PŮSOBIVÉ. V KAŽDÉM OKAMŽIKU.

Jízdní dynamika BMW X6.

PŮSOBIVÉ. V KAŽDÉM OKAMŽIKU.

Jízdní dynamika BMW X6.

Okouzlující design vozu BMW X6 je skutečně nezaměnitelný. Nakonec však nad vším ostatním absolutně vyniká jedno jediné: Jaké to ve skutečnosti je řídit tento extrémní výkon? Podvozek vozu BMW X6 nastavuje nová měřítka. BMW xDrive zaručuje mimořádnou trakci – bez ohledu na počasí a bez ohledu na povrch vozovky. Je doplněna vynikající směrovou stabilitou a agilitou, která vás v okamžiku uchvátí. Pro ještě větší radost z jízdy patří mezi volitelné možnosti pakety adaptivních podvozků.

PŮSOBIVÉ. V KAŽDÉM OKAMŽIKU.Jízdní dynamika BMW X6.

Okouzlující design vozu BMW X6 je skutečně nezaměnitelný. Nakonec však nad vším ostatním absolutně vyniká jedno jediné: Jaké to ve skutečnosti je řídit tento extrémní výkon? Podvozek vozu BMW X6 nastavuje nová měřítka. BMW xDrive zaručuje mimořádnou trakci – bez ohledu na počasí a bez ohledu na povrch vozovky. Je doplněna vynikající směrovou stabilitou a agilitou, která vás v okamžiku uchvátí. Pro ještě větší radost z jízdy patří mezi volitelné možnosti pakety adaptivních podvozků.

Read more

KRÉDO: MAXIMUM.

Jízdní dynamika BMW X6.

KRÉDO: MAXIMUM.

Jízdní dynamika BMW X6.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky a tím za všech okolností zajišťuje optimální trakci. Systém xDrive a kontrola jízdní stability (DSC) zajišťují, že vozidlo BMW bude stále bezpečné a stabilní. Systém xDrive ovládaný systémem snímačů DSC flexibilně a rychle rozděluje hnací sílu mezi nápravy, aby v zatáčkách zabránil přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Zajišťuje tak mimořádnou směrovou stabilitu. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení i na kluzkých nebo strmých úsecích. Za kritických podmínek na silnici nemusí systém DSC tolik zasahovat. Pohon BMW xDrive tedy kombinuje všechny výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost jízdy – s pověstnou agilitou BMW.

 • xDrive Status

  Jasné informace i ve složitých situacích: S funkcí xDrive Status má řidič vždy jasno. Na přístrojové desce a hlavním displeji se řidiči zobrazují důležité informace pro jízdu v terénu. Kromě jasně čitelného kompasu (pouze ve spojení s navigačním systémem Professional) se zobrazuje náklon vozu v podélném i příčném směru, a to jak ve stupních, tak trojrozměrnou grafikou.

PODVOZEK.

Majestátní: Díky širokému rozchodu kol a pětiprvkové zadní nápravě vůz BMW X6 na silnici dokonale drží. Současně je extrémně pohodlný, nikoli však na úkor dynamiky.

ADAPTIVNÍ PODVOZKY.

Podvozek svého BMW X6 si můžete upravit tak, aby vyhovoval vašemu osobnímu vkusu. K dispozici jsou celkem čtyři různé verze.

 • Comfort

  Maximální pohodlí jízdy spojené s typickou jízdní dynamikou BMW: varianta adaptivního podvozku Comfort umožňuje v každém okamžiku individuálně nastavovat odpružení i tlumení podvozku.

  Mezi hlavní komponenty adaptivního podvozku Comfort patří adaptivní podvozek a vzduchové odpružení zadní nápravy. Standardní nastavení je určené pro vynikající jízdní komfort a tlumení při jízdě a lze ho individuálně upravit pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control. Tento volič mění charakteristiku tlumičů prostřednictvím adaptivního podvozku. Vzduchové odpružení na zadní nápravě je součástí této varianty a trvale zaručuje vysokou úroveň jízdního komfortu, bez ohledu na to, co nebo koho přepravujete.

