PŘENECHTE TO SPOLEHLIVÝM POMOCNÍKŮM.

Asistenční systémy BMW ConnectedDrive v BMW M6 Gran Coupé.

Množství pokrokových technologií vás různými způsoby podporuje na vašich cestách a zaručuje špičkový komfort a bezpečnost. To znamená, že vy se můžete vždy soustředit na to, co je podstatné – na bezstarostnou radost z jízdy.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

BMW NIGHT VISION.

BMW Night Vision s rozpoznáváním osob nabízí řidiči zlepšenou viditelnost, která vysoce přesahuje světelný paprsek předních světlometů a v nočních hodinách dokáže na velkou vzdálenost identifikovat osoby a velká zvířata.Termokamera umístěná v masce chladiče snímá teplotní obraz prostoru před vozem a zobrazuje ho na kontrolním displeji. Obraz řidiči umožňuje rozpoznat osoby nebo zvířata na vzdálenost až 300 m. Na základě rychlosti jízdy a úhlu natočení volantu vůz také vypočítá, zda identifikovaný objekt představuje akutní nebezpečí. Hrozí-li riziko srážky (s člověkem nebo zvířetem), na Head-Up Displeji se rozbliká červená varovná ikona. Navíc se ozve akustické varování a brzdy se přednatlakují pro maximálně rychlý nástup. Varovný systém se aktivuje automaticky ve chvíli, kdy řidič nastartuje vozidlo. V případě nebezpečí systém rovněž varuje v okamžiku, kdy není zobrazován obraz na displeji. BMW Night Vision s funkcí Dynamic Light Spot je inovací od BMW ConnectedDrive.

HEAD-UP DISPLEJ SE SPECIÁLNÍM M ZOBRAZENÍM.

Plně barevný BMW Head-Up Displej s M speciálním zobrazením promítá všechny důležité informace přímo do zorného pole řidiče, takže mu umožňuje, aby se vždy plně soustředil na řízení. Displej zobrazuje informace o rychlosti jízdy, pokyny navigace, ukazatel rychlostních limitů včetně zákazů předjíždění, telefon, seznamy zábavních systémů a upozornění nejrůznějších asistenčních systémů. Po stisku tlačítka lze Head-Up Displej přepnout do specifického M nastavení. V tomto případě se kromě rychlosti jízdy zobrazuje také aktuálně zařazený rychlostní stupeň a barevný otáčkoměr s řadicími světly, které ukazují, kdy je při sportovní jízdě nejlepší řadit. Ikony zobrazované na čelní sklo jsou k dispozici ve vysokém rozlišení v celé škále barev a v realisticky řešených symbolech. Promítaná zobrazení se jeví, jako by byla 2,3 metru před vozem. Informace jsou v kombinaci s optimálním umístěním dobře a pohodlně čitelné a neodvádějí pozornost řidiče.  Intenzita osvětlení Head-Up Displeje se automaticky mění podle okolního světla, grafika zobrazení se přizpůsobuje denní době, výšku zobrazovaných údajů lze individuálně nastavit. Řidič si může zvolit, jaké informace se mu budou kromě standardně promítané rychlosti jízdy a varovných upozornění asistenčních systémů zobrazovat.

SURROUND VIEW.

Součástí výbavy Surround View jsou kamerové systémy s funkcemi Top View a Side View a zadní parkovací kamera. Kamery umístěné ve vnějších zpětných zrcátkách a zadní kamera vytvářejí obraz v rozsahu 270° kolem vozu. Funkce Top View zobrazuje okolí vozu pro snadnější manévrování. Širokoúhlá kamera funkce Side View usnadňuje navigování v oblastech se sníženou viditelností, jako jsou výjezdy nebo nepřehledné křižovatky. Dvě digitální kamery umístěné v levé i pravé sekci přední části vozu snímají dopravní situaci před vozidlem. Díky tomu je včas rozpoznán blížící se automobil a řidič může adekvátně zareagovat. Funkce Side View se automaticky deaktivuje ve chvíli, kdy vozidlo překročí rychlost 15 km/h. Řidič si poté může aktivovat zadní parkovací kameru, funkci Top View nebo Side View. Kamerový systém se aktivuje ve chvíli, kdy řidič zařadí zpětný chod nebo zmáčkne tlačítko PDC či Side View. Obraz se zobrazuje na kontrolním displeji.

BMW SELECTIVE BEAM.

S BMW Selective Beam je řízení v noci mnohem pohodlnější a bezpečnější. Poskytuje vynikající viditelnost, aniž by docházelo k oslnění protijedoucích řidičů. Systém detekuje ostatní účastníky silničního provozu a zabraňuje jejich oslnění dálkovými světlomety. Světelný paprsek s dosahem 400 metrů zaručuje včasné zjištění potenciálního nebezpečí a usnadňuje jízdu přímým směrem.

NAVIGAČNÍ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigační systém Professional se vyznačuje elegantním designem a mimořádným rozsahem služeb: Snadno použitelný navigační systém s ovladačem iDrive s dotykovou funkcí a hlavním displejem obsahuje hands-free zařízení s USB rozhraním s hlasovým ovládáním. Obsahuje také: Rádio BMW Professional s DVD mechanikou a pamětí 20 GB na audio soubory, včetně databáze názvů. Lze zobrazit také online alternativní trasy. Nejčastěji používané POI (body zájmu), např. čerpací stanice, hotely a podobná místa, jsou uvedeny v nabídce POI jako symboly podle četnosti vyhledávání. Pevný 10,2" barevný displej s vysokým rozlišením a možností rozdělení obrazovky na dvě části zaručuje optimální čitelnost a přehlednost.

Ovládá se intuitivně ovladačem iDrive s dotykovou funkcí, jehož dotyková ploška umožňuje řidiči snadno zadávat adresu místa určení pomocí prstu. Systém lze samozřejmě ovládat také pomocí ovládacích tlačítek, osmi funkčních záložek nebo pomocí hlasu. Díky trojrozměrnému zobrazení map, které využívá satelitní snímky jako mapové podklady – s fotorealistickým znázorněním vybraných míst – se navigace stává vzrušujícím vizuálním zážitkem.

INTELIGENTNÍ OVLÁDÁNÍ HLASEM.

Inteligentní ovládání hlasem s externím zpracováním hlasu nabízí hlasovou podporu na nejvyšší úrovni. Na rozdíl od pouhého rozpoznávání omezených příkazů rozumí přirozené řeči. Ovládání hlasem obsahuje nejen velkou řadu jednotlivých a situačních variant. Rozumí také jazykovým variantám, dialektům a žargonu. Nabízí výrazně více možností při diktování textových zpráv nebo e-mailů. Značně rozšířený rozsah funkcí je možný díky serverovému externímu rozpoznávání řeči Connected Drive, které tvoří základ inteligentního ovládání hlasem. Tato cloudová funkce umožňuje rychlé a jednoduché vyhledávání na internetu pomocí běžné každodenní řeči a pomáhá tak navigačnímu systému. Je možné vyhledávat například restaurace v dané oblasti položením dotazu v přirozené řeči. Posun ke cloudu navíc umožňuje častější aktualizace, což zaručuje, že všechny budoucí inovace budou k dispozici v nejkratší možné době, ať už půjde o nový software nebo zlepšování počítačové lingvistiky.