ZRYCHLUJEME BĚH ČASU.

BMW i

Koncepty BMW i.

ZRYCHLUJEME BĚH ČASU.Koncepty BMW i.

Průzkum nových cest často vyžaduje odklon od tradičního myšlení a odvahu vydat se zcela novým směrem. V koncepčních vozech BMW i se tato touha formuje velmi specificky. Vizionářské nápady a inovativní technologie jsou poprvé vidět i v realitě. Díky tomu je individuální doprava budoucnosti opět o trochu hmatatelnější. Koncepční vozy BMW i neposkytují pouze náhled na nadcházející vývojové práce, ale představují také důležitý zdroj inspirace pro udržitelnou mobilitu budoucnosti bez emisí.

Více informací

BMW CONCEPT iX3 a BMW i VISION DYNAMICS.

Budoucnost je elektrická a studie BMW Concept iX3 představená na autosalonu v Pekingu je prvním čistě elektrickým vozem kategorie SAV (Sports Activity Vehicle). Je vybavena technikou, jež bude později použita v sériovém provedení. Jde o pátou generaci elektrické hnací soustavy BMW eDrive a baterii s kapacitou více než 70 kWh, která zajistí dojezd přes 400 km a bude ji možné nabít za méně než 30 minut. Tím se elektrický pohon posunuje na zcela novou úroveň bez kompromisů z pohledu praktičnosti a komfortu.


Vizionářská řešení a studie budoucnosti se stanou realitou: Studie BMW i Vision Dynamics představuje elektrickou mobilitu v dynamické a realistické podobě. S dojezdem až 600 km, nejvyšší rychlostí přes 200 km/h a zrychlením z klidu na 100 km/h za 4,0 sekundy posunuje možnosti elektrických vozů na vyšší úroveň. Progresivní čtyřdveřové Gran Coupé se zařadí mezi stávající modely i3 a i8. Napětí mezi velkými plochami a propracovanými detaily odhaluje inovativní technologie, které se ukrývají pod karoserií.

Spojen s budoucností.

BMW i Vision Dynamics

ÚSPĚŠNÝ PŘÍBĚH: BMW i.

2008: PROJEKT i.

Na jaře roku 2008 se nejlepší mozky BMW setkaly na tajném místě v Mnichově, aby zvážily ambiciózní plán: proměnu městské dopravy. Tým z Mnichova založil skupinu, kterou nazval „project i“, a přijal jednu jedinou misi: Zapomeň, co bylo předtím. Vymysli všechno znovu.
Více informací

2009: BMW VISION EFFICIENT DYNAMICS.

Poprvé vznikl komplexní koncept pro úsporu energie. V minulosti se technologie snižující spotřebu vždy pouze implementovaly do existujících modelů. Speciálně se vyvinuly karoserie i hnací ústrojí, opět s cílem ušetřit co nejvíc energie. Tento koncept se stal technologickým základem pro mnoho dalších vývojových fází u BMW.
Více informací

2010: PŘEDSTAVENÍ BMW i.

Born Electric: BMW i je novou značkou BMW s konceptem, který umožňuje každodenní, plně elektrickou mobilitu – před jízdou, během ní i po ní. BMW i totiž myslí za hranice samotné definice automobilu – a jeho inovativní služby pro osobní dopravu dokáží splnit všechny požadavky.
Více informací

2011: KONCEPT BMW i8 A KONCEPT BMW i3.

Dalším krokem ve vývoji koncepčního vozu BMW Vision EfficientDynamics je BMW Concept i8. Spojuje v sobě působivou výkonnost sportovního vozu s mimořádnou hospodárností. Ve stejném okamžiku se představuje i BMW Concept i3 – první elektrické vozidlo s komplexní konektivitou, které je již od základu navrženo jako elektromobil.
Více informací

2012: KONCEPT BMW i8 SPYDER.

Méně hmotnosti, více svobody – BMW i8 Concept Spyder: jedinečný lehký roadster s hybridním pohonným ústrojím se vzdal střechy a kompletně se spolehl na karbon, hliník a lithium. Součástí nosné struktury jsou nápravy, hnací soustava i akumulátory. Celek je proto ideálně vyvážený.
Více informací

2012: KONCEPT BMW i3 COUPÉ.

