ZRYCHLENÝ TEP.

BMW M

Jízdní dynamika BMW M4 Cabrio.

ZRYCHLENÝ TEP.

Jízdní dynamika BMW M4 Cabrio.

ZRYCHLENÝ TEP.Jízdní dynamika BMW M4 Cabrio.

Automobily s otevřenou střechou jsou tak působivé, že vám vyrazí dech, a jsou zdrojem nekonečné radosti z jízdy. Všechny vlastnosti tohoto špičkového atleta jsou přizpůsobeny maximální dynamice a agilní ovladatelnosti. A díky mnoha technologiím odvozeným z motorsportu dokáže tento příkladný sportovec převést výkon na trakci s neobyčejnou precizností. Tyto ambice dále podtrhuje na přání dodávaný paket M Competition s výkonnějším motorem a speciálně naladěným adaptivním M podvozkem.

 

BMW M4 Cabrio:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,5 (8,7)
Emise CO2 v g/km (kombinované): 218 (203)

Hodnoty v závorkách odpovídají vozidlu se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou M s funkcí Drivelogic. Hodnoty odpovídají jízdnímu cyklu ECE a závisejí na velikosti vybraných kol a rozměru pneumatik. Zobrazené modely jsou vybaveny volitelnou výbavou.

Read more
BMW M

NEZNÁ LIMITY.

Řidiči BMW M4 Cabrio zažijí při svém hledání slunce velmi intenzivní, adrenalinem nabité okamžiky. Zásluhu na tom nese M motor o výkonu 431 koní, který svůj výkon servíruje v pečlivě odměřených dávkách. Tento špičkový atlet reaguje díky celé řadě technologií vycházejících ze světa motorsportu vždy s maximální precizností a technickou dokonalostí. Zdatně mu sekunduje například aktivní M diferenciál nebo M Servotronic. Dostaňte ho na limit. Stejně jako váš pulz.

PAKET M COMPETITION.

Neředěný závodní pocit. Paket M Competition pro model BMW M4 Cabrio nabízí ještě lepší výkony díky zvýšenému výkonu motoru, speciálně naladěnému adaptivnímu M podvozku, nově naladěnému stabilizačnímu systému Dynamic Stability Control (DSC), aktivnímu M diferenciálu a 20ʺ M kolům z lehké slitiny s kombinovanými pneumatikami.

Výkon zážehového řadového 6válce M TwinPower Turbo byl zvýšen na 331 kW (450 k). Sportovní výfukový systém M vydává zvláště mocný, charakteristický zvuk, který nadchne každého. Odlehčená M sportovní sedadla jsou vybavena nastavitelnými hlavovými opěrkami s vertikálními otvory. Přední bezpečnostní pásy jsou ozdobeny jemnými M proužky. Speciálně odladěný adaptivní M podvozek zajišťuje optimální kontakt se silnicí, zvýšenou trakci a více agility.

Zvenku lze paket M Competition rozpoznat prostřednictvím exkluzivních kovaných a leštěných 20ʺ M kol z lehké slitiny Star-spoke 666 M s kombinovanými pneumatikami. Sportovní charakter podtrhuje paket lesklých černých dílů Shadow Line z nabídky BMW Individual. V tomto případě obsahuje také černé ledvinky masky chladiče v leskle černém provedení, ozdoby na bocích či označení modelu na zádi. Celý vzhled završují koncovky výfuků v černém chromovaném provedení.

 • Jízdní dynamika s paketem M Competition

  Výkon zážehového řadového 6válce M TwinPower Turbo byl zvýšen na 331 kW (450 k). Sportovní výfukový systém M vydává zvláště mocný, charakteristický zvuk, který nadchne každého. Odlehčená M sportovní sedadla jsou vybavena nastavitelnými hlavovými opěrkami s vertikálními otvory. Přední bezpečnostní pásy jsou ozdobeny jemnými M proužky. Speciálně odladěný adaptivní M podvozek zajišťuje optimální kontakt se silnicí, zvýšenou trakci a více agility.

 • Speciality exteriéru s paketem M Competition.

