IKONA+

BMW M

BMW M3 Sedan. Radikálně více.

IKONA+

BMW M3 Sedan. Radikálně více.

IKONA+BMW M3 Sedan. Radikálně více.
BMW M

Zrychlení z 0 na 100 km/h v s

4,3 (4,1)

Max. výkon v kW (k) při 1/min

317 (431)/5500–7300

Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km

9,1 (8,3)

Kombinované emise CO2

209 (194)

Provozní hmotnost EU v kg

1635 (1660)

Nekompromisní čtyřdveřový vysokovýkonný sportovní vůz s dechberoucím designem a řadou technických inovací ze světa motoristického sportu. Pro ještě více dynamiky a ještě agilnější ovládání. Pro okamžiky naplněné adrenalinem, kde jedna věc bude okamžitě zřejmá: Tohle je o stanovování vlastního maxima. To je BMW M3 Sedan.

CENÍK VOZŮ BMW M3 Sedan

Ceník vozů BMW*.

Objednat katalog

Katalog vozů BMW.

Konfigurátor

Sestavte si své BMW.

 

* Ceny a výbava: platnost od 1. března 2018 pro produkční měsíce březen 2018 až červen 2018.

FASCINUJÍCÍ ŘEČ TVARŮ.

Dynamický design.

BMW M3 Sedan: extrémně sportovní vůz s ikonickým vzhledem a výkony, jehož druhým jménem je efektivní dynamika. Každičký designový prvek, sahající od velkých nasávacích otvorů a výrazných kol z lehkých slitin až po atletickou zadní část, podtrhuje ryzí sílu tohoto vysokovýkonného sportovního vozu.

Sportovní tvary.

Boční partie BMW M3 Sedan kombinují DNA vysokovýkonného sportovního vozu s každodenní praktičností čtyřdveřového sedanu.

Mohutná přední část.

Na silnici zaměřená přední část zaujme leskle černou maskou chladiče s dvojitými lamelami a logem M, stejně jako velkými nasávacími otvory, a doplňují ji dynamicky tvarované LED přední světlomety. Jejich propracovaný design a ohromující svítivost v nočních hodinách zaručují jízdní suverenitu jako ve dne, dokonale osvětlují silnici před vozem.

Osobitá zadní část.

Zadní část vozu s širokým rozchodem zanechává dlouhotrvající dojem. Rázný postoj vozu zvýrazňují zadní svítilny s progresivním designem a široké vysokovýkonné sportovní pneumatiky. M zadní spoiler zvyšuje přítlak a zlepšuje aerodynamiku. M difuzor a dva páry koncovek výfuku dokonale splývají se zadním nárazníkem s charakteristickými vzduchovými výdechy.

Aerodynamické prvky.

Aerodynamický odpor kolem předních kol snižují dva vertikálně umístěné otvory v krajích předního nárazníku, jež vytvářejí efekt větrných clon, funkčně propojené s průduchy v M bočních ozdobách. Optimalizují aerodynamické vlastnosti vozu a shodou okolností také zvyšují tepovou frekvenci.

Exkluzivní karbonová střecha.

Karbonová střecha vyrobená z uhlíkových kompozitů je součástí konceptu lehké konstrukce BMW. Pomáhá zmenšovat hmotnost a snižuje těžiště. To má za následek větší agilitu a dynamiku při zatáčení, zrychlování a brzdění.

Světlomety s technologií Full LED.

Také zadní světla kompletně využívají výhradně technologie světelných diod. Jejich protažený tvar písmene L s nepřerušenými světelnými prvky plynule přechází do víka zavazadlového prostoru. Tím zvýrazňuje charakteristické pojetí zadní části.

PAKET M COMPETITION.

Paket M Competition nabízí díky zvýšenému výkonu a speciálně naladěnému adaptivnímu M podvozku výrazně lepší jízdní dynamiku. M sportovní výfuk s černými koncovkami s chromovým povrchem vytváří hutný, plnohodnotný zvuk motoru. Paket také zahrnuje odlehčená M sportovní sedadla a exkluzivní 20palcová kola z lehkých slitin s kombinovanými pneumatikami.

VÍTEJTE NA LIMITU.

BMW M

VÍTEJTE NA LIMITU.

Že je BMW M3 Sedan skutečným vrcholovým sportovcem, to poznáte podle toho, jak se chová na závodním okruhu. Zde vždy předvádí extrémně precizní a agilní ovladatelnost – zejména v náročných jízdních situacích. I tady výkonný M motor nemilosrdně demonstruje svou sílu, ovšem vždy v přesně odměřených dávkách – prostřednictvím manuální 6stupňové M převodovky nebo bez přerušení toku výkonu přes 7stupňovou M dvouspojkovou převodovku.

ZÁŽEHOVÝ ŘADOVÝ ŠESTIVÁLEC M TWIN POWER TURBO.

3litrový zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo spojuje to nejlepší ze dvou světů: vysokootáčkový charakter schopný dosahovat 7600 1/min a mimořádně vysoký točivý moment vrcholící hodnotou 550 Nm. Dvojité přeplňování s přímým vstřikováním paliva a typické M naladění zaručují, že motor reaguje i na nejmenší pohyby plynového pedálu s nadšením, rychlou odezvou a intenzivním silným zátahem. Četné inovace v podobě odlehčeného kovaného klikového hřídele bez takzvaných šál pokračují v přístupu inteligentní lehké konstrukce, zlepšují dynamiku vozu a jeho zrychlení. Zároveň snižují spotřebu a umožňují optimální rozložení hmotnosti mezi nápravy v poměru 50:50. Odměna: nebývale agilní jízdní vlastnosti, které působivým způsobem podtrhuje nezaměnitelný zvuk motoru.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • Údaje v závorkách se vztahují na modely vybavené sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou M DCT Drivelogic. Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle). Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a spotřeby elektrické energie závisejí na rozměrech použitých kol a pneumatik. Spotřeba paliva je určována normami odpovídajícími jízdnímu cyklu ECE a závisí na rozměrech použitých kol a pneumatik. Zobrazené modely disponují prvky volitelné výbavy.

    Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů získáte u všech autorizovaných dealerů BMW.

    Hodnoty se nevztahují na konkrétní vůz a nejsou součástí závazné nabídky. Jsou navrženy výhradně pro účely srovnání různých typů vozidel. Do výpočtu produkovaných emisí CO2 podle předpisu 1999/94/EC se nezapočítávají emise vzniklé při výrobě či transportu paliva a jiných zdrojů energie.