Celková změna způsobu dopravy vyžaduje víc, než jen pouhou orientaci na životní prostředí či agilní jízdu. BMW i3 svým revolučním designem přináší reálný pohled na automobil zítřka. Jeho inovativní hnací soustava eDrive přináší nezaměnitelnou radost z jízdy bez emisí, ale současně poskytuje vzrušující zkušenost s téměř tichou jízdou.
Více informací

2013: UVEDENÍ BWM i3 NA TRH.

Znovuobjevená městská mobilita: BMW i3 je výsledkem vize, která sahá za hranici odpovědnosti k životnímu prostředí či jízdní dynamiky. Svým revolučním designem a inovativním systémem BMW eDrive se BMW i3 stalo vozem budoucnosti. Má nulové lokální emise a navíc je plně propojené s městem a životem kolem.
Více informací

2013: UVEDENÍ BWM i8 NA TRH.

Sportovní automobil budoucnosti – se spotřebou a emisemi na úrovni kompaktního vozu. Síla tohoto plug-in hybridu spočívá v dokonalém sladění elektromotoru a spalovacího motoru, které se při jízdě projevuje maximální hospodárnosti a zároveň výjimečnou výkonností. Už to není jen vize, ale doslova nabitá inteligence. První automobil, který urychluje dokonce i ducha doby.
Více informací

2016: VIZE BMW i VISION FUTURE INTERACTION.

Budoucnost se představila v roce 2016 v Las Vegas: v rámci výstavy Comsumer Electronics Show ukázalo BMW i světu koncept BMW i Vision Future Interaction, který poskytuje nový pohled na propojení kokpitu. Jednou z novinek je AirTouch, zcela nový systém nabízející širokou škálu funkcí ovládaných pouhými gesty.
Více informací

2016: BMW i3 (94 Ah).

Úspěšný příběh BMW i pokračuje – anebo lépe: ujíždí stále dál. S dojezdem až 200 km na jedno dobití je nové BMW i3 (94 Ah) spolehlivým průvodcem i na delších cestách. A navíc, zrychlením z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy předvádí kvality skutečného sprintera.
Více informací

2017: BMW i3s (94 Ah).

Pokud sportovní jízda bez emisí znamená budoucnost, BMW i3s dorazilo s předstihem. Maximálně sportovní, maximálně elektrizující: BMW i3s spojuje výjimečnou jízdní dynamiku s nejmodernějšími technologiemi. Působivým zrychlením z 0 na 60 km/h za pouhých 3,7 s, typickým ovládáním jedním pedálem a svým progresivním designem předvádí dynamiku sportovního vozu.

Více informací

2017: BMW i8 Roadster.

Budoucnost dostává jasnou podobu – ve formě prvního BMW i8 Roadster. Úžasné, fascinující a připravené znovuobjevit pocit svobody. Nejvýraznější prvek: impozantní vyklápěcí dveře z lehkých uhlíkových vláken, které lze pohodlně otevřít. Rychloměr vystřelí stejně rychle: inovativní plug-in hybridní motor generuje 374 koní a 250 Nm, díky čemuž BMW i8 Roadster zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,6 sekundy.

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah) (3):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,6* / 13,1**

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah) s prodlužovačem dojezdu (3):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 14,0* / 13,0**
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,9* / 11,5**
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3s (94 Ah) (3):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,3
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3s (94 Ah) s prodlužovačem dojezdu (3):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 14,0
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i8 Coupé s Plug-In Hybrid BMW iPerformance (3):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 42
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,0
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,8

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i8 Roadster s Plug-In Hybrid BMW iPerformance (3):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,5
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 46

  *Sada kol 1: 19‘‘ kola

  **Sada kol 2: 20‘‘ kola; zimní pneumatiky

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Hodnoty pro vozidla označená (3) jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

  Specifikace CO2 jsou stanoveny podle směrnice 1999/94 / ES a evropského nařízení a jsou založeny na spotřebě paliva, elektrické energie a hodnotách CO2 podle testovacího cyklu NEDC.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html