  Zvenku lze paket M Competition rozpoznat prostřednictvím exkluzivních kovaných a leštěných 20palcových M kol z lehkých slitin Star-spoke 666 M s kombinovanými pneumatikami. Sportovní charakter podtrhuje paket lesklých černých dílů Shadow Line z nabídky BMW Individual. V tomto případě obsahuje také černé ledvinky masky chladiče v leskle černém provedení, ozdoby na bocích či označení modelu na zádi. Celý vzhled završují koncovky výfuků v černém chromovaném provedení.

VARIANTY PŘEVODOVEK PRO BMW M4 CABRIO.

Možnost zvolit pro BMW M4 Cabrio M 6stupňovou manuální převodovku nebo 7stupňovou dvouspojkovou M převodovku umožňuje vybrat si způsob, jak vyhnat tep z 0 na 180. Obě převodovky zaručují maximální radost z jízdy.

 • M 6stupňová manuální převodovka

  Díky hmotnosti nižší o 12 kg a kompaktnějším rozměrům ve srovnání s tradičními modely je M šestistupňová manuální převodovka v BMW M4 Cabrio perfektním příkladem inteligentní odlehčené konstrukce. Uvnitř převodovky jsou novinkou karbonové synchronizační kroužky, které pomáhají ke komfortnějšímu řazení. Mazání se suchou skříní zase zajišťuje efektivnější mazání.

 • 7stupňová dvouspojková M převodovka

  Můžete řadit bez přerušení dodávky výkonu, bez použití spojky a bez přerušení akcelerace: to všechno díky sedmistupňové dvouspojkové M převodovce se systémem Drivelogic. Řazení může probíhat automaticky nebo manuálně za pomoci řadicích páček pod volantem nebo voliče převodovky. Maximální akceleraci z místa zajišťuje funkce Launch Control.

AKTIVNÍ M DIFERENCIÁL.

AKTIVNÍ M DIFERENCIÁL.

Aktivní M diferenciál optimalizuje trakci a jízdní stabilitu při náhlých změnách jízdního pruhu, při rychlých výjezdech ze zatáček nebo na vozovkách s měnícím se povrchem. Trakci zvětšuje diferenciál s elektronicky řízenou svorností, který snižuje rozdíl mezi otáčkami kol zadní nápravy.

ADAPTIVNÍ M PODVOZEK.

ADAPTIVNÍ M PODVOZEK.

Elektronicky ovládané tlumiče automaticky přizpůsobují Adaptivní M podvozek stavu vozovky, stejně jako jízdnímu stylu řidiče. Podvozek lze tlačítkem Driving Experience Control přepnout do režimů Comfort, Sport a Sport+.

PRO 365 DNÍ POCITU JAKO V MOTORSPORTU.

Přenos inovativních technologií ze světa motoristického sportu do výroby sériových sportovních automobilů je základní kompetencí BMW M GmbH. Proto BMW M4 Cabrio dosahuje dokonalého vyvážení mezi adrenalinovými výkony a každodenní využitelností.

 • Launch Control

  Funkce Launch Control umožňuje motoru dosáhnout maximálního možného zrychlení z klidu. Po vytočení motoru do ideálních startovacích otáček a rozjezdu začne dvouspojková převodovka M DCT řadit tak, že udržuje motor vždy v těch nejoptimálnějších otáčkách.

 • M Driverʼs paket

  M Driverʼs paket posouvá hranici maximální rychlosti na 280 km/h. Lze jej objednat v okamžiku nákupu nového vozu, nebo je možné jej dokoupit kdykoliv potom. Všechna další technická data zůstávají po instalaci neměnná. Tento paket rovněž zahrnuje poukaz na kurz BMW M Intensive Training, který je součástí BMW Driving Experience.

 • M Drive

  M Drive umožňuje individuální nastavení systému DSC, zobrazení Head-Up displeje a osobních profilů řidiče od pohodlné jízdy až po jízdu mimořádně výbušnou tím, že upraví mapu motoru, charakteristiku tlumičů a také převodovky. Aktivace probíhá jednoduchým stiskem jednoho ze dvou M tlačítek na multifunkčním volantu.

