BEZPEČNOST BEZ HRANIC.

Bezpečnost & Komfort BMW M2 Coupé.

Dojde-li řeč na aktivní a pasivní bezpečnost, neexistují žádné kompromisy. S množstvím pokrokových technologií je BMW M2 Coupé vybaveno tak, že si poradí se všemi myslitelnými nástrahami. M zaměření na řidiče současně dovoluje bleskurychlé reakce a mimořádnou úroveň komfortu, jak na závodním okruhu, tak i v každodenním provozu. Servisní balíček BMW Service Inclusive, který je uzpůsoben všem vašim požadavkům, garantuje, že vaše vozidlo bude za všech okolností ve špičkové kondici.

M ORIENTACE NA ŘIDIČE.

K ergonomickému konceptu vozu M patří exkluzivní kokpit s M typickým zaměřením na řidiče. Všechny ovládací prvky jsou důsledně navrženy právě s důrazem na řidiče. Stejně jako v závodech, i v tomto případě je naší prioritou intuitivní a absolutní kontrola nad vozidlem i co možná nejkratší reakční časy.

Ústředními prvky sportovně-ergonomické orientace na řidiče, která je typickým znamením modelů M, jsou mimořádný dojem z interiéru, dokonalá ergonomie sedadel, M volič převodovky a M specifický přístrojový štít. M kožený volant je vybaven řadicími páčkami, jež mají původ v motoristickém sportu a umožňují rychlé a pohodlné změny rychlostních stupňů.

Ovladače komfortních, komunikačních a zábavních funkcí, jako je klimatizace, navigace a rádio, jsou umístěny napravo od řidiče, takže spolujezdec sedící vpředu k nim rovněž má pohodlný přístup. Řidič se tak může soustředit na to, co je skutečně důležité – na ultimativní radost z jízdy.

PASIVNÍ BEZPEČNOST.

Každý vůz BMW je vybaven inteligentními bezpečnostními prvky, zaměřenými na minimalizaci nebezpečí nehody – a pro ten skvělý pocit vědomí, že jste v těch nejlepších rukou. Robustní a rozměrné deformační zóny a inteligentní využití speciálních ušlechtilých ocelí zaručují maximální pevnost prostoru pro posádku, zatímco zachovávají jeho nízkou hmotnost.

Energie vznikající při nárazu je odvedena okolo kokpitu do jiných částí karoserie, jako je podvozek, boční rámy, čelo a střecha, a je absorbována deformačními zónami na přídi a na zádi. Při nárazu z boku pak poskytují ochranu zesílené struktury středového sloupku a bočního prahu, extrémně pevné deformační výztuhy ve dveřích a stabilní příčné vzpěry v sedadlech.

V přední části lze najít různá zařízení na ochranu chodců. Mezi nosníkem nárazníku a nárazníkem samotným je zabudován tlumič nárazu, který snižuje rozsah poranění nohou chodce v případě nárazu. Kapota motoru je vybavena deformačními prvky, jež pohlcují energii nárazu a slouží jako ochranná zóna.

BMW SERVICE INCLUSIVE.

Se servisním balíčkem BMW Service Inclusive si zákazník může vybrat dobu, po kterou nebude muset přemýšlet nad cenami údržby, inspekcí a oprav opotřebených dílů. Tyto služby, včetně originálních náhradních dílů BMW, pokrývá balíček servisních služeb BMW Service Inclusive. Tato nabídka je k dispozici nejen v tuzemsku, ale také v celoevropské síti autorizovaných servisů BMW. Při prodeji vozu zůstává balíček.

BMW Service Inclusive součástí vozu a automaticky přechází s vozem na dalšího majitele, čímž se zvyšuje hodnota vozu při prodeji. Zákazníci si balíček služeb BMW Service Inclusive mohou přizpůsobit svým individuálním potřebám.

Balíček kryje běžné servisní náklady, jako je výměna oleje a filtrů, servis a výměna mikrofiltrů, palivových a vzduchových filtrů, žhavicích svíček, brzdové kapaliny, celková kontrola vozu a ostatní služby podle standardů BMW.

Zvolí-li si zákazník balíček služeb BMW Service Inclusive Plus, získá také tyto dodatečné služby BMW Service Inclusive, zaměřené na opotřebení: výměna předních a zadních brzdových destiček, výměna spojky (pokud je potřeba) či výměna stěračů (pokud je potřeba, v rámci výměny oleje). Servisní balíčky BMW Service Inclusive jsou k dispozici v limitu trvání tří až deseti let, nebo podle celkového počtu najetých kilometrů od 40 000 do 200 000 km.

  • Spotřeba paliva a emise CO2 BMW M2 Coupé:

    Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,5 až 7,9

    Emise CO2 v g/km (kombinované): 199 až 185

    Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů získáte u všech BMW Autorizovaných dealerů.

    Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).