e-mobilita BMW plug-in hybridy BMW

TO NEJLEPŠÍ Z OBOU SVĚTŮ.

Plug-in hybridní BMW.

Díky kombinaci zážehového a elektrického motoru zaručují plug-in hybridy BMW maximální flexibilitu, a jsou proto dokonale přizpůsobeny individuálním požadavkům a potřebám vašeho každodenního života. Know-how z čistě elektrické technologie BMW eDrive divize BMW i zajistilo dojezd v čistě elektrickém režimu přesahující 70 km (v závislosti na modelu). Elektrický pohon bez lokálních emisí je ideální pro městský provoz, každodenní dojíždění do práce nebo třeba pro cestu na velký nákup. Na delších cestách nebo také na dálnicích si stále užíváte komfortního dojezdu spalovacího motoru. Díky inteligentnímu řízení toků energií přepíná plug-in hybridní BMW samočinně mezi pohony podle potřeby a zaručuje tak vždy maximální účinnost. Neustále rostoucí flotila hybridních vozů BMW s 10 různými modely řad 2, 3, 5, 7 a X nabízí maximální rozmanitost a individualitu pro každý životní styl. Připojte se k nám, objevte svět plug-in hybridů BMW a najděte přesně ten model, který vám nejvíce vyhovuje!

Více informací
TO NEJLEPŠÍ Z OBOU SVĚTŮ. Plug-in hybridní BMW.
e-mobilita BMW technologie BMW eDrive hybridní vůz plug-in hybrid

VÍCE INFORMACÍ O SVĚTĚ PLUG-IN HYBRIDNÍCH BMW.

VÍCE INFORMACÍ O SVĚTĚ PLUG-IN HYBRIDNÍCH BMW.

OTÁZKY A ODPOVĚDI: NEJDŮLEŽITĚKŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI O NAŠICH PLUG-IN HYBRIDECH.

 • Co je to plug-in hybrid?
  e-mobilita BMW Plug-in hybrid BMW Otázky a odpovědi

  Plug-in hybridní vůz (PHEV, Plug-in Hybrid Electric Vehicle) je poháněn kombinací spalovacího motoru, elektromotoru a vysokonapěťové baterie, takže spojuje to nejlepší z obou světů. To umožňuje snížení spotřeby paliva i emisí CO2. Interakce mezi těmito dvěma systémy rovněž přináší více výkonu a dynamiky.
  Jak již název napovídá, plug-in hybrid může být nabíjen ze zásuvky, nabíječky wallbox nebo z veřejné nabíjecí stanice. Maximální účinnosti plug-in hybridu dosáhnete s plně nabitou baterií, což znamená, že nabíječku byste měli mít k dispozici doma i v zaměstnání.


  Například u BMW 530e dojezd v čistě elektrickém režimu s plně nabitou baterií činí až 66 kilometrů. Stejně jako u všech vozů, které mají vysokonapěťovou baterii, přinese technologický pokrok v následujících letech další prodloužení dojezdu v elektrickém režimu. Během rekuperace, to znamená kdykoliv sundáte nohu z plynového pedálu, se začne kinetická energie přeměňovat na elektrickou energii, která se následně uchová v baterii. Tím se získají další kilometry dojezdu.
  BMW v rámci přístupu Power of Choice nabízí svým zákazníkům velký výběr plug-in hybridních modelů, které jsou mimořádně účinné a mají široké uplatnění.


  Plug-in hybridní vůz je ideální pro řidiče, kteří hledají co největší univerzálnost: Na jedné straně nabízejí pro každodenní použití elektrický pohon výhodný z pohledu nákladů a udržitelnosti pro dojíždění do zaměstnání. Optimální využití přichází s pravidelně se opakujícím dojížděním na střední vzdálenosti, v nichž převládají kilometry ujeté na elektrický pohon. Na druhé straně tyto vozy nabízejí maximální dojezd a flexibilitu pro jízdy na dlouhé vzdálenosti, například pro víkendový výlet s rodinou.

 • Jaké výhody plug-in hybridy nabízejí?

