DOKONALOST AŽ NA LIMIT.

Bezpečnost & Komfort v BMW M6 Gran Coupé.

BMW M6 Gran Coupé ctí přístupy světa závodních vozů, a to jak pro souboje, tak pro schopnost posunování věcí až na samotné hranice. Vše je směřováno právě tímto směrem: zaměření na řidiče či bezpečnostní koncept, i na mnoho na komfort zaměřených funkcí, které jsou všechny společně zacílené na zvýšení pověstné radosti z jízdy.

M ZAMĚŘENÍ NA ŘIDIČE.

Vše v BMW M6 Gran Coupé je zaměřeno na jednu věc: na řidiče. Dokonalá ergonomie vždy byla jednou z mimořádných předností M automobilů – filozofie, která je v tomto sportovním čtyřmístném voze neustále rozšiřována a optimalizována. Každé tlačítko, každý přepínač – vše je přesně tam, kde to očekáváte. Koneckonců, reakční doba a ovládání jsou tím, co se počítá, a to jak na silnici, tak na okruhu.

AKTIVNÍ A PASIVNÍ BEZPEČNOST.

Aktivní ochrana Active Protection využívá asistentu bdělosti, který sleduje, zda řidič nevykazuje známky únavy. V nebezpečných situacích předepne přední bezpečnostní pásy, narovná opěradla do vzpřímené polohy a zavře všechna okna a střešní okno. Po nárazu se automaticky aktivuje brzdová soustava, jež zabrání následným srážkám, případně sníží jejich dopad.
Každý M automobil splňuje díky pečlivému výběru materiálů a velmi tuhé konstrukci vysoké standardy v oblasti pasivní bezpečnosti. Tyto vlastnosti se kombinují s velmi účinným zádržním systémem, který byl navržen v souladu s výsledky nárazových testů, provedených uznávanými nezávislými institucemi – takže cestující se mohou spolehnout na nejlepší možnou ochranu.

ADAPTIVNÍ LED SVĚTLOMETY.

Adaptivní LED světlomety automaticky mění rozložení světla tak, aby potkávací a dálková světla dynamicky osvětlovala vozovku v závislosti na rychlosti jízdy. Kromě pozičních světel a světel denního svícení je součástí Adaptivních světlometů také funkce variabilního rozdělení světla pro města a dálnice, odbočovací světla, stejně tak jako funkce Selective Beam (neoslňující asistent dálkových světel), která automaticky přepíná mezi potkávacími a dálkovými světly. Všechny tyto funkce zajišťují optimální osvětlení silnice za všech okolností. Natáčecí světlomety ve tmě osvětlují silnici daleko do zatáček podle úhlu natočení volantu. Pro zlepšení viditelnosti na krátké vzdálenosti dojde po aktivaci směrovky a natočení volantu k automatickému sepnutí odbočovacích světel – a to jak za jízdy, tak při stání. Adaptivní světlomety zajišťují optimální osvětlení okolí, a tím významně zvyšují aktivní bezpečnost. BMW Selective Beam umožňuje, aby řidič nechal trvale zapnutá dálková světla, a tím měl v noci optimálně osvětlenou silnici. Systém monitoruje přítomnost vozidel vpředu, a to jak jedoucích v protisměru, tak stejným směrem, a podle nich upravuje svit dálkových světel, aby je neoslnil.

BMW SERVICE INCLUSIVE.

Služba BMW Service Inclusive obsahuje veškerý pravidelný servis a údržbu během přesně dané doby nebo ujetých kilometrů. Po celém světě.BMW Service Inclusive je prvním krokem k neomezené radosti z jízdy. Je balíčkem servisních služeb, pokryvajícím veškerý základní servis a údržbu. Po určitou dobu nebo ujeté kilometry BMW Service Inclusive obsluhuje veškeré práce a materiál, které vaše BMW vyžaduje. Tak často, jak je to nutné. A to platí po celém světě.To zahrnuje: výměny oleje včetně množství pro doplnění (požadavkem je pravidelná výměna v autorizovaném servisu BMW), výměny mikrofiltru, palivového filtru, vzduchového filtru, zapalovacích svíček, brzdové kapaliny, kontrolu vozu a další servis podle předepsaných úkonů.