PRAVÉ M.

BMW M

BMW M2 Coupé.

PRAVÉ M.

BMW M2 Coupé.

PRAVÉ M.BMW M2 Coupé.

Max. výkon v kW (k) při 1/min

272 (370)/6500

Max. točivý moment v Nm při 1/min

465/1400–5560

Zrychlení 0–100 km/h v s

4,5 (4,3 s volitelnou 7stupňovou převodovkou M DCT Drivelogic)

Max. rychlost v km/h

250

Design a koncepce, které definují první BMW M2 Coupé, pramení z historických kořenů BMW M GmbH. Vůz kombinuje špičkové sportovní schopnosti a klasický pohon zadní nápravy s precizností a agilitou moderního M automobilu. Charakteristické přední a zadní nárazníky optimalizují proudění vzduchu a aerodynamiku, dechberoucí výkony zajišťuje sportovně naladěný podvozek a silný zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo.

JÍZDNÍ DYNAMIKA & HOSPODÁRNOST.

6stupňová manuální převodovka nebo 7stupňová dvouspojková převodovka s funkcí Drivelogic, aktivní M diferenciál a spontánní akcelerace s točivým momentem až 500 Nm a širokým spektrem využitelných otáček – nepopiratelná charakteristika plnohodnotného sportovce podle klasické tradice BMW M GmbH.

Závodní charakteristika

Senzační zážitky za volantem BMW M2 Coupé jsou výsledkem použití propracovaných technologií, které byly testovány v nejextrémnějších možných podmínkách. Výsledkem je autentický řidičský zážitek, který jsou schopné nabídnout pouze automobily M s rozložením hmotnosti téměř 50:50, špičkovým podvozkem a výbavou pocházející ze světa závodních vozů.

7stup. převodovka M DCT s Drivelogic

Řazení přes přerušení toku výkonu ke kolům a bez ubrání plynu – přesně to umí 7stupňová dvouspojková převodovka s funkcí Drivelogic. Rychlostní stupně lze měnit automaticky nebo manuálně pomocí páček pod volantem, případně voličem převodovky. Maximální zrychlení z klidu umožňuje funkce Launch Control.

Aktivní M diferenciál

Aktivní M diferenciál optimalizuje trakci a jízdní stabilitu při náhlé změně jízdních pruhů nebo při akceleraci ze zatáček, při průjezdu zatáčkami vysokými rychlostmi nebo na silnicích s proměnnou přilnavostí. Trakci zlepšuje diferenciál s elektronicky řízenou svorností, který snižuje rozdíl mezi otáčkami kol zadní nápravy.

M brzdy s plovoucími kotouči

M brzdy s plovoucími kotouči, které kombinují hliníkové středy a litinové třecí segmenty, dosahují díky použití různých druhů materiálů mimořádných hodnot zpomalení. Jsou extrémně pevné a vysoce odolné proti vadnutí. Současně mají nižší hmotnost, což má pozitivní dopad na agilitu vozu.

 

* Ceny a výbava: platnost od 1. listopadu 2017 pro produkční měsíce listopad 2017 až únor 2018.

M POWER WORLD.

M Power World je místem pro všechny, kteří jsou fascinováni nejsilnějším písmenem na světě.

DESIGN.

Design BMW M2 Coupé představuje ryzí sílu a dynamiku. Sportovní výraz vozu podtrhují působivé křivky sportovního kupé, muskulaturní proporce a interiér s autentickými závodními detaily.

  • Spotřeba paliva a emise CO2 BMW M2 Coupé:

    Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,5 až 7,9

    Emise CO2 v g/km (kombinované): 199 až 185

    Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů získáte u všech BMW Autorizovaných dealerů.

    Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).