ČAS NA NOVÝ IDEÁL.

BMW i

Design BMW i8.

ČAS NA NOVÝ IDEÁL.

Design BMW i8.

Na první pohled sportovní vůz. Při pohledu zepředu je extrémně nízký a široký, s plochou siluetou, dominantně tvarovanými plochami a jednoznačně vedenými linkami. Při bližším pohledu spatříte promyšlený koncept zcela nového druhu vozidla. Design je podřízen jedinému účelu. Udržitelnost a hospodárnost se setkávají s dynamikou a sportovním charakterem. Na silnici BMW i8 předvádí vzájemnou souhru všech těchto ideálů: působí doslova jako přibité k vozovce, tedy přesně v duchu, jaký očekáváte od BMW.

ČAS NA NOVÝ IDEÁL.Design BMW i8.

Na první pohled sportovní vůz. Při pohledu zepředu je extrémně nízký a široký, s plochou siluetou, dominantně tvarovanými plochami a jednoznačně vedenými linkami. Při bližším pohledu spatříte promyšlený koncept zcela nového druhu vozidla. Design je podřízen jedinému účelu. Udržitelnost a hospodárnost se setkávají s dynamikou a sportovním charakterem. Na silnici BMW i8 předvádí vzájemnou souhru všech těchto ideálů: působí doslova jako přibité k vozovce, tedy přesně v duchu, jaký očekáváte od BMW.

BMW i

FILOZOFIE DESIGNU.

Celkový tvar a podoba BMW i8 ladí s designérským přístupem BMW i, který vytváří unikátní spojení mezi průkopnickou udržitelností a prémiovým charakterem. Tento přístup zahrnuje i tak zvaný černý pás. Tento charakteristický černý designový prvek vede u všech modelů BMW i od ledvinek masky chladiče přes střechu až do zadní části vozu. Pro BMW i je typický také „streamflow“ design karoserie, otvory vzduchových clon, stejně jako LED diodové světlomety pro denní svícení ve tvaru písmene U a LED diodová koncová světla. V interiéru BMW i se projevuje filozofie designu použitím vybraných lehkých materiálů z obnovitelných zdrojů. Komponenty vyrobené z obnovitelných zdrojů se systematicky používají všude, kde je to jen možné.

EXTERIÉR.

Dlouhý rozvor, krátké převisy, skvělá stabilita vozu přimknutého k povrchu vozovky: BMW i8 má všechny vlastnosti čistokrevného sportovního vozu. Přední část vozu působí jako extrémně nízká a široká. Vše je navrženo s ohledem na dosažení optimální aerodynamiky. Plochá, avšak výrazná maska chladiče ve tvaru ledvinek jasně prozrazuje geny BMW. Černý pás ve tvaru písmene V začíná na kapotě a dynamicky se táhne podél karoserie do zadní části vozu. Při pohledu z boku podtrhuje dynamiku zdůrazněný klínovitý profil, dlouhé protažené linie a plochá silueta. Vícevrstvý design vytváří extrémně sportovní celkový vzhled. Tím se všechny povrchy harmonicky propojí a dodávají vozu kompaktní a neuvěřitelně agilní výraz. BMW i8 díky tomu vypadá jako jediný propojený celek a vyzařuje mimořádnou sílu.

 • Barvy karoserie

  BMW i8 je k dispozici ve čtyřech různých barevných provedeních:
  „Sophisto Grey“ s briliantovým efektem s kontrastními prvky v odstínu „BMW i Blue“ nebo metalickém odstínu „Frozen Grey“
  Metalický lak „Ionic Silver“ s kontrastními prvky v odstínu „BMW i Blue“
  Lak „Protonic Blue“ s kontrastními prvky v metalickém odstínu „Frozen Grey“
  „Crystal White“ s perleťovým efektem s kontrastními prvky v odstínu „BMW i Blue“ nebo metalickém odstínu „Frozen Grey“

LED SVĚTLOMETY S LASEROVOU TECHNOLOGIÍ.

LED světlomety jsou u BMW i8 standardem a dokonale zapadají do konceptu tohoto výjimečného sportovního vozu. Všechny světelné prvky jsou vybaveny technologií LED. Přední světlomety mají pro BMW i typický tvar ve stylu písmene U a obsahují světla pro denní svícení a vestavěné směrové ukazatele. Druhý široký světelný rámeček prozrazuje použití na přání dodávaných dálkových světlometů s laserovou technologií. Laserové světlomety výrazným způsobem zvyšují dosah světelného kuželu a zlepšují osvětlení vozovky a okolí. Podsvícení světle modrým odstínem prozrazuje použití této inovativní laserové technologie. Navíc, boční kryt světlometů vybavených laserovým světlem není ztmavený, ale metalicky stříbrný. Vzhled laserových světlometů je jedinečným a nezaměnitelným rysem BMW i8.

VÝKLOPNÉ DVEŘE.

Vzhůru do nových výšin: díky velkolepým výklopným dveřím je sportovní charakter vozu BMW i8 okamžitě rozpoznatelný. Atypický systém otevírání dveří je speciálním designérským prvkem, který skvěle doplňuje jemně vedené křivky aerodynamicky optimalizované karoserie. Dveře také zvýrazňují celkově sportovní charakter interiéru. Díky použití hliníku, karbonu a termoplastů jsou výklopné dveře přibližně o 50 % lehčí než konvenčně vyráběné dveře. Výsledkem je obzvláště pohodlné otevírání a zavírání dveří zevnitř vozu. Klika je ergonomicky umístěna uvnitř dveřního panelu a působí také jako dekorativní prvek.

INTERIÉR.

