BUĎTE V ČELE. A NECHTE OKOLNÍ SVĚT, AŤ VÁS NÁSLEDUJE.

Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive v BMW X1.

Komunikace, informace a zábava. Zažijte úplně novu formu mobility se Službami & aplikacemi od BMW ConnectedDrive.*
* Některé Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

Read more

EMERGENCY CALL.

Kdykoliv je potřeba, systém inteligentního tísňového volání Emergency call se automaticky spojí se záchrannými složkami prostřednictvím zákaznické centrum BMW – a to bez použití Vašeho mobilního telefonu. Systém následně odešle informace o aktuální poloze Vašeho vozu a závažnosti dopravní nehody. Tísňové volání může být aktivováno také manuálně. To se může hodit například v případě, když pomoc vyžadují i další účastníci provozu.

Emergency call.

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services tvoří základ pro funkce BMW ConnectedDrive, které řidiči na jeho cestách poskytují široké spektrum informací, zábavy a služeb.

Jejich součástí je také BMW Online, poskytující přístup k aktuálním a lokalizovaným informacím v podobě počasí, zpráv, online vyhledávání GoogleTM a také ke kancelářským funkcím. V menu „Aplikace“ je možné též přidat individuální služby, jako jsou informace o cenách pohonných hmot či parkovacích místech, stejně tak jako průvodce po hotelích.

Součástí je také pohodlný, bezpečný a neomezený přístup k vybraným aplikacím v chytrých telefonech. Služby ConnectedDrive Services rovněž umožňují přístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, kde lze kdykoliv objednat a prodloužit funkce, jako jsou dopravní informace v reálném čase RTTI, Remote Services, Online Entertainment a Concierge Services podle individuálních potřeb zákazníka. Výbava ConnectedDrive Services nabízí ještě mnohem více a z každé cesty ve voze BMW učiní nezapomenutelný zážitek.

ConnectedDrive Services.

  • Příprava pro Apple CarPlay®

    Díky přípravě Apple CarPlay® mohou řidiči svůj kompatibilní iPhone® používat bezpečně a bezdrátově i na cestách. Služba umožňuje zobrazit a ovládat obsah chytrého telefonu společně s funkcemi, jako je hudba, iMessages/textové zprávy, telefonování, Siri a vybrané aplikace třetích stran, v plném rozsahu a jednoduše pomocí uživatelského rozhraní vozidla. Přípravu pro Apple CarPlay® lze obsluhovat dotykově, ovladačem iDrive nebo hlasově, a to dle výbavy vozidla. Služba Apple CarPlay® je platná po tři roky a následně ji lze prodloužit přes BMW ConnectedDrive Store.

BMW CONNECTED.

BMW Connected je osobní asistent, který usnadňuje mobilitu každodenního života a pomáhá dojet na místo určení včas a bez zbytečných stresů. Všechny relevantní informace jsou také neustále k dispozici na telefonu iPhone a hodinkách Apple Watch.

Destinace nalezené na internetu nebo prostřednictvím aplikací Yelp, Apple Maps či Google Maps lze snadno importovat do aplikace BMW Connected a následně je zcela plynule stiskem jediného tlačítka přenést do navigačního systému automobilu. Do agendy aplikace BMW Connected se automaticky importují záznamy kalendáře v telefonu, a to včetně adres a odpovídajících časů konání. Na základě informací o poloze a aktuální dopravní situace aplikace BMW Connected vypočítá ideální čas odjezdu, s předstihem na něj uživatele upozorní a následně jej dovede od zaparkovaného vozu přímo na adresu konání schůzky. V případě zpoždění zaviněného dopravní situací nebo absencí vhodného parkovacího místa v blízkosti schůzky lze prostřednictvím aplikace BMW Connected poslat účastníkům setkání textovou zprávu o předpokládaném času příchodu bez toho, aby bylo fyzicky nutné použít telefon. BMW Connected se navíc učí rozpoznávat často používané cíle cest a automaticky je přidává do svých kalkulací.

Aplikaci BMW Connected lze stáhnout z Apple App Store.

BEZDRÁTOVÉ DOBÍJENÍ TELEFONU.

Bezdrátové dobíjení telefonu obsahuje kolébku pro bezdrátové dobíjení* a další USB porty. Připojení pomocí střešní antény zlepšuje příjem mobilního signálu. Pomocí technologie Bluetooth lze současně připojit dva mobilní telefony a audio přehrávač. Součástí jsou také: Bluetooth Office.

