UDÁVEJTE SMĚR. A NECHTE SVĚT, ABY VÁS NÁSLEDOVAL.

Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive v BMW X5 M.

Budete vždy o krok před ostatními – díky široké škále možností BMW ConnectedDrive. Díky službám a aplikacím si můžete být jisti širokými možnostmi připojení vašeho vozu BMW X5 M. Pro přístup k informacím, zábavě a službám přímo v autě. Objevte funkce známé z motorsportu – aplikace BMW M Laptimer. Získejte s předstihem užitečné informace o dopravní situaci díky funkci Real Time Traffic Information. Nebo využijte online zábavní funkce a vyberte si svou oblíbenou píseň z milionů skladeb, které máte k dispozici.*

* Některé Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

Kontrolní displej s novým designem uživatelského rozhraní je k dispozici od října 2016.

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services tvoří základ pro funkce BMW ConnectedDrive, které řidiči na jeho cestách poskytují široké spektrum informací, zábavy a služeb.

Jejich součástí je přístup k aktuálním a lokalizovaným informacím v podobě počasí, zpráv, online vyhledávání GoogleTM a také k praktickým kancelářským funkcím. K dispozici jsou rovněž informace o cenách pohonných hmot či parkovacích místech, stejně tak jako průvodce po hotelích, které jsou přístupné přímo z vozu prostřednictvím menu ConnectedDrive.

Součástí je také pohodlný, bezpečný a neomezený přístup k vybraným aplikacím v chytrých telefonech. Služby ConnectedDrive Services rovněž umožňují přístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, kde lze kdykoliv objednat a prodloužit funkce podle individuálních potřeb zákazníka. Výbava ConnectedDrive Services toho nabízí ještě mnohem více a z každé cesty ve voze BMW učiní nezapomenutelný zážitek.

  • BMW ConnectedDrive Store

    Nyní můžete najít celou škálu našich služeb a aplikací online v obchodě BMW ConnectedDrive Store na zákaznickém portálu „My BMW ConnectedDrive“. Zarezervujte si služby, které jsou k dispozici individuálně pro vaše vozidlo, např. online zábava, praktické služby Concierge Services nebo informace o dopravě v reálném čase. Také zde naleznete mnoho dalších funkcí a aplikací, jako je BMW Online, internet, dálkové ovládání vybraných funkcí vozu a rovněž všechny aplikace BMW Apps, jako je Napster, Audible nebo Deezer.
    Kdy a jak dlouho budete BMW ConnectedDrive služby a aplikace používat, je zcela na vás: můžete si zvolit trvání každé služby, a to od jednoho měsíce až do tří let.

APLIKACE BMW M LAPTIMER.

Díky aplikaci BMW M Laptimer mohou být údaje o jízdě ze závodního okruhu přesně zaznamenány, zatáčku za zatáčkou, a následně detailně analyzovány, aby byly vaše jízdní výkony ještě lepší. Aplikace využívá snímače vozu BMW a s jejich pomocí shromažďuje podrobné údaje a zobrazuje zvolené výsledky na hlavním displeji. Systém se ovládá prostřednictvím ovladače iDrive. Během záznamu aplikace BMW M Laptimer zobrazuje polohu GPS, rychlost, zrychlení, boční zrychlení (G-force), časy kol a zrychlení až do určité rychlosti (např. z 0 na 100 km/h). V závislosti na výbavě vozu a modelovém roku může mezi sledované parametry patřit také poloha plynového pedálu, úhel řízení, intenzita zpomalení, otáčky, rychlostní stupeň a rovněž spotřeba paliva. Zaznamenané informace lze ve formě snímků sdílet na sociálních sítích, zatímco uložená data lze odeslat e-mailem.

SLUŽBY CONCIERGE SERVICES.

Pro všechny, kteří chtěli někdy zažít, jaké to je, mít svou osobní asistentku: služby Concierge Services od BMW ConnectedDrive. Stisknutím tlačítka se řidič spojí se zákaznickým centrem společnosti BMW, kde bude jeho pracovník fungovat jako „osobní asistent“ během jízdy. Ať už hledáte konkrétní restauraci nebo nejbližší bankomat či lékárnu – pracovník zákaznického centra společnosti BMW je zde proto, aby vám pomohl, a může také odesílat příslušné informace přímo do navigačního systému vašeho vozu. Služby Concierge Services fungují nezávisle na mobilním telefonu řidiče a jsou dostupné v jeho domovské zemi i v zahraničí, nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to bez jakýchkoli dalších nákladů.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION.

Informace o dopravě v reálném čase (RTTI) poskytují nejaktuálnější dopravní informace za všech okolností. Přesné informace o čase a době trvání zpoždění jsou k dispozici prakticky v reálném čase, včetně informací o aktuální dopravní situaci na dálnicích, silnicích 1. a 2. třídy a řadě městských silnic. Inteligentní systém dokáže řidiči také doporučit alternativní trasu, aby do cíle vždy dorazil včas. Údaje jsou získávány z různých zdrojů, jako např. z pohybu v sítích mobilních operátorů, údajů GPS velkých vozových parků, aplikací pro smartphony a policejních hlášení, a také zohledňují zavedené dopravní modely, jako jsou dopravní špičky. Informace o dopravní situaci jsou jasně indikovány pomocí barev – silnice jsou zobrazovány zeleně, žlutě, oranžově nebo červeně.

REMOTE SERVICES.

Díky službám Remote Services a bezplatné aplikaci My BMW Remote (k dispozici v Apple App Store a obchodu Google Play) lze na dálku ovládat různé funkce vozu, např. zamknutí a odemknutí vozidla. Pokud je vůz vybaven navigačním systémem, je také možné do něj nahrát cílové adresy přímo z vyhledávače GoogleTM. Aplikace navíc umí zobrazit polohu vozidla. Chcete-li začít používat tuto funkci, stačí aktivovat služby Remote Services na zákaznickém portálu Můj BMW ConnectedDrive na adrese www.bmw-connecteddrive.cz.

EMERGENCY CALL.

Systém inteligentního tísňového volání Emergency call nabízí rychlou, individualizovanou službu nepřetržité asistence a také podporu vyškolených pracovníků – ve vašem jazyce, a to dokonce i v zahraničí. V případě vážné nehody, kdy dojde k aktivaci airbagu nebo předpínačů bezpečnostních pásů, je automaticky uskutečněno tísňové volání Emergency call. Důležité informace, jako je přesná poloha vozidla, závažnost nehody a možné riziko poranění cestujících, jsou odeslány do zákaznického centra BMW pomocí integrované SIM karty, která je nezávislá na soukromém mobilním telefonu. Zákaznické centrum BMW informuje záchranné složky a do jejich příjezdu zajistí asistenci po telefonu. Tísňové volání může být aktivováno také manuálně. To se může hodit například v případě, když pomoc vyžadují i další účastníci provozu.