KOŇSKÉ SÍLY+

BMW M

Jízdní dynamika BMW M4 Coupé.

KOŇSKÉ SÍLY+

Jízdní dynamika BMW M4 Coupé.

KOŇSKÉ SÍLY+Jízdní dynamika BMW M4 Coupé.

Po více než čtyřicet let vývoje vysokovýkonných vozů bylo vždy cílem dosáhnout dokonalé souhry pohonné jednotky, podvozku, převodovky a řízení. Hlavními kritérii vždy byly dojmy řidiče. BMW M4 Coupé představuje vše, co je pro BMW M typické. Každý detail je navržen s cílem mimořádných jízdních výkonů a preciznosti. Pro piloty, které není snadné porazit.
BMW M4 Coupé:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,1 (8,3)
Emise CO2 v g/km (kombinované): 209 (194)

Hodnoty v závorkách odpovídají vozidlu se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou M s funkcí Drivelogic. Hodnoty odpovídají jízdnímu cyklu ECE a závisejí na velikosti vybraných kol a rozměru pneumatik. Zobrazené modely jsou vybaveny volitelnou výbavou.Read more
BMW M

V IDEÁLNÍ ZÁVODNÍ STOPĚ.

BMW M4 Coupé absolvovalo stovky testovacích kol na závodním okruhu s cílem vyladit množství inovací, pocházejících ze světa motorsportu, pro použití v sériovém voze. Výsledek je více než působivý: koncentrovaný výkon s dechberoucí akcelerací se setkává s extrémně agilním a precizním podvozkem. V jakékoliv jízdní situaci. Na jakémkoliv povrchu. Záplava adrenalinu je zaručena – společně s dobře známým úsměvem na tváři.

PAKET M COMPETITION.

Neředěný závodní pocit. Paket M Competition pro model BMW M4 Coupé nabízí ještě lepší výkony díky zvýšenému výkonu motoru, speciálně naladěnému adaptivnímu M podvozku, nově naladěnému stabilizačnímu systému Dynamic Stability Control (DSC), aktivnímu M diferenciálu a 20ʺ M kolům z lehké slitiny s kombinovanými pneumatikami.

Výkon zážehového řadového 6válce M TwinPower Turbo byl zvýšen na 331 kW (450 k). Sportovní výfukový systém M vydává zvláště mocný, charakteristický zvuk, který nadchne každého. Odlehčená M sportovní sedadla jsou vybavena nastavitelnými hlavovými opěrkami s vertikálními otvory. Přední bezpečnostní pásy jsou ozdobeny jemnými M proužky. Speciálně odladěný adaptivní M podvozek zajišťuje optimální kontakt se silnicí, zvýšenou trakci a více agility.

Zvenku lze paket M Competition rozpoznat prostřednictvím exkluzivních kovaných a leštěných 20ʺ M kol z lehké slitiny Star-spoke 666 M s kombinovanými pneumatikami. Sportovní charakter podtrhuje paket lesklých černých dílů Shadow Line z nabídky BMW Individual. V tomto případě obsahuje také černé ledvinky masky chladiče v leskle černém provedení, ozdoby na bocích či označení modelu na zádi. Celý vzhled završují koncovky výfuků v černém chromovaném provedení.

 • Jízdní dynamika s paketem M Competition

  Výkon zážehového řadového 6válce M TwinPower Turbo byl zvýšen na 331 kW (450 k). Sportovní výfukový systém M vydává zvláště mocný, charakteristický zvuk, který nadchne každého. Odlehčená M sportovní sedadla jsou vybavena nastavitelnými hlavovými opěrkami s vertikálními otvory. Přední bezpečnostní pásy jsou ozdobeny jemnými M proužky. Speciálně odladěný adaptivní M podvozek zajišťuje optimální kontakt se silnicí, zvýšenou trakci a více agility.

 • Speciality exteriéru s paketem M Competition.

  Zvenku lze paket M Competition rozpoznat prostřednictvím exkluzivních kovaných a leštěných 20palcových M kol z lehkých slitin Star-spoke 666 M s kombinovanými pneumatikami. Sportovní charakter podtrhuje paket lesklých černých dílů Shadow Line z nabídky BMW Individual. V tomto případě obsahuje také černé ledvinky masky chladiče v leskle černém provedení, ozdoby na bocích či označení modelu na zádi. Celý vzhled završují koncovky výfuků v černém chromovaném provedení.

VARIANTY PŘEVODOVEK PRO BMW M4 COUPÉ.

Možnost zvolit pro BMW M4 Coupé M 6stupňovou manuální převodovku nebo 7stupňovou dvouspojkovou M převodovku umožňuje vybrat si způsob, jak vyhnat tep z 0 na 180. Obě převodovky zaručují maximální radost z jízdy.

 • 6stupňová M manuální převodovka

  Díky hmotnosti nižší o 12 kg a kompaktnějším rozměrům ve srovnání s tradičními modely je M šestistupňová manuální převodovka v BMW M4 Coupé perfektním příkladem inteligentní odlehčené konstrukce. Uvnitř převodovky jsou novinkou karbonové synchronizační kroužky, které pomáhají ke komfortnějšímu řazení. Mazání se suchou skříní zase zajišťuje efektivnější mazání.

 • 7stupňová dvouspojková M převodovka

  Můžete řadit bez přerušení dodávky výkonu, bez použití spojky a bez přerušení akcelerace: to všechno díky sedmistupňové dvouspojkové M převodovce se systémem Drivelogic. Řazení může probíhat automaticky nebo manuálně za pomoci řadicích páček pod volantem nebo voliče převodovky. Maximální akceleraci z místa zajišťuje funkce Launch Control.

