BMW i

INOVACE, KTERÝM MŮŽETE DŮVĚŘOVAT.

Bezpečnost v BMW i8.

Pro BMW i8 byl vyvinut speciální koncept bezpečnostních opatření, který je přesně přizpůsoben tomuto typu automobilu. Vysoce odolný skelet prostoru pro cestující, vyrobený z uhlíkových kompozitů, chrání nejen posádku vozu, ale také vysokonapěťový akumulátor, který se nachází uprostřed dvoudílného Drive modulu. Inovativní asistenční systémy BMW ConnectedDrive informují řidiče o aktuální situaci a reagují na konkrétní podněty. Ve vážných případech se široké spektrum propojených služeb postará, abyste za všech okolností zůstali mobilní.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

S na přání dodávanými asistenčními systémy je BMW i8 vybaveno velkým počtem podpůrných kamerových systémů.V případě, že dojde k rozpoznání osoby nebo předmětu, systém varování před nárazem s rozpoznáváním chodců v rychlostech mezi přibližně 10 až 60 km/h automobil zpomalí. Varování před nárazem chrání také před kolizí do zadní části vozu jedoucího vpředu. Je-li srážka nevyhnutelná, funkce automatického brzdění sníží nárazovou rychlost.Kamerové systémy Surround View a Side View s detekcí objektů nabízejí maximální komfort a usnadňují parkování. Další funkcí je asistent dálkových světel a ukazatel rychlostních limitů, které zajišťují vyšší bezpečnost a pohodlí během vašich cest.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plně barevný BMW Head-Up Displej přenáší důležité informace o jízdě přímo do zorného pole řidiče, a tím zlepšuje jeho koncentraci za volantem.V závislosti na výbavě vozu mohou tyto informace obsahovat například ukazatel rychlostních limitů včetně zákazu přejíždění. Ba co víc, můžete ho využít také k zobrazení informací, jako jsou stanice rádia nebo názvy jednotlivých skladeb, stejně jako seznamy telefonních kontaktů nebo volaných čísel.Symboly promítané na čelní sklo jsou zobrazovány v celé barevné škále a skvělém rozlišení, takže i dopravní značky se zobrazují realisticky. Displej se na čelním skle nachází v obzvláště ergonomické pozici a lze ho individuálně nastavovat.Intenzita projekce se automaticky přizpůsobuje vnějším světelným podmínkám; existuje rozdílné zobrazení pro den a noc.

VYSOKONAPĚŤOVÝ LITHIUM-IONTOVÝ AKUMULÁTOR.

VYSOKONAPĚŤOVÝ LITHIUM-IONTOVÝ AKUMULÁTOR.

Vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor spojuje obě části Drive modulu a je tak optimálně chráněn proti vnějším vlivům. Speciálně vyvinutý systém vytápění a klimatizace zajišťuje co nejnižší možné kolísání teplot, což výrazně zvyšuje životnost akumulátoru.

Ochranný systém akumulátoru pomáhá majiteli BMW i8 při sledování akumulátoru jeho vozidla a informuje ho například o odchylce plánovaného nabíjení nebo o příliš dlouho zapnutých světlometech. To znamená, že se lze vyhnout nadměrnému a neočekávanému vybití akumulátoru. V případě nehody se vysokonapěťový akumulátor automaticky odpojí, tím je zajištěno, že žádná další energie do vozu neproudí.

ASISTENČNÍ SLUŽBY.

Asistenční služby BMW i poskytují širokou nabídku funkcí, které byly speciálně ušité na míru BMW i a umožňují vám relaxovat a užívat si každou chvilku ve vašem BMW i8 ještě před tím, než vůbec vyjedete. Služby BMW i ConnectedDrive nenabízejí pouze pomoc při kontrole nabití akumulátoru a při kontrole procesu nabíjení, ale své uplatnění našly také ve službách BMW i ConnectedDrive pro navigační systém, kde jsou brány v potaz veličiny jako dojezd a vnější okolnosti, například kolony na trase.Díky komplexním službám BMW Teleservices jste okamžitě informováni o nutnosti navštívit servis. Abyste nemuseli přemýšlet o nákladech spojených se servisem vašeho vozu, můžete zvolit jeden z balíčků údržby a oprav. Asistent mobility se postará o to, že i v případě servisu, opravy nebo poruchy zůstanete vždy mobilní.

