SYSTEMATICKÝ VÝVOJ.

BMW X5 xDrive40e s technologií eDrive.

To nejlepší z obou světů se spojuje ve výjimečně pohodlném plug-in hybridním voze s pohonem všech kol: BMW X5 xDrive40e. Inovace se kombinují s luxusem a variabilitou BMW X5. Působivé jízdní vlastnosti, mimořádná hospodárnost a špičková ohleduplnost k životnímu prostředí – unikátní koncept, který je dokonale přizpůsoben přednostem vozu kategorie Sports Activity Vehicle.

Více informací
SYSTEMATICKÝ VÝVOJ.BMW X5 xDrive40e s technologií eDrive.

KONCEPCE VOZU.

BMW X5 se spotřebou malého vozu. Optimální přilnavost a obratnost díky systému pohonu všech kol BMW xDrive a dynamickému jízdnímu projevu ve všech jízdních režimech. Zásluhou této univerzálnosti a dynamiky splňuje BMW X5 xDrive40e veškerá očekávání. Označení eDrive na víku zavazadlového prostoru je pouze drobnou vizuální odchylkou od ostatních BMW X5. Co jej skutečně odlišuje, to je schopnost jízdy na čistě elektrický pohon. BMW X5 xDrive40e zvládne ujet až 30 kilometrů s nulovými emisemi a nulovou spotřebou paliva. Vysokonapěťový akumulátor je uložený pod dnem zavazadlového prostoru, jehož velkorysý objem 1720 litrů se ideálně hodí pro přepravu objemných předmětů. Ve zkratce: průkopnický a nedostižný koncept vozu.

INDIVIDUÁLNÍ JÍZDNÍ PROJEV.

Plug-in hybridní X5 xDrive40e disponuje několika jízdními režimy, umožňujícími řidiči výrazně ovlivnit aktuální spotřebu paliva. Tato schopnost závisí na zvoleném jízdním režimu a také na osobním přístupu řidiče. Je-li akumulátor plně nabitý, je vůz schopen ujet bez jediné kapky paliva přibližně 30 kilometrů. V režimu AUTO eDrive se systém díky optimální kombinaci elektromotoru a spalovacího motoru zaměřuje na maximální hospodárnost.

 • Jízda ve městě

  Při jízdě ve městě BMW X5 xDrive40e naplno využívá přednosti plug-in hybridního pohonu. Krátké vzdálenosti lze ujet v čistě elektrickém režimu, jízda v hybridním módu znamená kombinovanou spotřebu paliva 3,4 až 3,3 l/100 km a emise CO₂ 78 až 77 g/km. S ohledem na tyto hodnoty lze BMW X5 xDrive40e v městském provozu titulovat označením „opravdový třílitr“.

 • Každodenní provoz

  BMW X5 xDrive40e je ideálním vozem také pro ty, kteří dojíždějí do města. Na vzdálenost 50 až 60 kilometrů se průměrná spotřeba pohybuje v rozmezí 6,5 až 6,0 l/100 km, což je výrazně méně, než nabízejí ostatní vozy této kategorie. Ve zkratce: užijte si luxus modelu BMW řady X s přidanou hodnotou v podobě vynikající spotřeby paliva.

 • Jízda na dlouhé vzdálenosti

  Užijte si zábavu za volantem s nízkou spotřebou paliva – dokonce i na dlouhých cestách. Kombinovaný celkový dojezd BMW X5 xDrive40e je 830 kilometrů, což znamená na delších cestách průměrnou spotřebu paliva v rozmezí 11,0 až 10,5 litru.

JÍZDNÍ DYNAMIKA BEZ EMISÍ.

Poznejte BMW X5 xDrive40e.

JÍZDNÍ DYNAMIKA BEZ EMISÍ.

Poznejte BMW X5 xDrive40e.

POHON.

O pohon BMW X5 xDrive40e se společnými silami starají zážehový 4válec BMW TwinPower Turbo a vysoce účinný elektrický motor. Optimální trakci zaručuje inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive. Kombinace těchto technologií EfficientDynamics je základem inovativního automobilu, který nenabízí pouze nízkou spotřebu paliva, ale také úžasnou jízdní dynamiku a stabilitu za všech jízdních situací.

ŘÍZENÍ TOKŮ ENERGIÍ.