*Univerzální, bezdrátový dobíjecí kolébka spolupracuje pouze s kompatibilními chytrými telefony. Bezdrátové dobíjení pro nekompatibilní chytré telefony je k dispozici online nebo u vašeho BMW partnera.

WIFI HOTSPOT.

Výbava obsahuje zabudovaný WiFi hotspot pracující se standardem LTE, který umožňuje placené připojení k internetu. Cestující se mohou připojit pomocí všech vhodných zařízení a mohou například pracovat s e-maily nebo sdílet hudbu či videa. Díky hotspotu odpadají všechna omezení, jež brání ve vychutnání fascinujícího zážitku z internetu při maximálním standardu připojení LTE i během cest.

Funkce je kompatibilní s řadou různých zařízení, jako jsou laptopy, tablety a mobilní telefony od nejrůznějších výrobců. K WiFi hotspotu lze najednou připojit až deset různých zařízení.

Vozidlo je spojeno s internetem pomocí zabudované SIM karty s placeným hotspotem na základě služeb poskytovatele. Pokud není k dispozici síť LTE, systém se automaticky přepne na jiný dostupný standard.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION (RTTI).

Služba Real Time Traffic Information přináší vždy ty nejaktuálnější informace o dopravním provozu. Přesné informace o době a trvání dopravních kolon nabízejí téměř okamžitý přehled o tom, co se děje na dálnicích, okresních silnicích a vnitrostátních dopravních tepnách, stejně jako na silnicích lokálního významu. Inteligentní doporučení alternativních objízdných tras řidiči napomáhá dojet na místo určení co možná nejefektivněji. A navíc, funkce varující před nebezpečím varuje řidiče o událostech typu vážných dopravních nehod a silného deště. Tato nebezpečí jsou zobrazena přímo v mapě na displeji ve voze. Pokud se řidič k nebezpečí přiblíží, objeví se specifické varování.

Data o hustotě dopravy využívají informace z GPS dat velkých fleetů vozidel, stejně tak jako z aplikací v chytrých telefonech nebo zpráv od policie. V potaz se berou také zaběhnuté dopravní zvyklosti, jako jsou například časy, kdy se dopravní zácpy vyskytují nejčastěji.

Vizualizace dopravních informací je optimalizována díky zobrazování silnic v zelené, žluté, oranžové a červené barvě. A navíc, volitelná výbava Real Time Traffic Information obsahuje funkci On-Street Parking Information pro ještě efektivnější vyhledání parkovacího místa.

REMOTE SERVICES.

Služby Remote Services v aplikaci BMW Connected (k dispozici v Apple App Store) umožňují různé funkce vozu, jako je zamykání a odemykání dveří, ovládat dálkově.

Stejně jako zákaznický portál BMW ConnectedDrive, také aplikace nabízí možnost přistupovat k informacím o vozidle, jako je dojezd nebo stav oken a dveří. Díky tomu je řidič vždy plně informován o stavu vozidla, a to i na dálku. Všechny informace jsou navíc pohodlně sdruženy na jednom místě.

Tento balíček informací je završen zobrazením současné polohy vozu. Pro využití této funkce stačí zákazníkům jednoduše aktivovat funkce Remote Services v zákaznickém portálu BMW ConnectedDrive na www.bmw-connectedrive.com.

REMOTE SERVICES.

CONCIERGE SERVICES.

Pro všechny, kteří vždy chtěli vědět, jaké to je, mít svého vlastního asistenta, nyní existuje řešení: s informační službou Concierge Services z repertoáru BMW ConncetedDrive. Řidič je stiskem tlačítka spojen s operátorem v telefonním středisku BMW, který plní roli „osobního asistenta“ na silnici. Ať už hledáte konkrétní restauraci, nejbližší bankomat nebo otevřenou lékárnu – operátor v telefonním středisku BMW vám vše zjistí a na přání odešle všechny potřebné údaje přímo do vašeho navigačního systému. Může vám také rezervovat místo v restauraci nebo objednat hotelový pokoj. Informační služby Concierge Services pracují nezávisle na vašem mobilním telefonu a jsou k dispozici ve vaší zemi i v zahraničí – po celý den, sedm dní v týdnu a bez poplatků.

Concierge Services.