ZA KAŽDOU ZÁSADNÍ ZMĚNOU STOJÍ SKUPINA PRŮKOPNÍKŮ.

BMW i

The Born Electrics.

ZA KAŽDOU ZÁSADNÍ ZMĚNOU STOJÍ SKUPINA PRŮKOPNÍKŮ.

The Born Electrics.

Projekt BMW i vznikl v roce 2013. Od té doby průkopníci elektromobility z celého světa s námi jezdí, žijí a sdílejí naši vizi dopravy budoucnosti. Na sociálních sítích si založili soukromé profily, kde vyprávějí příběhy o elektrických vozidlech a sdílejí momenty každodenního života s BMW i3.

ZA KAŽDOU ZÁSADNÍ ZMĚNOU STOJÍ SKUPINA PRŮKOPNÍKŮ.The Born Electrics.

Projekt BMW i vznikl v roce 2013. Od té doby průkopníci elektromobility z celého světa s námi jezdí, žijí a sdílejí naši vizi dopravy budoucnosti. Na sociálních sítích si založili soukromé profily, kde vyprávějí příběhy o elektrických vozidlech a sdílejí momenty každodenního života s BMW i3.

Více informací
BMW i

GARY.

BORN ELECTRIC V ČERVENCI 2015.

GARY.

BORN ELECTRIC V ČERVENCI 2015.

„Nastoupit a vyrazit.“

 

Když jsem loni poprvé řídil BMW i3, okamžitě si mě získalo. Cítil jsem se skvěle. Cítil jsem se chytře. Cítil jsem se svěže. Zkrátka jsem se cítil dobře s vědomím, že nějakým způsobem pomáhám životnímu prostředí. Z mého pohledu je na BMW i3 nejlepší jeho designová vyváženost, celková velikost a funkčnost elektrického pohonu. I aplikace Remote je skvělá a neustále mě udržuje ve spojení s vozem. Ve městě stačí pouze nastoupit a jet. Parkování může být složité, ale s i3 se s lehkostí vejdu do každého volného místa.


#THEFUTURE #BORNELECTRIC #BMWi

Více informací

LUCIE.

BORN ELECTRIC V ŘÍJNU 2014.

LUCIE.

BORN ELECTRIC V ŘÍJNU 2014.

„Jsem zamilovaná.“

 

Nikdy by mě nenapadlo, že budu jednoho dne řídit čistě elektrický automobil. A nyní ho používám každý den. Pevně věřím, že elektrické automobily jsou naší budoucností, a jsem opravdu šťastná, že jsem toho součástí. Řízení svého BMW i3 si užívám doslova každou sekundu. Nabízí tolik zábavy: motor, jeho horlivost a rychlé rozjezdy. Jízdní zážitek je skutečně úžasný, stejně jako vnitřní pohodlí a krásné materiály v kombinaci s intuitivním a přirozeným soužitím s autem jako celkem. Je to kráska a zároveň zvíře, a právě to na něm miluji. Jedinou nevýhodou je, že ho musím sdílet se svým manželem – chtěla bych ho mít jen pro sebe.

 

#EMISSIONFREE #PRAGUE #PERFECTION #BORNELECTRIC #BMWi

Více informací

KATHRYN.

BORN ELECTRIC V ŘÍJNU 2014.

KATHRYN.

BORN ELECTRIC V ŘÍJNU 2014.

„Můj malý elektronaut.“

 

Vždycky jsem sbírala věci – miluji technologické vychytávky – a brzy jsem se zamilovala do technologie elektrických automobilů, hlavně kvůli jejich šetrnosti a zároveň super vesmírnému vzhledu. Právě teď nastala doba, kdy se elektrická auta vymezila a sen se konečně stává skutečností. Upřímně, pro mě je elektrický pohonný systém v porovnání se spalovacími motory ukázkou mistrovského inženýrství. Když řídíte BMW i3, stres se v útulném a tichém interiéru prostě rozplyne. Když projíždím silnicemi, jen si užívám relaxování v prostorném kokpitu. Kolemjdoucí někdy dokonce zastaví, pozorují auto, jak pluje kolem nich, a křičí: „Miluju tvoje auto!“

 

#GREEN #CALIFORNIA #BORNELECTRIC #BMWi

Více informací

LOU.

