VÍCE SÍLY. MÉNĚ PALIVA.

Motory BMW TwinPower Turbo.

VÍCE SÍLY. MÉNĚ PALIVA.

Motory BMW TwinPower Turbo.

Pokrokové zážehové a vznětové motory s technologiemi BMW TwinPower Turbo jsou jádrem každého BMW. Kombinují nejnovější systémy vstřikování paliva, plně variabilní řízení motoru a vyspělá turbodmychadla.

VÍCE SÍLY. MÉNĚ PALIVA.Motory BMW TwinPower Turbo.

Pokrokové zážehové a vznětové motory s technologiemi BMW TwinPower Turbo jsou jádrem každého BMW. Kombinují nejnovější systémy vstřikování paliva, plně variabilní řízení motoru a vyspělá turbodmychadla.

Více informací

ZÁŽEHOVÉ MOTORY BMW TWINPOWER TURBO.

Pokrokový zážehový 3válec se vyznačuje příkladnou kulturou chodu, zážehový 4válec a zážehový řadový 6válec z rodiny motorů BMW TwinPower Turbo stanovují nové standardy, což dokazují i několikanásobným ziskem titulu mezinárodního „Motoru roku“. Ve své nejnovější generaci jsou motory z rodiny BMW EfficientDynamics zárukou ekonomičtějšího provozu, nižších emisí a větší výkonnosti ve srovnání se svými předchůdci. Pro další zlepšení hospodárnosti a dynamiky jsou tyto motory, které vznikly plně v rámci strategie BMW EfficientDynamics, vybavené nejnovější technologií vstřikování, plně variabilním rozvodem Valvetronic s proměnným časováním Double-VANOS a pokrokovými technologiemi přeplňování. Výsledkem je mimořádná účinnost celého hnacího ústrojí, která je důkazem rozsáhlých znalostí BMW v této oblasti.

DVĚ DISCIPLÍNY. JEDEN VÍTĚZ.

Ještě lepší dynamika, ještě nižší spotřeba: Zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo.

DVĚ DISCIPLÍNY. JEDEN VÍTĚZ.

Ještě lepší dynamika, ještě nižší spotřeba: Zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo.

BMW M4 Coupé: spotřeba paliva (kombinovaná) v l/100 km: 8,8 [8,3]
Emise CO2 (kombinované) v g/km: 204 [194]

Více informací

VZNĚTOVÉ MOTORY BMW TWINPOWER TURBO.

Do vznětových motorů BMW TwinPower Turbo se promítají principy přístupu BMW EfficientDynamics: Kombinují nejlepší možnou ekonomiku provozu, dodávku výkonu a kulturu chodu s nízkou spotřebou. Není pochyb o jejich výjimečné hospodárnosti a dynamice. Vznětové 3válce BMW TwinPower Turbo jsou ideálním základem nabídky pohonných jednotek. Inovativní vznětové 4válce BMW TwinPower Turbo a zejména vznětové řadové 6válce BMW TwinPower Turbo se vyznačují minimálními emisemi a omezeným třením. Současně je zaručena příkladná radost z jízdy. Vznětové motory disponují odlehčenými hliníkovými bloky motoru z programu BMW EfficientDynamics a přeplňováním pomocí turbodmychadel s proměnnou geometrií rozváděcích lopatek. Dodávku paliva má na starosti nejnovější generace přímého vstřikování paliva Common Rail.

NESKUTEČNÁ VÝKONNOST. NESKUTEČNÁ HOSPODÁRNOST.

NESKUTEČNÁ VÝKONNOST. NESKUTEČNÁ HOSPODÁRNOST.

Vznětový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo je vybaven přímým vstřikováním Common Rail a unikátním třístupňovým přeplňováním s  proměnnou geometrií lopatek. Extrémně spontánní reakce, vysoký točivý moment v  nízkých otáčkách a široké rozpětí použitelných otáček jsou pro tento motor charakteristické.

BMW M550d xDrive: spotřeba paliva (kombinovaná) v l/100 km: 6,2
Emise CO2 (kombinované) v g/km: 162

8STUPŇOVÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC. VŽDY O JEDEN STUPEŇ NAPŘED.

