Nabíjení BMW BMW i3s muž u nabíjecí stanice

NABÍJENÍ NAŠICH ELEKTRICKÝCH A PLUG-IN HYBRIDNÍCH MODELŮ.

NABÍJENÍ NAŠICH ELEKTRICKÝCH A PLUG-IN HYBRIDNÍCH MODELŮ.

VŠECHNY INFORMACE & TIPY NAŠICH MOŽNOSTÍ NABÍJENÍ.

Abychom se ujistili, že snadno a pohodlně naleznete správné informace o nabíjení vašeho plug-in hybridního nebo elektrického vozu, dali jsme dohromady základní informace týkající se domácího i veřejného nabíjení a taktéž typů kabelů. Najdete zde také praktické tipy pro každodenní používání.

Více informací

MOŽNOSTI NABÍJENÍ.

 Veřejné nabíjení BMW hybridní vozy na nabíjecí stanici před budovou

Veřejné nabíjení elektrických a plug-in hybridních vozů.

Pro veřejné nabíjení jsou k dispozici různé nabíjecí stanice. Aktuálně je v Německu více než 22 000 veřejných nabíjecích stanic, z nichž pouze necelé 2000 jsou určené pro vysokorychlostní nabíjení používající stejnosměrný proud (DC nabíjecí stanice). Jedním z poskytovatelů těchto stanic je společnost IONITY, jež spolupracuje s BMW. Její síť stanic je primárně k dispozici na dálnicích a umožňuje rychlé a pohodlné nabíjení především při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Uvnitř měst je dostupná síť nabíjecích stanic se střídavým proudem (AC nabíjecí stanice), která poskytuje ideální řešení při nabíjení přes noc nebo například když zastavíte kvůli nakupování. Mnoho z těchto nabíjecích stanic lze používat v rámci služby ChargeNow, kam celosvětově spadá celkově zhruba 125 000 AC a DC nabíjecích bodů. ChargeNow jsou služby mobility, které zjednodušují řízení energií a také vám pomohou najít na cestách nabíjecích stanice. Všechny elektrické vozy BMW jsou dodávány se standardním dobíjecím kabelem pro veřejné nabíjení u AC stanic.
IONITY
Domácí nabíjení BMW i3 u nabíjecí stanice před soukromým domem

Domácí nabíjení elektrických a plug-in hybridních vozů.

Zejména pokud jste doma, nabíjení baterie vašeho vozu by mělo být co nejpohodlnější. Právě proto nabízíme několik úrovní dobíjecích stanic, takzvaných BMW Wallboxů, a také nabíjecí kabel, který můžete zapojit do jakékoliv zásuvky. To vám umožní přizpůsobit časy nabíjení a s tím související dojezdy vašemu programu. Instalační služba BMW vám navíc pomůže Wallbox zprovoznit a nastavit.
 Nabíjení vozidla BMW v práci BMW hybridní vozy na nabíjecí stanici před kancelářskou budovou

Nabíjení elektrických a plug-in hybridních vozů na pracovišti.

Nabíjení v práci je pohodlnou a rychlou možností, jak efektivně nabít automobil a současně využít čas. Jelikož elektromobilita je spojená se speciálními daňovými úlevami, zaměstnavatelé často svým zaměstnancům s elektrickými nebo plug-in hybridními vozy zajistí na pracovišti nabíjecí infrastrukturu, kterou je možné využívat při pobytu v zaměstnání. Společnost Alphabet nabízí pro tyto případy celou řadu řešení mobility, od leasingu až po fleet management pro společnosti a zaměstnavatele. To obecně zahrnuje speciální nabíjecí stanice s odpovídajícími nabíjecími kabely. Nicméně do nabídky mohou patřit i Wallboxy nebo dokonce běžné zásuvky, pro něž jsou odpovídající kabely dodávány přímo s vozidlem. Tím jsou odstraněny všechny překážky na cestě k efektivnímu každodennímu používání.
Alphabet

BMW WALLBOXY.

Nejsnadnější způsob nabíjení elektrického vozidla je doma. S nabíječkou BMW Wallbox lze vůz nabít snadno a rychle. Wallbox je nabízen ve třech různých verzích. Abyste si mohli snadno vybrat, níže najdete popis produktů. Pokud potřebujete asistenci při instalaci, naši partneři jsou připraveni pomoci.*


*Seznam dostupných partnerů se může lišit podle trhu.

