INTELIGENTNÍ SPOLEČNÍCI NA CESTY.

Asistenční systémy řidiče v BMW X5.

Nejlepší kopiloti, které si můžete přát. Asistenční systémy řidiče ve voze BMW X5 mají jeden hlavní cíl – zajistit, že si užijete pohodovou jízdu a bezpečně dorazíte do cíle.*

 

Kontrolní displej s novým designem uživatelského rozhraní je k dispozici od října 2016.

ASISTENT JÍZDY V KOLONÁCH.

ASISTENT JÍZDY V KOLONÁCH.

Podpora při jízdě.

Asistent jízdy v kolonách zbavuje řidiče zátěže během monotónních situací při jízdě. V hustém provozu do rychlosti 60 km/h systém umožňuje „splynutí“ s okolním provozem a snižuje tak stres při jízdě v koloně. Automaticky udržuje požadovanou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a reguluje rychlost vozidla až do úplného zastavení – a aktivně ovládá řízení. Vozidlo tak napomáhá řidiči setrvat v jízdním pruhu za předpokladu, že má alespoň jednu ruku na volantu. Vozidlo také dokáže samo zcela zastavit na dobu až 30 vteřin a poté se automaticky znovu rozjet. Další milník na cestě k dosažení vysoce automatizovaného řízení.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnobarevný BMW Head-up displej promítá důležité informace o jízdě přímo do vašeho zorného pole a vy se tak můžete plně koncentrovat na řízení. Zobrazuje pokyny navigačního systému, upozornění ukazatele rychlostních limitů včetně zákazu předjíždění, stejně tak jako zprávy ze systému vozu. Také jsou zobrazovány informace multimediálního systému, jako např. název rozhlasové stanice, názvy skladeb, záznamy telefonního seznamu a seznamy hovorů. Symboly promítané na vaše čelní sklo jsou zobrazovány ve zvláště vysokém rozlišení a v plných barvách, dopravní značky jsou reprodukovány s naprostou věrností. Informace jsou ergonomicky zobrazovány na čelní sklo a lze je individuálně upravit. Plnobarevný BMW Head-up displej není plně viditelný, pokud používáte polarizační sluneční brýle. Intenzita osvětlení je automaticky regulována v závislosti na vnějších světelných podmínkách a funkce systému také disponují nočním a denním režimem. Nastavení jasu lze upravovat prostřednictvím nabídky iDrive. Také si můžete zvolit, jaké doplňkové informace – kromě aktuální rychlosti a výstražných hlášení asistenčních systémů řidiče – si přejete zobrazit.

NAVIGAČNÍ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Dojeďte do svého cíle rychleji a jednodušeji – nejnovější generace navigačního systému Professional vám nejen ukáže cestu, ale také vám poradí, jak jet ještě úsporněji.Nový navigační systém Professional má velký displej s vysokým rozlišením, který je zárukou čitelnosti a ostrosti. Zásluhou rychlého startu je systém již během pouhých deseti sekund připraven k provozu a zadávání cíle cesty může začít takřka okamžitě. Systém dokáže přirozeněji a v trojrozměrné grafice navádět k cíli, má zvětšenou paměť pro multimediální soubory a celkově se vyznačuje zvýšeným uživatelským komfortem.

iDrive s dotykovou funkcí

iDrive s dotykovou funkcí

Ovladač iDrive s dotykovou funkcí umožňuje pohodlné ovládání systému iDrive jednou rukou. Díky touchpadu integrovanému do ovladače můžete pomocí prstu snadno zadávat informace jako např. cíle navigačního systému. Také jej můžete použít pro přístup k široké řadě funkcí a nastavení i k procházení seznamů. Obsluha je díky dotykovému ovládání velmi snadná a intuitivní – jedná se o velmi užitečnou pomůcku pro vás jako pro řidiče, protože téměř neodvádí vaši pozornost od silničního provozu. Všechny funkce ovládané pomocí ovladače se pohodlně zobrazují na hlavním displeji.

BMW NIGHT VISION S FUNKCÍ DYNAMICKÉHO OSVĚTLENÍ.