Sportovní vzhled exteriéru je patrný také v interiéru BMW i8. Všechny prvky jsou lehké a dynamicky umístěné. V interiéru vytváří princip vícevrstvého designu nový vztah mezi funkčností a čistou formou. Konstrukce z lehkých materiálů je realizována zcela zjevně, například viditelnými karbonovými plochami na nástupních prazích, které zdůrazňují nízkou hmotnost vozu BMW i8. V designu BMW i8 je rovněž markantní klasický sportovní charakter a pro BMW typické zaměření na řidiče. Středová konzola je mírně pootočena k řidiči. Všechny přístroje a digitální přístrojová deska s dvěma velkými displeji jsou snadno ovladatelné. Všichni cestující sedí nízko a úzká odlehčená sedadla poskytují spolehlivou podporu a vynikající pohodlí dokonce i při rychlých průjezdech zatáčkami. Ovladač iDrive se nachází na středové konzole, která interiér opticky rozděluje.

 • Udržitelné materiály

  Barevné a materiálové provedení podtrhuje hlavní myšlenku koncepce inteligentního a udržitelného sportovního automobilu. Použití vybraných materiálů, jako je velmi lehký plast z recyklovaných PET lahví a další prvky šetrné k životnímu prostředí, ztělesňují udržitelnou mobilitu budoucnosti. Interiér zároveň v každém detailu vyzařuje moderní sportovní dojem a špičkový charakter, což je aspekt, který se jasně promítá do všech tří designových typů interiéru.

 • Ambientní osvětlení

  Díky speciální možnosti ambientního osvětlení v rámci výbavy na přání si řidiči mohou nastavit vlastní osvětlení interiéru BMW i8 podle aktuální nálady. Osvětlení využívající technologii LED podtrhuje luxusní atmosféru interiéru a v případě potřeby funguje také jako zdroj světla. Řidič může volit mezi modrým osvětlením „EfficientDynamics Blue“, oranžovým „Amber“ a bílým „White“. Výsledkem je zářivý interiér, jehož světlo se line dveřmi k přístrojové desce a od volantu k prostoru na nohy.

DESIGN INTERIÉRU.

Nezaměnitelný, sportovní, moderní a ekologicky šetrný. Hlavní myšlenka sportovního automobilu budoucnosti se odráží také v designu barev a materiálů v interiéru. Na výběr jsou tři vysoce kvalitní výbavové linie HALO, CARPO a NESO. A všechny tři prokazují, že udržitelnost a špičková kvalita se v žádném případě nevylučují – naopak jsou ve vzájemné harmonii takovým způsobem, který je dobrým příslibem pro budoucnost. Nejlepším příkladem je použití lehkých a recyklovaných materiálů, stejně tak jako kůže, jež byla vyčiněna v extraktu z olivových listů.

 • NESO

  Žádný design interiéru nereprezentuje budoucnost sportovní mobility tak jasně, jako NESO. Recyklované materiály s jasnými kontrasty a detaily ve dveřích a bočních panelech vytvářejí živou atmosféru a vyzařují příjemný pocit pohody. Výbavová linie NESO podtrhuje udržitelný koncept BMW i8. Extrémně jemná kůže „Spheric“ v barevném provedení „Carum Grey“ atraktivně doplňuje černé kožené povrchy „Exclusive“ a „Nappa“ – celý interiér tak vypadá elegantně, prosvětleně a moderně.

 • CARPO

  Celokožený interiér CARPO kombinuje precizně zpracovanou světlou kůži „Spheric“ s perforovanými detaily na sedadlech s černou kůží „Exclusive“ na přístrojové desce a dveřích a také s černou kůží „Nappa“. Výsledkem je elegantní a sportovní interiér, který dokonale ladí s celkovým charakterem BMW i8. Celek vkusně doplňuje kožený volant s kontrastními prvky v provedení „Pearl-Gloss Chrome“ a „Satin Silver“, stejně jako vysoce kvalitní lakované povrchy v tmavě šedé barvě „Amido Metallic“.

  CARPO je k dispozici ve třech provedeních. Verze Ivory White sází na klasický kontrast barev s černými povrchy v kůži Exclusive. Dynamicky tvarovaná světlá kůže na dveřních panelech, přístrojové desce a sedadlech klade důraz na vzdušnost a přehlednost interiéru. Verze s antracitově zbarvenou kůží Amido v kombinaci s kůží Exclusive zvýrazňuje sportovní a moderní charakter interiéru. V šedém provedení Carum Grey vytváří kombinace světlých perforovaných povrchů a antracitové přírodní kůže moderní kontrast, který podtrhuje svěží charakter a všestrannou sportovnost interiéru. Exkluzivní designové prvky zahrnují keramický volič převodovky, prémiové interiérové koberce a laserem gravírovaný nápis „i8“ na prahových lištách. Pozornost zaujmou také volitelné bezpečnostní pásy v modré barvě BMW i Blue.

 • HALO

  Výbavová linie HALO zcela novým způsobem definuje pojem luxus. Tato linie s celokoženým čalouněním kombinuje prémiový charakter s přírodní estetikou. Exkluzivní kůže v provedení „Dalbergia Brown“, která je činěná výhradně rostlinnými extrakty, je doplněna kontrastními prvky v barvě „Carum Grey“. Společně s modrými detaily v barvě „BMW i Blue“ na prošívání, bezpečnostních pásech a koženém volantu podtrhuje vysokou kvalitu designu celého interiéru. Výrazné kontrasty mezi světlými a tmavými prvky ve dveřích, bočních panelech a na přístrojové desce zvýrazňují sportovní zaměření vozu. Další akcenty vytváří barevné provedení „Amido Metallic“, které odráží také inovativní technické aspekty vozu BMW i.