BMW Z4 jízda přes hory

THE Z4

BMW Z4: MODELY & VÝBAVA

THE Z4BMW Z4: MODELY & VÝBAVA

MODELOVÉ VARIANTY.

Modely a výbava BMW Z4 Roadster.

Model Sport Line

Model Sport Line zaujme svým dynamickým vzhledem. Výrazné detaily exteriéru a interiéru v leskle černém provedení a matném hliníkovém provedení podtrhují sportovní charakter vozidla. Prvky jako jsou M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce v provedení kůže Vernasca v černé barvě a dvouzónová automatická klimatizace zvyšují komfort při jízdě.

Silueta BMW Z4 Roadster Model Sport Line

Model Sport Line zaujme svým dynamickým vzhledem. Výrazné detaily exteriéru a interiéru v leskle černém provedení a matném hliníkovém provedení podtrhují sportovní charakter vozidla. Prvky jako jsou M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce v provedení kůže Vernasca v černé barvě a dvouzónová automatická klimatizace zvyšují komfort při jízdě.

Model M Sport

Model M Sport dodává vozidlu ještě sportovnější nádech. Model M Sport k vybroušenějšímu vzhledu exteriéru a interiéru přidává i další porci radosti z jízdy. M sportovní podvozek, M sportovní brzdy a M aerodynamika významně zlepšují jízdní dynamiku.

Silueta BMW Z4 Roadster Model M Sport.

Model M Sport dodává vozidlu ještě sportovnější nádech. Model M Sport k vybroušenějšímu vzhledu exteriéru a interiéru přidává i další porci radosti z jízdy. M sportovní podvozek, M sportovní brzdy a M aerodynamika významně zlepšují jízdní dynamiku.

DESIGN.

Design exteriéru a interiéru BMW Z4 Roadster.

Vnější i vnitřní design roadsteru BMW Z4 v sobě spojuje dojem uvolněné sportovnosti a osobité estetiky. Mezi dynamicky působící prvky designu patří především BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek s mřížkovanými výplněmi, elegantní tvar střechy a leskle černé prvky karoserie BMW Individual Shadow Line. Vnitřní prostor svým vzhledem vhodně ladí s provedením interiéru. Atraktivními prvky jsou především M sportovní sedadla a prostorové vnitřní osvětlení.
Pohled z ptačí perspektivy na jedoucí BMW Z4 Roadster
BMW Z4 Roadster s maskou chladiče ve tvaru ledvinek s novým designem

Maska chladiče s mřížkovým designem.

Mřížkový design masky chladiče BMW, který se mění podle použitého motoru, posiluje dynamický vzhled vozu. Základní model má masku chladiče v leskle černém provedení, u modelů Sport Line a paketu M Sport je vyvedena v matném hliníku, přičemž rámeček je vždy chromovaný. Maska chladiče BMW ve tvaru ledvinek je u vrcholného modelu M40i kompletně lakovaná barvou Cerium Grey (šedá).
BMW Z4 Roadster s průduchy Air Breather a předním kolem

Vzduchové průduchy Air Breather.

Spolu se vzduchovými clonami v předním nárazníku vzduchové průduchy Air Breather výrazně snižují turbulence vznikající v oblasti předních kol a cíleně odvádějí proud vzduchu podél vozu. Tím snižují aerodynamický odpor. Zároveň s tím vzduchové průduchy Air Breather umístěné za předními koly působí jako dekorativní element.
Silueta BMW Z4 Roadster s nataženou střechou

Černá skládací střecha.

Černá plátěná střecha perfektně ladí s dynamickými liniemi vozidla. I během jízdy do 50 km/h lze elektrickou plátěnou střechu zavřít či otevřít, a to během zhruba deseti sekund. Jednou z výjimečných vlastností této extrémně kvalitní skládací střechy je její výborná zvuková izolace.
Vnější zpětná zrcátka BMW Z4 Roadster s BMW Individual Shadow Line.

Rozšířené leskle černé prvky BMW Individual Shadow Line.

Rozšířené provedení BMW Individual Shadow Line obsahuje tyto prvky s leskle černým povrchem: rámeček masky chladiče a mřížku, stejně jako koncovky výfuku.
Nepravidelné koncovky výfuku BMW Z4 Roadster

Nepravidelné koncovky výfuku.

