PLUG-IN HYBRIDY.

PLUG-IN HYBRIDY.

NAŠE PLUG-IN HYBRIDNÍ VOZY.

Plug-in hybridní vůz je poháněn elektromotorem i spalovacím motorem, takže kombinuje to nejlepší z obou světů. Díky tomu se například při jízdě na dálnici do akce zapojí spalovací motor, zatímco elektromotor zajistí pohon v zastavěných zónách. Díky tomu jsou oba způsoby pohonu využívány na maximum. Stejně jako u elektrického vozu lze i v tomto případě baterii zásobovat energií při jízdě a dobíjet ze zásuvky. Souhra všech prvků pohonu BMW eDrive zaujme také svojí působivou dynamikou. Díky kombinaci elektromotoru, lithium-iontové vysokonapěťové baterie a systému řízení toků energií poskytuje inspirativně agilní jízdní zážitek a dechberoucí akceleraci. Při jízdě v čistě elektrickém režimu nevznikají žádné lokální emise. Zjistěte více informací o plug-in hybridních modelech BMW a prohlédněte si projekty zaměřené na budoucnost.

Více informací
BMW úlevy na daních pro elektrické a hybridní vozy BMW u nabíjecí stanice

DAŇOVÉ ÚLEVY PRO PLUG-IN HYBRIDNÍ MODELY.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY NA TÉMA PLUG-IN HYBRIDNÍCH VOZŮ.

 • Co je to plug-in hybridní vůz (PHEV)?

  Plug-in hybridní vůz (PHEV) má spalovací motor a elektromotor. Oba jsou nezávisle na sobě schopné automobil pohánět. Plug-in hybridní vůz získává energii primárně dobíjením baterií ze zásuvky nebo na nabíjecí stanici. Druhotně pomocí rekuperace. Hybridní pohon pro každou situaci automaticky rozhoduje o tom, který z motorů a jak automobil pohání. Vůz může například na určitých úsecích jezdit čistě na elektrickou energii, nebo může – například při předjíždění – přidat do akce spalovací motor a zlepšit tak dynamiku.

 • Jak funguje plug-in hybridní vůz?

  Hybridní vozy kombinují konvenční spalovací motor s elektrickým pohonem. Inteligentní souhra mezi oběma umožňuje dosažení pozoruhodného snížení spotřeby paliva a výrazné snížení emisí výfukových plynů a zároveň přináší výjimečný pocit z jízdy. V rychlostech do přibližně 50 km/h hybridní pohon obecně jede pouze na elektrickou energii, což dává smysl například v obydlených oblastech. Pro maximální efektivitu v různých jízdních situacích, mezi něž patří například rychlé přesuny nebo prudká akcelerace, používá kombinaci elektromotoru a spalovacího motoru.

 • Co znamená elektrický dojezd plug-in hybridního vozu?

  Dojezd na elektřinu plug-in hybridního vozu záleží na velikosti baterie. V případě BMW je maximální dojezd od 50 do 85 km v závislosti na modelu. Celkový dojezd ve spojení se spalovacím motorem je samozřejmě mnohem vyšší.

 • Mají plug-in hybridní vozy nárok na „elektrickou“ registrační značku?

  Vozidla známá jako plug-in hybridy, tedy hybridní vozidla s možností externího dobíjení, mohou dostat na registrační značku dvojici písmen EL. Podmínkou je, že musí dosahovat hodnoty maximálně 50 gramů emisí CO2 na kilometr nebo musí být schopná čistě na elektřinu ujet vzdálenost minimálně 40 kilometrů. Všechny plug-in hybridní BMW tyto podmínky splňují.

 • Lze plug-in hybrid nabíjet také bez elektrické zásuvky?

  Ano, jde to. Plug-in hybridní modely můžete dobíjet i z nabíjecí stanice nebo domácí nabíječky zvané Wallbox. Nicméně, různé dobíjecí stanice vyžadují různé kabely nebo různé typy koncovek. Pro běžné zásuvky lze k dobíjení použít standardní kabel. BMW Wallbox je dodáván s vlastním kabelem. Pro dobíjení ve veřejných nabíjecích stanicích potřebujete to, co je obecně známé jako „veřejný AC dobíjecí kabel“ s koncovkou „Type 2“ na obou koncích. Aktuálně ovšem existuje jedna výjimka pro vysokonapěťové (HPC) stanice, jako například ty od společnosti IONITY: V současnosti jsou tyto stanice kompatibilní pouze se zásuvkami CCS, které mohou být pro plug-hybridní modely používány v budoucnu. Navíc, plug-in hybridní modely mohou získat část energie pomocí rekuperace.  

