DOKONALE UNIVERZÁLNÍ.

Jízdní dynamika BMW X3.

Vůz BMW X3 je ztělesněním segmentu SAV (Sports Activity Vehicle) a zaujme svou maximální flexibilitou. Základní podvozek se projevuje agilně ve městě i v ostrých zatáčkách, pohodlně a bezpečně i na nejnáročnějších silnicích, a přesto je směrově stabilní a spolehlivý i ve vysokých rychlostech. BMW xDrive, inteligentní pohon všech kol, zajišťuje nejlepší možnou trakci za všech povětrnostních podmínek. A díky výbavě na přání, jako je dynamická kontrola tlumičů, si můžete podvozek svého BMW X3 ještě dále přizpůsobit svým požadavkům.

ELEKTRONICKÉ NASTAVENÍ TUHOSTI TLUMIČŮ.

Elektronické nastavení tuhosti tlumičů umožňuje ideálně přizpůsobit charakteristiku tlumičů tak, aby vyhovovaly všem jízdním podmínkám a zlepšovaly pohodlí a jízdní dynamiku. Kromě standardního režimu Comfort, který minimalizuje rázy a další nepříjemné pohyby karoserie, jsou k dispozici ještě další dva režimy: Sport a Sport+. V těchto režimech jsou tlumiče automaticky nastaveny na vyšší tuhost a umožňují ještě sportovnější styl jízdy.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky, takže za všech okolností zajišťuje optimální trakci. Systém xDrive a kontrola jízdní stability (DSC) zajišťují, že vozidlo BMW bude stále bezpečné a stabilní. Systém xDrive ovládaný systémem snímačů DSC flexibilně a rychle rozděluje hnací sílu mezi nápravy, aby v zatáčkách zabránil přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Zajišťuje tak mimořádnou směrovou stabilitu. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení i na kluzkých nebo strmých úsecích. Za kritických podmínek na silnici nemusí systém DSC tolik zasahovat. Pohon BMW xDrive tedy kombinuje všechny výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost jízdy – s pověstnou agilitou BMW.

  • xDrive Status

    Jasné informace i ve složitých situacích: xDrive Status poskytuje ucelený přehled. V náročném terénu má řidič přístup k informacím vztahujícím se k jízdě mimo zpevněnou vozovku na přístrojové desce i na centrálním displeji. Kromě přehledného kompasu (pouze ve spojení s navigačním systémem) se zobrazuje také podélný a příčný náklon vozu, stejně jako aktuální natočení kol – a to nejen numericky, ale rovněž v podobě 3D grafiky se znázorněním vozu.

PERFORMANCE CONTROL.

Aktivní diferenciál Performance Control distribuuje v průběhu zatáčení hnací a brzdnou sílu individuálně na jednotlivá kola. Protože vnější kola při otáčení urazí delší vzdálenost než kola vnitřní, systém BMW Performance Control zasahuje do výkonu motoru a do regulace brzdění: Na vnější kola je posíláno více výkonu, zatímco na vnitřní méně. Tím je zaručena maximální trakce na každém z kol. To znamená, že vozidlo zatáčí prakticky samo, což zvyšuje jízdní komfort a bezpečnost.

VARIABILNÍ SPORTOVNÍ ŘÍZENÍ.

VARIABILNÍ SPORTOVNÍ ŘÍZENÍ.

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní jízdu a vyšší pohodlí při řízení. Nezávisle na aktuální rychlosti reaguje na úhel natočení volantu rozdílným převodovým poměrem. Díky tomu je k zatočení zejména v zatáčkách s velkým úhlem potřeba menší pohyb volantu. To výrazně zvyšuje agilitu a vylepšuje ovladatelnost v ostrých zatáčkách, na rovných úsecích nebo v případě náhlých změn směru jízdy při sportovním stylu jízdy. Zároveň přispívá ke zvýšení pohodlí při parkování, otáčení a manévrování. V případě malých úhlů natočení kol zajišťuje systém vynikající směrovou stabilitu a velmi vysokou přesnost řízení.

 

 

 

 

 

 

 DRIVING EXPERIENCE CONTROL.

DRIVING EXPERIENCE CONTROL.

Režimy Comfort, ECO PRO a Sport.

Systém Driving Experience Control dává řidiči na výběr mezi režimem Comfort se standardním nastavením motoru a převodovky, režimem ECO PRO, jehož zpřevodování je zaměřeno na hospodárnost, nebo režimem Sport, který umožňuje dynamičtější jízdu. Hospodárný režim ECO PRO inteligentně upravuje charakteristiku plynového pedálu i strategii řazení převodovky, stejně jako činnost systému topení a klimatizace.

Hospodárnost v režimu ECO PRO.

Režim ECO PRO pomáhá snižovat spotřebu paliva až o 20 procent. K dosažení dalších úspor přispívají také jízda setrvačností (pouze se samočinnou převodovkou Steptronic),a funkce ECO PRO Route (obě funkce pouze s navigačním systémem Professional). 

Funkce ECO PRO Route.

Funkce ECO PRO Route také přispívá k ekonomickému využívání paliva. S ohledem na hospodárnost navrhuje trasu, kde je zohledněna také hustota provozu, individuální styl jízdy a místní podmínky. Funkce „jízdy setrvačností“ umožňuje vozidlu pohybovat se volně na vozovce až do rychlosti 160 km/h, když řidič nebrzdí a sejme nohu z plynu. V režimu Sport vozidlo reaguje přímočařeji a umožňuje sportovnější styl jízdy.