MAXIMALIZUJE VÝHODY.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW X5.

MAXIMALIZUJE VÝHODY.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW X5.

MAXIMALIZUJE VÝHODY.Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW X5.

Jízdní dynamika BMW X5 zaručuje spoustu zábavy při každé cestě – v průběhu každého manévru a ve všech rychlostech. Asistenční systémy zaručují excelentní přilnavost vozu v ostrých zatáčkách, ať už na horách nebo ve vysokých rychlostech. Především BMW X5 xDrive40e s technologií eDrive ohromuje nízkou spotřebou díky propracované aerodynamice, úsporným motorům a velkému množství prvků z programu BMW EfficientDynamics.

 

Fotografie BMW X5 xDrive40e iPerformance zobrazují nový design BMW iPerformance, který je k dispozici od druhé poloviny roku 2016.

Kontrolní displej s novým designem uživatelského rozhraní je k dispozici od října 2016.

TECHNOLOGIE BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Ať už je cílem maximální výkon nebo minimální spotřeba paliva, BMW se vždy zaměřuje na to, aby přineslo typickou radost z jízdy. BMW EfficientDynamics je strategie vyvinutá BMW ke snížení spotřeby paliva a emisí CO2 při současném navýšení dynamiky a radosti z jízdy.

 

Jedná se o komplexní soubor technologií, který se zaměřuje na motor, systém řízení toků energií a celkový koncept vozidla – a je přítomný v každém BMW. Za navýšený výkon při stejné spotřebě paliva je zodpovědný inteligentní pohon kombinující v sobě motor BMW TwinPower Turbo s elektromotorem. Lepší hospodárnosti je dosaženo optimalizovanou aerodynamikou, skrývající se pod názvem BMW EfficientLightweight. Tyto technologie zároveň snižují hmotnost a zvyšují torzní tuhost karoserie použitím správných materiálů na vhodných místech. BMW opět působivě dokazuje sílu svých inovací. Jde o komplexní soubor technologií, mezi něž patří i systém inteligentního řízení toků energií a volitelný režim ECO PRO, který dále podporuje jízdní styl směřující k dalšímu snížení spotřeby paliva.

 • Emisní norma EU6

  Pokrokové technologie BMW X5 zajišťují již nyní plnění emisních norem EU6.
  Motory BMW byly vždy před svými konkurenty, a to platí již od roku 1917, kdy BMW vzniklo. Motory BMW X5 tuto skutečnost jednoznačně potvrzují. Vyznačují se působivou dynamikou, spontánními reakcemi a příkladně kultivovaným chodem, díky němuž splňují ty nejvyšší nároky na komfort jízdy.
  Jedním z důvodů pokrokovosti motorů BMW je technologie BMW BluePerformance, která je standardem pro všechny vznětové verze. Díky této technologii bylo možné dále minimalizovat emise produkované vznětovými motory. Filtr pevných částí a oxidační katalyzátor je v tomto případě doplněn ještě záchytným NOx katalyzátorem, který redukuje množství oxidů dusíku ve výfukových plynech. Další metodou pro redukci oxidů dusíku je katalyzátor SCR (Selective Catalyc Reduction = Selektivní katalycká redukce) se vstřikováním aditiva AdBlue. Chemická reakce vzniklá po vstřiku AdBlue významně omezuje množství oxidů dusíku. Díky tomu si můžete být jisti, že řídíte jeden z nejčistších vznětových automobilů na světě, z jehož výfuků vycházejí plyny s významně redukovanými škodlivinami a který splňuje přísnou emisní normu EU6.

JÍZDNÍ DYNAMIKA.

Na vrcholu sil: objevte nepřekonatelnou jízdní dynamiku BMW X5.

JÍZDNÍ DYNAMIKA.

Na vrcholu sil: objevte nepřekonatelnou jízdní dynamiku BMW X5.

8STUPŇOVÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC.

8stupňová samočinná převodovka stanovuje nové standardy v oblastech jízdní dynamiky a hospodárnosti, je jedním z hlavních pilířů přístupu BMW EfficientDynamics.
Velmi pečlivě naladěné převodové poměry jednotlivých rychlostních stupňů jsou zárukou optimální dodávky výkonu – v nízkých i vysokých rychlostech. Tento přístup významně snižuje spotřebu paliva a umožňuje, abyste si více užili sportovní svěžest jízdy a podmanivou dynamiku.
Ve vysokých rychlostech se osvědčí delší zpřevodování nejvyšších stupňů, které omezuje otáčky motoru a současně také spotřebu paliva a hlučnost. Významným prvkem této převodovky, zejména při manuálním sekvenčním řazení, je též spojka umístěná v hydrodynamickém měniči. Spojení rychle reagujících motorů a pečlivě naladěné převodovky zajišťuje vysoký komfort řazení a omezení hlučnosti.

100% SPORTOVNÍ.

Příplatková výbava, jako je aktivní řízení a pakety Adaptivního podvozku, zvyšuje sportovní a komfortní stránku vašeho BMW X5. Aktivní řízení umožňuje přesnější ovládání a ještě dokonalejší obratnost vozu. Pokud si vyberete jeden z paketů Adaptivního podvozku, zvolíte větší jízdní komfort, lepší dynamiku, anebo rovnou tu nejefektivnější kombinaci obojího.