 • Lze plug-in hybrid nabíjet na cestách?

  Ano, jde to. Plug-in hybrid může získat část energie při zpomalování (rekuperací). Nabíjet baterii lze i za jízdy pomocí udržovací funkce známé jako Battery Control Mode. Tento režim udržuje konstantní nabití vysokonapěťového akumulátoru na preferované úrovni nebo ho navýší na přednastavenou hodnotu. Elektrický motor v tomto případě funguje jako generátor. Tímto způsobem je možné funkci Battery Control Mode používat například na dálnicích a udržet si či dokonce navýšit rezervy energie v akumulátoru a následně je využít při jízdě městskou zástavbou, kterou tak lze překonat bez lokálně produkovaných emisí.

 BMW výhled 2023 BMW Concept iX3 a BMW Vision iNEXT před budovou

VÝHLED DO ROKU 2023.

VÝHLED DO ROKU 2023.

BMW VISION M NEXT.

BMW VISION M NEXT.

Elektrifikovaná budoucnost značky BMW M začíná už tady – s BMW Vision M NEXT. Tento vizionářský plug-in hybridní vůz je důkazem, že umělá inteligence udělá jízdní zážitky ještě ryzejší a emotivnější. Jeho exteriér podtrhuje toto odhodlání proporcemi sportovního vozu, zatímco interiér neustále umisťuje řidiče do středu pozornosti. Samotný jízdní zážitek je stejně působivý jako vnější vzhled: Pohon Power-PHEV modelu BMW Vision M NEXT umožňuje zdolat vzdálenost s elektrickým pohonem všech kol nebo v puristickém stylu s pohonem zadních kol. Stisknutím tlačítka zvaného režim BOOST+ je možné uvolnit ještě větší výkon. Dojezd čistě na elektrickou energii přesahuje 100 km – ve většině případů tedy dost na to, aby pokryl většinu běžných cest čistě elektricky. BMW Vision M NEXT je zároveň i sportovním vozem budoucnosti, který může i do potenciálně bezemisních zón uvnitř měst. Sportovní radost z jízdy s ním dostává nový rozměr.

SLUŽBY CONNECTED DRIVE.

Objevte služby a aplikace BMW ConnectedDrive.

 • Charging services

  Díky nabíjecím službám od BMW budete v klidu. Z pohodlí vašeho vozidla si můžete rezervovat nejbližší dobíjecí stanici v okruhu 20 minut jízdy nebo s předstihem zkontrolovat, zdali bude vámi preferovaná stanice dostupná později a jednu si zarezervovat. Kromě toho vám budou nabídnuta různá zařízení v blízkosti nabíjecí stanice, která vám pomohou zpříjemnit čekání.

 • Digital Charging Service

  Mohu během dne doplňovat energii svého vozidla? Bude mé BMW nabité v době, kdy musím odjet? Se službou Digital Charging Service tyto otázky postrádají smysl. Inteligentní asistent nabíjení zcela automaticky, efektivně a hlavně způsobem přátelským k životnímu prostředí postará o dobití baterie v nabíjecí stanici u vás doma nebo ze zásuvky, to jak ve dne, tak v noci. Do aplikace BMW Connected zadejte svůj tarif, plánovaný čas odjezdu a preferovaný režim nabíjení (Intelligent Charging nebo Instant Charging). Na základě těchto informací služba Digital Charging Service zajistí, že vaše BMW bude zásobováno elektrickou energií v cenově nejvýhodnější době a v čase vašeho odjezdu bude plně nabito. To znamená, bude použita pouze energie, která není v konkrétním čase potřeba ve vašem domě.*

  *Možné pouze ve spojení s nabíječkou BMW Wallbox.

 • Remote Services pro eDrive

  Máte dostatečně nabitý automobil na cestu do města a jsou v okolí nabíjecí stanice? Se službami eDrive Remote Services pohodlně najdete odpovědi na tyto a další otázky pomocí aplikace BMW Connected ve vašem chytrém telefonu. Můžete také na dálku měnit teplotu, automobil zamknout nebo bliknout dálkovými světlomety, například abyste vůz našli v parkovacím domě.

Elektrické vozy BMW, BMW i3 na silnici, tříčtvrteční pohled zepředu

ELEKTRICKÉ VOZY.

Nabíjení BMW, BMW i3s a muž u nabíjecí stanice

NABÍJENÍ NAŠICH ELEKTRICKÝCH & PLUG-IN HYBRIDNÍCH VOZŮ.

Výrobní řada BMW, BMW i3 před městským pozadím se ženou a dítětem

DOJEZD NAŠICH ELEKTRICKÝCH & PLUG-IN HYBRIDNÍCH VOZŮ.