CÍLENÁ VÝKONNOST A PŘÍMOČAROST.

Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

Inženýři BMW M GmbH navrhují motory, které jsou hotovými mistrovskými díly. S vysoce účinným systémem dvojitého přeplňování se zážehový 8válec M TwinPower Turbo perfektně hodí pro jízdu na limitu. Lehké sešlápnutí plynového pedálu postačí k nástupu výkonu, který je jak spontánní, tak lineární.

ZÁŽEHOVÝ 8VÁLEC M TWINPOWER TURBO.

Ohromí Vás výkonem: 8válcový zážehový motor M TwinPower Turbo je skvostem mezi M motory. Jeho obrovský výkon 560 k (412 kW) a 680 Nm je kdykoliv k dispozici zásluhou inovativního přeplňování dvoukomorovými turbodmychadly a lze ho navýšit na 600 k pomocí volitelného paketu Competition.

To je možné díky kombinaci vysokootáčkové koncepce, přeplňování turbodmychadly a technologických specialit v podobě systému Valvetronic a vysokotlakého přímého vstřikování paliva High Precision Injection. Maximální točivý moment je k dispozici přibližně od 1500 1/min, což zaručuje téměř lineární výkonnostní křivku – stejně jako úsměv na tváři řidiče. Zážehový 8válec M TwinPower Turbo ukazuje, že s inteligentními technologiemi od BMW EfficientDynamics, jako je rekuperace kinetické energie, se výkon a hospodárnost vzájemně nevylučují. Díky tomu činí průměrná spotřeba paliva pouze 9,9 l/100 km.