UDÁVEJTE SMĚR. A NECHTE SVĚT, ABY VÁS NÁSLEDOVAL.

Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive ve BMW X6.

S BMW máte náskok: inovativní výbava BMW ConnectedDrive zajistí nepřetržité spojení se světem. Služby a aplikace přímo ve voze zajistí přístup k informacím, zábavě a online službám. Například funkce Real Time Traffic Information za jízdy s předstihem informuje o aktuální dopravní situaci na trase. Online Entertainment nabízí přístup k miliónům skladeb. Prostřednictvím funkci E-Call získáte rychlou pomoc v nouzové situaci.

Kontrolní displej s novým designem uživatelského rozhraní je k dispozici od října 2016.

Read more

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Volitelná výbava ConnectedDrive Services tvoří základ pro používání aplikace osobního asistentu mobility BMW Connected i funkcí BMW ConnectedDrive, které řidiči na cestách poskytují široké spektrum informací, zábavních funkcí i služeb.

Součástí nabídky je i přístup k lokálním informacím o počasí či zprávám, stejně jako online vyhledávání GoogleTM a dalším praktickým kancelářským funkcím. Přes menu ConnectedDrive jsou přímo dostupné i informace o parkování či cestovní a hotelové průvodce, a to vše bez nutnosti použití mobilního telefonu.

Integrován je rovněž pohodlný a neomezený přístup k vybraným aplikacím chytrých telefonů. Díky ConnectedDrive Services je i přístup k obchodu BMW ConnectedDrive Store, kde si lze kdykoliv objednat a rozšířit přístup k vybraným službám a aplikacím, které splní osobní požadavky majitele. Volitelná výbava ConnectedDrive Services nabízí tohle všechno a mnohem víc, takže se každý výlet v BMW promění ve skutečný zážitek.

 • BMW ConnectedDrive Store

  Služby a aplikace, které splní všechny vaše požadavky, jsou k dispozici v obchodě BMW ConnectedDrive Store. Tyto služby lze flexibilně vybírat a objednávat kdykoliv po pořízení vozu BMW. Zákazník tak má kdykoliv možnost vybrat si na základě vlastních potřeb ze všech dostupných služeb a aplikací BMW ConnectedDrive přímo z vozu.
  Obchod BMW ConnectedDrive Store lze na cestách navštívit přímo prostřednictvím vozu BMW přes zákaznický online portál „My BMW ConnectedDrive“. Nově objednané služby a aplikace budou krátce po zakoupení přístupné přímo z vašeho vozu. Obchod ConnectedDrive Store neustále poskytuje aktuální informace o dostupných službách a aplikacích.
  Služby a aplikace, dostupné v obchodě BMW ConnectedDrive Store, byly speciálně navržené tak, aby vyhovovaly potřebám a požadavkům řidičů BMW. Zvolit lze také dobu trvání jednotlivých služeb. To zákazníkům umožňuje objednávat služby na určitou dobu, například během dovolené.

 • Aplikace BMW Apps

  Aplikace BMW Apps je platforma, která umožňuje pohodlné používání vybraných aplikací smartphonu ve vozech BMW. Cílem BMW je zpřístupnit ve voze celou řadu aplikací, a proto vedle vývoje vlastních aplikací, např. „BMW Connected“ a „M laptimer“, spolupracuje jako partner se společnostmi Napster, Deezer, AUPEO! a Audible. To znamená, že můžete ve voze používat bezpečně i tyto aplikace.
  Jednoduše připojte chytrý telefon do Snap-In adaptéru nebo pomocí USB kabelu k vozidlu a spusťte aplikaci (nutné pouze v případě Apple iPhone). Všechny funkce aplikací lze pohodlně ovládat prostřednictvím ovladače iDrive. Výběr aplikací dostupných ve voze se díky úzké spolupráci mezi BMW a řadou nejrůznějších dodavatelů neustále rozrůstá.

 • Příprava pro Apple CarPlay®

  Díky přípravě Apple CarPlay® mohou řidiči svůj kompatibilní iPhone® používat bezpečně a bezdrátově i na cestách. Služba umožňuje zobrazit a ovládat obsah chytrého telefonu společně s funkcemi, jako je hudba, iMessages/textové zprávy, telefonování, Siri a vybrané aplikace třetích stran, v plném rozsahu a jednoduše pomocí uživatelského rozhraní vozidla. Přípravu pro Apple CarPlay® lze obsluhovat dotykově, ovladačem iDrive nebo hlasově, a to dle výbavy vozidla. Služba Apple CarPlay® je platná po tři roky a následně ji lze prodloužit přes BMW ConnectedDrive Store.

BMW CONNECTED.

BMW Connected je osobní asistent, který usnadňuje mobilitu každodenního života a pomáhá dojet na místo určení včas a bez zbytečných stresů. Všechny relevantní informace jsou také neustále k dispozici na telefonu iPhone a hodinkách Apple Watch.

