BMW NEXT 100.

Již dnes navrhujeme mobilitu zítřka.

BMW NEXT 100.Již dnes navrhujeme mobilitu zítřka.

Jako oslavu 100. výročí se BMW ohlíží zpět do historie svého úspěchu – a zároveň předkládá vizi své budoucnosti: BMW VISION NEXT 100. V roce 2016 cestoval vizionářský automobil kolem světa jako součást výstavy o budoucnosti BMW Group, nazvané „Iconic Impulses“. Na své cestě z Mnichova přes Peking a Londýn do Los Angeles odhalila každá fáze výstavy nové aspekty vizí budoucnosti a městské mobility společnosti BMW Group.

Více informací
„Jsem přesvědčen, že osobní mobilita opět vstupuje do vzrušující fáze! Pro BMW Group ta fáze začíná dnes: DALŠÍCH 100 LET!“
Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG

ČIRÁ RADOST Z JÍZDY – V NOVÉ PODOBĚ.
BMW VISION NEXT 100.

Vizionářský koncept od BMW je ztělesněním čiré radosti z jízdy, která je pro BMW typická. Zároveň poskytuje velkolepý pohled do budoucnosti značky. Na začátku designového procesu stál interiér – spokojenost řidiče se totiž v budoucnosti stane ještě důležitější než dosud. Člověk by měl mít pocit, že sedí ve stroji navrženém přímo pro něj. Proto vypadají rozměry kabiny ve srovnání s celkovou velikostí vozu zvláště štědře. Po vizuální stránce má vůz sportovní kontury a typickou siluetu sedanu BMW a odvážně tvarovaný interiér. Při výrobě BMW VISION NEXT byly preferovány recyklované materiály a obnovitelné zdroje. Všechny viditelné i neviditelné karbonové díly jsou tvořeny přebytečným materiálem ze standardního procesu výroby karbonu.

„Mobilita budoucnosti bude obnovením spojení mezi všemi oblastmi života. Vidíme zde nové příležitosti pro prémiovou mobilitu.“
Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG

VIZE:
ZAMĚŘENÍ NA ŘIDIČE.

V budoucnosti bude jen jediná priorita: řidič. BMW VISION NEXT 100 se automaticky přizpůsobuje aspiracím a očekáváním svého majitele. Vy a váš vůz se tak stanete jedním celkem. Permanentní konektivita, digitální inteligence a špičkové technologie představují velkou podporu v dosažení těchto cílů. A kromě toho všeho pomáhá technologický pokrok ve zlepšování i majitelům samotným – dělá z nich dokonalé řidiče. Přesto BMW VISION NEXT 100 nejenže pomáhá v řízení, ale také řidičům umožňuje přestat sledovat silnici díky autonomnímu řízení. Vůz převezme kontrolu, zatímco vy se můžete soustředit na jiné věci.

Vznik.

BMW VISION NEXT 100 – vize se stává realitou.

„I v budoucnosti bude platit, že auta by měla mít emotivní design a nabízet velmi působivé zážitky z jízdy.“
Adrian van Hooydonk, Senior viceprezident BMW Group pro Design

BUDOUCNOST NA NÁVŠTĚVĚ:

SVĚTOVÉ TURNÉ ICONIC IMPULSES

Mnichov.

„Neustálý proces hledání lepšího řešení máme vepsaný v genech.“ To jsou slova, která použil Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG, když 7. března otevíral výstavu „Iconic Impulses. Budoucnost BMW Group“. Součástí vernisáže výstavy byla poutavá multimediální prezentace, která procházela nejvýznamnější okamžiky historie automobilky a představovala prémiovou mobilitu zítřka. Vyvrcholením pak byla prezentace konceptu BMW VISION NEXT 100.
Více informací

Londýn.

Návštěva koncertního a kulturního centra Roundhouse v srdci Londýna: druhá zastávka výstavy „Iconic Impulses“ s interaktivními exponáty a vzrušujícími diskusními panely na klíčová témata budoucí mobility byla také místem premiéry dvou dalších vizí BMW Group: MINI VISION NEXT 100 a Rolls-Royce VISION NEXT 100.
Více informací

Peking.

Harald Krüger, předseda představenstva BMW, a Adrian van Hooydonk, Senior viceprezident pro design BMW Group, 6. května poprvé představili koncept čínské veřejnosti. „Toto je začátek nové a vzrušující éry – a v Číně bude hrát rozhodující roli,“ řekl Krüger, a podtrhl tak důležitost toho, že výstava zastavuje i v Pekingu.
Více informací

Los Angeles.

Velká show v Kalifornii: 11. října se výstava „Iconic Impulses. Budoucnost BMW Group“ objevila v Los Angeles. BMW využilo této příležitosti k prezentaci budoucnosti prémiové mobility na dvou kolech s konceptem BMW Motorrad VISION NEXT 100. Motocykl budoucnosti završuje celkový obraz udržitelné prémiové mobility a představuje nové chápání motocyklu v propojeném světě.
Více informací

BMW COLLECTIVE MEMORY.

Vzali jsme modely BMW z ulic tohoto světa a společně jsme vytvořili tu vůbec největší kolekci fotografií. Každý má šanci poslat svoje vlastní BMW a stát se tak součástí této aktivity.

FESTIVALOVÁ NOC BMW FESTIVAL NIGHT.

BMW VISION NEXT 100 se na veřejnosti objevilo také jako součást mnichovské expozice v Olympijském parku. Zlatým hřebem se stala festivalová noc BMW Festival Night – večer, který představil vzrušující a zábavné pojetí všech dobrodružství značky BMW a jejích vozidel z minulosti, současnosti a budoucnosti.

ZPĚT DOMA.
BMW VISION NEXT 100 V MUZEU.

Velkolepý automobilový okamžik v muzeu BMW v Mnichově: jako součást světového turné se koncept BMWW VISION NEXT 100 v září vrátil do Mnichova. Uvnitř supermoderní stavby BMW Welt se nachází výstava o budoucnosti BMW Group, inspirovaná přelomovým a futuristickým vozidlem BMW VISION NEXT 100 a interaktivními světy čtyř značek. Na návštěvníky BMW Muzea čeká také 100 mistrovských děl ze 100 let BMW. Festivalová noc BMW Festival Night představila příběh úspěchu značky BMW v jejích různých obdobích a připravila tak pole příštímu století.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 závisí na rozměrech použitých kol a pneumatik. Údaje o spotřebě jsou měřena podle jízdního cyklu ECE.

    Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů, které zdarma získáte u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.