  Používáte-li BMW i8 pro každodenní dojíždění do vzdálenosti 60 až 80 km, spotřeba benzinu dosahuje přibližně 5 l na 100 km. To znamená, že si každý den můžete užívat radost z jízdy plnohodnotným sportovním vozem a současně využívat výhod velmi nízké spotřeby srovnatelné s kompaktním automobilem.

 • Jízdy na velké vzdálenosti

  BMW i8 prokazuje, že i na dlouhých trasách dosahuje mimořádné hospodárnosti. Záleží sice na aktuální úrovni nabití vysokonapěťového akumulátoru, ale při vaší cestě na dovolenou zůstane spotřeba benzínu i nadále pod 8 l na 100 km.

 • Sportovní jízda

  Pokud v režimu SPORT chce využít plný výkon BMW i8, zážehový motor se při každé příležitosti snaží dobíjet akumulátor a v kterémkoliv okamžiku tak zaručuje plný výkon hnacího ústrojí. Výsledkem je průměrná reálná spotřeba 12 litrů na 100 km – hodnota, která je v porovnání s konvenčními sportovními vozy se srovnatelnou dynamikou přibližně třetinová.

DALŠÍ NABÍDKY.

BMW i vyvinulo udržitelnou koncepci servisu v rámci služby 360° ELECTRIC, která zaručuje spolehlivou všestrannou péči před zakoupením BMW i8 i po zakoupení – a která také zajišťuje, že zůstanete mobilní za každé situace.

 • Asistenční služby

  Asistenční služby BMW i poskytují širokou škálu služeb, které byly speciálně vyvinuty pro BMW i a které vám umožní se uvolnit a vychutnat si každou jízdu ještě předtím, než nasednete do BMW i8.