MOJE OBLÍBENÉ MÍSTO.

BMW Vision iNEXT.

Moje oblíbené místo.BMW Vision iNEXT.

Nejkrásnější místo na řízení je uvnitř BMW Vision iNEXT. Představuje vizi automobilu budoucnosti, jemuž řidiči mohou důvěřovat, takže se na jakékoliv silnici mohou uvolnit, jako kdyby seděli doma. Čistě elektrické, vysoce automatizované a zcela propojené BMW Vision iNEXT poskytuje nové zážitky z cestování. Autonomní jízda, a dokonce i interiér, mají zcela nové pojetí. Je více než jen inovativní a sportovní. Je to místo, kde se můžete cítit v pohodě a vybrat si, jak strávíte svůj čas. BMW představuje vizionářský zážitek z jízdy, který promění cestu ve váš oblíbený cíl.

Více informací

4 VIZIONÁŘSKÉ ZPRÁVY

  • 01 Individuální propojená mobilita – navržená pro konkrétní osobnost
  • 02 Můj oblíbený prostor – nový prostor pro kvalitní život
  • 03 Elektrické, vysoce automatizované a plně propojené
  • 04 Shy Tech – intuitivní technologie na dva způsoby

TO SPRÁVNÉ MÍSTO.

Zcela nové pojetí interiéru: BMW Vision iNEXT jde proti duchu tradice a vytváří zcela novou kvalitu života na cestách. Interiér je obzvláště půvabný díky souhře vybraných dřev, ručně tkané žakárové látky a také Alcantary v barvě Purus Rosé, která dokonale doplňuje otevřený design různých výbavových prvků, připomínajících nábytek. Obzvláště jedinečným prvkem výbavy je konferenční stolek, který se jakoby vznáší. Jeho krásný dřevěný povrch s otevřenými póry a žakárovou tkaninou je umístěn na osvětleném křišťálu, který je protažen až do zadní části vozu, čímž ještě více přispívá k salónkové atmosféře uvnitř vozu.

Moderní pojetí tradice

FORMOVÁNÍ VIZE.

Stačí jediný pohled k tomu, aby vám došlo, že BMW Vision iNEXT předběhlo svou dobu. Díky velkým plochám a precizně vedeným liniím, z nichž některé mají modré akcenty, vůz působí, jako by byl vyroben z jednoho kusu. Jeho decentní designový jazyk kontrastuje s propracovaným lakováním a poutavými detaily: Barva karoserie Liquid Greyrose Copper se ve stínu postupně mění z teplé měděné na tmavě růžovou a vozidlu dodává dynamický nádech, i když stojí na místě. Čelní sklo plynule přechází do velké panoramatické střechy, což dává vozidlu nádech lehkosti, a ještě více otevírá interiér. Geny BMW i zřetelným způsobem zvýrazňuje velká propojená maska chladiče ve tvaru ledvinek, ikonická grafika bočních oken a modré akcenty.

ŠPIČKOVÁ TECHNIKA ZAVRŠENÁ TECHNOLOGIÍ SHY TECH.

Průkopnické technologie BMW Vision iNEXT.

Prakticky neviditelné, ale vždy k dispozici. Na první pohled jsou displeje pouze v prostoru řidiče: žádné další displeje ani tlačítka vidět nejsou. V budoucnosti už nebude v centru dění technologie, středobodem pozornosti se stane člověk. Povrchy jako dřevo nebo textilie slouží jako ovládací prvky pomocí gest a k dispozici je také hlasové ovládání, takže digitální technologie se stanou viditelnými pouze tehdy, když je řidič nebo cestující chtějí použít. Je to inteligentní krok do budoucnosti.

Více informací

Inteligentní materiál.

BMW Vision iNEXT dokáže číst vaše potřeby z konečků vašich prstů. Při jízdě v režimu „Boost“ lze kontrolní displej ovládat dotykově. V režimu „Ease“ lze místo toho použít dřevěnou plochu středové konzoly, podobající se nábytku. Při zadávaní jakéhokoliv požadavku doprovází pohyby prstem kouzlo připomínající světelný doprovod, poskytující vizuální zpětnou vazbu. Žakárová tkanina vzadu také ožívá dotykem prstu a umožňuje přehrávat hudbu pomocí různých gest, která jsou vizuálně zvýrazněna LED diodami rozsvěcujícími se pod látkou. Technologie Shy Tech na nečekaných místech přeměňuje povrchy v neobyčejná uživatelská rozhraní.

Více informací

Intelligent Personal Assistant.

Vždy na vaší straně: Hlasem ovládaný inteligentní osobní asistent vám pomáhá na všech vašich cestách. Vizionářská technologie zná všechny funkce automobilu a poskytuje interaktivní rady. Současně se postupem času od vás učí a přizpůsobuje se vašemu chování. Inteligentní osobní asistent je propojen s digitálním ekosystémem BMW, což řidičům umožňuje ovládat také funkce jejich chytrých domácností. V budoucnu budou řidiči se svými vozy spolupracovat v dokonalé harmonii.

Více informací

Inteligentní paprsek.

Projekce budoucnosti: Inteligentní paprsek v BMW Vision iNEXT je průlomovou revolucí moderní obrazovky. Vytváří interaktivní promítané plochy uvnitř interiéru, tato technologie může brzy nahradit standardní displeje. Inteligentní světlo rozpoznává objekty a sleduje je. Například text v tištěné knize lze doplnit obrázky, pohyblivým obsahem nebo interaktivní grafikou a vše ovládat dotykově. Dynamické mapování projekce zajišťuje, že se obsah vždy zobrazuje správně, i když je plocha v pohybu.

Více informací

ZAŽIJTE ROZDÍL.

Jízdní režimy „Ease“ a „Boost“ BMW Vision iNEXT.

Díky inovativní technologii BMW Personal CoPilot se uvnitř BMW Vision iNEXT můžete rozhodnout, zda chcete řídit, nebo předáte volant autonomnímu řízení. V režimu „Boost“ jste řidičem vy. Na druhou stranu jízdní režim „Ease“ umožňuje vašemu BMW Vision iNEXT jezdit po silnicích ve vysoce automatizovaném režimu. Interiér se změní hlasovým příkazem nebo dotykem loga BMW na volantu. Ten se posune vpřed a nabídne tak více prostoru, pedály zajedou do podlahy, čímž vytvoří rovnou plochu. Řidič a spolujezdec se pak mohou otočit směrem k ostatním cestujícím v zadní části. Displeje navíc poskytují detailní informace o bezprostředním okolí.

SOUTĚŽ O BUDOUCNOST.

Zrozeno z více vizí: BMW Vision iNEXT vychází ze snu vytvořit zcela nový druh automobilu, který propojí technologie budoucnosti v moderním obytném prostoru. Design je výsledkem interní soutěže. Designéři BMW mezi sebou soutěží se svými ručně kreslenými náčrty a vizualizacemi. Ty nejlepší návrhy jsou vybírány v mnoha kolech do doby, než je zvolen jeden pro realizaci. Od fáze nápadu do finálního koncepčního vozu uplyne až 18 měsíců. Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design: „BMW i je tu od toho, aby vytvářelo kreativní a průkopnické nápady měnící způsob, jakým vnímáme mobilitu. BMW Vision iNEXT představuje další velký krok na této cestě transformace a ukazuje, jak mohou inteligentnější vozidla usnadnit a zkrášlit naše životy.“