UDÁVEJTE SMĚR. A NECHTE SVĚT, ABY VÁS NÁSLEDOVAL.

Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive v BMW X3.

Všestrannost je nedílnou součástí BMW X3. Ať už vás zajímají informace, komunikace nebo zábava – inovativní řešení od BMW ConnectedDrive vám umožňují zažít mobilitu v BMW X3 zcela novým způsobem.*

* Některé Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

EMERGENCY CALL.

Systém inteligentního tísňového volání Emergency call nabízí rychlou, individualizovanou službu nepřetržité asistence a také podporu vyškolených pracovníků – ve vašem jazyce, a to dokonce i v zahraničí. V případě vážné nehody, kdy dojde k aktivaci airbagu nebo předpínačů bezpečnostních pásů, je automaticky uskutečněno tísňové volání Emergency call. Důležité informace, jako je přesná poloha vozidla, závažnost nehody a možné riziko poranění cestujících, jsou odeslány do zákaznického centra BMW pomocí integrované SIM karty, která je nezávislá na soukromém mobilním telefonu. Zákaznické centrum BMW informuje záchranné složky a do jejich příjezdu zajistí asistenci po telefonu. Tísňové volání může být aktivováno také manuálně. To se může hodit například v případě, když pomoc vyžadují i další účastníci provozu.


Inteligentní tísňové volání je dostupné jen na ConnectedDrive trzích mimo ČR a Dánsko.

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services tvoří základ pro funkce BMW ConnectedDrive, které řidiči na jeho cestách poskytují široké spektrum informací, zábavy a služeb.

Jejich součástí je přístup k aktuálním a lokalizovaným informacím v podobě počasí, zpráv, online vyhledávání GoogleTM a také k praktickým kancelářským funkcím. K dispozici jsou také informace o cenách pohonných hmot či parkovacích místech, stejně tak jako průvodce po hotelích, které jsou přístupné přímo z vozu prostřednictvím menu ConnectedDrive.

Součástí je také pohodlný, bezpečný a neomezený přístup k vybraným aplikacím v chytrých telefonech. Služby ConnectedDrive Services rovněž umožňují přístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, kde lze kdykoliv objednat a prodloužit funkce podle individuálních potřeb zákazníka. Výbava ConnectedDrive Services nabízí ještě mnohem více a z každé cesty ve voze BMW učiní nezapomenutelný zážitek.

  • Aplikace BMW Connected

    Aplikace BMW lze nyní pohodlně ovládat z vozu. Bezplatná aplikace BMW Connected (dostupná na chytrých telefonech s iOS a Androidem) umožňuje získat ve voze přístup k sociálním médiím, informacím a zábavě v podobě Twitteru, internetových rádií (funkce není dostupná u Androidové verze aplikace) nebo kalendáře ve Vašem chytrém telefonu. Tyto funkce jsou dostupné pouze v kombinaci se službami ConnectedDrive Services.

    Stačí, abyste připojili telefon k vozu pomocí snap-in adaptéru, který je kompatibilní s řadou mobilních telefonů, nebo USB kabelu. Poté můžete snadno naladit jakékoliv internetové rádio na světě (funkce dostupná jen na Apple iPhone), začít odebírat nejnovější příspěvky na Twitteru nebo si projít naplánované schůzky prostřednictvím systému iDrive. Vůz zobrazuje požadované informace na hlavním displeji nebo je nahlas předčítá prostřednictvím audiosystému vozidla. Mezi další funkce patří příjem informačních kanálů RSS a přístup k funkci Wiki Local, která zobrazuje místní informace ze serveru Wikipedia. Aplikace BMW Connected také informuje o aktuální nabídce dalších aplikací třetích stran označených jako „BMW Apps ready“.

DIKTOVÁNÍ ZPRÁV.

S navigačním systémem Professional v kombinaci s technologií Bluetooth a službami ConnectedDrive Services už nikdy nebude muset vzít telefon do ruky. Veškerý text lze nyní nadiktovat. Funkce diktování umožňuje převod hlasem zadaných zpráv na text, který může být odeslán ve formě e-mailu nebo SMS. Funkce diktování rovněž umožňuje publikovat twitterové příspěvky pomocí aplikací BMW. Funkce diktování je zdarma po dobu prvních 60 dnů a poté bude zpoplatněna na základě smlouvy se společností Nuance®.

Více informací o kompatibilitě mezi rozhraním Bluetooth ve vozech BMW a chytrými telefony a jinými mobilními zařízeními je k dispozici na www.bmw.com/bluetooth. Funkce diktování není dostupná v češtině.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION (RTTI).

Funkce Real Time Traffic Information (RTTI) vždy nabízí nejaktuálnější dopravní informace. Přesné a detailní informace o čase a době trvání dopravní zácpy jsou k dispozici prakticky v reálném čase. Údaje jsou získávány z různých zdrojů, jako např. z pohybu v sítích mobilních operátorů, údajů GPS velkých vozových parků, aplikací pro smartphony a policejních hlášení. Tato data jsou analyzována s takovou pečlivostí, že je možné lokalizovat dopravní zácpy s přesností na několik málo metrů. Díky tomu poskytuje funkce RTTI informace o aktuální dopravní situaci na dálnicích, silnicích 1. a 2. třídy a mnoha městských silnicích v reálném čase, a umí doporučit alternativní trasy.
RTTI jsou k dispozici pouze ve spojení s ConnectedDrive Services a navigačním systémem BMW Professional.

REMOTE SERVICES.

Díky službám Remote Services a bezplatné aplikaci My BMW Remote (k dispozici v Apple App Store a obchodu Google Play) lze na dálku ovládat různé funkce vozu, např. zamknutí a odemknutí vozidla. Pokud je vůz vybaven navigačním systémem, je také možné do něj nahrát cílové adresy přímo z vyhledávače Google™. Aplikace navíc umí zobrazit polohu vozidla. Chcete-li začít používat tuto funkci, stačí aktivovat služby Remote Services na zákaznickém portálu My BMW ConnectedDrive na adrese www.bmw-connecteddrive.cz.

KANCELÁŘ BLUETOOTH.

Funkce Bluetooth Office vám umožní využívat čas strávený ve vozidle efektivněji. Pomocí Bluetooth zařízení si lze zorganizovat každodenní práci, zatímco jste na cestě. E-maily, schůzky, úkoly a textové zprávy jsou zobrazovány na hlavním displeji nebo hlasitě předčítány prostřednictvím audiosystému. Kalendář se záznamy ve svém zařízení Apple iPhone můžete také zobrazit pomocí aplikací BMW. Seznam kompatibilních mobilních zařízení najdete na www.bmw.com/bluetooth.