Sportovní vzhled vozu dále zdůrazňují kruhové chromované koncovky výfuku, umístěné na levé a pravé straně zadního nárazníku.
Kokpit BMW Z4 Roadster s prostorovým osvětlením

Prostorové osvětlení.

Prostorové osvětlení vytváří v interiéru pohodovou atmosféru. K dispozici je jedenáct předem stanovených designů osvětlení v šesti různých barvách s obrysovým a prostorovým osvětlením na přístrojové desce, obložení dveří a středové konzole.
Reproduktory v kokpitu BMW Z4 Roadster

Audiosystém Harman Kardon s prostorovým zvukem.

Špičkový audiosystém Harman Kardon je vybaven sedmikanálovým digitálním zesilovačem o výkonu 408 W a 12 reproduktory. Jeho dokonalý zvuk optimálně vyplňuje celý interiér. Pro daný vůz specificky odladěná kompenzace hlasitosti v závislosti na rychlosti účinně eliminuje okolní zvuky.
BMW Z4 Roadster M sportovní sedadla

M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce.

M sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami, hlubokými sedáky a zvýšenými bočnicemi poskytují řidiči a spolujezdci lepší boční oporu těla, a to i při jízdě v ostrých zatáčkách. A navíc, sedadlo se díky elektricky nastavitelné integrované bederní opěrce dokáže individuálně přizpůsobit proporcím těla.

JÍZDNÍ DYNAMIKA.

Jízdní dynamika BMW Z4 Roadster.

Definice sportovnosti a agility. BMW Z4 Roadster demonstruje své sportovní kořeny přímo při jízdě. Zásluhou nejnovějších technologií, inovativních motorů a podvozku dosahuje působivé dynamiky. Jeho jízdní schopnosti nelze srovnat s žádným jiným vozem.
BMW Z4 Roadster zadní pohled seshora.

M sportovní diferenciál.

M sportovní diferenciál optimalizuje trakci a jízdní stabilitu při změně jízdního pruhu nebo akceleraci ze zatáčky, při projíždění zatáček vysokými rychlostmi nebo na měnících se površích silnice. Trakce je optimalizována za pomoci elektronicky regulované svornosti diferenciálu, který omezuje rozdíly v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.
Detail na M sportovní brzdy

M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v modrém provedení s logem M a používají větší brzdové kotouče, zaručující mimořádný brzdný výkon.
BMW Z4 Roadster, Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek.

Tlumiče Adaptivního M podvozku lze elektronicky nastavovat tak, aby vhodně ladily s jízdními podmínkami na silnici. Řidiči mohou charakteristiku podvozku měnit voličem jízdních režimů tak, aby se přesně přizpůsobil jejich jízdnímu stylu. A to od komfortního po extrémně sportovní s významně zlepšenou obratností.
Jízdní záběry na BMW Z4 Roadster zezadu v horském prostředí

Variabilní sportovní řízení.

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní odezvu řízení a současně vyžaduje méně fyzické námahy při otáčení volantem. V principu funguje tak, že mění převod řízení v závislosti na úhlu natočení volantu. Tím se zlepšuje ovládání vozidla při dynamičtějším stylu jízdy a omezuje se potřebná síla k otáčení volantu při parkování a zatáčení.
Převodovka Steptronic Sport: záběr na středovou konzoli

Převodovka Steptronic Sport.

Osmistupňová automatická převodovka Steptronic Sport nabízí mimořádně sportovní řazení. V automatickém i manuálním režimu lze používat páčky řazení nebo volič převodovky – pro pohodlnou jízdu setrvačností nebo mimořádně dynamickou jízdu. V režimech SPORT nebo SPORT+ a v poloze voliče S/M je řazení nastaveno na maximální výkonnost.
Zážehový 6válec BMW TwinPower Turbo

Zážehový 6válec BMW TwinPower Turbo.

