Elektrické vozy BMW i3 na silnici ze tříčtvrtečního pohledu zepředu

ELEKTRICKÉ VOZY.

ELEKTRICKÉ VOZY.

NAŠE ELEKTRICKÉ VOZY.

Nejrychlejší cesta k mobilitě budoucnosti: S elektrickými modely BMW i3 a BMW i3s jakožto trvale udržitelnými elektromobily bez lokálně produkovaných emisí je už nyní jasné, že BMW je značkou, která znamená budoucnost mobility. Působivá akcelerace a dynamika ve spojení s maximální radostí z jízdy zajišťují, že radost z jízdy zůstane i v budoucnosti součástí DNA značky BMW. Současně s tím BMW vyvíjí velké úsilí v tvorbě nového způsobu pochopení prémiovosti, který má podobu inovativních služeb mobility, inspirativního designu a vizionářských druhů pohonu. S průkopnickým modelem BMW iX3 přichází další rozhodný krok ve směřování značky. První plně elektrický vůz segmentu SAV (Sport Activity Vehicle) bude jako součást elektrické ofenzivy BMW představen v roce 2020. Vyzkoušejte elektrické vozy a digitální služby BMW Charging, které vám svými řešeními pro mobilitu budoucnosti pomohou v každé situaci.

Více informací

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY: ELEKTRICKÉ VOZY.

 • Jak funguje elektrický vůz?

  Elektromobil pracuje zásadně odlišným způsobem než vozidlo se spalovacím motorem, protože motor elektrického vozidla není poháněn palivem, ale pouze elektrickou energií. Tato energie je uložena v akumulátoru, jehož kapacita určuje dojezd. Jinými slovy: Vzdálenost, kterou lze ujet na jedno dobití baterie.

 • Jaké má elektrický vůz výhody?

  Hlavní výhody elektrických vozů: Jezdí víceméně potichu a při jízdě neprodukují žádné emise, což znamená, že jsou velmi šetrné k životnímu prostředí a fungují udržitelně. A navíc, nákup elektrického vozidla často podléhá místním daňovým úlevám či dotacím, takže elektrické vozy jsou pro uživatele často cenově výhodné.

 • Je pořízení elektrického vozu nějak podpořeno?

  Elektrické vozy jsou v nejvyšší kategorii pro podpory a daňové úlevy.*


  *Může se lišit země od země a je nutné přizpůsobit konkrétnímu trhu.

 • Pro co se hodí se elektrický vůz? Pro rodiny, dojíždění do zaměstnání, pro jízdu ve městě?

  Záleží na konkrétních preferencích řidiče, zda jsou pro něj elektromobily vhodné – s průměrným dojezdem několika stovek kilometrů jsou elektrická vozidla BMW vhodná pro provoz ve městech i mimo ně. BMW i3 a i3s jsou díky čtyřem sedadlům vhodnými rodinnými vozy, stejně jako tomu bude v případě BMW iX3, které se brzy představí. Plug-in hybridní vůz je ideální pro řidiče, kteří hledají co nejvyšší univerzálnost: Za prvé, elektrický pohon pro každodenní použití s nákladově optimalizovaným a udržitelným dojížděním do zaměstnání. A za druhé, maximální dojezd a flexibilita pro jízdy na dlouhé vzdálenosti, například víkendový výlet s rodinou.

 • Jaké výhody má elektrický vůz ve srovnání s hybridním?

  Kombinace spalovacího motoru a elektromotoru znamená, že plug-in hybridní vůz v praxi dosahuje vyššího celkového dojezdu než elektromobil. Na druhé straně na čistě elektrický vůz lze dostat nejvyšší dotace či daňové úlevy. Navíc má nejnižší úroveň emisí a je často mnohem hospodárnější z hlediska servisu a provozních nákladů, protože má nižší pojištění a náklady na elektrickou energii.

BMW úlevy na daních, elektrická vozidla BMW a hybridní vozidla muž u dobíjecí stanice

DAŇOVÉ ÚLEVY PRO ELEKTRICKÉ VOZY.

BMW výhled 2023 BMW Concept iX3 a BMW Vision iNEXT před budovou

VÝHLED DO ROKU 2023.

Průkopnické koncepční vozy BMW.

VÝHLED DO ROKU 2023.

Průkopnické koncepční vozy BMW.

BMW se již nyní opírá o více než 10leté zkušenosti s elektromobilitou v malosériové i velkosériové produkci. Modely BMW i procházejí neustálým vývojem a jejich technologie je používána i pro elektrifikaci vozů značky BMW. Dalším krokem je plná integrace strategických inovací na poli autonomního řízení, konektivity, elektrifikace a služeb (ACES) přímo do vozidel. Tato kompetence dává jasné odpovědi na otázky související s tím, jak budeme v budoucnosti zažívat ryzí radost z jízdy (D+ACES).

Více informací

BMW CONCEPT iX3.

 BMW Concept iX3 studiová fotografie ze tříčtvrtečního pohledu zepředu

BMW CONCEPT iX3.

Budoucnost je elektrická a BMW Concept iX3 představuje designovou studii prvního plně elektrického vozu segmentu Sport Activity Vehicle (SAV). S pátou generací pohonu BMW eDrive a výkonným akumulátorem bude sériový vůz schopen ujet při běžném používání více než 400 km*. BMW Concept iX3 svými vlastnostmi posunuje možnosti elektrického pohonu na novou úroveň.


*Jedná se o předběžné hodnoty

BMW VISION iNEXT.

BMW Vision iNEXT s lesem v pozadí ze tříčtvrtečního pohledu zepředu

BMW VISION iNEXT.

