VYZÝVAVOST ZVENKU. DOKONALOST UVNITŘ.

BMW M6 Coupé.

VYZÝVAVOST ZVENKU. DOKONALOST UVNITŘ.BMW M6 Coupé.

Kombinovaná spotřeba v l/100 km

9.9

Kombinované emise CO2 v g/km

231

Točivý moment v Nm při 1/min

680/1500–5750

Jak se vyjádří nadšení? Můžete to zkusit čísly. Nicméně 560 k a 4,2 sekundy pro zrychlení z 0 na 100 km/h vyjádří pouze část fascinace, která BMW M6 Coupé provází. Stačí jeden pohled na aerodynamicky optimalizovanou karoserii a ihned je jasné, čeho inženýři M dosáhli. Svým nezaměnitelným výrazem jasně ukazuje, že má ve svém DNA geny sportovních vozů. Je to zřejmé také v interiéru. Na přání je možné mít uvnitř exkluzivní materiály z programu BMW Individual Collection, které vyjadřují sportovnost i tím nejmenším detailem. To vše ukazuje prvotřídní propracovanost a technologickou vyspělost BMW M6 Coupé. To samé platí také pro zážehový 8válec M TwinPower Turbo. Aktivní M diferenciál spolu s M specifickým podvozkem umožňují naplno využít potenciál tohoto motoru. Volitelný paket Competition dodává BMW M6 Coupé ještě okruhovější charakter. Zvyšuje výkon na 600 k a mnoha zdánlivými drobnosti zajišťuje ještě podmanivější chování na limitech.

POZNEJTE BMW M6 COUPÉ.

Design

BMW M6 Coupé již od prvního okamžiku působí, jako by bylo přikované k silnici. Při každém sešlápnutí plynového pedálu nasaje motor čerstvý vzduch přes velké otvory v přední části vozu. Na dvojitých lamelách masky chladiče je umístěné logo M. Pneumatiky se zakusují do asfaltu. Čistá síla automobil doslova žene vpřed. Dokonalé podmínky pro nejlepší možný pocit z jízdy: interiér BMW M6 Coupé zajišťuje dokonalou kontrolu i v extrémních podmínkách. Na přání je připravena široká nabídka prvků BMW Individual Collection, vyznačující se vybranými materiály, které nedělají v oblasti komfortu žádné kompromisy.

Jízdní dynamika & Hospodárnost

Jakmile se dostane ke slovu zážehový 8válec M TwinPower Turbo, umístěný pod dlouhou přední kapotou, hranice mezi boxovou uličkou a garáží se zcela smaže. Závodní geny jsou nepřehlédnutelné, BMW M6 Coupé má agilitu a dravost ve všech svých součástkách. Výrazně tvarovaná karbonová střecha je lehká, a tím snižuje těžiště. To zlepšuje dynamiku a současně snižuje spotřebu paliva, a zároveň to posunuje toto elegantní sportovní Coupé vždy na první místo na startu.

Paket Competition

Ryzí závodní pocit: paket Competition nabízí vyšší výkon motoru, strmější řízení a speciálně naladěný podvozek. BMW M6 Coupé se díky tomu výkonnostně posouvá na ještě vyšší úroveň. Výkon zážehového 8válce M TwinPower Turbo poskočil z 560 k (412 kW) na 600 k (441 kW). Toto navýšení je výsledkem zvětšeného plnicího tlaku ve vysokých otáčkách. Upravený výfukový systém přispívá k ještě sportovnějšímu zvuku, jemuž nechybí typické osmiválcové dunění. Speciálně naladěný podvozek a extrémně sportovně ostré řízení přenášejí každý povel a zajišťují maximálně přesnou odezvu, kterou si užijete na okruhu i při jízdě na běžných silnicích. Na silnici lze paket Competition rozpoznat podle 20palcových M kol s dvojitými paprsky, designem 601 M s dvoubarevným lakováním a nestejným rozměrem pneumatik, dvojitých koncovek sportovního výfuku s povrchovou úpravou černého chromu.