image

BUDOUCNOST JE TADY: BMW VISION NEXT 100.

OBJEVTE BUDOUCNOST RADOSTI Z JÍZDY.

BUDOUCNOST JE TADY: BMW VISION NEXT 100.

OBJEVTE BUDOUCNOST RADOSTI Z JÍZDY.

BUDOUCNOST JE TADY: BMW VISION NEXT 100.OBJEVTE BUDOUCNOST RADOSTI Z JÍZDY.

Během posledních 100 let pomáhala naše neotřelá vize utvářet budoucnost dopravy: naším cílem je výroba špičkových vozů poskytujících maximální radost z jízdy. To potvrdí každý řidič, který dnes usedne za volant vozu BMW. Budoucnost, která nás čeká, bude ještě úchvatnější. Svou vizí vozidla, které řidiči dává absolutní kontrolu nad řízením, BMW nyní posunuje radost z jízdy do budoucnosti. Představujeme vůz BMW VISION NEXT 100.

image

VÁŠ NOVÝ INTELIGENTNÍ KOPILOT: ASISTENT NA CESTY.

VÁŠ NOVÝ INTELIGENTNÍ KOPILOT: ASISTENT NA CESTY.

NOVÁ PODOBA INTELIGENCE.

Jízdní asistent BMW VISION NEXT 100 integruje data přijímaná z čidel, digitální inteligenci a připojení k nepřetržitě dostupnému satelitnímu signálu, díky čemuž se vůz může lépe seznámit s chováním řidiče a poskytovat mu citlivou a intuitivní asistenci v každé jízdní situaci. Proto platí více než kdy předtím, že jízdní asistent dělá z každé cesty plnohodnotný zážitek šitý řidiči na míru.

INTELIGENTNÍ AUTOPILOT.

V plně autonomním režimu jízdní asistent přebírá úplnou zodpovědnost za řízení vozidla. Jeho úkolem je zajistit, aby cestující bezpečně dorazili do cíle jejich cesty, a poskytnout jim důležité aktuální informace o trase, stavu povrchu vozovky a výkonu automobilu během jízdy.

ŠESTÝ SMYSL.

Komunikace s ostatními vozidly a dopravními systémy umožňuje jízdnímu asistentovi upozornit řidiče na hrozící nebezpečí ještě dříve, než takové okolnosti nastanou.

VĚDOMÁ A PODVĚDOMÁ POZORNOST.

Asistent zobrazuje řidiči informace dvojím způsobem. Předně tak činí přímo pomocí průhledového displeje, který zabírá celý prostor předního skla a zobrazuje informace, které jsou uživatelem vědomě registrovány. Vedle toho asistent využívá technologii Živé geometrie a poskytuje tak informace, které jsou registrovány v podvědomí řidiče. Živá geometrie se sestává z mozaiky trojúhelníkových ukazatelů rozkládajících se na vrchu přístrojové desky. Informace, která se takto řidiči nabízí, mu intuitivně pomáhá reagovat rychleji na vyvíjející se dopravní situace.
image

VYCHUTNEJTE SI VÝJIMEČNÉ JÍZDNÍ ZÁŽITKY: REŽIMY KOMFORT A VÝKON.

VYCHUTNEJTE SI VÝJIMEČNÉ JÍZDNÍ ZÁŽITKY: REŽIMY KOMFORT A VÝKON.

PLNĚ AUTONOMNÍ: REŽIM KOMFORT.

Aktivaci plně autonomního systému řízení si vykládáme jako příležitost, abyste si udělali absolutní pohodlí. Proto se v režimu Komfort stačí opřít a užívat si jízdu.

VYSOKÁ VÝKONNOST: REŽIM VÝKON.

V režimu Výkon se automobil soustředí na optimalizaci jízdního výkonu. Průhledový displej vám přímo ve vašem zorném poli promítá ideální stopu vozidla a signalizuje, kdy nejlépe brzdit, zatáčet volantem nebo akcelerovat.

JE NA VÁS, JAKÝ REŽIM ZVOLÍTE: KOMFORT NEBO VÝKON?

Přepínejte mezi jízdními režimy během okamžiku: pro pohyb mezi režimy Komfort a Výkon stačí stisknout logo BMW na volantu.
image

VZOR ŠETRNOSTI K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ: KONCEPT DESIGNU.

VZOR ŠETRNOSTI K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ: KONCEPT DESIGNU.

REFLEXNÍ SKLO.

Tabulky z reflexního skla použité na našem koncepčním vozidle poskytují nejen větší soukromí, ale také snižují nároky na vytápění vozidla o 30 %.

DYNAMICKÉ PODBĚHY KOL.

Sportovní dynamické podběhy vozu BMW VISION NEXT 100 pomáhají inteligentně snížit aerodynamický odpor vozu a dosáhnout nižší spotřeby energie. Během jízdy rovně jsou podběhy zcela uzavřeny a plošně lícují s proudnicovým tělem vozu, aby bylo dosaženo optimálního obtékání vozu vzduchem. Kdykoli však auto zatáčí, podběhy mění tvar a dokonale kopírují natočení kol.

AERODYNAMICKÝ TVAR.

Vůz BMW VISION NEXT 100 v sobě spojuje úchvatný aerodynamický design a zcela uzavřenou konstrukci karoserie – dosahuje tak výjimečně nízkého součinitele odporu vzduchu (Cw) o hodnotě pouhých 0,18. Optimalizovaný aerodynamický design vozu nechává vyniknout strhujícím křivkám, které se táhnou od ikonické dvojité přední masky směrem ke sbíhajícím se liniím zadní části vozu, jakoby je namaloval malířský štětec.

MONOMATERIÁLY.

Na vnitřní obložení vozu BMW VISION NEXT 100 není nikde použita kůže. Povrchy jsou vyrobeny z tisknutelných monomateriálů. Ty umožňují optimalizovat výrobní proces vozu, například protože je lze tisknout rovnou v barvě. Protože je jednoduché tyto materiály recyklovat, jejich použití přispívá k ekologičtějšímu přístupu k výrobnímu procesu.
image

USEDNĚTE ZA VOLANT BMW VISION NEXT 100.

USEDNĚTE ZA VOLANT BMW VISION NEXT 100.

image

ZAŽIJTE BUDOUCNOST BMW GROUP.

ZAŽIJTE BUDOUCNOST BMW GROUP.