Individuální mobilita je na prahu nové éry. Témata typu autonomního řízení, elektrifikace a konektivity vzbuzují očekávání nových dobrodružství. BWM Vision iNEXT je odvážným a pozitivním příslibem věcí budoucích. Jezdí čistě na elektřinu, nabízí vysokou úroveň automatizace a využívá maximální konektivitu. Při jízdě v BMW Vision iNEXT si řidiči mohou vybrat: buď jej mohou v režimu Boost řídit sami, nebo se mohou v režimu Ease nechat vézt. Díky elektrickému pohonu je režim Boost velmi dynamický, téměř tichý a bez lokálně produkovaných emisí. Interiér se vyznačuje zcela novým pojetím, a tudíž symbolizuje i zcela nový status. BMW Vision iNEXT se stává místem relaxace, interakce, zábavy či soustředění. Díky tomu je možné stále přesněji určovat, jakým způsobem se využije čas na cestách. Od roku 2021 se na silnicích objeví sériový model, nová technologická vlajková loď značky.

BMW i4.

BMW i4 na sněhu ze tříčtvrtečního pohledu zepředu

BMW i4.

V roce 2021 BMW ve formě BMW i4 přinese na trh nový čtyřdveřový model poháněný čistě elektrickou energií. Kromě extrémně vysokého elektrického dojezdu až 600 kilometrů* bude vůz vybaven i novou generací pohonu eDrive. Zásluhou inteligentní souhry elektromotoru, lithium-iontového vysokonapěťového akumulátoru a systému řízení toků energií tato průkopnická technologie pohonu určená pro elektrická vozidla BMW a plug-in hybridní modely zoptimalizuje každou jízdní situaci.


*Jedná se o předběžné hodnoty

SLUŽBY CONNECTED DRIVE.

Objevte služby a aplikace BMW ConnectedDrive.

 • Digital Charging Service

  Jak mohu během dne doplňovat elektřinu svého vozu? Bude mé BMW stále nabité v době, kdy musím odjet? Se službou Digital Charging Service tyto otázky postrádají smysl. Inteligentní asistent nabíjení se zcela automaticky a efektivně, a hlavně způsobem přátelským k životnímu prostředí postará o dobití baterie v nabíjecí stanici u vás doma nebo ze zásuvky, a to jak ve dne, tak v noci. Do aplikace BMW Connected zadejte svůj tarif, plánovaný čas odjezdu a preferovaný režim nabíjení. Na základě těchto informací služba Digital Charging Service zajistí, že vaše BMW bude zásobováno elektrickou energií v cenově nejvýhodnější době a v čase vašeho odjezdu bude plně nabito.


  *Možné pouze ve spojení s nabíječkou BMW Wallbox.

 • BMW Charging Services

  Najdu nabíjecí stanici včas? Díky nabíjecím službám od BMW můžete být vždy v klidu. Bez nutnosti opustit vozidlo si můžete pohodlně rezervovat místo u nabíjecí stanice v dosahu 20 minut jízdy, nebo se můžete dopředu ujistit, že vámi preferovaná nabíjecí stanice bude později volná. Kromě toho vám budou nabídnuta různá zařízení v blízkosti nabíjecí stanice, která vám pomohou zpříjemnit čekání.

 • Remote Services

  Je stav dobití akumulátoru dostačující k cestě do města, nebo kde mohu najít nejbližší nabíjecí stanici? Se službami Remote Services to snadno zjistíte pomocí aplikace BMW Connected ve vašem chytrém telefonu. Aplikaci BMW Connected můžete zároveň použít k tomu, aby se vaše elektrické vozidlo připravilo na cestu. Program ve vozidle následně automaticky nastaví baterii do optimálního stavu, takže lze spotřebu a dojezd využít maximálně efektivně.

 • Navigace

  Jedním z exkluzivních prvků navigace v BMW i3 je zobrazení dojezdu, které je umístěné přímo v mapě a ve formě modré zóny ukazuje aktuální dojezd vozu. Přesně ukazuje, jak daleko můžete při aktuální úrovni nabití dojet. Jakmile zadáte cíl, který dojezd přesahuje, nabídne vám zastávku na dobití.

 • Send to Car

  Představte si, že jste našli další cíl vaší cesty a chcete rovnou vyrazit, aniž byste ztráceli čas. S funkcí Send to Car to je to velmi snadné. Zajímavé lokace, jako například vaši oblíbenou restauraci nebo tip na celodenní výlet, najdete v sekci Destinace v aplikaci BMW Connected. Samozřejmě zde uvidíte i nejbližší nabíjecí stanice na vaší trase. Pak už stačí jen kliknout na „Jet“ nebo cíl poslat přímo do navigačního systému vašeho BMW. Pokud jste klikli na „Jet“, navigace se sama zapne v okamžiku, kdy se ve voze pomocí Bluetooth spojí s vaším chytrým telefonem. Pokud zvolíte zaslání požadovaného cíle do navigačního systému vozu, adresu najdete uloženou v menu „Sdělení“. Odtud můžete snadno spustit navádění, a to hned, nebo kdykoliv později.

Plug-in hybridní a hybridní BMW na silnici, tříčtvrteční pohled zepředu

PLUG-IN HYBRIDY.

Nabíjení BMW, BMW i3s a muž u nabíjecí stanice

NABÍJENÍ NAŠICH ELEKTRICKÝCH & PLUG-IN HYBRIDNÍCH VOZŮ.

Výrobní řada BMW, BMW i3 před městským pozadím se ženou a dítětem

DOJEZD NAŠICH ELEKTRICKÝCH & PLUG-IN HYBRIDNÍCH VOZŮ.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2.

BMW i3 (120 Ah):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 0


Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1
BMW i3s (120 Ah):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,6–14,0


Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.


Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.


Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.
 

Více informací

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO₂.

 • BMW i3 (120 Ah):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1

  BMW i3s (120 Ah):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,6–14,0

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.