NEVIDITELNÍ SPOLUJEZDCI.

Asistenční systémy BMW ConnectedDrive v BMW M2 Coupé.

Ve voze M se soustředíte pouze na jedinou věc: na čistou radost z jízdy. Vše ostatní lze delegovat na někoho jiného. Inteligentní systémy, jako Driving Assistant a systém varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, hlídají potenciální rizika. S navigačním systémem Professional najdete jednoduše cestu zpět i ze závodního okruhu. Další stupeň bezpečnosti nabízí dokonalé osvětlení vozovky s funkcí Selective Beam. Parkovací kamera usnadňuje parkování a couvání.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

NAVIGAČNÍ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigační systém Professional disponuje elegantním designem a mimořádnou nabídkou služeb. Jde o jednoduchý a uživatelsky přívětivý navigační systém, který je kompletně integrován do vozu BMW a zahrnuje ovládací systém iDrive s dotykovým ovladačem iDrive Touch. Systém se skládá z hands-free sady s USB rozhraním, hlasového ovládání a rádia BMW Professional s jednotkou pro přehrávání DVD, stejně jako z 20GB pevného disku pro ukládání hudebních souborů. Řidič také těží z možnosti využívat RTTI. Vestavěný 8,8palcový barevný LCD displej s možností rozdělení na dvě části (hlavní a doplňková obrazovka) je navržen pro optimální čitelnost a přehled.

 • Dotykový ovladač iDrive Touch

  Dotykový ovladač iDrive Touch s tlačítky přímé volby pro ovládání menu, osmi funkčními záložkami a hlasovým ovládáním je intuitivní a umožňuje zadat adresu do navigace tím, že ji prstem napíšete na podložku citlivou na dotyk a zabudovanou v horní části ovladače iDrive Touch. Díky zobrazování trojrozměrné mapy lze používat satelitní náhled jako mapový podklad. S realistickým znázorněním vybraných budov se navigace rychle stává vzrušujícím vizuálním zážitkem.

 • Aktualizace mapových podkladů

  Aktualizace mapových podkladů jsou k dispozici zdarma u prodejců BMW po dobu tří let. V rámci služby BMW ConnectedDrive se ve vybraných evropských zemích systém automaticky aktualizuje třikrát až čtyřikrát do roka.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

Driving Assistant kombinuje kamerový systém varující před nechtěným opuštěním jízdního pruhu a čelním nárazem se systémem varování před chodci s brzdnou funkcí.

Upozornění na opuštění jízdního pruhu.

Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu detekuje značení jízdních pruhů a s pomocí vibrací volantu a vizuálního varování na přístrojové desce upozorní řidiče na neúmyslné vyjetí z jízdního pruhu. Systém pracuje v rychlostech nad přibližně 70 km/h. Varování není aktivní, pokud řidič při změně jízdního pruhu použije směrový ukazatel.

Varování před čelní srážkou

Zatímco systém varující před čelní srážkou s brzdnou funkcí registruje vozidla, varování před chodci s brzdnou funkcí reaguje na pěší účastníky silničního provozu. Pokud vozidlo vpředu začne prudce zpomalovat, s aktivovaným systémem začne vozidlo BMW okamžitě brzdit. Systém zareaguje postupně. Nejdříve se rozsvítí symbol na přístrojové desce, vzápětí následuje také zvuková signalizace a nakonec systém kola lehce přibrzdí (v rychlostech do 60 km/h).

Varování před chodci.

Varování před srážkou s chodcem pracuje v rychlostech 10 až 60 km/h a varuje před hrozící kolizí pouze jednou. Zaznamená-li systém potenciální nebezpečí, brzdy se okamžitě přednatlakují pro co nejrychlejší reakci. V případě nouze systém zahájí brzdění. Tato funkce může být omezena tmou a mlhou.

PARKOVACÍ KAMERA.

PARKOVACÍ KAMERA.

Zadní parkovací kamera umožňuje řidiči na kontrolním displeji sledovat situaci za vozem při couvání a parkování. Zlepšuje viditelnost při couvání v rychlostech nižších než 15 km/h, například při parkování.

Interaktivní linky a barevné zvýraznění překážek, které se zobrazují na kontrolním displeji, znázorňují, zda je vybrané místo pro vůz dostatečně velké – což řidiči pomáhá se zaparkováním. Jsou-li kola plně vytočená, objeví se červeně vyznačený poloměr otáčení, stejně jako zelené interaktivní naváděcí linky, které se přizpůsobují každému pohybu předních kol.

Zadní parkovací kamera se automaticky deaktivuje po deseti metrech nebo v případě, že se vůz pohybuje rychlostí vyšší než 15 km/h.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW Selective Beam usnadňuje a zpříjemňuje jízdu v nočních hodinách. Poskytuje skvělou viditelnost v noci bez oslnění ostatních účastníků silničního provozu. Systém rozpoznává ostatní účastníky provozu a podle nich upravuje rozložení dálkových světel tak, aby nedošlo k jejich oslnění.

 • Spotřeba paliva a emise CO2 BMW M2 Coupé:

  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,5 až 7,9

  Emise CO2 v g/km (kombinované): 199 až 185

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů získáte u všech BMW Autorizovaných dealerů.

  Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).