MÁ VŠECHNO: SÍLU I DUŠI.

BMW X4 M40i: 360 k, 265 kW.

BMW M Performance
BMW M Performance

MÁ VŠECHNO: SÍLU I DUŠI.

BMW X4 M40i: 360 k, 265 kW.

MÁ VŠECHNO: SÍLU I DUŠI.BMW X4 M40i: 360 k, 265 kW.

Nové BMW X4 M40i zcela unikátním způsobem kombinuje výkon a všestrannost. Sports Activity Coupé je poháněné zážehovým řadovým 6válcem o výkonu 360 k, který ve všech ohledech přináší více svobody. Původ u divize M připomíná nejen vybroušený design a skvělé jízdní vlastnosti, ale i maximální možná úroveň jízdní dynamiky. Pro jízdu je typická čistá dynamika, vysoká míra komfortu a neomezená každodenní použitelnost.

Technické údaje BMW X4 M40i:
Spotřeba paliva (kombinovaná): 8,6 l/100 km
Emise CO2 (kombinované): 199 g/km

Design

M PERFORMANCE DESIGN NOVÉHO BMW X4 M40i.

BMW X4 M40i vyzařuje čistou sílu už na první pohled, a to hlavně díky genům divize M, citlivě zakomponovaným v jeho designu. Sportovní vzhled definuje řada samostatných, jedinečných detailů. Celkový dojem podtrhují vybrané standardně dodávané prvky M Sportovního paketu. Mezi jinými se jedná zejména o specificky upravený přední a zadní nárazník. Sportovní atmosféru v interiéru dokresluje řada různých doplňků. Radost z jízdy umocňují nejen vysoce kvalitní materiály a specifické prvky M designu, ale i péče věnovaná drobným detailům.

EXKLUZIVNÍ PRVKY BMW X4 M40i.

Designové prvky v kontrastní barvě.

Vyzývavý vzhled BMW X4 M40i zdůrazňují specifické prvky v otvorech pro přívod vzduchu, vyvedené v šedé barvě Ferric Grey, výrazný střední nasávací otvor a specifická žebra charakteristické masky chladiče.

20'' kola M Double-spoke 680 M.

BMW X4 M40i lze snadno rozeznat podle jedinečného designu volitelných 20'' dvoupaprskových kol z lehkých slitin ve dvoubarevném provedení. Kola v rozměru 8.5 J x 20 vpředu a 10 J x 20 vzadu jsou vybavena ultra vysoce výkonnými pneumatikami.

Kryty vnějších zpětných zrcátek v kontrastní barvě.

Zakulacené kryty vnějších zpětných zrcátek jsou lakovány šedou barvou Ferric Grey. Jejich aerodynamický tvar je téměř rezistentní vůči proudění vzduchu.

M logo v tmavém chromu.

BMW X4 M40i je automobil z divize M Performance, což je elegantně zdůrazněno logem M vyvedeným v tmavém chromu.

Sportovní výfukový systém v tmavém chromu.

Exkluzivní výfukový systém s inteligentně řízenou aktivní klapkou lze poznat díky koncovkám provedeným v elegantním tmavém chromu.

Označení modelu v tmavém chromu.

Specifické označení modelu na zádi ve výrazném barevném provedení podtrhuje intenzivní propojení BMW X4 M40i s modely divize BMW M.

Prahové lišty s označením modelu.

Exkluzivní hliníkové lišty s označením modelu vzbuzují u řidiče i spolujezdce očekávání radosti ze společného jízdního zážitku.

Označení modelu v kokpitu.

Digitální označení modelu přímo pod otáčkoměrem přináší exkluzivní sportovní nádech přímo do zorného pole řidiče.

ZÁŽEHOVÝ ŘADOVÝ 6VÁLEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO

Aby 6válcový motor splnil náročná očekávání kladená na automobily M Performance, byl optimalizován některými komponenty z vysoce výkonné jednotky použité v BMW M3 a BMW M4 z roku 2014. I díky klikovému hřídeli z kované oceli dodává 6válec svůj maximální točivý moment 465 Nm v rozmezí 1350 až 5250 1/min. Třílitrový motor dosahuje maximálního výkonu 265 kW (360 k) mezi 5800 a 6000 1/min. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere BMW X4 M40i pouze 4,9 s.

 • Emotivní zvuk M Performance

  Specifický výfukový systém BMW MX40i lze okamžitě rozpoznat podle černě chromovaných koncovek výfuku na obou stranách zadního nárazníku. Kromě systému s aktivní klapkou patří k velkým změnám použití duálního tlumiče výfukových plynů optimalizovaného pro zpětný tlak pod vozem či rezonátoru, specificky upraveného podle potřeb vozidel M Performance. Charismatický zvuk podtrhuje charakter nejsportovnějšího modelu BMW X4 na základě zvoleného jízdního režimu a aktuální situace.

JÍZDNÍ DYNAMIKA M PERFORMANCE MODELU BMW X4 M40i.

