BORN ELECTRIC.

BMW i

BMW i.

BORN ELECTRIC.BMW i.

BMW i je průkopnický koncept dlouhodobě udržitelné mobility. Světu představuje pokroková elektrická vozidla i služby související s dopravou, jedinečný, inspirativní design a nové chápání pojmu známého jako udržitelnost. Nové automobily vzbuzují obdiv: ať už máme na mysli plně elektrické BMW i3, vozidlo s nulovými lokálními emisemi pro jízdu do města, navržené s přístupem trvalé udržitelnosti, nebo BMW i8 Roadster a i8 Coupé jako nejprogresivnější sportovní vůz současnosti.

Více informací

VÍCE NEŽ JEN AUTOMOBIL.

BMW i.

Náš svět se rychle mění: města se mění v megapole a stále více lidí se neustále stěhuje z jednoho místa na druhé. Zároveň s tímto fenoménem roste i touha po skutečných hodnotách i udržitelném a uvědomělém způsobu života. V BMW i se k těmto změnám stavíme systematicky a komplexně.
Více informací

NOVÁ PODOBA MOBILITY.

V BMW i jsme zpochybnili všechno, co jsme kdy dříve slyšeli o způsobech dopravy. Kompletně jsme revidovali pojem „koncepční vůz“, s novými výrobními závody a novými pracovními postupy. Vsadili jsme na sílu elektrické energie bez emisí. S vizionářským a trvale udržitelným designem. Výsledkem jsou vozy BMW i3 a BMW i8 – automobily s pojetím, které se přizpůsobuje individuálním požadavkům.
Více informací

PRŮKOPNÍK DOPRAVY V BUDOUCNOSTI.

Elektrické a elektrizující – BMW i3 je do detailů propracovaný high-tech vůz, který s pohledem upřeným do budoucnosti překonává sám sebe. Mění tvář individuální dopravy: je vizionářský, inovativní a trvale udržitelný. BMW i3 je víc než jen automobil. Je to přístup k životu.
Více informací

ODVAHA A VIZE.

BMW i8 Roadster a BMW i8 Coupé jsou plug-in hybridní automobily, které v sobě spojují výkon sportovního modelu se spotřebou malého automobile. Jejich design, aerodynamika a stylové detaily jsou důkazem, že udržitelnost není kompromis, ale postoj.
Více informací

ARCHITEKTURA LIFE DRIVE.

Architektura BMW LifeDrive je první konstrukcí automobilu navrženou speciálně pro elektřinou poháněné vozy. Všechny komponenty podvozku, hnacího ústrojí a akumulátory jsou zcela bezpečně integrovány do modulu Drive. Modul Life slouží jako prostorné místo k životu. Modely BMW i jsou vůbec prvními vozy na světě se sériově vyráběnou karbonovou nosnou strukturou. Uhlíková vlákna jsou desetkrát tenčí než lidské vlasy. Jsou extrémně pevná a přitom váží pouze polovinu hmotnosti ocele. V praxi to znamená větší úroveň bezpečnosti, nižší hmotnost a agilnější jízdní vlastnosti.
Více informací

THE BORN ELECTRICS.

THE BORN ELECTRICS.

Projekt BMW i vznikl v roce 2013. Od té doby průkopníci elektromobility z celého světa s námi jezdí, žijí a sdílejí naši vizi dopravy budoucnosti. Na sociálních sítích si založili soukromé profily, kde vyprávějí příběhy o elektrických vozidlech a sdílejí momenty každodenního života s BMW i3.

Více informací

INTELIGENTNÍ UDRŽITELNOST.

Pro BMW i není udržitelnost pouze prázdná fráze, naopak. Je hlavním motivem, zásadou číslo jedna. I proto jsme navrhli celý životní cyklus BMW i3 v souladu s principy maximálního zachování zdrojů a hospodárnosti.
Více informací

VÝVOJ.

Namísto pouhé integrace elektrického hnacího ústrojí do existujícího vozu je automobil BMW i navržený od samotného počátku jako elektromobil. Tento přístup ovlivňuje celou řadu vlastností, od aerodynamiky až po použité materiály. Obnovitelné nebo recyklovatelné materiály se využívají všude tam, kde to je možné.
Více informací

VÝROBA.

Nová energie pro nové nápady: továrna BMW i v Lipsku získává 100 % potřebné energie z obnovitelných zdrojů, například i ze čtyř větrných turbín instalovaných v areálu právě pro tento účel. Energie použitá pro výrobu uhlíkových vláken pochází 100% z vodních elektráren.
Více informací

POUŽÍVÁNÍ.

