ZAMĚSTNEJTE SPOLEHLIVÉ POMOCNÍKY.

Asistenční systémy řidiče BMW ConnectedDrive v BMW X4.

Vaše sebejistota tak může ještě vzrůst, když víte, že se na svého partnera můžete spolehnout. Ve voze BMW X4 se můžete spolehnout na asistenční systémy řidiče, které zaručují maximální bezpečnost a pohodlí. Nejvhodnějším příkladem je plnobarevný BMW Head-up displej: Promítáním všech jízdních informací přímo do vašeho zorného pole vám umožňuje soustředit se na to, co je skutečně důležité – radost z bezstarostné jízdy.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnobarevný BMW Head-up displej promítá důležité informace o jízdě přímo do Vašeho zorného pole a Vy se tak můžete plně koncentrovat na řízení. Displej zobrazuje informace o rychlosti a – v závislosti na výbavě – navigační pokyny, informace o maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, seznam kontaktů z telefonu a seznam multimédií, spolu s informacemi a výstrahami z různých jízdních asistenčních systémů. Barevné ikony promítané na čelní sklo jsou zobrazovány ve zvláště vysokém rozlišení. Promítaný obraz vypadá, jako kdyby byl 2,3 m před vozidlem. Tyto parametry v kombinaci s optimálním umístěním displeje umožňují rychlé a pohodlné čtení údajů, aniž by byla Vaše pozornost odváděna od řízení. Jas projekce se automaticky přizpůsobuje venkovním světelným podmínkám. Zobrazení displeje má denní a noční režim. Displej je výškově nastavitelný. Řidič si může také zvolit, jaké informace kromě aktuální rychlosti a výstrah z jízdních asistenčních systémů se budou na Head-up displeji zobrazovat.

DRIVING ASSISTANT.

Součástí výbavy Driving Assistant je kamerový systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě.

Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu sleduje vodorovné dopravní značení a upozorní řidiče vibracemi volantu na nechtěné opuštění jízdního pruhu při rychlostech nad 70 km/h. Výstraha se neaktivuje, pokud je změna jízdního pruhu úmyslná, tj. když dojde k zapnutí směrového ukazatele.

Zatímco systém upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s funkcí automatické aktivace brzd ve městě varuje před hrozící srážkou s vpředu jedoucími vozidly, systém varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě upozorňuje na hrozící srážku s chodci. V případě nebezpečí srážky systém upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu nejprve aktivuje výstražný ukazatel na přístrojovém panelu a následně rozezní výstražný zvukový signál. Systém varování před přítomností osob funguje při rychlostech v rozmezí 10 až 60 km/h. V případě bezprostředního nebezpečí kolize s chodcem se rozezní akustický výstražný signál. Pokud systém vyhodnotí, že vozu hrozí možná kolize, v brzdové soustavě v tu chvíli dojde ke zvýšení tlaku, aby se dosáhlo rychlejší odezvy brzd. V případě nutnosti reagovat na nenadálou dopravní situaci systém začne sám brzdit. Tuto funkci může negativně ovlivnit tma nebo mlha.

  • Driving Assistant Plus

    Součástí výbavy Driving Assistant Plus (k dostání pouze s převodovkou Steptronic) jsou nejen systémy upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, ale také aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go. Technologie jízdního asistentu poskytují řidiči podporu při jízdě po dálnici v běžných i krizových dopravních situacích. Jízdní asistent lze objednat pouze v kombinaci s navigačním systémem Business nebo Professional.

    Aktivace upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu probíhá v několika fázích. V závislosti na tom, zda systém reaguje na náhlé zabrzdění vozidla před Vámi nebo na přítomnost nehybné překážky, systém podnikne potřebné kroky k odvrácení nehody: od zobrazení vizuální výstrahy přes mírné přibrzdění až po úplné zastavení. V případě hrozícího opuštění jízdního pruhu systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu upozorní řidiče na vybočení vibracemi volantu.