  Jednou z výhod pro řidiče plug-in hybridních modelů je téměř tichý zážitek z jízdy v čistě elektrickém režimu a pomoc elektromotoru při akceleraci.
  Mnoho majitelů plug-in hybridů již dokáže ujet většinu svých cest v elektrickém režimu. Ostatně, denní ujetá vzdálenost je často kratší než 50 kilometrů. V závislosti na individuální sazbě za elektřinu už to vede k výrazným úsporám v porovnání s vozem s klasickým spalovacím motorem. S plug-in hybridními modely současně není potřeba mít strach z omezeného dojezdu. Pokud nejsou nabití baterie nebo její kapacita dostatečné, je samočinně nastartován spalovací motor, aby požadavky naplnil.
  Také pro tuto kategorii vozidel existují v závislosti na dané zemi různá finanční zvýhodnění, ať už se jedná o přímé zvýhodnění formou dotací pro elektrifikované vozy nebo nepřímé prostřednictvím příznivějších daní vycházejících z nižších hodnot emisí CO2.

 • Jaké faktory ovlivňují výkon vysokonapěťové baterie mého plug-in hybridního vozu?

  Jedním z důležitých vnějších faktorů ovlivňujících výkon a kapacitu baterie je teplota. Jak asi víte z baterie mobilního telefonu, při nízkých a vysokých teplotách dochází k omezení výkonu. Proto je důležité, zejména v zimě, „předpřipravit“ vůz během nabíjení – jinými slovy, zahřívat baterii a interiér. Nebo je v létě chladit. To nejen šetří energii pro jízdu, ale také to znamená, že s optimální teplotou baterie budete mít dávku účinnosti navíc. Optimalizované provozní strategie vašeho vozu také do značné míry minimalizují vlivy teploty. Věděli jste, že na základě kapacity baterie si snadno odvodíte potenciální dojezd? Kromě teploty ovlivňují dojezd také zařízení, jako je klimatizace, zatížení a styl jízdy.

 • Jak ze svého plug-in hybridního vozu dostanu to nejlepší?

  V plug-in hybridním BMW jsou známé jízdní režimy rozšířeny o jízdní režim HYBRID ECO PRO. Ten zvyšuje účinnost poháněcí soustavy, komfortu, osvětlení a klimatizace. Specialitou tohoto režimu je aktivní funkce navigace, kterou byste měli určitě využít, i když cestu již znáte. Kromě samotného navádění má totiž skrytou funkci předvídavého používání hybridního pohonu, která podle vaší trasy inteligentně řídí využívání dostupné elektrické energie. Podle aktuální situace vám také ve vašem zorném poli na Head-Up Displeji nebo na přístrojovém panelu ukazuje tipy na efektivní styl jízdy. Může například doporučit, abyste sundali nohu z plynu, když se blížíte rychlostnímu limitu. Další užitečnou funkcí je analýza stylu jízdy, která vyhodnocuje hospodárnost vašeho jízdního stylu v menu vozu a poskytuje užitečné tipy pro ještě efektivnější řízení. Navíc během rekuperace, to znamená kdykoliv sundáte nohu z plynového pedálu, se začne kinetická energie přeměňovat na elektrickou energii, která se následně uchová v baterii. Tím se získají další kilometry dojezdu..

 • Na co musím dávat pozor, když svůj plug-in hybrid nechám stát zaparkovaný po delší dobu?

  Pokud necháte vůz zaparkovaný po delší dobu, například během dovolené, snažte se udržovat úroveň nabití mezi 30 a 50 %. Kromě toho by neměl být vůz při stání na delší dobu napojen na nabíjecí stanici.

 • Na co bych měl dát při nabíjení plug-in hybridu pozor?

  Jak již název napovídá, plug-in hybrid může být nabíjen ze zásuvky, nabíječky wallbox nebo z veřejné nabíjecí stanice. Maximální účinnosti plug-in hybridu dosáhnete s plně nabitou baterií, což znamená, že byste nabíječku měli mít k dispozici doma i v zaměstnání. Abyste vždy naplno využili výhody elektrického pohonu, nabíjejte svůj plug-in hybridní vůz tak často, jak je to jen možné.

BMW e-mobility BMW nabíjení

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu nabíjení.

BMW e-mobility BMW dojezd

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu dojezdu.

e-mobilita BMW granty na plug-in hybridní BMW

DAŇOVÉ ÚLEVY A BONUSOVÉ PROGRAMY PRO PLUG-IN HYBRIDNÍ MODELY BMW.