Pro zážehový řadový 6válec s objemem 3,0 l z rodiny motorů BMW TwinPower Turbo vybavený nejnovějšími technologiemi z přístupu BMW EfficientDynamics jsou typické spontánní podání výkonu, kultivovaný běh a podněcující zvuk. Zásluhou proměnného časování Double-VANOS, variabilního zdvihu sacích ventilů VALVETRONIC, přímého vstřikování a dvoukomorového turbodmychadla TwinScroll garantuje výkon 250 kW (340 k) a vykazuje kombinovanou spotřebu jen 7,4 – 7,1 l/100 km.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

Inteligentní asistenční systémy BMW Z4 Roadster.

BMW Z4 Roadster svému řidiči pomáhá celou řadou inteligentních asistenčních systémů. Jedním z nich je třeba parkovací asistent nebo také inteligentní osobní asistent. Inovativní technologie zvyšují během cest úroveň komfortu i bezpečnosti. Současně umožňují podle jízdní situace částečně autonomní jízdu.
Pohled přes čelní sklo do interiéru BMW Z4 Roadster

Driving Assistant.

Bezpečnostní paket Driving Assistant obsahuje kamerové systémy upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a upozornění na přítomnost chodců s brzdnou funkcí ve městě, informace o maximální povolené rychlosti s ukazatelem zákazu předjíždění a systém varování při opuštění jízdního pruhu. A navíc také radarovou výbavu pro varování před projíždějícími vozidly při couvání, systém varování při změně jízdního pruhu a systém prevence nárazu zezadu.
Parkovací asistent na kontrolním displeji BMW Z4 Roadster

Parkovací asistent.

Parkovací asistent umí vozidlo sám zaparkovat do příčných a podélných parkovacích míst a zároveň umí z podélných parkovacích míst vyjet. Aktivuje se pomocí parkovacího tlačítka nebo zařazením zpátečky. Systém poté převezme kontrolu nad veškerými procesy řízení, zrychlování či brzdění a na vás je pouze kontrola parkovacího procesu.
Volant s tlačítky BMW Z4 Roadster

Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go.

Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go udržuje předem stanovenou vzdálenost od vozidla vpředu včetně zastavení a opětovného rozjetí v dopravních kolonách. Asistent maximální povolené rychlosti umožňuje předjíždění v rychlostních limitech pomocí systému udržování rychlosti vozidla. Upozornění na nebezpečí kolize s brzdnou funkcí detekuje stojící vozidla, chodce a cyklisty.
BMW Z4 Roadster s volantem, Head-Up displejem a kontrolním displejem

BMW Head-Up Displej.

Velký plnobarevný BMW Head-Up displej promítá všechny důležité informace o jízdě přímo do zorného pole řidiče, a ten se tak může plně koncentrovat na řízení. Displej zobrazuje například informace o aktuální rychlosti, navigační pokyny, informace o omezení rychlosti včetně upozornění na zákaz předjíždění, telefonní seznam nebo seznamy skladeb.
BMW Z4 Roadster s obrazovkou asistenta Intelligent Personal Assistant

Inteligentní osobní asistent.

„Hej, BMW. Kdo jsi?“ Nebylo by skvělé, kdyby vaše BMW mělo i osobního asistenta? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW komunikovat. Pozná vás, každým dnem se zlepšuje a pomáhá ve všech situacích. Můžete mu dokonce přiřadit vlastní aktivační slovo. Umí vysvětlit vše, co se týká automobilu, a pomůže v situaci, kdy chcete vaše BMW lépe poznat.

KONEKTIVITA.

Konektivita a digitální služby v BMW Z4 Roadster.

Inovativní technologie konektivity automaticky propojí BMW Z4 Roadster s řidičem a okolním světem. Výjimečný komfort obsluhy zajišťuje pečlivě promyšlený koncept ovládání s dotykovým displejem, hlasovým ovládáním a funkcí digitálního klíče.
Pohled do kokpitu BMW Z4 Roadster

WiFi hotspot.

Účastněte se videokonference na vašem tabletu nebo sdílejte poslední díl oblíbeného seriálu na vašem chytrém telefonu. WiFi hotspot je cestou, jak se s pomocí SIM karty nainstalované ve voze připojit k internetu rychlostí LTE (pokud je dostupná). Vy a vaši spolucestující mohou surfovat internetem až na deseti přístrojích.
Více informací
Kontrolní displej BMW Z4 Roadster s WiFi Hotspotem

Koncept obsluhy BMW 7.0.

