KOMBINUJE RADOST S PRAKTIČNOSTÍ.

Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive v BMW X5.

Dostávejte aktuální informace, i když jste na cestě: Díky řadě služeb a aplikací ve voze BMW X5 o vás bude za všech okolností skvěle postaráno. Budete mít vždy správné informace, i když budete právě na cestě.*


Kontrolní displej s novým designem uživatelského rozhraní je k dispozici od října 2016.

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services tvoří základ pro funkce BMW ConnectedDrive, které řidiči na jeho cestách poskytují široké spektrum informací, zábavy a služeb.

Jejich součástí je přístup k aktuálním a lokalizovaným informacím v podobě počasí, zpráv, online vyhledávání GoogleTM a také k praktickým kancelářským funkcím. K dispozici jsou rovněž informace o cenách pohonných hmot či parkovacích místech, stejně tak jako průvodce po hotelích, které jsou přístupné přímo z vozu prostřednictvím menu ConnectedDrive.

Součástí je také pohodlný, bezpečný a neomezený přístup k vybraným aplikacím v chytrých telefonech. Služby ConnectedDrive Services rovněž umožňují přístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, kde lze kdykoliv objednat a prodloužit funkce podle individuálních potřeb zákazníka. Výbava ConnectedDrive Services toho nabízí ještě mnohem více a z každé cesty ve voze BMW učiní nezapomenutelný zážitek.

  • Příprava pro Apple CarPlay®

    Díky přípravě pro Apple CarPlay® může řidič komfortně, bezpečně a bezdrátově používat kompatibilní telefony iPhone® i na cestách. Mnoho funkcí telefonu, jako je přehrávání hudby, textové zprávy, telefonování, Siri nebo vybrané aplikace třetích stran, je možné zobrazovat a ovládat obvyklým způsobem prostřednictvím uživatelského rozhraní vozidla. Funkce související s přípravou pro Apple CarPlay lze obsluhovat pomocí dotykového displeje, ovladače iDrive nebo hlasových povelů.

BMW CONNECTED.

BMW Connected je osobní asistent, který usnadňuje mobilitu každodenního života a pomáhá dojet na místo určení včas a bez zbytečných stresů. Všechny relevantní informace jsou také neustále k dispozici na telefonu iPhone a hodinkách Apple Watch.

Destinace nalezené na internetu nebo prostřednictvím aplikací Yelp, Apple Maps či Google Maps lze snadno importovat do aplikace BMW Connected a následně je zcela plynule stiskem jediného tlačítka přenést do navigačního systému automobilu. Do agendy aplikace BMW Connected se automaticky importují záznamy kalendáře v telefonu, a to včetně adres a odpovídajících časů konání. Na základě informací o poloze a aktuální dopravní situace aplikace BMW Connected vypočítá ideální čas odjezdu, s předstihem na něj uživatele upozorní a následně jej dovede od zaparkovaného vozu přímo na adresu konání schůzky. V případě zpoždění zaviněného dopravní situací nebo absencí vhodného parkovacího místa v blízkosti schůzky lze prostřednictvím aplikace BMW Connected poslat účastníkům setkání textovou zprávu o předpokládaném času příchodu bez toho, aby bylo fyzicky nutné použít telefon. BMW Connected se navíc učí rozpoznávat často používané cíle cest a automaticky je přidává do svých kalkulací.

Aplikaci BMW Connected lze stáhnout z Apple App Store.

SLUŽBY CONCIERGE SERVICES.

Chtěli jste někdy zažít, jaké to je, mít vlastního asistenta? Nyní máte příležitost: Zažijte velmi speciální službu – BMW ConnectedDrive Concierge Services. Po stisknutí tlačítka budete spojeni s našimi operátory zákaznického centra BMW, kteří vám budou na cestách k dispozici jako „osobní asistenti“. Nezáleží na tom, zda hledáte konkrétní restauraci, nejbližší bankomat nebo aktuálně otevřenou lékárnu – operátor zákaznického centra společnosti BMW je vám k dispozici a dle vašeho přání pošle údaje o adrese přímo do navigačního systému vašeho vozu. Může vám také rezervovat místo v restauraci nebo pokoj v hotelu. Služby Concierge Services fungují nezávisle na vašem mobilním telefonu a máte je k dispozici doma i v zahraničí, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a bez jakýchkoliv dalších nákladů. Pro využívání této funkce je nutná aktivace BMW ConnectedDrive Services.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION.

Funkce Real Time Traffic Information (RTTI) vám vždy nabízí nejaktuálnější dopravní informace. Přesné a detailní informace o čase a době trvání dopravní zácpy jsou k dispozici prakticky v reálném čase. Údaje jsou získávány z různých zdrojů, jako např. z pohybu v sítích mobilních operátorů, údajů GPS velkých vozových parků, aplikací pro smartphony a policejních hlášení. Tato data jsou analyzována s takovou pečlivostí, že je možné lokalizovat dopravní zácpy s přesností na 500 metrů. Díky tomu poskytuje funkce RTTI informace o aktuální dopravní situaci na dálnicích, silnicích 1. a 2. třídy a řadě městských silnic v reálném čase. Dokáže vám také doporučit alternativní trasy. Dostupné pouze ve spojení s volitelnou výbavou ConnectedDrive Services.

REMOTE SERVICES.

Služby Remote Services v aplikaci BMW Connected (k dispozici v Apple App Store) umožňují různé funkce vozu, jako je zamykání a odemykání dveří, ovládat dálkově.

Stejně jako zákaznický portál BMW ConnectedDrive, také aplikace nabízí možnost přistupovat k informacím o vozidle, jako je dojezd nebo stav oken a dveří. Díky tomu je řidič vždy plně informován o stavu vozidla, a to i na dálku. Všechny informace jsou navíc pohodlně sdruženy na jednom místě.

Tento balíček informací je završen zobrazením současné polohy vozu. Pro využití této funkce stačí zákazníkům jednoduše aktivovat funkce Remote Services v zákaznickém portálu BMW ConnectedDrive na www.bmw-connectedrive.com.

EMERGENCY CALL.

Emergency call nabízí rychlou a cílenou nepřetržitou asistenci a také podporu vyškolených pracovníků – ve vašem jazyce, a to dokonce i v zahraničí. V případě výskytu vážné nehody, kdy dojde k aktivaci airbagu nebo předepínačů bezpečnostních pásů, je automaticky uskutečněno tísňové volání Emergency call. Příslušné detaily, jako je přesná poloha vozidla, závažnost nehody a možné riziko poranění cestujících, jsou pomocí integrované SIM karty, tj. nezávisle na soukromém mobilním telefonu, přeneseny do zákaznického centra BMW. Zákaznické centrum BMW informuje nejbližší záchrannou stanici a do příjezdu záchranářů zajišťuje asistenci po telefonu. Emergency call lze také aktivovat ručně například v případě, kdy mohou pomoc vyžadovat ostatní účastníci silničního provozu.