Vyznačuje se dokonalým podáním výkonu, sníženou spotřebou paliva a také intenzivnější sportovností a dynamikou: 8stupňová převodovka Steptronic.

8STUPŇOVÁ SPORTOVNÍ PŘEVODOVKA STEPTRONIC.

8stupňová sportovní převodovka Steptronic s malými rozestupy jednotlivých převodových stupňů nabízí výrazně lepší kulturu řazení a jízdní komfort. Kombinuje maximální komfort s působivou dynamikou a minimalizovanou spotřebou paliva. Zásluhou funkce Launch Control vás vaše BMW okouzlí schopností svého zrychlení z  místa. Hlavní vlastnost: maximální akcelerace. Stačí stisk tlačítka DSC, přesunutí voliče do polohy „S“, stisknout brzdový pedál a naplno sešlápnout plyn – pak už jen pusťte pedál brzdy a poznejte, co to znamená točivý moment.

BMW BLUEPERFORMANCE.

Technologie BMW BluePerformance snižují emise oxidu dusíku (NOx), produkované vznětovým motorem, na minimum. Kromě filtru pevných částic a katalyzátoru NOx je do některých modelů integrována i selektivní katalytická redukce SCR (Selective Catalytic Reduction) se systémem AdBlue®. Právě tyto technologie optimalizují emisní stopu vznětového motoru.

Více informací
 • Modely s technologií BMW BluePerformance

  Následující modely mají SCR tecghnologii s AdBlue®(platné pro Evropu, Turecko, Japonsko a Koreu v roce 2016):

  BMW řady 4 Coupé: 20d sDrive, 20d xDrive
  BMW řady 5 Sedan: 520d xDrive, 525d xDrive, 530d xDrive, 535d xDrive, 20d sDrive, 20d xDrive, 20d ed sDrive, 25d sDrive, 30d sDrive, 30d xDrive, 40d xDrive, M50d xDrive
  BMW řady 5 Touring: 520d xDrive, 525d xDrive, 530d xDrive, 535d xDrive, 20d sDrive, 20d xDrive, 25d sDrive, 30d sDrive, 30d xDrive, 40d xDrive, M50d xDrive
  BMW řady 5 Gran Turismo: 520d, 530d xDrive, 535d xDrive
  BMW řady 6 Gran Turismo: 30d sDrive, 30d xDrive, 40d sDrive, 40d xDrive
  BMW řady 7 Sedan: 725d, 730d, 730d xDrive, 740d xDrive, 750d xDrive
  BMW X1: 20d sDrive, 20dxDrive
  BMW X2: xDrive20d
  BMW X3: 20d xDrive, 30d xDrive
  BMW X5: sDrive25d, xDrive25d, xDrive30d, xDrive40d, M50d
  BMW X6: xDrive30d, xDrive40d, M50d

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2.

BMW i8: Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 2,1
Kombinované emise CO2 v g/km: 49
Kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 11,9


Hodnoty mimo závorky se vztahují k základnímu modelu se standardním typem převodovky; hodnoty v závorkách platí pro modely s volitelně dodávanou převodovkou (viz výbava na přání).
Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 jsou závislé na zvoleném rozměru pneumatik.


Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů získáte u všech autorizovaných prodejců BMW.

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Spotřeba paliva a emise CO2 pro BMW i8 Coupé (3):
  Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 1,8
  Kombinované emise CO2 v g/km: 42
  Kombinovaná spotřeba elektrické energie v kHh/100 km: 14,0

  Hodnoty uvedené mimo závorky odpovídají převodovce dodávané v rámci základní výbavy; hodnoty v v závorkách platí pro verze vybavené volitelnou převodovkou (viz volitelná výbava).

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  (1) Hodnoty platné do 15.04.2018. Dostupnost je k dispozici u vašeho BMW Autorizovaného dealera.

  Hodnoty pro vozidla označená (3) jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

  Specifikace CO2 jsou stanoveny podle směrnice 1999/94 / ES a evropského nařízení a jsou založeny na spotřebě paliva, elektrické energie a hodnotách CO2 podle testovacího cyklu NEDC.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.