 BMW Wallbox Original proti tmavošedému pozadí

BMW Wallbox Original.

BMW Wallbox Original vypadá lépe než běžná zásuvka, ale zároveň je i praktičtější. Využívá jedno- i třífázovou technologii a má integrovaný nabíjecí kabel. Toto zařízení vám umožní dobíjet výrazně rychleji než s pomocí běžné zásuvky. Například akumulátor BMW i3 lze nabít do 80 % kapacity za pouhé tři hodiny, což prakticky znamená zkrácení času nabíjení ve srovnání se standardním kabelem až o 85 %. Je důležité připomenout, že čas nabíjení může být ovlivněn možnostmi elektrické sítě a funkcemi vozidla.
BMW Shop
 BMW Wallbox Plus proti tmavošedému pozadí

BMW Wallbox Plus.

BMW Wallbox Plus má stejné vlastnosti jako BMW Wallbox Original. Ale lze s ním navíc propojit několik označených RDIF karet, takže BMW Wallbox Plus mohou sdílet a používat různí uživatelé. To je výhoda zejména u Wallboxů instalovaných v budovách s více byty, například v bloku apartmánů. Navíc lze zřídit LAN připojení Wallboxu k elektroměru, takže Wallbox si sám reguluje spotřebu elektrické energie, a tím pádem nepřetíží elektrickou síť budovy.
BMW Shop
 BMW Wallbox Connect proti tmavošedému pozadí

BMW Wallbox Connect.

Se zařízením BMW Wallbox Connect dostanete navíc k funkcím popsaným u BMW Wallbox Plus také integrovaný komunikační modul se zabudovaným Wi-Fi. Tento Wallbox nabízí digitální nabíjecí služby, jako například zobrazení stavu nabití a historie, uživatelské rozhraní, dálkové ovládání a optimalizaci tarifu. Ovládá se pomocí aplikace BMW Connected.
BMW Shop

NABÍJECÍ KABEL PRO ELEKTRICKÉ A PLUG-IN HYBRIDNÍ MODELY.

Nabíjecí kabely jsou rozlišovány podle typu a nabíjecího výkonu. S vozem je dodáván standardní kabel, zvaný „Mode 2“, který je určený pro domácí nabíjení. Lze ho využít pro připojení do běžné domácí zásuvky se střídavým proudem (AC). Pro nabíjení ve veřejných nabíjecích stanicích je nicméně doporučen AC nabíjecí kabel, známý jako „Mode 3“. Jelikož jsou hybridní a elektrická vozidla navržena pro určité nabíjecí výkony, rychlost nabíjení se liší podle typu vozu. V případě našich plug-in hybridních modelů není například aktuálně dostupné vysokorychlostní nabíjení, protože vozidla nepodporují standard připojení CCS (Combined Charging System).

BMW standardní kabel

Standardní kabel.

Standardní kabel je dodáván společně s vaším elektrickým nebo plug-in hybridním vozem. Lze ho používat jak pro domácí nabíjení, tak, pokud je to možné, pro nabíjení na pracovišti. K nabíjení potřebujete pouze běžnou domácí zásuvku. Kabel je 5 metrů dlouhý a je navržen pro přenos napětí 230 voltů.
BMW Shop
 BMW AC nabíjecí kabel před šedým pozadím

AC nabíjecí kabel pro veřejné dobíjení.

AC nabíjecí kabel pro veřejné dobíjení je určen k nabíjení v běžných veřejných nabíjecích stanicích. Má zásuvku „Type 2“ na obou koncích a je dostupný ve dvou různých verzích. Pro plug-in hybridní BMW si můžete vybrat mezi jednofázovým a třífázovým kabelem pro výkon 22 kW, z nichž plug-in hybridní modely v současnosti využijí 7,4 kW. Pro elektrická vozidla je k dispozici jednofázový kabel s výkonem 7,4 kW nebo třífázový kabel určený pro výkon 22 kW, z nichž jsou naše elektrická vozidla BMW aktuálně schopná využít 11 kW výkonu. Nicméně BMW iX3, které přijde na trh v roce 2020, už bude schopné využít plných 22 kW.
BMW Shop

ČASTO KLADENÉ DOTAZY: NABÍJENÍ ELEKTRICKÝCH VOZŮ.

 • Kde mohu nabíjet elektrický vůz?