    Aktivní tempomat udržuje konstantní zvolenou rychlost v rozpětí 30 až 210 km/h nebo, je-li aktivována kontrola vzdálenosti, dokáže se automaticky přizpůsobit rychlosti vozů jedoucích před vámi. Funkce Stop&Go kontroluje rychlost až do stavu zastavení a při sešlápnutí plynového pedálu znovu zrychlí. Je to užitečný pomocník například při jízdě v hustém provozu.

Navigační systém Professional s dotykovým ovladačem iDrive Touch.

Navigační systém Professional se vyznačuje elegantním designem a mimořádným rozsahem nabízených služeb: Jde o jednoduchý a snadno ovladatelný navigační systém, který je integrální součástí vozu BMW a jako takový je projektován v souladu s konceptem ovládání iDrive a využívá ovladač iDrive s dotykovou funkcí.

Systém se skládá z handsfree sady s USB rozhraním a hlasovým ovládáním a z rádia BMW Professional s DVD mechanikou a pamětí 20 GB pro audio soubory. Kromě toho se dokáže připojit k systému dopravních informací v reálném čase (RTTI). Zabudovaný barevný LCD displej s úhlopříčkou 8,8" s možností rozdělení obrazovky na dvě části je navržen pro optimální čitelnost a přehlednost.

Navigační systém Professional.

Prohlédněte si film o této výbavě.

  • Dotykový ovladač iDrive Touch

    Ovladač iDrive s dotykovou funkcí disponuje tlačítky pro přímý přístup do nabídky, osmi programovatelnými tlačítky funkcí a hlasovým ovládáním. Dotykové rozhraní nabízí uživateli intuitivnější ovládání a umožňuje zadat cíl cesty do navigace pohybem prstu po dotykové ploše, která snímá tahy napsaných písmen. Trojrozměrné navigační mapy, které využívají satelitní snímky a fotorealistické vyobrazení zajímavých míst, umocňují bezprostřední zážitek z jízdy. Zákazník může získat bezplatnou aktualizaci navigačních map u autorizovaných prodejců BMW po dobu tří let. V rámci služeb BMW ConnectedDrive ve vybraných zemích Evropy jsou navigační mapy automaticky aktualizovány až čtyřikrát ročně po dobu tří let.

BMW SELECTIVE BEAM.

Jízda v noci se systémem BMW Selective Beam je bezpečnější a pohodlnější.
Zajišťuje mimořádnou viditelnost ve tmě, aniž by došlo k oslnění ostatních řidičů. BMW Selective Beam rozpoznává ostatní účastníky silničního provozu a eliminuje jejich oslnění dálkovými světly. Kužel dosahující do vzdálenosti 400 m zajišťuje včasné rozpoznání rizika a zdokonalené schopnosti udržování směru jízdy.

SURROUND VIEW.

Kamerový systém Surround View umožňuje 360° pohled okolo vozu s pomocí kamer umístěných ve zpětných zrcátkách, širokoúhlé kamery v přední části vozu a zadní couvací kamery. Systém pomáhá řidiči během parkování nebo manévrování s vozem v omezeném prostoru nebo při navigaci v oblastech s omezenou viditelností. Kamerový systém Surround View obsahuje zadní parkovací kameru a pohledy Top View a Side View. Pohled Top View zobrazuje prostor po stranách vozu pro ještě snadnější manévrování. Širokoúhlá kamera pro pohled Side View, umístěná mezi ledvinkami v přední části vozu, umožňuje společně se zadní couvací kamerou panoramatický pohled před a za vozidlo. Funkce Cross Traffic Assistant varuje řidiče před vozidly blížícími se ze strany tím, že nejprve zobrazí po stranách vyobrazeného vozu žluté linky a posléze se rozsvítí žlutý výstražný trojúhelník. Pohled Side View se automaticky deaktivuje ve chvíli, kdy vozidlo překročí rychlost 15 km/h. Řidič si poté může aktivovat zadní parkovací kameru, pohled Top View nebo Panorama View. Systém se aktivuje zařazením zpětného chodu nebo jinými předem určenými aktivačními úkony. Obraz se promítá na kontrolním displeji.