Na cestu do práce nebo na víkendové výlety: krátké cesty do vzdálenosti přibližně 30 kilometrů lze absolvovat čistě na elektrický pohon, což znamená jízdu bez emisí a s nulovou spotřebou paliva. Na delších vzdálenostech nebo náročnějších trasách spojí své síly díky inteligentnímu řízení toků energií elektrický a spalovací motor. Tlačítko eDrive řidiči umožňuje volit mezi třemi režimy jízdy na elektřinu: standardní režim AUTO eDRIVE, čistě elektrický režim MAX eDRIVE a režim SAVE BATTERY.

 • Režim AUTO eDRIVE

  V režimu AUTO eDRIVE rozhoduje inteligentní systém BMW EfficientDynamics o nejúčinnější možné kombinaci elektromotoru a spalovacího motoru – v závislosti na rychlosti jízdy a stavu nabití akumulátoru. Tento režim se dělí na dvě části: je-li akumulátor nabitý v rozmezí 12 až 100 %, můžete si jízdu čistě na elektrický pohon užívat do rychlosti až 70 km/h – s nulovými emisemi a nulovou spotřebou paliva. Ve vyšších rychlostech, nebo při vyšších nárocích na dynamiku, se spalovací motor zapíná automaticky. Je-li stav nabití akumulátoru nižší než 12 %, BMW X5 xDrive40e je schopné jet na čistě elektrický pohon a s mírnou akcelerací až do rychlosti 55 km/h.

 • Režim MAX eDRIVE

  Maximální radost z jízdy čistě na elektrický pohon: v režimu MAX eDRIVE si můžete užívat jízdu na čistě elektrický pohon až do rychlosti 120 km/h. Ve vyšších rychlostech, nebo pokud se vybije akumulátor, se do hry automaticky vloží spalovací motor.

 • Režim SAVE BATTERY

  Je-li stav nabití akumulátoru příliš nízký, režim SAVE BATTERY umožňuje dobíjet akumulátor spalovacím motorem, případně zachovat stav jeho nabití. V tomto případě si řidič může energii akumulátoru ušetřit pro pozdější využití.

 • Prediktivní výběr

  Jakmile je do navigačního systému uložena cílová destinace, prediktivní energetický management s využitím dat, jako jsou omezení rychlosti a aktuální dopravní informace v reálném čase, analyzuje naplánovanou trasu. Systém pak efektivně využívá čistě elektrického pohonu podle situace a především v úsecích trasy, kde se čistě elektrická jízda vyplatí nejvíce (například v městském provozu).

NABÍJENÍ.

Ať už používáte běžnou elektrickou zásuvku nebo nabíječku BMW i Wallbox z široké nabídky produktů a služeb 360° ELECTRIC – nabíjení vysokonapěťového akumulátoru nemůže být jednodušší. Na vašich cestách máte k dispozici také velké množství veřejných nabíjecích stanic ChargeNow.

Všestranné služby pro e-mobilitu.

 • Domácí nabíjení

  Vůz lze pohodlným způsobem nabíjet z domácí 230voltové zásuvky a „plnou nádrž“ bude mít za méně než čtyři hodiny. Nabíjecí port se nachází pod víčkem na levém předním blatníku. Vše, co k nabíjení potřebujete, je kabel, který lze bezpečně a kompaktně uložit do zavazadlového prostoru. Nabíjecí port a zástrčku před venkovními nečistotami chrání speciální těsnicí kroužek. Proces nabíjení vizuálně ukazují LED světelné prstence okolo nabíjecího portu.
  Namísto běžné elektrické zásuvky lze použít speciální nástěnnou nabíječku BMW i Wallbox. Toto zařízení dodává silnější proud, což znatelně urychluje proces nabíjení. Stav nabíjení vysokonapěťového akumulátoru zjistíte prostřednictvím displeje ve specificky uzpůsobeném přístrojovém štítu. V závislosti na několika faktorech, například na aktuálním napětí zdroje elektrické energie, počtu aktivních zařízení, které během procesu nabíjení spotřebovávají elektrickou energii ve voze, nebo na použití nabíječky Wallbox může nabití zcela vybitého vysokonapěťového akumulátoru trvat méně než tři hodiny. Kromě toho je možné během externího nabíjení interiér vyhřát nebo vychladit bez toho, že by byl ovlivněn stav nabití vysokonapěťového akumulátoru.

