Max. výkon v kW (k) při 1/min (x)

423

Točivý moment

750 Nm

Zrychlení 0–100 km/h v s

4.2

Emise CO2 v g/km

258

BMW X5 M kombinuje typické výkony sportovních vozů BMW M s všestranností modelů BMW X. Výkonný zážehový osmiválcový motor M TwinPower Turbo, 8stupňová samočinná převodovka M Steptronic a systém xDrive vyladěný pro modely BMW M vám přinesou maximální radost z jízdy. Dynamický design předního a zadního spojleru a standardní 20" kola z lehkých slitin zaručují působivý vzhled. Velkorysý interiér tohoto SUV nabízí prvotřídní materiály, sportovní sedadla a širokou škálu detailů v charakteristickém designu M. BMW X5 M v sobě spojuje to nejlepší ze dvou světů: mimořádný výkon a ovládání a současně praktičnost a schopnost být vhodným společníkem pro každodenní život.

 

* Ceny a výbava: platnost od 1. srpna 2017 pro produkční měsíce srpen až listopad 2017.

NEJLEPŠÍ ČAS NA OKRUHU. I PŘI JÍZDĚ MIMO OKRUH.

Závodní charakteristika.

Díky extrémní dynamice, působivé agilitě a přesnému ovládání nastavuje model BMW X5 M nové standardy ve svém segmentu. Funkce Launch Control je připravena zajistit dokonalý start. A díky systémům Dynamic Drive, aktivnímu diferenciálu (Dynamic Performance Control) a dynamické kontrole tlumičů (DDC) si můžete přizpůsobit vozidlo tak, aby vyhovovalo aktuálním jízdním podmínkám.

Jízdní dynamika & Hospodárnost

BMW X5 M nabízí koncentrovaný výkon, který systém xDrive vyladěný pro vozy BMW M přenáší účinně na vozovku. Maximální trakce je zaručena. Standardní 8stupňová samočinná převodovka M Steptronic umožňuje v manuálním i automatickém režimu velmi rychlé řazení. M kompozitové brzdy zaručují mimořádný brzdný výkon, podobně jako v motoristickém sportu. Technologie BMW EfficientDynamics pomáhají spojit ohromující výkon s mimořádnou hospodárností.

Impozantní design

Sportovní vůz, do kterého se pohodlně vejde pět osob. Všestranný vůz, jehož autoritativní vzhled zaručuje příval adrenalinu. SAV, jehož design již na první pohled vyzařuje divoký temperament. Protiklady, které v sobě BMW X5 M nenásilně spojuje. Z tohoto vozu je jasně patrná jeho mimořádná výkonnost, současně je ale připraven poskytnout takový komfort, jaký byste od sportovního vozu neočekávali.

423 KW.

Dvě vysokootáčková dvoukomorová turbodmychadla TwinScroll. Teplotu udrží za každých okolností na správné úrovni čtyřokruhový chladicí systém s deseti chladiči, jehož účinnost je prověřena na závodních okruzích. Křížené výfukové svody jsou navržené pro optimální proudění výfukových plynů, které je předpokladem pro optimální nárůst výkonu a bleskové reakce motoru. Motor je jednoduše výjimečný. Díky svému masivnímu točivému momentu až 750 Nm žene 4,4litrový zážehový osmiválec M TwinPower Turbo o výkonu 575 k vůz BMW X5 M kupředu s minimálním úsilím. A umožňuje vozidlu zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,2 sekundy. Navzdory tomuto extrémnímu výkonu zůstávají spotřeba paliva a emise CO2 překvapivě nízké: Díky souboru opatření a technologií BMW EfficientDynamics dosahuje kombinovaná spotřeba hodnoty 11,1 l/100 km a emise pouhých 258 g/km.