BMW Night Vision s funkcí Dynamic Light Spot na velkou vzdálenost rozpozná osoby nebo zvířata a přídavným světlem je osvítí. Termokamera umístěná v masce chladiče snímá teplotní obraz před vozem na vzdálenost až 300 m a obraz případné osoby nebo zvířete zobrazí na kontrolním displeji.Inteligentní a včasné varování kuželem přímého světla: jakmile infračervená kamera rozpozná ve tmě chodce nebo větší zvíře v blízkosti dráhy vozidla, systém okamžitě použije dvojici nezávislých bodových světel k tomu, aby potenciální nebezpečí osvítil. Tím získáte vy za volantem i daná osoba velmi intenzivní informaci o potenciálním nebezpečí.Další varovnání systému nočního vidění při rozpoznání potenciálně nebezpečné osoby nebo zvířete proběhne upozorněním mezi přístroji nebo na barevném Head-Up displeji. Když hrozí akutní riziko srážky, ozve se navíc ještě akustické varování a brzdy se přednatlakují pro maximálně rychlý nástup

PARKOVACÍ ASISTENT.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Nejnovější generace pohodlí při parkování.

S parkovacím asistentem je parkování mnohem jednodušší. Parkovací místo s potřebnou velikostí si zvolíte a najdete na kontrolním displeji. Když budete držet odpovídajcíí tlačítko, systém automaticky začne parkovat, a to včetně ovládání plynového a brzdového pedálu a samozřejmě i volantu.Parkovací asistent usnadní nejen parkování, ale také hledání parkovacího místa. Vyhledávání místa je možné do rychlosti 35 km/h a vzdálenosti 1,5 m od podélně zaparkovaných automobilů. Ultrazvukové senzory měří parkovací místa a upozorní vás na to, které má odpovídající velikost. Volbu místa potvrdíte aktivací odpovídající směrovky a následně budete držet stisknuté tlačítko parkovacího asistentu. Ten následně zcela samočinně zajede do daného místa. Zvolí zpětný chod, zajistí otáčení volantem i přidávání plynového pedálu a následné zastavení. Parkování ještě nikdy nebylo zábavnější.Parkovací asistent se dodává pouze ve spojení se zadní parkovací kamerou.

KAMEROVÉ SYSTÉMY.

Užijte si rozhled: integrovaný kamerový systém v BMW X5 nabízí lepší přehled nejen na křižovatkách, ale také ve složitých dopravních situacích.

 • Surround View

  Součástí SurroundView jsou kamerové systémy Top View, Rear View a Panorama View. Kamery umístěné ve vnějších zpětných zrcátkách spolu s širokoúhlými kamerami vpředu a vzadu vytvoří 360° pohled na okolí vozu, stejně tak jako panoramatický pohled na prostor před a za vozidlem.

 • Side View

  Součástí tohoto systému je i funkce Side View, která se osvědčí v místech se špatným výhledem (například na výjezdech nebo na nepřehledných křižovatkách). Dvě digitální kamery v rozích předního nárazníku snímají dopravní situaci po stranách a obraz přenášejí na hlavní displej. Jasně tak uvidíte například automobil přijíždějící z boku, a můžete tedy adekvátně reagovat.

 • Zadní kamera

  Zadní parkovací kamera pomůže s každým manévrováním a parkováním, protože zobrazí prostor za vozem na hlavním displeji. Zadní kamera zlepšuje přehled při couvání rychlostí nižší než 20 km/h, například při parkování. Interaktivní vodicí čáry vám označují, zda je zvolené parkovací místo pro vaše vozidlo dostatečně a poskytují vám pomoc během parkování tím, že na hlavním displej barevně zobrazují dostupnost vybraného parkovacího místa. Ve spojení s tažným zařízením má zadní kamera k dispozici také praktickou funkci přiblížení obrazu, která usnadní manévrování při připojování přívěsu.
  K dispozici je výběr ze tří možností – zadní parkovací kamera, systémy Surround View a Side View – a jednu z nich můžete aktivovat. Zvolit lze vždy jednu z nich, a ta se zobrazuje na hlavním displeji.

BMW SELECTIVE BEAM

Neoslňující asistent dálkových světel dodává nočním jízdám více radosti a současně i bezpečnosti. Zajišťuje excelentní viditelnost v noci bez rizika oslnění ostatních řidičů.Systém rozpoznává ostatní účastníky provozu a podle nich upravuje rozložení dálkových světel tak, aby nedošlo k jejich oslnění. Systém rozpoznává ostatní na vzdálenost 400 m a neustále podle jejich pohybu upravuje činnost dálkových světel.Neoslňující asistent dálkových světel pracuje pouze v součinnosti s Adaptivními LED světlomety nebo Adaptivními světlomety.