 • Pakety adaptivních podvozků

  BMW X5 se po silnici pohybuje stejně majestátně, jak vypadá – a to zejména s pakety Adaptivních podvozků. Komfortní, nebo sportovní? Pakety pro BMW X5 zajistí nejlepší možnou stabilitu za všech okolností.

 • Comfort

  Maximální komfort spojený s pro BMW typickou obratností: paket Adaptivního podvozku Comfort umožní v každém okamžiku nastavit odpružení i tlumení podvozku. Zadní náprava se vzduchovým odpružením přináší nejvyšší úroveň jízdního komfortu bez ohledu na aktuální zatížení.
  Když čas od času potřebujete sportovnější nastavení podvozku, můžete pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control vybrat některý z režimů SPORT a SPORT+.

 • Dynamic

  Paket Adaptivního podvozku Dynamic umožňuje ještě lépe využít potenciál vašeho vozu. Jeho součástí je totiž aktivní zadní diferenciál Dynamic Performance Control a systém adaptivních stabilizátorů Dynamic Drive, které jsou zárukou příkladně neutrálního chování a minimálního naklánění karoserie i při dynamickém stylu jízdy. To vše při zachování velmi vysoké úrovně komfortu.

 • Professional

  To nejlepší z obou světů přináší paket Adaptivní podvozek Professional, který kombinuje prvky z Adaptivních podvozků Comfort a Dynamic. Tím nabízí nejvyšší možnou úroveň jízdní dynamiky a komfortu.

 • Adaptivní M podvozek

  Zvýšená jízdní dynamika: Adaptivní M podvozek dostane z vašeho vozu maximum. Podvozek tvoří aktivní tlumiče Dynamic Damper Control a vzduchové odpružení zadní nápravy. Je naladěn na obzvláště sportovní jízdu. Adaptivní M podvozek je dostupný pouze jako součást M sportovního paketu.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky a tím za všech okolností zajišťuje optimální trakci. Systém xDrive a kontrola jízdní stability (DSC) zajišťují, že vozidlo BMW bude stále bezpečné a stabilní. Systém xDrive ovládaný systémem snímačů DSC flexibilně a rychle rozděluje hnací sílu mezi nápravy, aby v zatáčkách zabránil přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Zajišťuje tak mimořádnou směrovou stabilitu. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení i na kluzkých nebo strmých úsecích. Za kritických podmínek na silnici nemusí systém DSC tolik zasahovat. Pohon BMW xDrive tedy kombinuje všechny výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost jízdy – s pověstnou agilitou BMW.

AERODYNAMIKA.

Celkový design vozu je testamentem filozofie BMW EfficientDynamics. Aerodynamicky optimalizovaná přední část i podlaha vozu přinášejí účinné snížení odporu vzduchu, a tím i spotřeby paliva.

 • Vzduchové clony Air Curtain a průduchy Air Breather

  Spodní část předního nárazníku se vyznačuje prvky, které ztělesňují filozofii BMW EfficientDynamics. Jsou zde integrované například dvě vertikálně orientované vzduchové otvory, které přivádějí vzduch podél předních kol. Tento zrychlený proud vzduchu vytváří kolem předních kol tzv. "vzduchové clony". Za předními koly jsou umístěné vzduchové průduchy Air Breather, které usměrňují proud vzduchu za předními koly. Tyto inovativní technologie eliminují větrné turbulence a odpor vzduchu a snižují spotřebu paliva.

 • Řízení průtoku vzduchu

  Automatické řízení průtoku vzduchu využívá senzoru k neustálému měření množství proudícího vzduchu, který je zapotřebí ke chlazení motoru. Podle této potřeby se otevírají nebo zavírají klapky umístěné za maskou před chladiči. Toto řešení nejenže optimalizuje aerodynamiku, ale současně také zrychluje zahřívání motoru a snižuje spotřebu paliva.

 • Střešní spoiler a lišty Air Blade

  Střešní spoiler na zádi spolu se svisle orientovanými lištami kolem zadního okna zajišťují účinné odtrhové plochy, které optimalizují proudění vzduchu kolem zadní části vozu a omezují jeho víření, které jinak vytváří za zadní částí vozu podtlak, a tím automobil zpomaluje.

REŽIM ECO PRO.

Režim ECO PRO pomáhá řidičům snížit spotřebu paliva podle jízdního stylu až o 20 procent – to vyplývá z interní studie spotřeby paliva BMW. Potenciál ke snížení spotřeby o dalších pět procent se skrývá v přídavných funkcích, jako je jízda setrvačností.

Funkce jízdy setrvačností odpojí ústrojí pohonu od motoru a nechá vozidlo jet bez další spotřeby energie. Vozidlo „klouže“ v případě, že řidič sundá nohu z pedálu plynu v rychlostech od 50 do 160 km/h a nebrzdí. Asistent trasy vpředu sleduje informace z navigačního systému a rozeznává zatáčky, zastavěné oblasti, rychlostní omezení i výjezdy z dálnice a na základě těchto dat dopředu řidiči radí, kdy přestat zrychlovat.