UPOUTÁ VAŠI POZORNOST. IMPOZANTNÍ VÝKON.

Jízdní dynamika BMW X4.

UPOUTÁ VAŠI POZORNOST. IMPOZANTNÍ VÝKON.

Jízdní dynamika BMW X4.

BMW X4 si žádá vlastní svět. Osmistupňová sportovní převodovka Streptronic se přizpůsobuje individuálnímu jízdnímu stylu, od klidné až po velmi dynamickou jízdu, což dokazuje zrychlení z 0 na 100km/h za pouhých 5,2 sekund u modelu BMW xDrive35d. Inteligentní pohon všech kol BMW xDrive se perfektně přizpůsobí i té nejnáročnější vozovce a zajistí výjimečnou trakci za všech okolností. Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic přináší přímé a agilní jízdní vlastnosti s minimálním úsilím vynaloženým na řízení.

UPOUTÁ VAŠI POZORNOST. IMPOZANTNÍ VÝKON.Jízdní dynamika BMW X4.

BMW X4 si žádá vlastní svět. Osmistupňová sportovní převodovka Streptronic se přizpůsobuje individuálnímu jízdnímu stylu, od klidné až po velmi dynamickou jízdu, což dokazuje zrychlení z 0 na 100km/h za pouhých 5,2 sekund u modelu BMW xDrive35d. Inteligentní pohon všech kol BMW xDrive se perfektně přizpůsobí i té nejnáročnější vozovce a zajistí výjimečnou trakci za všech okolností. Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic přináší přímé a agilní jízdní vlastnosti s minimálním úsilím vynaloženým na řízení.

VARIABILNÍ SPORTOVNÍ ŘÍZENÍ.

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní jízdu a vyšší pohodlí při řízení. Nezávisle na aktuální rychlosti reaguje na úhel natočení volantu rozdílným převodovým poměrem. Díky tomu je k zatočení zejména v zatáčkách s velkým úhlem potřeba menší pohyb volantu. To výrazně zvyšuje agilitu a vylepšuje ovladatelnost v ostrých zatáčkách, na rovných úsecích nebo v případě náhlých změn směru jízdy při sportovním stylu jízdy. Zároveň přispívá ke zvýšení pohodlí při parkování, otáčení a manévrování. V případě malých úhlů natočení kol zajišťuje systém vynikající směrovou stabilitu a velmi vysokou přesnost řízení.

JÍZDNÍ DYNAMIKA.

JÍZDNÍ DYNAMIKA.

Díky speciálně zkonstruovanému podvozku, vysoce výkonným motorům a řadě špičkové standardní výbavy nabízí BMW X4 působivou agilitu.

PERFORMANCE CONTROL.

Systém Performance Control distribuuje v průběhu zatáčení hnací a brzdnou sílu individuálně na jednotlivá kola. Protože vnější kola při otáčení urazí delší vzdálenost než kola vnitřní, systém BMW Performance Control zasahuje do výkonu motoru a do regulace brzdění: Na vnější kola je posíláno více výkonu, zatímco na vnitřní méně. Tím je zaručena maximální trakce na každém z kol. To znamená, že vozidlo zatáčí prakticky samo, což zvyšuje jízdní komfort a bezpečnost.

OSMISTUPŇOVÁ SPORTOVNÍ SAMOČINNÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC S PÁDLY ŘAZENÍ POD VOLANTEM.

Osmistupňová sportovní samočinná převodovka Steptronic se přizpůsobuje individuálnímu jízdnímu stylu. Je perfektním řešením pro jakýkoliv jízdní styl od pohodlné jízdy až po velmi dynamickou. U vozidel s automatickou převodovkou je samozřejmě možné kdykoliv přepnout na manuální řazení. Řadit lze pomocí zkráceného voliče rychlostních stupňů nebo pomocí pádel řazení pod volantem. Ve sportovním režimu jsou převody nakonfigurovány pro maximální výkon. Obzvláště jemné nastavení osmi rychlostních stupňů optimalizuje proces zrychlování a motor je po celou dobu udržován v optimálních otáčkách, které zaručují maximální výkon a hospodárnost. Maximální možné zrychlení zaručuje funkce Launch Control: Tato funkce řadí automaticky tak, aby v maximální možné míře využila sílu motoru. Při vysokých rychlostech osmý rychlostní stupeň snižuje otáčky motoru, což přispívá ke snížení spotřeby paliva a hluku motoru. Zde také přichází ke slovu nově vyvinutá, vysoce účinná spojka měniče. Osmistupňová sportovní samočinná převodovka Steptronic nabízí maximální hospodárnost a neuvěřitelně plynulé změny rychlostních stupňů.