 • M Servotronic

  Funkce M Servotronic upravuje účinek posilovače řízení podle aktuální rychlosti a zajišťuje přímou a přesnou odezvu řízení i ve vysokých rychlostech. Také přináší vynikající komfort tím, že snižuje fyzickou námahu potřebnou k řízení na minimum, stejně jako zvyšuje obratnost vozu při parkování, manévrování či průjezdech úzkými nebo zatáčkovitými úseky.

 • Režim M Dynamic Mode

  Režim M Dynamic Mode, který je součástí stabilizačního systému DSC, dovoluje mírný prokluz zadních kol a výrazně zlepšuje jízdní dynamiku. Zatímco systém DSC potlačuje nedotáčivost a přetáčivost, režim M Dynamic Mode umožňuje plné rozvinutí podélného a příčného dynamického potenciálu vozu. Ovšem i nadále zůstává v činnosti ochrana systémem DSC.

OSTRÉ BRZDY.

Rozhodujícím faktorem pro mimořádně dynamické zážitky z jízdy v BMW M4 Cabrio jsou brzdové systémy. Precizně dávkovatelné a efektivní volitelné M karbon-keramické brzdy a M brzdy s plovoucími kotouči zaručují nepřekonatelnou přesnost a bezkonkurenční dynamiku a výkonnost.

 • M brzdy s plovoucími kotouči

  Díky použití kombinace materiálů dosahují M brzdy s plovoucími kotouči vynikajících brzdných hodnot a vysoké stability, stejně jako dlouhé životnosti. Jsou také lehčí, což má pozitivní vliv na agilitu, dynamiku a zrychlení. Modré brzdové třmeny s logem M jsou charakteristickým znakem vysokovýkonných M brzd. Z důvodu specifické konstrukce se mohou brzdy po dlouhodobém malém zatížení nebo po intenzivním zatížení projevit rušivým zvukem. Ten ale během krátké doby zmizí. Pro omezení tohoto zvuku je vhodné brzdy čas od času intenzivněji zatížit. Při vlhkosti na brzdových kotoučích se zvuky omezí osušením brzd mírným přibrzděním. Tyto zvuky nemají vliv na účinnost, bezpečnost nebo výdrž brzdové soustavy.

 • M karbon-keramické brzdy

  M karbon-keramické brzdy nabízejí rychlejší nástup brzdné síly. Brzdy nekorodují, jsou velmi odolné proti opotřebení, snášejí vyšší teplotní zatížení a přispívají k nižší hmotnosti vozidla, což má pozitivní dopad na agilitu vozu, jeho dynamiku a akceleraci. M karbon-keramické brzdy lze snadno rozpoznat díky matně zlatým brzdovým třmenům s klasickým logem M.

  Vzhledem ke specifickým vlastnostem použitého materiálu se s ohledem na konkrétní situaci a intenzitu používání může vyskytnout hluk při používání brzd, zvláště na mokrém povrchu, krátce před zastavením vozidla. Vlhkost a posypová sůl může způsobit to, že brzdný účinek soustavy bude podobný tomu u konvenčních brzd. Tento jev se může projevit krátkodobým snížením brzdného účinku a v případě potřeby jej lze zvýšit silnějším sešlápnutím brzdového pedálu.

M karbon-keramické brzdy.

V závislosti na podmínkách a způsobu používání mohou z důvodu specifických vlastností použitých materiálů vznikat těsně před zastavením rušivé zvuky. Vliv vlhkosti a posypových materiálů může způsobit, že účinnost brzd se přiblíží konvenční brzdové soustavě. Tento jev může krátkodobě působit jako pokles brzdného účinku, který lze v případě potřeby eliminovat větším tlakem na brzdový pedál.

Read more

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Údaje v závorkách se vztahují na modely vybavené sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou M DCT Drivelogic.

  Spotřeba paliva je určována normami odpovídajícími jízdnímu cyklu EHK a závisí na rozměrech použitých kol a pneumatik. Zobrazené modely disponují prvky volitelné výbavy.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů získáte u všech autorizovaných prodejců BMW.

  Hodnoty se nevztahují na konkrétní vůz a nejsou součástí závazné nabídky. Jsou navrženy výhradně pro účely srovnání různých typů vozidel. Do výpočtu produkovaných emisí CO2 podle předpisu 1999/94/EC se nezapočítávají emise vzniklé při výrobě či transportu paliva a jiných zdrojů energie.