BMW M4 Cabrio, detaily a výbava

THE M4

BMW M

BMW M4 CABRIO V DETAILU: DESIGN, MOTOR A VÝBAVA

THE M4BMW M4 CABRIO V DETAILU: DESIGN, MOTOR A VÝBAVA

BMW M4 Cabrio ztělesňuje vše, co charakterizuje BMW M: více než čtyři desetiletí zkušeností s vývojem vysoce výkonných automobilů, které vedly k dokonalosti v detailní souhře pohonu, podvozku, převodovky a řízení. Výsledkem je pozoruhodná řada možností výbavy, která zaručuje optimální radost z jízdy z hlediska designu, dynamiky jízdy a technických inovací.

Více informací

BMW M4 CABRIO – VÝKONOVÉ PRVKY VÝBAVY.

Inspirováno motorsportem: přehled technologií pohonu a podvozku.

Automobily s otevřenou střechou jsou tak působivé, že vám vyrazí dech, a jsou zdrojem nekonečné radosti z jízdy. Všechny vlastnosti tohoto špičkového sportovního vozu jsou přizpůsobeny maximální dynamice a agilní ovladatelnosti. Zásluhou mnoha technologií odvozených z motorsportu dokáže tento příkladný sportovec převést výkon na trakci s neobyčejnou precizností. Tyto ambice dále podtrhuje na přání dodávaný paket M Competition s výkonnějším motorem a speciálně naladěným Adaptivním M podvozkem.

BMW M4 Cabrio, zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo & paket M Competition

Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo & paket M Competition

Zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo se vyznačuje vynikajícím nástupem výkonu a kultivovaným chodem doplněným o sportovní zvukový projev. S technologiemi Double-VANOS, Valvetronic, vysokotlakým přímým vstřikováním a dvoukomorovým turbodmychadlem disponuje výkonný zážehový řadový šestiválec M TwinPower Turbo v kombinaci s paketem M Competition výkonem 331 kW (450 k). M sportovní výfukový systém generuje charakteristický zvuk motoru. Speciálně naladěný Adaptivní M podvozek nabízí optimální kontakt s vozovkou, lepší přilnavost a agilnější ovladatelnost.
BMW M4 Cabrio, Adaptivní M podvozek

Adaptivní M podvozek.

Elektronicky ovládané tlumiče Adaptivního M podvozku automaticky přizpůsobují charakteristiku stavu vozovky, stejně jako jízdnímu stylu řidiče. Podvozek lze voličem jízdních režimů Driving Experience Control přepnout do nastavení Comfort, Sport a Sport+.
BMW M4 Cabrio, 7stupňová M dvouspojková převodovka

7stupňová M dvouspojková převodovka

Řazení bez přerušení dodávky výkonu, bez použití spojky a bez omezení akcelerace: to všechno díky 7stupňové M dvouspojkové převodovce se systémem Drivelogic. Řazení může probíhat automaticky nebo manuálně za pomoci řadicích páček pod volantem nebo voliče převodovky. Maximální akceleraci z místa zajišťuje funkce Launch Control.
BMW M4 Cabrio, 6stupňová M manuální převodovka

6stupňová M manuální převodovka.

Díky hmotnosti nižší o 12 kg a kompaktnějším rozměrům ve srovnání s tradičními modely je M šestistupňová manuální převodovka v BMW M4 Cabrio perfektním příkladem inteligentní odlehčené konstrukce. Uvnitř převodovky jsou novinkou karbonové synchronizační kroužky, které pomáhají ke komfortnějšímu řazení. Mazání se suchou skříní zase zajišťuje efektivnější mazání.
BMW M4 Cabrio, M Driver’s paket

M Driver’s paket.

M Driverʼs paket posouvá hranici maximální rychlosti na 280 km/h. Lze jej objednat v okamžiku nákupu nového vozu, nebo je možné jej dokoupit kdykoliv potom. Všechna další technická data zůstávají po instalaci neměnná. Tento paket rovněž zahrnuje poukaz na kurz BMW M Intensive Training, který je součástí BMW Driving Experience.

BMW M4 CABRIO – DESIGNOVÉ PRVKY.

M specifické prvky exteriéru a interiéru.

BMW M4 Cabrio dává jasně najevo, že jde o vysokovýkonný sportovní kabriolet. Dravá příď a protažená kapota s charakteristickým vyboulení dodávají sportovní siluetě vozu výrazně dynamický charakter. Na řidiče orientovaný kokpit je vybaven kruhovými přístroji v závodním designu, které zaručují optimální čitelnost. To všechno vytváří ideální podmínky k tomu, aby se radost z jízdy s otevřenou střechou posunula na zcela novou úroveň.

BMW M4 Cabrio, design, výbava
BMW M4 Cabrio, speciality exteriéru paketu M Competition

Speciality exteriéru paketu M Competition.

Zvenku lze paket M Competition rozpoznat prostřednictvím exkluzivních kovaných a leštěných 20" M kol z lehké slitiny Star-spoke 666 M s kombinovanými pneumatikami. Sportovní charakter podtrhuje paket lesklých černých dílů Shadow Line z nabídky BMW Individual. V tomto případě obsahuje také černé ledvinky masky chladiče v leskle černém provedení, ozdoby na bocích či označení modelu na zádi. Celý vzhled završují koncovky výfuků v černém chromovaném provedení.
BMW M4 Cabrio, pevná skládací střecha

Pevná skládací střecha.