PODVOZEK.

Podvozek je navržen speciálně pro BMW X4 a ohromuje skvělou přilnavostí k vozovce, dokonalou ovladatelností a špičkovou agilitou – a současně garantuje mimořádný komfort za všech okolností. Dynamická kontrola tlumičů s režimy Comfort, Sport a Sport+ přizpůsobuje charakteristiku vozu individuálním potřebám. Široký rozchod kol BMW X4 a pětiprvková zadní náprava umožňují v zatáčkách dosahovat vysokých rychlostí s minimálními náklony karoserie.

 • Aktivně řízené tlumiče

  Aktivně řízené tlumiče umožňují ideálně přizpůsobit charakteristiku tlumičů tak, aby vyhovovaly všem jízdním podmínkám a zlepšovaly pohodlí a jízdní dynamiku. Kromě standardního režimu Comfort, který minimalizuje rázy a další nepříjemné pohyby karoserie, jsou k dispozici ještě další dva režimy: Sport a Sport+. V těchto režimech jsou tlumiče automaticky nastaveny na vyšší tuhost a umožňují ještě sportovnější styl jízdy.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky a v každé situaci zajišťuje vynikající trakci. Díky pohonu xDrive a kontrole jízdní stability (DSC) zůstává vozidlo vždy na vozovce a disponuje výbornou směrovou stabilitou. Rychlá odezva v rámci několika milisekund umožňuje systému xDrive přerozdělovat hnací výkon flexibilně mezi obě nápravy, čímž zajišťuje optimální přilnavost. Tímto způsobem kombinuje pohon xDrive výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost – s pověstnou agilitou BMW.

 • xDrive Status

  Jasné informace i ve složitých situacích: speciální menu systému xDrive. V náročném terénu má řidič přístup k informacím vztahujícím se k jízdě mimo zpevněnou vozovku na přístrojové desce i na centrálním kontrolním displeji. Kromě přehledného kompasu (pouze ve spojení s navigačním systémem) se zobrazuje také podélný a příčný náklon vozu, stejně jako momentální natočení volantu – a to nejen numericky, ale rovněž v grafickém 3D znázornění.

DRIVING EXPERIENCE CONTROL.

Systém Driving Experience Control dává řidiči na výběr mezi režimem Comfort se standardním nastavením motoru a převodovky, režimem ECO PRO, jehož zpřevodování je zaměřeno na hospodárnost, nebo režimem Sport, který umožňuje dynamičtější jízdu. Hospodárný režim ECO PRO inteligentně upravuje charakteristiku plynového pedálu i strategii řazení převodovky, stejně jako činnost systému topení a klimatizace. Režim ECO PRO pomáhá snižovat spotřebu paliva až o 20 procent. K dosažení dalších úspor přispívají také jízda setrvačností (pouze se samočinnou převodovkou Steptronic) a funkce ECO PRO Route (pouze s navigačním systémem Professional). Funkce ECO PRO Route také přispívá k ekonomickému využívání paliva. S ohledem na hospodárnost navrhuje trasu, kde je zohledněna také hustota provozu, individuální styl jízdy a místní podmínky. Funkce „jízdy setrvačností“ umožňuje vozidlu pohybovat se volně na vozovce až do rychlosti 160 km/h, když řidič nebrzdí a sejme nohu z plynu. V režimu Sport vozidlo reaguje přímočařeji a umožňuje sportovnější styl jízdy.

 • Režim Sport

  Posun na další úroveň: Nastavíte-li pomocí voliče Driving Experience Control režim Sport, motor a odpružení BMW se přenastaví na ještě dynamičtější jízdu.
  Režim Sport lze aktivovat pouhým stisknutím tlačítka Driving Experience Control na středové konzole. Tím se aktivuje předvolené nastavení motoru a podvozku, které je v závislosti na výbavě vozu výrazně dynamičtější než standardní nastavení. Motor reaguje mnohem dravěji. U modelů se samočinnou převodovkou Steptronic je strategie řazení daleko sportovnější. V režimu Sport se na centrálním displeji zobrazuje aktuální výkon (v kW) a také točivý moment (v Nm). Tato funkce je k dispozici pouze ve spojení s navigačním systémem Professional. Ve spojení s adaptivním podvozkem je odpružení ještě agilnější. Je-li vůz BMW vybaven variabilním sportovním řízením, je účinek posilovače řízení omezen, což řidiči nabízí ještě přímější zážitky z řízení.