 • Asistent nabíjení

  Systém BMW ConnectedDrive zobrazuje aktuální stav nabití akumulátoru a zbývající dobu do plného nabití prostřednictvím aplikace „BMW i Remote“ a také v samotném BMW i8. Dobu nabíjení, stejně jako okamžik zapnutí klimatizace, lze nastavit, takže interiér BMW i8 bude vyhřátý nebo vychlazený na optimální teplotu již před začátkem vaší cesty. Pokud proces nabíjení neprobíhá správně, řidič obdrží automaticky prostřednictvím aplikace BMW i příslušné upozorňující hlášení – v případě kritického průběhu nabíjení pak SMS nebo e-mail.

 • BMW TeleServices

  Služba BMW TeleServices je komplexní balíček zákaznických služeb, pomocí nichž je vůz BMW i8 schopen přímo komunikovat s řidičem nebo prodejcem BMW i s cílem informovat o nadcházející údržbě nebo nutném servisu a přímo odeslat příslušné údaje. Jakmile je nutné dohodnout servisní návštěvu, je řidič automaticky upozorněn a může poté kdykoli kontaktovat prodejce BMW i a ručně odeslat údaje o vozidle. Díky tomu lze jakékoli problémy, které mohou nastat, rychle vyřešit buď přímo po telefonu, nebo u prodejce BMW i.

 • Asistence mobility

  Asistence mobility zajišťuje, že zůstanete mobilní, i když se na vašem vozidle provádí servis nebo opravy. Zakoupíte-li si BMW i8, máte v případě poruchy nárok na komplexní balíček mobility BMW i Mobile Care. Pokud vaše vozidlo nebo nabíjecí infrastrukturu postihnou nějaké nepředvídané události, tento balíček vám poskytne odborné poradenství po telefonu.

 • Údržbové a servisní pakety

  Následující pakety s různým rozsahem služeb jsou k dispozici na přání: Service Inclusive (údržba), Service Inclusive Plus (údržba a opravy při opotřebení) nebo Repair Inclusive (prodloužení záruky).S pakety BMW i Service Inclusive/Service Inclusive Plus si můžete naplno užívat radost z jízdy ve vašem novém voze BMW i. V závislosti na zvoleném balíčku to znamená krytí nákladů na údržbu a pravidelné prohlídky nebo dílů podléhajících běžnému opotřebení s použitím originálních dílů BMW i. A to nejen ve vaší zemi, ale také po celém světě za účasti všech servisních partnerů BMW i. Pokud byste někdy v budoucnu chtěli své BMW i8 prodat, servisní paket BMW i se automaticky převádí na nového majitele. Tím se zvyšuje hodnota prodávaného vozu.Kromě toho vám Repair Inclusive – v závislosti na zvoleném paketu – umožňuje bezplatné provádění oprav i po uplynutí zákonné záruční doby 24 měsíců.

BMW i Service Inclusive.

SBMW i Service Inclusive rozšiřuje nabídku asistenčních služeb BMW i o rozsáhlý paket pro údržbu a opravu. Stačí jedna platba a získáte přístup k mnoha dalším službám BMW i, mezi které patří i Originální náhradní díly BMW, distribuované prodejci BMW i po celém světě. Tímto způsobem získáte transparentní hlídání nákladů, stejně tak jako ochranu před zvýšením cen a neočekávanými výdaji v průběhu trvání vaší smlouvy. Každý servisní paket BMW i Service Inclusive začíná platit dnem první registrace automobilu a končí, jakmile je dosaženo podmínek ve smlouvě v podobě doby trvání kontraktu nebo počtu najetých kilometrů.Je třeba dodat, že v průběhu smlouvy lze kdykoliv prodloužit počet ujetých kilometrů, dobu trvání nebo rozsah servisního paketu. V případě prodeje vašeho vozu přechází paket BMW i Service Inclusive na dalšího majitele. Váš prodejce BMW i vám o rozsahu služeb s radostí podá další informace.

 • Paket BMW i Service Inclusive

  Součástí paketu BMW i Service Inclusive je celková kontrola vozu, stejně tak jako provedení všech prací předepsaných servisní knížkou v podobě například výměny mikrofiltru či brzdové kapaliny. BMW i Service Inclusive se postará o provedení všech předepsaných servisních a údržbových prací.

 • Paket BMW i Service Inclusive Plus

  Paket BMW i Service Inclusive Plus přináší radost z jízdy bez hranic. Součástí tohoto paketu je kromě jiného i výměna dílů běžného opotřebení v podobě například brzdových destiček, ale také výměny lišt stěračů jednou ročně.