Destinace nalezené na internetu nebo prostřednictvím aplikací Yelp, Apple Maps či Google Maps lze snadno importovat do aplikace BMW Connected a následně je zcela plynule stiskem jediného tlačítka přenést do navigačního systému automobilu. Do agendy aplikace BMW Connected se automaticky importují záznamy kalendáře v telefonu, a to včetně adres a odpovídajících časů konání. Na základě informací o poloze a aktuální dopravní situace aplikace BMW Connected vypočítá ideální čas odjezdu, s předstihem na něj uživatele upozorní a následně jej dovede od zaparkovaného vozu přímo na adresu konání schůzky. V případě zpoždění zaviněného dopravní situací nebo absencí vhodného parkovacího místa v blízkosti schůzky lze prostřednictvím aplikace BMW Connected poslat účastníkům setkání textovou zprávu o předpokládaném času příchodu bez toho, aby bylo fyzicky nutné použít telefon. BMW Connected se navíc učí rozpoznávat často používané cíle cest a automaticky je přidává do svých kalkulací.

Aplikaci BMW Connected lze stáhnout z Apple App Store.

WIFI HOTSPOT.

Výbava obsahuje zabudovaný WiFi hotspot pracující se standardem LTE, který umožňuje placené připojení k internetu. Cestující se mohou připojit pomocí všech vhodných zařízení a mohou například pracovat s e-maily nebo sdílet hudbu či videa. Díky hotspotu odpadají všechna omezení, jež brání ve vychutnání fascinujícího zážitku z internetu při maximálním standardu připojení LTE i během cest.

Funkce je kompatibilní s řadou různých zařízení, jako jsou laptopy, tablety a mobilní telefony od nejrůznějších výrobců. K WiFi hotspotu lze najednou připojit až deset různých zařízení.

Vozidlo je spojeno s internetem pomocí zabudované SIM karty s placeným hotspotem na základě služeb poskytovatele. Pokud není k dispozici síť LTE, systém se automaticky přepne na jiný dostupný standard.

SLUŽBY CONCIERGE SERVICES.

Pro všechny, kteří chtěli někdy zažít, jaké to je, mít svou osobní asistentku: služby Concierge Services od BMW ConnectedDrive. Jediným stisknutím tlačítka můžete být spojeni s našimi operátory zákaznického centra BMW, kteří vám budou při jízdě k dispozici jako „osobní asistenti“. Ať hledáte konkrétní restauraci, nejbližší bankomat nebo otevřenou lékárnu – operátor zákaznického centra společnosti BMW je vám k dispozici a na vaši žádost může odeslat údaje o adrese přímo do navigačního systému vašeho vozu. Služby Concierge Services fungují nezávisle na vašem mobilním telefonu a máte je k dispozici doma i v zahraničí, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a bez jakýchkoliv dalších nákladů.

Služby Concierge Services.

Prohlédněte si film o této výbavě.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION (RTTI).

Služba Real Time Traffic Information přináší vždy ty nejaktuálnější informace o dopravním provozu. Přesné informace o době a trvání dopravních kolon nabízejí téměř okamžitý přehled o tom, co se děje na dálnicích, okresních silnicích a vnitrostátních dopravních tepnách, stejně jako na silnicích lokálního významu. Inteligentní doporučení alternativních objízdných tras řidiči napomáhá dojet na místo určení co možná nejefektivněji. A navíc, funkce varující před nebezpečím varuje řidiče o událostech typu vážných dopravních nehod a silného deště. Tato nebezpečí jsou zobrazena přímo v mapě na displeji ve voze. Pokud se řidič k nebezpečí přiblíží, objeví se specifické varování.

Data o hustotě dopravy využívají informace z GPS dat velkých fleetů vozidel, stejně tak jako z aplikací v chytrých telefonech nebo zpráv od policie. V potaz se berou také zaběhnuté dopravní zvyklosti, jako jsou například časy, kdy se dopravní zácpy vyskytují nejčastěji.

Vizualizace dopravních informací je optimalizována díky zobrazování silnic v zelené, žluté, oranžové a červené barvě. A navíc, volitelná výbava Real Time Traffic Information obsahuje funkci On-Street Parking Information pro ještě efektivnější vyhledání parkovacího místa.

REMOTE SERVICES.

Služby Remote Services v aplikaci BMW Connected (k dispozici v Apple App Store) umožňují různé funkce vozu, jako je zamykání a odemykání dveří, ovládat dálkově.

Stejně jako zákaznický portál BMW ConnectedDrive, také aplikace nabízí možnost přistupovat k informacím o vozidle, jako je dojezd nebo stav oken a dveří. Díky tomu je řidič vždy plně informován o stavu vozidla, a to i na dálku. Všechny informace jsou navíc pohodlně sdruženy na jednom místě.

Tento balíček informací je završen zobrazením současné polohy vozu. Pro využití této funkce stačí zákazníkům jednoduše aktivovat funkce Remote Services v zákaznickém portálu BMW ConnectedDrive na www.bmw-connectedrive.com.

EMERGENCY CALL.

Systém inteligentního tísňového volání Emergency call nabízí rychlou, individualizovanou službu nepřetržité asistence a také podporu vyškolených pracovníků – ve vašem jazyce, a to dokonce i v zahraničí. V případě vážné nehody, kdy dojde k aktivaci airbagu nebo předpínačů bezpečnostních pásů, je automaticky uskutečněno tísňové volání Emergency call. Důležité informace, jako je přesná poloha vozidla, závažnost nehody a možné riziko poranění cestujících, jsou odeslány do zákaznického centra BMW pomocí integrované SIM karty, která je nezávislá na soukromém mobilním telefonu. Zákaznické centrum BMW informuje záchranné složky a do jejich příjezdu zajistí asistenci po telefonu. Tísňové volání může být aktivováno také manuálně. To se může hodit například v případě, když pomoc vyžadují i další účastníci provozu.