Nulové emise – a téměř bez hluku a zápachu. Řídit BMW i není jen o radosti, ale také o zmenšení znečištění vzduchu, a to hlavně ve městech. Inovace, jako třeba režim ECO PRO, dále snižují spotřebu energie a prodlužují dojezd čistě na elektřinu.
Více informací

RECYKLACE.

Přišel čas na nová čísla: 95 % materiálů tvořících BMW i3 je možné recyklovat. Například uhlíková vlákna lze znovu využít v dalších oblastech výrobního procesu. Modul akumulátorů je recyklovatelný a je ho možné použít jako dočasné úložiště energie pro solární nebo větrné elektrárny.
Více informací

VIZIONÁŘSKÁ MOBILITA.

PŘIPOJENÍ PŘINÁŠÍ VOLNOST.

Díky BMW ConnectedDrive využívají automobily BMW i nejlepší možnou úroveň konektivity ve své třídě. Díky ve voze integrované SIM kartě jste neustále spojeni se vším, co je pro vás důležité. A se všemi, kteří jsou vám blízcí.
Více informací

DRIVE NOW.

Prémiová služba sdílení automobilů poskytovaná BMW i, MINI a společností Sixt. Vyzvedněte si vůz a parkujte kdekoliv: okamžitá mobilita pro každou příležitost. Tato služba není dostupná v Česká republice.
Více informací

CHARGE NOW.

Služba ChargeNow od BMW i nabízí obsáhlé možnosti dobíjení kdekoliv na cestě, a to díky největší síti veřejných dobíjecích stanic na světě.
Více informací

DENNĚ ELEKTRICKY.

ELEKTROMOBILITA PRO KAŽDÝ DEN.

BMW i3, jako první automobil navržený přímo pro elektrický pohon, umožní každý den využívat k životnímu prostředí odpovědný způsob dopravy. Základní myšlenkou stojící za BMW i8 je vize moderního a hospodárného sportovního vozu. Vozy BMW i vyjadřují váš styl – a životní postoj.
Více informací

ZCELA NOVÝ DRUH RADOSTI Z JÍZDY.

BMW i3 a BMW i8 jsou průkopníci nové éry. Zatímco ještě před nedávnem jsme slyšeli zvuky motorů, nyní sílu tvoříme v tichu. Konečně zažíváme dynamické chování ve městě ve zcela nové, klidné podobě. Je to tím, že BMW i změnilo elektrickou mobilitu a pokračuje zcela novým, trvale udržitelným směrem.
Více informací

POHODLNÉ DOBÍJENÍ DOMA.

Vozidlo je průměrně zaparkováno 22 hodin denně. Tento čas můžete optimálně využít k pohodlnému nabití vašeho BMW i3 nebo BMW i8. Například pomocí standardního nabíjecího kabelu nebo nabíječky BMW i Wallbox.

Více informací

DOBÍJENÍ KDEKOLIV NA CESTÁCH.

I když jste neustále v pohybu, vždy jsou připraveny různé možnosti dobíjení vašeho BMW i3 nebo BMW i8. Mobilní služba ChargeNow vám ukáže, kde najít nejbližší dobíjecí stanice. Díky tomu své vozidlo dobijete prakticky kdykoliv – během nakupování, práce nebo odpočinku.
Více informací

The Born Electrics.

Vize BMW i.

BMW i8 Roadster.

BMW i3s.

 

 

 

 

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah) (3):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,6*–13,1**

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah) s prodlužovačem dojezdu (3):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 14,0* / 13,0**
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,9* / 11,5**
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3s (94 Ah) (3):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,3
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i3s (94 Ah) s prodlužovačem dojezdu (3):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 14,0
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i8 Coupé s Plug-In Hybrid BMW iPerformance (3):
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 42
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,0
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,8

  Spotřeba energie a emise CO2 pro BMW i8 Roadster s Plug-In Hybrid BMW iPerformance (3):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,5
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 46

  *Sada kol 1: 19‘‘ kola

  **Sada kol 2: 20‘‘ kola; zimní pneumatiky

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Hodnoty pro vozidla označená (3) jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

  Specifikace CO2 jsou stanoveny podle směrnice 1999/94 / ES a evropského nařízení a jsou založeny na spotřebě paliva, elektrické energie a hodnotách CO2 podle testovacího cyklu NEDC.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html