BORN ELECTRIC V ZÁŘÍ 2014.

LOU.

BORN ELECTRIC V ZÁŘÍ 2014.

„Mantra – méně je někdy více.“

 

Rád bych BMW i3 přirovnal k malému promyšlenému modernímu domku, který může být funkční ve své formě i při malých rozměrech. Interiér připomíná chytře navržený moderní dům od manželů Eamesových: jemně tvarované dřevěné intarzie, pečlivě vybrané materiály a velké skleněné plochy. BMW i3 je navrženo podobně jako malý soběstačný dům otevřený přírodě, který harmonicky spojuje vnitřní a vnější prostory – automobil zůstává kompaktní, ale přesto v sobě integruje řadu luxusních prvků a nejnovějších technologií. I proto na i3 jako pohlížím jako na rozšíření mého životního prostoru.

 

#BORNELECTRIC #PACIFICNORTHWEST #BMWi

Více informací

ROGER.

BORN ELECTRIC V PROSINCI 2013.

ROGER.

BORN ELECTRIC V PROSINCI 2013.

„Budoucnost již dnes.“

 

Už jsem testoval několik elektrických automobilů, ale pouze v BMW i3 jsem se cítil výjimečně. Ne že bych vyloženě hledal pozornost, ale cítím, že i3 ji strhává víc než okolní „sportovní“ automobily. Snadno se o něm rozpovídám a dokonce jsem si všiml, že to zajímá mnohem víc lidí než jakékoliv jiné auto, které jsem kdy vlastnil. Jelikož žiji velmi blízko kanceláře, do práce jezdím na kole, takže automobil používám zejména ve volném čase. Ale kdykoliv mám klienty v centru, jsem ten, kdo je vozí po městě. Mnozí z nich nikdy nejeli v elektrickém automobilu, a tak když sešlápnu plynový pedál na podlahu, dokážu je velmi příjemně překvapit.

 

#THEFUTURE #BORNELECTRIC #BMWi

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah):
  Spotřeba paliva (kombinovaná): 0
  Emise CO2 (kombinované): 0
  Spotřeba energie v kWh/100 km: 13,6* / 13,1**

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah) s prodlužovačem dojezdu:
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 14,0* / 13,0**
  Spotřeba energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,9* / 11,5**
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3s (94 Ah):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba energie v kWh/100 km: 14,31
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3s (94 Ah) s prodlužovačem dojezdu:
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 14,01
  Spotřeba energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,51
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,71

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i8 s plug-in hybridním systémem BMW iPerformance (2)(3):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 49
  Spotřeba energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,9
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i8 Roadster s plug-in hybridním systémem BMW iPerformance (2)(3):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
  Spotřeba energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,5
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 46

  * Varianta kol 1: 19‘‘ kola
  ** Varianta kol 2: 20“ kola; zimní pneumatiky

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Hodnoty pro vozidla označená (2) jsou předběžné.

  Hodnoty pro vozidla označená (3) jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

  Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických hodnotách emisí CO2 nových osobních automobilů lze najít „v příručce o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových automobilů“, která je k dispozici na všech prodejních místech nebo na https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

  Další informace o oficiálních hodnotách spotřeby paliva a specifických emisích CO2 pro nová osobní vozidla najdete v dokumentu ʹPokyny o spotřebě paliva a emisí CO2 nových osobních automobilůʹ, které jsou k volně k dispozici ve všech prodejních místech BMW a na adrese DAT Deutsche Autombil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 737 60 Ostfildern, Německo.