 • Nabíjení na cestách

  Kromě klasické elektrické zásuvky lze vůz jednoduše a pohodlně dobíjet na cestě prostřednictvím veřejných dobíjecích stanic. Tímto způsobem můžete po nákupech odjet domů s „plnou nádrží“ a nulovými emisemi. Vše, co k nabíjení potřebujete, je kabel, který lze bezpečně a kompaktně uložit do zavazadlového prostoru. Proces nabíjení vizuálně ukazuje LED světelný prstenec okolo nabíjecího portu. Volitelný navigační systém a aplikace My BMW Remote pro plug-in hybridní vozy řidiči zprostředkovávají informace ohledně polohy a dostupnosti vhodných nabíjecích stanic.
  Přihlášení u dobíjecí stanice a měsíční vyúčtování za spotřebovanou elektrickou energii probíhá prostřednictvím karty ChargeNow mobilní služby BMW ChargeNow. Vůz lze nabíjet různými druhy elektrického proudu. Doba nabíjení se liší v závislosti na několika faktorech, například na aktuálním napětí a počtu aktivních zařízení, které spotřebovávají elektrickou energii ve voze.

KONEKTIVITA.

Vždy ve spojení s vaším BMW: kromě služeb BMW Remote Services, jejichž součástí je zamykání vozu na dálku, jsou v nabídce také specifické hybridní funkce ovládané chytrým telefonem (iOS nebo Android). Tyto funkce zaručují, že máte za všech okolností přehled o spotřebě paliva a hodnotách spotřebované energie vašeho BMW X5 xDrive40e. Tyto služby BMW lze používat ve voze a také mimo něj.

 • My BMW Remote pro plug-in hybridní vozy

  Aplikace My BMW Remote pro plug-in hybridní vozy pro operační systémy iOS a Android zobrazuje detailní informace týkající se momentálního stavu vašeho BMW – například místo, kde se vůz nachází, stav nabití akumulátoru a zbývající dojezd.
  Proces nabíjení lze na dálku ovládat prostřednictvím týdenního časovače, klimatizaci je možné na dálku naprogramovat tak, že se spustí přesně ve chvíli vašeho odjezdu. Destinace, jako jsou body zájmu a dobíjecí stanice, lze pomocí aplikace pohodlně zaslat přímo do vašeho vozu.
  Aplikace My BMW Remote pro plug-in hybridní vozy rovněž zaznamenává hospodárnost každé cesty a nabízí užitečné rady, jak s vozem jet ještě úspornějším způsobem a prodloužit jeho dojezd.

 • Klimatizace a nezávislé topení

  Nastupte v letních dnech do příjemně vychlazeného vozu a do vyhřátého s rozmrazenými okny v těch zimních – díky nezávislé klimatizaci a nezávislému topení plug-in hybridního BMW X5. Automatická klimatizace funguje díky elektrickému chladicímu kompresoru a beznádržkovému elektrickému topení téměř neslyšitelně, a to dokonce i ve chvíli, kdy je motor vypnutý. Na každý den v týdnu lze naprogramovat až tři časy automatického spuštění.
  Půl hodiny před plánovaným odjezdem se vyhřívání, chlazení a ventilace nastaví prostřednictvím inteligentního ovládacího systému tak, aby zajistily požadovanou teplotu uvnitř vozu. Systém se ovládá přes ovladač iDrive nebo pohodlně pomocí kompatibilních chytrých telefonů a aplikace BMW Remote Services.
  Za předpokladu, že vysokonapěťový akumulátor má dostatečnou kapacitu, nezávislá klimatizace funguje bez ohledu na to, zda je vůz externě nabíjen či nikoliv.

KOMFORT.

Je téměř samozřejmé, že pokrokový automobil, jakým BMW X5 xDrive40e bezesporu je, nabídne maximální komfort. Standardně nabízený paket Adaptivního odpružení Comfort zaručuje plnohodnotnou jízdní dynamiku, stabilitu za všech okolností a příjemný pocit z řízení – dokonce i během dlouhých cest a ve chvíli, kdy vůz převáží těžký náklad. Aktivní tlumiče a odpružení zadní nápravy, jež udržují stálou světlou výšku, zaručují výjimečnou stabilitu bez ohledu na hmotnost posádky a zavazadel.