  Váš elektrický vůz lze nabíjet kdekoliv, ať už doma nebo v práci, z běžné zásuvky nebo pomocí BMW Wallboxu pro rychlejší nabíjení. Když cestujete, veřejné AC nabíjecí stanice jsou dostupné od poskytovatelů, jako je například ChargeNow. K dispozici jsou i vysokovýkonné stanice, například od společnosti IONITY, které jsou taktéž součástí sítě ChargeNow.

 • Kolik v průměru stojí nabíjení elektrického vozu?

  Průměrná cena nabití elektrického vozu se může lišit a záleží na lokální sazbě za elektrickou energii a/nebo na poskytovateli nabíjecí stanice.

 • Jak se správně nabíjí elektrický vůz?

  Správné nabíjení elektrického vozu vyžaduje pouze připojení do zásuvky. Barevný displej v nabíjecím portu informuje o tom, zda nabíjení probíhá správně. Proces nabíjení je automaticky ukončen v okamžiku, kdy je baterie plně nabitá, což ji následně chrání.

 • Potřebuji bezpodmínečně nabíjecí kartu pro nabití mého elektrického vozu na nabíjecí stanici?

  Nutnost mít k nabíjení dobíjecí kartu záleží na konkrétní nabíjecí stanici. Běžný BMW Wallbox lze používat bez takzvaných RFID karet, zatímco s BMW Wallboxem Plus a BMW Wallboxem Connect jsou k dispozici chráněné kontrolní funkce, využívající zmíněné RFID karty. Pokud jste na cestách, můžete použít kartu BMW Charging/ChargeNow nebo aplikaci pro přístup do ChargeNow nebo IONITY.

   

 • Jak dlouho trvá nabití elektrického vozu?

  Čas potřebný k nabití elektrických vozů (samozřejmě dle kabelu a typu nabíjecí stanice) je v případě použití střídavého proudu (AC) delší, zatímco stejnosměrný proud (DC) nabíjí výrazně rychleji. Například nové BMW i3 je při použití vysokorychlostní (DC) nabíjecí stanice o výkonu 50 kW nabito z 0 na 80 % kapacity za přibližně 40 min. V závislosti na dodavateli potřebujete při využití DC stanic aplikaci nebo kartu. Při použití BMW Wallboxu zabere stejná operace 3 h a 12 min.

 • Jak mohu zrychlit nabíjení elektrického vozu?

  Ano, je tu. Proces nabíjení elektrického vozu lze zrychlit použitím vysokovýkonných nabíjecích stanic (DC), například těch, které poskytuje společnost IONITY. Při domácím nabíjení má použití Wallboxu proti běžné zásuvce své výhody. Nicméně, zásuvky plug-in hybridních BMW nejsou kompatibilní s vysokovýkonnými nabíjecími stanicemi.

Zaměstnanec BMW Services radí zákazníkovi před domem.

BMW INSTALAČNÍ SLUŽBA.

Ke správné instalaci BMW Wallboxu doporučujeme využít naši instalační službu. Službu si můžete pohodlně objednat u vašeho BMW Autorizovaného dealera společně s BMW Wallboxem. Náš oficiální instalační partner (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH) následně poradí, zařídí instalaci a uvede vaši soukromou domácí nabíjecí stanici do provozu. Pokud by k připojení vaší nabíjecí stanice bylo nutné provést ještě další práce, vyškolený elektrikář vám s radostí připraví individuální a transparentní nabídku.Přehled výhod:

• Kontrola požadavků na elektrické připojení přímo ve vaší nemovitosti
• Doporučení vhodného místa k instalaci na základě vaší osobní parkovací situace
• Montáž, připojení a uvedení do provozu na požadovaném místě (včetně pokládky maximálně 2 m povrchových kabelů)
• Instrukce ohledně procesu nabíjení
• Záruka 24 měsíců
 

Elektrické vozy BMW, BMW i3 na silnici, tříčtvrteční pohled zepředu

ELEKTRICKÉ VOZY.

Plug-in hybridní a hybridní BMW na silnici, tříčtvrteční pohled zepředu

PLUG-IN HYBRIDY.

Výrobní řada BMW, BMW i3 před městským pozadím se ženou a dítětem

DOJEZD NAŠICH ELEKTRICKÝCH & PLUG-IN HYBRIDNÍCH VOZŮ.