SPOJENÍ SE SVOBODOU.

Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive v BMW M2 Coupé.

BMW M2 Coupé nabízí neomezené možnosti – nejen v oblasti jízdní dynamiky. Se službami a aplikacemi můžete své vozidlo propojit: Využívejte aplikaci GoPro a časomíru BMW M Laptimer a zaznamenávejte si své jízdy, dopřejte si špičkovou zábavu s Online Entertainment a zlepšete každodenní využitelnost vozu dopravními informacemi Real Time Traffic Information či službami Remote Services.*
* Některé Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

APLIKACE BMW M LAPTIMER.

Díky aplikaci BMW M Laptimer mohou být údaje o jízdě ze závodního okruhu přesně zaznamenány, zatáčku za zatáčkou, a následně detailně analyzovány, aby byly vaše jízdní výkony ještě lepší. Aplikace využívá snímače vozu BMW a s jejich pomocí shromažďuje podrobné údaje a zobrazuje zvolené výsledky na hlavním displeji. Systém se ovládá prostřednictvím ovladače iDrive. Během záznamu aplikace BMW M Laptimer zobrazuje polohu GPS, rychlost, zrychlení, boční zrychlení (G-force), časy kol a zrychlení až do určité rychlosti (např. z 0 na 100 km/h). V závislosti na výbavě vozu a modelovém roku může mezi sledované parametry patřit také poloha plynového pedálu, úhel řízení, intenzita zpomalení, otáčky, rychlostní stupeň a rovněž spotřeba paliva. Zaznamenané informace lze ve formě snímků sdílet na sociálních sítích, zatímco uložená data lze odeslat e-mailem.

APLIKACE GOPRO.

Aplikace GoPro umožňuje ovládat kameru GoPro, upevněnou uvnitř nebo vně vozu, přes kontrolní displej BMW M2 Coupé. To znamená, že pořízené snímky a videonahrávky lze pohodlně zpracovávat pomocí ovladače iDrive. Je také možné kameru zapínat a vypínat přes WiFi, nastavovat ji a zkontrolovat stav nabití jejího akumulátoru.

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services tvoří základ pro funkce BMW ConnectedDrive, které řidiči na jeho cestách poskytují široké spektrum informací, zábavy a služeb.

Jejich součástí je přístup k aktuálním a lokalizovaným informacím v podobě počasí, zpráv, online vyhledávání Google™ a také k praktickým kancelářským funkcím. K dispozici jsou rovněž informace o cenách pohonných hmot či parkovacích místech, stejně tak jako průvodce po hotelích, které jsou přístupné přímo z vozu prostřednictvím menu ConnectedDrive.

Součástí je také pohodlný, bezpečný a neomezený přístup k vybraným aplikacím v chytrých telefonech. Služby ConnectedDrive Services rovněž umožňují přístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, kde lze kdykoliv objednat a prodloužit funkce podle individuálních potřeb zákazníka. Výbava ConnectedDrive Services toho nabízí ještě mnohem více a z každé cesty ve voze BMW učiní nezapomenutelný zážitek.

 • Příprava pro Apple CarPlay®

  Díky přípravě pro Apple CarPlay® může řidič komfortně, bezpečně a bezdrátově používat kompatibilní telefony iPhone® i na cestách. Mnoho funkcí telefonu, jako je přehrávání hudby, textové zprávy, telefonování, Siri nebo vybrané aplikace třetích stran, je možné zobrazovat a ovládat obvyklým způsobem prostřednictvím uživatelského rozhraní vozidla. Funkce související s přípravou pro Apple CarPlay lze obsluhovat pomocí dotykového displeje, ovladače iDrive nebo hlasových povelů.

BMW CONNECTED.

BMW Connected je osobní asistent, který usnadňuje mobilitu každodenního života a pomáhá dojet na místo určení včas a bez zbytečných stresů. Všechny relevantní informace jsou také neustále k dispozici na telefonu iPhone a hodinkách Apple Watch.

Destinace nalezené na internetu nebo prostřednictvím aplikací Yelp, Apple Maps či Google Maps lze snadno importovat do aplikace BMW Connected a následně je zcela plynule stiskem jediného tlačítka přenést do navigačního systému automobilu. Do agendy aplikace BMW Connected se automaticky importují záznamy kalendáře v telefonu, a to včetně adres a odpovídajících časů konání. Na základě informací o poloze a aktuální dopravní situace aplikace BMW Connected vypočítá ideální čas odjezdu, s předstihem na něj uživatele upozorní a následně jej dovede od zaparkovaného vozu přímo na adresu konání schůzky. V případě zpoždění zaviněného dopravní situací nebo absencí vhodného parkovacího místa v blízkosti schůzky lze prostřednictvím aplikace BMW Connected poslat účastníkům setkání textovou zprávu o předpokládaném času příchodu bez toho, aby bylo fyzicky nutné použít telefon. BMW Connected se navíc učí rozpoznávat často používané cíle cest a automaticky je přidává do svých kalkulací.

Aplikaci BMW Connected lze stáhnout z Apple App Store.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION.

Služba Real Time Traffic Information (RTTI) přináší vždy ty nejaktuálnější informace o dopravním provozu. Přesné informace o době a trvání dopravních kolon nabízejí téměř okamžitý přehled o tom, co se děje na dálnicích, okresních silnicích a vnitrostátních dopravních tepnách, stejně jako na silnicích lokálního významu. Inteligentní doporučení alternativních objízdných tras řidiči napomáhá dojet na místo určení co možná nejefektivněji. Data o hustotě dopravy využívají informace o pohybech telefonů v sítích mobilních operátorů, sbírají se GPS data velkého počtu vozidel, stejně tak jako z aplikací v chytrých telefonech nebo zpráv od policie. V potaz se berou také zaběhnuté dopravní zvyklosti, jako jsou například časy, kdy se dopravní zácpy vyskytují nejčastěji.

Vizualizace dopravních informací je optimalizována díky zobrazování silnic v zelené, žluté, oranžové a červené barvě.

EMERGENCY CALL.

EMERGENCY CALL.

Inteligentní tísňové volání Emergency call umožňuje rychlou a cílenou pomoc 24 hodin denně a podporu školeným personálem – v rodném jazyce řidiče i ve chvíli, kdy se vozidlo nachází v cizině. V případě vážné nehody, kdy se aktivují airbagy nebo předpínače bezpečnostních pásů, je automaticky vyslán signál inteligentního tísňového volání. Přes zabudovanou SIM kartu jsou do telefonického centra BMW, nezávisle na mobilním telefonu řidiče, zaslány všechny důležité údaje týkající se přesné lokace vozu, závažnosti nehody a možných zranění posádky. Pracovníci telefonického centra BMW neprodleně informují nejbližší záchranný sbor a přes telefon poskytnou asistenci do doby, než přijedou záchranné složky. Tísňové volání může být aktivováno také manuálně, například v případě, že pomoc potřebují ostatní účastníci provozu.

 • Spotřeba paliva a emise CO2 BMW M2 Coupé:

  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,5 až 7,9

  Emise CO2 v g/km (kombinované): 199 až 185

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů získáte u všech BMW Autorizovaných dealerů.

  Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).