  Když potřebujete sportovnější nastavení podvozku, pomocí voliče Driving Experience Control můžete nastavit některý z režimů Sport a Sport+. Tyto režimy nastaví tlumiče do tužšího módu, díky němuž vůz reaguje rychleji a celkově vykazuje sportovnější charakteristiku.

 • Dynamic

  Mimořádná jízdní dynamika: varianta adaptivního podvozku „Dynamic“ umožňuje řidiči dosáhnout maximální jízdní dynamiky vozu. Toto provedení zahrnuje jak systém aktivního diferenciálu (Dynamic Performance Control), tak i systém Dynamic Drive a zaručuje mimořádně sportovní jízdní dynamiku při zachování vynikajícího jízdního komfortu. Charakteristickým projevem je extrémně neutrální řízení a minimální náklony karoserie v zatáčkách.
  Aktivní diferenciál (Dynamic Performance Control) plynule rozděluje hnací výkon mezi kola na levé a pravé straně. Například v zatáčkách se pro lepší výjezd přenáší více točivého momentu na vnější kolo s lepší trakcí. Výsledek – maximální dynamika a optimální stabilita. Systém Dynamic Drive tvořený aktivně řízenými stabilizátory na přední a zadní nápravě současně výrazně minimalizuje náklony karoserie.
  V BMW X6 M50d je varianta adaptivního podvozku „Dynamic“ naladěna ještě sportovněji.

 • Professional

  To nejlepší z obou světů: varianta adaptivního podvozku Professional kombinuje prvky verze Comfort a Dynamic, takže poskytuje maximální jízdní komfort při zachování maximální jízdní dynamiky. Podvozek lze kdykoliv individuálně nastavit pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control.

  Extrémně dynamickou jízdu podporuje celá řada inovativních technologií. Například aktivní diferenciál (Dynamic Performance Control), který plynule rozděluje hnací sílu mezi levé a pravé kolo na zadní nápravě. V zatáčkách se tak pro lepší výjezd přenáší více točivého momentu na vnější kolo s lepší trakcí. Výsledek: maximální dynamika a optimální stabilita. Dynamic Drive se současně postará o to, že díky aktivním stabilizátorům na přední a zadní nápravě budou náklony karoserie sotva postřehnutelné.

  Minimalizované náklony karoserie jsou mimořádně vítané ve chvíli, kdy řidič vyžaduje především komfortní jízdu, protože menší pohyby karoserie znamenají pohodlnější jízdu. Prostřednictvím adaptivního podvozku lze upravit charakteristiku tlumičů pro ještě větší pohodu jízdy na nerovném povrchu. Vzduchové odpružení na zadní nápravě je součástí této varianty a trvale zaručuje vysokou úroveň jízdního komfortu, bez ohledu na to, co nebo koho přepravujete.

 • Adaptivní M podvozek

  Zlepšená jízdní dynamika: Adaptivní M podvozek dokáže dynamický jízdní potenciál BMW X6 využít na maximum. Adaptivní podvozek a vzduchové odpružení na zadní nápravě jsou vyladěné tak, aby poskytovaly mimořádně sportovní jízdní vlastnosti.

  Tlačítko Driving Experience Control nabízí sportovní režimy Sport a Sport+. Tyto režimy poskytují velmi dynamické jízdní vlastnosti, stejně jako tužší nastavení tlumičů. Kromě toho vůz rychleji reaguje na pohyby volantu a na sešlápnutí plynového pedálu. V režimu Sport+ se aktivuje systém dynamické kontroly trakce (DTC), který umožňuje ambiciózní, dynamickou jízdu a kontrolované smyky. V BMW X6 M50d mají všechny režimy ještě sportovnější základní nastavení.

  Režim „Comfort“ lze zvolit pro uvolněnou jízdu na dlouhou vzdálenost.