Inovativní koncept obsluhy BMW 7.0 umožňuje ještě snadnější a mnohem intuitivnější ovládání funkcí vozidla pomocí hlasu, dotykového displeje a ovladače iDrive. Zdokonalena byla i funkčnost ovladače iDrive. Například, všechny digitální služby typu aplikací lze nyní vybrat napřímo.
Více informací
Obrazovka mobilního telefonu s Digitálním klíček pro BMW Z4 Roadster

BMW klíč s displejem.

Proč vkládat váš klíč do zapalování, když s sebou máte chytrý telefon se systémem Android? Digitální klíč nebo karta s klíčem vám umožní zamknout či odemknout vaše BMW a dokonce i nastartovat motor bez nutnosti mít klíč fyzicky u sebe. Stáhnout je lze do vašeho chytrého telefonu Android s pomocí aplikace BMW Connected a sdílet s rodinou a přáteli.
Více informací
Velký záběr na kliku dveří řidiče BMW Z4 Roadster

Systém komfortního přístupu.

Komfortní přístupový systém umožňuje odemknout všechny dveře automobilu a následně stiskem tlačítka nastartovat motor bez fyzického použití klíče, který může zůstat například v kapse. Pro přístup do vozu a jeho nastartování lze použít take chytrý telefon nebo NFC přístupovou kartu.
Více informací
Apple Watch s aplikací Connected pro BMW Z4 Roadster

BMW Connected.

Propojte se s vaším BMW. Aplikace BMW Connected je váš digitální asistent mobility, který se stará o vaše potřeby před cestou a během ní. Zajistí přístup k vašemu vozu pomocí chytrého telefonu, chytrých hodinek nebo Amazonu Echo, umožní zasílat cíle do navigačního systému nebo zobrazovat upozornění na telefon, že je optimální čas odjezdu.
Více informací
BMW Z4 Roadster s BMW Live Cockpit

BMW Live Cockpit.

Informační displej mezi přístroji s úhlopříčkou 5,7“ doplňuje BMW Live Cockpit s barevným kontrolním displejem s dotykovou funkcí a úhlopříčkou 8,8“. Součástí této výbavy jsou také dva dodatečné USB porty, rozhraní Bluetooth, rádio a možnost streamování hudby.
Více informací

TECHNICKÉ ÚDAJE.

Vyberte model

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost EU (kg) 1,480
Max. povolená hmotnost (kg) 1,740
Povolené zatížení (kg) 335
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 830/935
Zavazadlový prostor (l) 281
Hmotnost brzděného přívěsu 8% (kg) -

Motor

Válce/ventily 4/4
Zdvihový objem (cm³) 1,998
Zdvih/vrtání (mm) 94,6/82,0
Výkon/otáčky (kW (k)/1/min) 145 (197)/4 500-6 500
Max. točivý moment (Nm/1/min) 320/1 450-4 200
Kompresní poměr (:1) 10,2

Jízdní výkony

Maximální rychlost (km/h) 240
Zrychlení 0-100 km/h (s) 6.6

Spotřeba paliva

Město (l/100 km) 7,4-7,3
Mimo město (l/100 km) 5,4-5,0
Kombinovaná (l/100 km) 6,1-5,8
Emise CO₂ (g/km) 139-133
Spotřeba elektřiny, kombinovaná (kWh/100 km) -
Objem palivové nádrže cca (l) 52

Kola

Rozměr pneumatik vpředu 225/50 R17 98 Y XL
Rozměr pneumatik vzadu 255/45 R17 98 Y
Rozměr a druh kol vpředu 7,5 J x 17 palců, lehká slitina
Rozměr a druh kol vzadu 8,5 J x 17 palců, lehká slitina

BMW Z4 Roadster, technické údaje

BMW Z4 ROADSTER.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW Z4 Roadster sDrive20i:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6.1–6.0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 139–136

  BMW Z4 Roadster sDrive30i:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6.1–6.0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 139–136

  BMW Z4 Roadster M40i:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7.4
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 168

  Vozidlo v základním vybavení.

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.