ZRYCHLUJEME BĚH ČASU.

BMW i

Koncepční vozy BMW i.

ZRYCHLUJEME BĚH ČASU.

Koncepční vozy BMW i.

ZRYCHLUJEME BĚH ČASU.Koncepční vozy BMW i.

Průzkum nových cest často vyžaduje odklon od tradičního myšlení a odvahu vydat se zcela novým směrem. V koncepčních vozech BMW i se tato touha formuje velmi specificky. Vizionářské nápady a inovativní technologie jsou poprvé vidět i v realitě. Díky tomu je individuální doprava budoucnosti opět o trochu hmatatelnější. Koncepční vozy BMW i neposkytují pouze náhled na nadcházející vývojové práce, ale představují také důležitý zdroj inspirace pro udržitelnou mobilitu budoucnosti bez emisí.

BMW i

BMW i VISION FUTURE INTERACTION.

BMW i Vision Future Interaction zažilo premiéru na výstavě Consumer Electronics Show 2016 v Las Vegas a nabídlo náhled na propojený kokpit budoucnosti. Uživatelské rozhraní s displeji o vysokém rozlišení, ovládané dotykem, hlasem nebo dokonce gesty AirTouch, představuje řidiči zcela nový svět. A to vše najde ve fascinujícím vysokovýkonném roadsteru.

Spojen s budoucností.

BMW i Vision Future Interaction

ÚSPĚŠNÝ PŘÍBĚH: BMW i.

PROJECT i.

Na jaře roku 2008 se nejlepší mozky BMW setkaly na tajném místě v Mnichově, aby zvážily ambiciózní plán: proměnu městské dopravy. Tým z Mnichova založil skupinu, kterou nazval „project i“, a přijal jednu jedinou misi: Zapomeň, co bylo předtím. Vymysli všechno znovu.

BMW VISION EFFICIENT DYNAMICS.

Poprvé vznikl komplexní koncept pro úsporu energie. V minulosti se technologie snižující spotřebu vždy pouze implementovaly do existujících modelů. Speciálně se vyvinuly karoserie i hnací ústrojí, opět s cílem ušetřit co nejvíc energie. Tento koncept se stal technologickým základem pro mnoho dalších vývojových fází u BMW.

PŘEDSTAVENÍ BMW i.

Born Electric: BMW i je novou značkou BMW s konceptem, který umožňuje každodenní, plně elektrickou mobilitu – před jízdou, během ní i po ní. BMW i totiž myslí za hranice samotné definice automobilu – a jeho inovativní služby pro osobní dopravu dokáží splnit všechny požadavky.

BMW CONCEPT i8 A BMW CONCEPT i3.

Dalším krokem ve vývoji koncepčního vozu BMW Vision EfficientDynamics je BMW Concept i8. Spojuje v sobě působivou výkonnost sportovního vozu s mimořádnou hospodárností. Ve stejném okamžiku se představuje i BMW Concept i3 – první elektrické vozidlo s komplexní konektivitou, které je již od základu navrženo jako elektromobil.

BMW i8 CONCEPT SPYDER.

Méně hmotnosti, více svobody – BMW i8 Concept Spyder: jedinečný lehký roadster s hybridním pohonným ústrojím se vzdal střechy a kompletně se spolehl na karbon, hliník a lithium. Součástí nosné struktury jsou nápravy, hnací soustava i akumulátory. Celek je proto ideálně vyvážený.

BMW i3 CONCEPT COUPÉ.

Celková změna způsobu dopravy vyžaduje víc, než jen pouhou orientaci na životní prostředí či agilní jízdu. BMW i3 svým revolučním designem přináší reálný pohled na automobil zítřka. Jeho inovativní hnací soustava eDrive přináší nezaměnitelnou radost z jízdy bez emisí, ale současně poskytuje vzrušující zkušenost s téměř tichou jízdou.

PŘEDSTAVENÍ BMW i3.

Znovuobjevená městská mobilita: BMW i3 je výsledkem vize, která sahá za hranici odpovědnosti k životnímu prostředí či jízdní dynamiky. Svým revolučním designem a inovativním systémem BMW eDrive se BMW i3 stalo vozem budoucnosti. Má nulové lokální emise a navíc je plně propojené s městem a životem kolem.

PŘEDSTAVENÍ BMW i8.

Sportovní automobil budoucnosti – se spotřebou a emisemi na úrovni kompaktního vozu. Síla tohoto plug-in hybridu spočívá v dokonalém sladění elektromotoru a spalovacího motoru, které se při jízdě projevuje maximální hospodárnosti a zároveň výjimečnou výkonností. Už to není jen vize, ale doslova nabitá inteligence. První automobil, který urychluje dokonce i ducha doby.

BMW i VISION FUTURE INTERACTION.

Budoucnost se představila v roce 2016 v Las Vegas: v rámci výstavy Comsumer Electronics Show ukázalo BMW i světu koncept BMW i Vision Future Interaction, který poskytuje nový pohled na propojení kokpitu. Jednou z novinek je AirTouch, zcela nový systém nabízející širokou škálu funkcí ovládaných pouhými gesty.

BMW i3 (94 Ah).

Úspěšný příběh BMW i pokračuje – anebo lépe: ujíždí stále dál. S dojezdem až 200 km na jedno dobití je nové BMW i3 (94 Ah) spolehlivým průvodcem i na delších cestách. A navíc, zrychlením z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy předvádí kvality skutečného sprintera.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Spotřeba elektřiny a emise CO2 BMW i3 (60 Ah):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 12,9

  Spotřeba elektřiny a emise CO2 BMW i3 (94 Ah):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 12,6/13,1*

  Spotřeba elektřiny a emise CO2 BMW i3 REX (60 Ah):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 13
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 13,5
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6

  Spotřeba elektřiny a emise CO2 BMW i3 REX (94 Ah):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 12
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 11,3/11,9**
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i8 s plug-in hybridním pohonem iPerformance::
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 49
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 11,9
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1

  * Kola 2: 20“ design 431

  * Kola 2: 20“ zimní pneumatiky

  Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a spotřeby elektrické energie závisí na rozměrech použitých kol a pneumatik.

  Na dojezd má vliv mnoho faktorů, jako například individuální jízdní styl, zvolená trasa, počasí, využívání topení/klimatizace a nezávislého topení.

  Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.