BMW UDRŽITELNOST

AUTOMOBILY, MATERIÁLY & VÝROBA.

ÚVOD

BMW NA CESTĚ K UDRŽITELNĚJŠÍ BUDOUCNOSTI.

Udržitelnost ve výrobě, u vybavení a ve spotřebě. Naše vozy a jejich výroba ukazují, jak jako společnost v těchto oblastech vnímáme naši odpovědnost. A také to, jak tuto odpovědnost přebíráme. Více informací o tom, co děláme a co všechno plánujeme.

BMW Udržitelnost 2023 opatření pro úsporu energie

BMW ELEKTROMOBILITA

> 1 milion

BMW Elektromobilita.

BMW Group do roku 2022 uvedlo na silnice 1 000 000 elektrifikovaných vozů.

BMW Udržitelnost 2023 méně použité energie

MÉNĚ ENERGIE

6,3 mil. MWh

Méně použité energie.

Celková spotřeba energie BMW Group v roce 2022 činila 6,3 milionu MWh. To je o 2,8 % méně než v předchozím roce. Jde o výsledek energeticky úsporných opatření, jako je například přechod na LED osvětlení v 16 továrnách.

Snížení emisí CO2

MÉNĚ EMISÍ

o 0,32 t

Méně emisí.

V roce 2022 vzniklo při výrobě jednoho vozu BMW pouze 0,32 t emisí CO₂. V porovnání s emisemi z nákupu zdrojů a emisemi, které vznikají během používání, se jedná o malý podíl. Má však pozitivní dopad na celkovou uhlíkovou stopu vozu.

ELEKTRICKÉ VOZY BMW

UDRŽITELNOST NOVÉHO BMW i5.

BMW i5 je dalším příspěvkem na cestě k udržitelnější budoucnosti. Materiály šetřící zdroje, recyklace a využívání obnovitelných energií šetří CO₂. Více informací se dozvíte ve videu.

0:00
0:00 /  0:00

SHOP THE LOOK

BMW i5 : Spotřeba elektřiny, kombinovaná WLTP v kWh/100 km: 18,9–15,9; dojezd na elektřinu, WLTP v km: 498–582

RADĚJI RECYKLACE NEŽ ODPAD.

BMW Udržitelnost 2023 recyklované materiály rybářské sítě

Rybářské sítě.

Podlahové panely v BMW iX, stejně jako v novém BMW X1 a BMW i5, jsou vyrobeny z plastového vlákna, které se získává z dosloužených rybářských sítí, podlahových krytin a odpadu z výroby plastů.

BMW Udržitelnost 2023 recyklované materiály recyklované plasty

Recyklace plastů.

Recyklované materiály se používají v mnoha komponentech vozů BMW. Například obložení zavazadlového prostoru BMW i5 je vyrobeno minimálně z 50 % recyklovaného plastu. V případě držáků nárazníků, vnitřní struktury dveřních výplní, lišt čelního okna a rámu přední kapoty BMW iX je to dokonce 100 %.

BMW Udržitelnost 2023 recyklované materiály vlákna kaktusu

Vlákna kaktusu.

BMW Group ve spolupráci se start-upovými firmami vyvíjí inovativní povrchy na biologické bázi. Například nově vyvinutý materiál Deserttex™ se skládá z rozemletých kaktusových vláken a polyuretanové matrice na biologické bázi. Tímto způsobem lze vyhýbání se produktům živočišného původu kombinovat s snížením emisí CO₂.

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY NA TÉMA AUTOMOBILY & MATERIÁLY.

UDRŽITELNOST BMW iX.

Poznejte přístupy, které jsme již implementovali, a zjistěte více informací o prvcích vyrobených z FSC certifikovaného dřeva, čalounění bez použití kůže a dalších řešení aplikovaných na naše BMW iX.

0:00
0:00 /  0:00

iX xDrive40

SHOP THE LOOK

iX xDrive40

BMW iX

BMW iX xDrive40: Spotřeba elektřiny, kombinovaná WLTP v kWh/100 km: 21,4–19,4; dojezd na elektřinu, WLTP v km: 403–435

BMW Udržitelnost 2023 elektrická radost z jízdy

ROZMANITOST ELEKTRICKÝCH MODELŮ BMW.

Poznejte šíři nabídky elektrických vozů BMW stojících vedle BMW iX a BMW i5.

  • Téměř neslyšné proplouvání městem a cestování na delší vzdálenosti
  • Plynulá akcelerace z místa
  • Ryzí radost z jízdy bez výfukových plynů a lokálně produkovaných emisí
BMW Udržitelnost 2023 aplikace My BMW

APLIKACE My BMW. PŘÍMÉ SPOJENÍ S VAŠÍM BMW.

Své jízdy máte pro větší hospodárnost i zábavu stále na očích:

  • Analýza osobního jízdního stylu pomocí funkce „Moje jízdy“
  • Přímé údaje o efektivitě jízdy a spotřebě
  • Chytré služby pro podporu Vaší elektromobility

VÝROBA & DODAVATELSKÝ ŘETĚZEC

GLOBÁLNÍ OPATŘENÍ PRO VÍCE UDRŽITELNOSTI.

BMW Group se odlišuje svým důrazem na udržitelnost a blízkost k zákazníkům. Proto dáváme po celém světě přednost lokální výrobě, vždy v souladu s jednotnými standardy kvality a bezpečnosti.

VÍTR, SLUNCE A INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE.

BMW Udržitelnost 2023 větrná energie

Větrná energie.

Každá ze čtyř větrných turbín v areálu továrny BMW Group v Lipsku dosahuje jmenovitého výkonu 2,5 MW. Pokrývají přibližně jednu osminu spotřeby elektrické energie celé továrny. Inteligentní úložná farma, v níž je v síti propojeno až 700 baterií BMW i3, ukládá přebytečnou energii ze čtyř větrných turbín v době jejího přebytku a dodává ji zpět do sítě, když je větru nedostatek.

BMW Udržitelnost 2023 solární energie

Solární energie.

Solární elektrárna v továrně Dadong (Šen-jang) společnosti BMW Brilliance Automotive Ltd. byla schopna v roce 2022 vyrobit více než 21 MWh obnovitelné energie. Jde o výsledek zvětšování její plochy o 110 000 m2, což odpovídá přibližně 15 fotbalovým hřištím, na celkových 290 000 m2, k němuž došlo v rámci rozšiřování výrobního závodu v Šen-jangu.

BMW NA SEBE BERE ODPOVĚDNOST.

Udržitelnost u BMW zahrnuje mnoho aspektů: od kontroly našich dodavatelských řetězců až po podporu externích programů děláme vše pro to, aby naše ekologická stopa byla co nejmenší.

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY NA TÉMA VÝROBA & DODAVATELSKÝ ŘETĚZEC.

Oficiální údaje o spotřebě paliva, emisích CO₂ a spotřebě elektřiny byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Hodnoty WLTP berou v potaz i volitelnou výbavu ovlivňující dojezd. Hodnoty WLTP berou při udávání dojezdu v úvahu i veškerou volitelnou výbavu (v tomto případě dostupnou na německém trhu). U vozidel nově schválených od 1. 1. 2021 již nejsou k dispozici oficiální hodnoty podle NEDC, ale pouze podle WLTP. Kromě toho jsou hodnoty NEDC od 1. ledna 2023 na základě nařízení EK 2022/195 z osvědčení o shodě (COC listů) vymazány. Další informace o postupech měření WLTP a NEDC naleznete na www.bmw.cz/wltp