E-MOBILITA.

E-MOBILITA.

ELEKTRICKÉ A PLUG-IN HYBRIDNÍ MODELY.

Zažijte průkopnické elektrické technologie BMW.

Nabízíme širokou paletu elektrifikovaných modelů BMW, které dokonale splní vaše osobní požadavky. Na této stránce najdete informace o čistě elektricky poháněných vozech, ale také plug-in hybridních modelech poháněných elektromotorem i spalovacím motorem. Také získáte přehled o různých nabízených službách BMW Charging, které jsou dostupné pro oba systémy pohonu, a představíme vám výhled na inovativní milníky elektromobility, které na vás již v blízké budoucnosti čekají.

Více informací
Možnosti elektromobily BMW, elektrické a plug-in hybridní modely BMW před budovami

SROVNÁNÍ ELEKTRICKÝCH A PLUG-IN HYBRIDNÍCH MODELŮ.

Technologický pokrok v oblasti elektromobility rozšiřuje nabídku a přináší uživatelům různé výhody. Současně je ale mezi čistě elektrickými a hybridními vozy zásadní rozdíl. Zde můžete porovnat nejdůležitější druhy elektromobility a vybrat možnost, která nejlépe vyhovuje vašim požadavkům.

  • Elektrický vůz.

    Elektrické vozidlo, známé také jako BEV (elektrické vozidlo s bateriemi), je poháněno pouze energií uloženou v baterii. Její kapacita přímo určuje dojezd vozu. Elektrický vůz proto nemá spalovací motor, takže k jeho pohonu nejsou potřeba žádná fosilní paliva. Výsledkem je, že elektrické vozidlo při jízdě neprodukuje žádné emise.

  • Plug-in hybridní vůz.

    Plug-in hybridní vůz neboli PHEV (plug-in hybridní elektrifikované vozidlo) má dva motory: Spalovací motor a elektromotor, a díky tomu má výrazně větší celkový dojezd. Energii nezískává pouze z běžné domácí zásuvky nebo nabíjecí stanice, ale také aktivně během jízdy při brzdění, procesem zvaným rekuperace. To znamená, že kinetická energie je během brzdění transformována zpět v energii elektrickou, která je ukládána do baterie.  

  • Mild hybridní vůz.

    Mild hybridní vůz, nebo zkráceně MHEV, označuje další verzi hybridního pohonu. U tohoto typu vozidla nepracuje elektrický motor jako nezávislý pohon. Pracuje pouze v určitých jízdních situacích a je doplňkem spalovacího motoru. Tím dochází k úspoře paliva a současně prodloužení dojezdu. V některých situacích svojí činností pomáhá spalovacímu motoru a dává mu dodatečnou sílu k akceleraci. Nabíjení baterie se ovšem děje pouze během jízdy rekuperací při brzdění.

ELEKTRICKÉ A PLUG-IN HYBRIDNÍ VOZY.

Zažijte průkopnické elektrické technologie BMW.

Nabízíme širokou paletu elektrifikovaných modelů BMW, které dokonale splní vaše osobní požadavky. Na této stránce najdete informace o čistě elektricky poháněných vozech, ale také plug-in hybridních modelech poháněných elektromotorem i spalovacím motorem. Rovněž získáte přehled o různých nabízených službách BMW Charging, které jsou dostupné pro oba systémy pohonu, a představíme vám výhled na inovativní milníky elektromobility, které na vás již v blízké budoucnosti čekají.

Více informací

ELEKTRICKÉ VOZY.

Elektrické vozy BMW BMW i3 na silnici ze tříčtvrtečního pohledu zepředu

ELEKTRICKÉ VOZY.

Koncept elektromobility BMW znamená inovativní systémy pohonu a nové pochopení prémiové mobility. Zažijte průkopnické elektrické vozy, kombinující působivou dynamiku s ryzí radostí z jízdy bez lokálních emisí.

PLUG-IN HYBRIDNÍ MODELY.

Plug-in hybridní modely BMW hybridní BMW na silnici ze tříčtvrtečního pohledu zepředu

PLUG-IN HYBRIDNÍ MODELY.

Díky ultramoderní technologii pohonu a efektivnímu lithium-iontovému akumulátoru s vysokým výkonem v sobě plug-in hybridní modely BMW spojují to nejlepší z obou světů: spalovací motor a elektromotor. Proto zaujmou výjimečnou hospodárností a ohromnou hnací silou.

NABÍJENÍ NAŠICH ELEKTRICKÝCH A PLUG-IN HYBRIDNÍCH MODELŮ.

Nabíjení BMW BMW i3s muž u nabíjecí stanice

NABÍJENÍ NAŠICH ELEKTRICKÝCH A PLUG-IN HYBRIDNÍCH MODELŮ.

Připojit a nabíjet – je to tak snadné. Zejména pokud jste zvolili správný způsob nabíjení. Proto právě zde najdete všechny klíčové informace ohledně nabíjení vašeho elektrického nebo plug-in hybridního vozu. Kromě toho je k dispozici i celá řada produktů a služeb od BMW Charging, které usnadní nabíjení vašeho elektrického nebo plug-in hybridního vozu při každodenním používání i na delších cestách.

DOJEZD ELEKTRICKÝCH A PLUG-IN HYBRIDNÍCH MODELŮ.

BMW dojezd BMW i3 proti městskému pozadí s ženou a dítětem

DOJEZD ELEKTRICKÝCH A PLUG-IN HYBRIDNÍCH MODELŮ.

Pokud plánujete delší cestu nebo chcete svůj elektrický vůz používat každý den, je dobré znát dojezd a možnosti nabíjení vašeho vozidla. Právě zde získáte důležité informace o dojezdu vašeho elektrického a plug-in hybridního vozu, ale i výhody, které vám přinášejí různé možnosti nabíjení doma, na pracovišti nebo během cest.

Inovativní digitální služby BMW vozidlo BMW před mostem ze tříčtvrtečního pohledu

INOVATIVNÍ DIGITÁLNÍ SLUŽBY.

INOVATIVNÍ DIGITÁLNÍ SLUŽBY.

S každým dalším dnem se BMW o kousek přibližuje k mobilitě zítřka. S inovativními digitálními službami, jako jsou eDrive Zones nebo bonusový program BMW Points, který bude k dispozici v roce 2020, pracujeme tvorbě inovativních způsobů cestování. Díky tomu z každého metru vaší cesty dostáváme ještě víc.

Více informací

BMW eDRIVE ZÓNY & BMW POINTS.

Stále více měst zavádí to, čemu se říká ekologické zóny. Abychom co nejlépe propagovali ježdění těmito zónami bez emisí, vyvinuli jsme službu BMW eDRIVE ZONES. V budoucnu vaše plug-in hybridní* BMW samo pozná, když vjede do některé z těchto zón, a automaticky přepne na čistě elektrický jízdní režim bez emisí. Při jízdě se zapnutým navigačním systémem dokonce vaše BMW připraví baterii na bezemisní jízdu v ekologické zóně, a pokud to bude nutné, doporučí v dané oblasti nabíjecí stanici. Jedna další výhoda při jízdě v eDrive zónách: Za každý kilometr jízdy čistě na elektrickou energii dostanete dvojnásobný počet digitálních bonusových bodů, známých jako BMW Points. Tyto body můžete následně proměnit v praktickou odměnu, například volné nabíjecí minuty u veřejné nabíjecí stanice.

 

*Bude dostupné pro vybrané plug-in hybridní modely BMW během roku 2020.

Více informací