AKTIVNÍ M DIFERENCIÁL.

AKTIVNÍ M DIFERENCIÁL.

Aktivní M diferenciál optimalizuje trakci a jízdní stabilitu při náhlých změnách jízdního pruhu, při rychlých výjezdech ze zatáček nebo na vozovkách s měnícím se povrchem. Trakci zvětšuje diferenciál s elektronicky řízenou svorností, který snižuje rozdíl mezi otáčkami kol zadní nápravy.

ADAPTIVNÍ M PODVOZEK.

ADAPTIVNÍ M PODVOZEK.

Elektronicky ovládané tlumiče automaticky přizpůsobují Adaptivní M podvozek stavu vozovky, stejně jako jízdnímu stylu řidiče. Podvozek lze tlačítkem Driving Experience Control přepnout do režimů Comfort, Sport a Sport+.

PRO 365 DNÍ POCITU JAKO V MOTORSPORTU.

Přenos inovativních technologií ze světa motoristického sportu do výroby sériových sportovních automobilů je základní kompetencí BMW M GmbH. Proto BMW M4 Coupé dosahuje dokonalého vyvážení mezi adrenalinovými výkony a každodenní využitelností.

 • Launch Control

  Funkce Launch Control umožňuje motoru dosáhnout maximálního možného zrychlení z klidu. Po vytočení motoru do ideálních startovacích otáček a rozjezdu začne dvouspojková převodovka M DCT řadit tak, že udržuje motor vždy v těch nejoptimálnějších otáčkách.

 • M Driverʼs paket

  M Driverʼs paket posouvá hranici maximální rychlosti na 280 km/h. Lze jej objednat v okamžiku nákupu nového vozu, nebo je možné jej dokoupit kdykoliv potom. Všechna další technická data zůstávají po instalaci neměnná. Tento paket rovněž zahrnuje poukaz na kurz BMW M Intensive Training, který je součástí BMW Driving Experience.

 • M Drive

  M Drive umožňuje individuální nastavení systému DSC, zobrazení Head-Up displeje a osobních profilů řidiče od pohodlné jízdy až po jízdu mimořádně výbušnou tím, že upraví mapu motoru, charakteristiku tlumičů a také převodovky. Aktivace probíhá jednoduchým stiskem jednoho ze dvou M tlačítek na multifunkčním volantu.

 • M Servotronic

  M Servotronic upravuje účinek posilovače řízení podle aktuální rychlosti a zajišťuje přímou a přesnou odezvu řízení i ve vysokých rychlostech. Také poskytuje vynikající komfort tím, že snižuje fyzickou námahu potřebnou k řízení na minimum, stejně jako zvyšuje obratnost vozu při parkování, manévrování či průjezdech úzkými nebo zatáčkovitými úseky. 

 • Režim M Dynamic Mode

  Režim M Dynamic Mode, který je součástí stabilizačního systému DSC, dovoluje mírný prokluz zadních kol a výrazně zlepšuje jízdní dynamiku. Zatímco systém DSC potlačuje nedotáčivost a přetáčivost, režim M Dynamic Mode umožňuje plné rozvinutí podélného a příčného dynamického potenciálu vozu. Ovšem i nadále zůstává v činnosti ochrana systémem DSC.

OSTRÉ BRZDY.

Rozhodujícím faktorem pro mimořádně dynamické zážitky z jízdy v BMW M4 Coupé jsou brzdové systémy. Precizně dávkovatelné a efektivní volitelné M karbon-keramické brzdy a M brzdy s plovoucími kotouči zaručují nepřekonatelnou přesnost a bezkonkurenční dynamiku a výkonnost.

 • M brzdy s plovoucími kotouči

  Díky použití kombinace materiálů dosahují M brzdy s plovoucími kotouči vynikajících brzdných hodnot a vysoké stability, stejně jako dlouhé životnosti. Jsou také lehčí, což má pozitivní vliv na agilitu, dynamiku a zrychlení. Modré brzdové třmeny s logem M jsou charakteristickým znakem vysoce výkonných brzd s plovoucími kotouči.

 • M karbon-keramické brzdy

  M karbon-keramické brzdy nabízejí rychlejší nástup brzdné síly. Brzdy nekorodují, jsou velmi odolné proti opotřebení, snášejí vyšší teplotní zatížení a přispívají k nižší hmotnosti vozidla, což má pozitivní dopad na agilitu vozu, jeho dynamiku a akceleraci. M karbon-keramické brzdy lze snadno rozpoznat díky matně zlatým brzdovým třmenům s klasickým logem M.


  Vzhledem ke specifickým vlastnostem použitého materiálu se s ohledem na konkrétní situaci a intenzitu používání může vyskytnout hluk při používání brzd, zvláště na mokrém povrchu, krátce před zastavením vozidla. Vlhkost a posypová sůl může způsobit to, že brzdný účinek soustavy bude podobný tomu u konvenčních brzd. Tento jev se může projevit krátkodobým snížením brzdného účinku a v případě potřeby jej lze zvýšit silnějším sešlápnutím brzdového pedálu.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Spotřeba paliva je určována normami odpovídajícími jízdnímu cyklu EHK a závisí na rozměrech použitých kol a pneumatik. Zobrazené modely disponují prvky volitelné výbavy.

  Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO₂ nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO₂ nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.

  Hodnoty se nevztahují na konkrétní vůz a nejsou součástí závazné nabídky. Jsou navrženy výhradně pro účely srovnání různých typů vozidel. Do výpočtu produkovaných emisí CO₂ podle předpisu 1999/94/EC se nezapočítávají emise vzniklé při výrobě či transportu paliva a jiných zdrojů energie.