Pevná skládací střecha kombinuje čisté vzrušení z jízdy kabrioletem s výhodami pevné střechy, která se hodí pro zimní období. Střechu lze otevřít a zavřít velmi rychle – dokonce až do rychlosti 18 km/h. Při pohledu zvenku se vyznačuje typickou protaženou střešní linií jako kupé, zatímco zevnitř nabízí dostatek místa pro hlavu.
BMW M4 Cabrio, LED zadní světla

LED zadní světla.

Špičková technologie LED zajišťuje optimální viditelnost s maximální hospodárností a dlouhou životností. Velké směrovky a rychle reagující LED brzdová světla zvyšují bezpečnost. Výrazným designovým prvkem ve dne i v noci jsou typická zadní světla, uspořádaná do tvaru písmene L.
BMW M4 Cabrio, BMW Selective Beam

BMW Selective Beam.

Funkce BMW Selective Beam automaticky přizpůsobuje světelný paprsek dálkových světel podle světelných podmínek a provozu na silnici. Systém registruje přítomnost vozů jedoucích vpředu nebo protijedoucích a zabraňuje oslnění jejich řidičů tím, že plynule upravuje tvar světelného kuželu dálkových světel.
BMW M4 Cabrio, na řidiče orientovaný kokpit

Na řidiče orientovaný kokpit.

Kokpit připravený na závodní okruh. Každý detail je ergonomicky optimalizován a zaměřen na řidiče. Jeho centrálním prvkem je elegantní M kožený volant potažený jemnou kůží Nappa. Jsou na něm umístěna tlačítka M Drive, jež lze používat k aktivaci individuálního nastavení vozu. Sportovně navržené řadicí páčky volitelné dvouspojkové M převodovky dovolují během zlomku sekundy měnit převodové stupně. Přístrojový panel v ohromujícím M provedení nabízí dokonalé zobrazení všech relevantních jízdních dat.
BMW M4 Cabrio, M sedadla

M sedadla.

Jízda na limitu a v obklopení exkluzivní sportovní atmosférou – to jsou věci, které si u BMW M4 Cabrio nemusí odporovat. M sedadla jsou vyrobena se stejně výjimečnou kvalitou jako celý zbytek interiéru. Skvělým příkladem je zde jemná kůže Merino v provedení Silverstone.
BMW M4 Cabrio, interiér, čalounění

Kvalitní interiér.

Pravá exkluzivita obstojí i na druhý pohled. Hliníkové obložení interiéru Aluminium Carbon Fibre s akcentními lištami v provedení černého chromu to dokonale ilustruje svou jedinečnou povrchovou úpravou, vyzařující maximální dynamiku. Sportovní, avšak zároveň individuální interiér umocňuje také kvalitní kožené čalounění Merino Silverstone.

BMW M4 CABRIO.

Konektivita.

V BMW M4 Cabrio vás bude podporovat množství inovativních technologií, které výrazným způsobem zvyšují komfort a bezpečnost a zároveň stanovují nová měřítka. Můžete během zlomku sekundy zaznamenávat všechny informace, které se týkají řízení, a užívat si propojené komunikace, informací a zábavy nejvyšší možné úrovně. Radost z jízdy ještě nikdy nebyla tak průlomová.

BMW M4 Cabrio, BMW Head-Up Displej s M specifickým zobrazením

BMW Head-Up Displej s M specifickým zobrazením.

Plně barevný Head-Up Displej s M specifickými funkcemi promítá důležité jízdní informace přímo do zorného pole řidiče. Stisknutím tlačítka může řidič přepnout na sportovnější M zobrazení. Tento displej zobrazuje kromě digitálního rychloměru také zvolený rychlostní stupeň a otáčkoměr s dynamickou křivkou otáček a ukazatelem, kdy správně přeřadit.
BMW M4 Cabrio, aplikace BMW M Laptimer

Aplikace BMW M Laptimer.

Zažijte radost z jízdy na desetiny sekundy a m/s²: Aplikace BMW M Laptimer je dokonalým nástrojem pro analýzu údajů jízdy po závodním okruhu, včetně automatického měření ujetých kol. Aplikace nahrává údaje ze senzorů přímo z vašeho BMW a pomocí těchto hodnot pomáhá analyzovat váš jízdní styl. Umožňuje zlepšit preciznost a zručnost a následně vylepšit zajeté časy na kolo. Nahrávat můžete také cesty mimo závodní trať, jako například výlety s vašimi přáteli.
BMW M4 Cabrio, Apple CarPlay®

Apple CarPlay®

Proč být při jízdě v BMW bez funkcí vašeho iPhone, když ho pomocí ovládacích prvků vozu můžete obsluhovat obvyklým způsobem? Příprava pro Apple CarPlay® umožňuje vzdálený přístup k telefonu, stejně jako k iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify a Apple Music. Tlačítkem hlasového ovládání na volantu můžete aktivovat hlasovou asistentku Apple Siri.
BMW M4 Cabrio, příprava na telefon s bezdrátovým dobíjením

Příprava na telefon s bezdrátovým dobíjením.

Připojení telefonu s bezdrátovým dobíjením obsahuje dok pro bezdrátové dobíjení a další USB port. Připojení ke střešní anténě zlepšuje příjem mobilního signálu. Pomocí technologie Bluetooth lze současně připojit dva mobilní telefony a jeden audio přehrávač. Součástí výbavy jsou také Bluetooth Office a technická příprava pro WiFi hotspot.
BMW M4 Cabrio, Technické údaje

BMW M4 CABRIO, TECHNICKÉ ÚDAJE.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW M4 Cabrio:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,2–9,5
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 232–217

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.