Množství provedených úprav naznačuje, že BMW X4 M40i disponuje takovou jízdní dynamikou, jakou umějí nabídnout pouze automobily M Performance. Komplexní vyladění podvozku posunuje příčné i podélné dynamické schopnosti exkluzivního Sports Activity Coupé na ještě vyšší úroveň. Pro dosažení jízdní dynamiky typické pro vozy M Performance bylo pozměněno mnoho systémů automobilu. Patří mezi ně pohon všech kol BMW xDrive preferující zadní nápravu, elektronicky stavitelné tlumiče nebo variabilní sportovní řízení. 

 • Více dynamiky: sportovní podvozek

  Specificky upravený sportovní podvozek nového BMW X4 M40i slibuje nejvyšší možnou úroveň jízdní dynamiky. Pružiny a stabilizátory byly zesíleny a u přední nápravy se dále zvětšil odklon kol. Adaptivní tlumiče a systém pohonu všech kol byly navíc upraveny tak, aby se výsledný jízdní zážitek až nečekaně přiblížil jízdnímu projevu sportovních kupé. Maximální radost z jízdy je umocněna posilovačem řízení se samocentrujícím efektem.

 • Ještě agilnější: variabilní sportovní řízení

  Variabilní sportovní řízení reaguje na úhel natočení volantu změnou své účinnosti nezávisle na aktuální rychlosti, což dále podporuje přesný a agilní jízdní styl. Při velkých úhlech zatočení se zmenšuje nutnost pohybu volantem, a tím se zejména při sportovním stylu jízdy zlepšuje ovladatelnost v ostrých zatáčkách. Kvality řízení se ukazují i během parkování, otáčení a manévrování: při malých úhlech zatočení poskytuje systém skvělou směrovou stabilitu a velmi vysokou úroveň přesnosti řízení.

 • Více trakce: BMW xDrive

  Součástí standardní výbavy BMW X4 M40i je inteligentní pohon všech kol BMW xDrive s funkcí Performance Control. Ten reguluje variabilní rozdělování točivého momentu mezi koly zadní nápravy a přináší tak jedinečnou úroveň dynamiky, agility a trakce. Ať už jedete po jakémkoliv povrchu, automobil reaguje na změny směru jízdy precizně a bez nutnosti zbytečných korekcí řízení. Pro dosažení jízdní dynamiky typické pro vozidla M Performance byl systém navržen tak, aby přenášel více točivého momentu na zadní nápravu.

 • Ještě sportovnější: ultra vysoce výkonné pneumatiky

  Pneumatiky mají velmi výrazný vliv na sportovní charakteristiku vozu. V rámci volitelné výbavy lze objednat 20'' dvoupaprsková kola z lehkých slitin M Double-Spoke 680 M ve dvoubarevném provedení s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport. Tyto ultra vysoce výkonné pneumatiky (s rozměrem 245/40 R20 vpředu a 275/35 R20 vzadu) mají jednoznačný vliv na zlepšení jízdních vlastností.
   

  Standardní výbava zahrnuje 19'' pneumatiky Michelin Primacy Runflat (o rozměru 245/45 R19 vpředu a 275/40 R19 vzadu). Dvoupaprsková kola z lehkých slitin M Double-spoke 622 M přenášejí výkonnostní potenciál BMW X4 M40i na silnici téměř beze ztrát.

Steptronic

8STUPŇOVÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

8stupňová převodovka Steptronic Sport je sériově vybavena řadicími páčkami na volantu, díky čemuž nabízí pohodlnější nebo naopak sportovněji laděné změny rychlostních stupňů. Napřímo spojené pohonné ústrojí v kombinaci s funkcí Launch Control, která je také součástí standardní výbavy, dovoluje dechberoucí akceleraci z místa. Velké kotoučové brzdy na přední nápravě a upravené brzdové vedení na všech kolech zase zajistí drtivé zpomalení i z těch nejsportovnějších jízdních situací.

RODINA M PERFORMANCE.

Precizně vypilovaný design, dokonalý pohon, intenzivní jízdní dynamika. Automobily M Performance ztělesňují tuto trojici vlastností. Tyto exkluzivní vozy od BMW M GmbH spojují to nejlepší z jednotlivých modelových řad s dynamickými geny vozů BMW M. Tím vytvářejí svou vlastní třídu.

Intenzivnější radost z jízdy.

Seznamte se s kompletní nabídkou automobilů M Performance.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

  Údaje pro spotřebu paliva, emise CO2 a spotřebu elektrické energie závisí na vybraném rozměru kol a pneumatik. Spotřeba paliva je stanovena na základě evropského jízdního cyklu (ECE).

  Jízdní dosah závisí na mnoha faktorech, zejména na: osobním chování řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, používání topení/chlazení a klimatizace.

  Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních automobilů lze najít ve „Směrnici pro spotřebu paliva a emise CO2 u nových osobních automobilů“, která je k bezplatně dispozici na adrese DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo nebo u všech BMW Autorizovaných dealerů.