100% PŘIPOJENÍ. 100% KOMFORT. 100% PROPOJENÉ NABÍJENÍ.

Digitální produkty od BMW Charging poskytnou všechny informace přehledně.

Jak daleko můžu při aktuální úrovni nabití dojet? Kde je na mé trase nabíjecí stanice? Naše digitální služby Connected Charging a BMW Intelligent Personal Assistant nenechávají žádné takové otázky nezodpovězeny. Produkty a služby BMW Charging jsou navrženy tak, aby zajistily, že řízení a nabíjení vašeho BMW bude maximálně snadné, srozumitelné a předvídatelné, a aby vám poskytly veškeré potřebné informace a odpovědi.

BMW e-mobilita BMW Charging
E-mobilita BMW BMW Connected Charging

Connected Charging.

Digitální služby Connected Charging umožní maximálně efektivně využít dojezd v elektrickém režimu vašeho plug-in hybridního BMW. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient.
Objevte ConnectedDrive
BMW e-mobilita BMW eDrive Zones & BMW Points

BMW eDrive Zones & BMW Points.

Stále více a více měst po celém světě vytváří oblasti, ve kterých je provoz zcela zakázán, nebo je povolen pouze v omezeném rozsahu. Například v německých městech se setkáte s tzv. environmentálními zónami, které lokálně snižují zátěž výfukovými plyny a emisemi CO₂ omezením množství znečišťujících látek. Abychom co nejlépe propagovali ježdění těmito bezemisními zónami, vyvinuli jsme službu BMW eDrive Zones. Vaše plug-in hybridní BMW automaticky pozná, když vjede do některé z nízkoemisních zón, a samočinně přepne na čistě elektrický jízdní režim. Každý kilometr, který ujedete na elektřinu, vám přináší bonusové body, jež sbíráte jako součást systému BMW Points, a ve specifických městských zónách a environmentálních zónách se počet bodů zdvojnásobí. Tyto body můžete následně proměnit v praktickou odměnu, například za volné minuty dobíjení u veřejných nabíjecích stanic.
Více informací o BMW eDrive zones
BMW e-mobilita Aplikace BMW Connected

Plánujte své cesty z domova.

Jediné, na co musíte myslet, je váš cíl. O vše ostatní se postarají služby Connected Charging a aplikace BMW Connected. Před jízdou tak můžete pomocí chytrého telefonu zkontrolovat stav svého elektrického vozu: zobrazit úroveň nabití a dostupný dojezd, aktivovat různé funkce, jako je ventilace, nebo analyzovat historii nabíjení.
Objevte ConnectedDrive
BMW e-mobilita BMW Intelligent Personal Assistant

BMW Intelligent Personal Assistant.

„Hej BMW. Kdo jsi?“ Nebylo by skvělé, kdyby se vaše BMW stalo i vaším osobním asistentem? Nebylo by skvělé, kdyby vaše BMW mělo i osobního asistenta? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW komunikovat. Pozná vás, každým dnem se zlepšuje a pomáhá ve všech situacích. „Hej, BMW, jak mohu prodloužit svůj dojezd?” – BMW Intelligent Personal Assistant na vyžádání odpoví i na tuto a na mnoho dalších otázek týkajících se vašeho plug-in hybridu BMW.
Více informací BMW Intelligent Personal Assistant
BMW e-mobility BMW Efficient Dynamics

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu BMW EfficientDynamics

BMW e-mobility BMW prodeje firmám

Chtěl/a bych se dozvědět více o BMW programu prodeje firmám.

BMW e-mobilita BMW elektrický vůz

Chtěl/a bych se dozvědět více o elektrických vozech BMW.

BMW e-mobilita BMW udržitelnost

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu udržitelnosti.

BMW e-mobilita Přehled BMW e-mobilita

Chtěl/a bych si vrátit na přehled.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2.

Plug-in hybridní BMW řady 3 Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0–1,5
Emise CO2 v g/km (kombinované): 45–35
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,9–13,9

 

Plug-in hybridní BMW řady 3 Touring:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2–1,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 49–38
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,8–14,5

 

Plug-in hybridní BMW řady 5 Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2–1,6
Emise CO2 v g/km (kombinované): 50–36
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,6–13,8

 

Plug-in hybridní BMW řady 5 Touring(1)*:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1–1,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 47–43
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,6–13,8

 

BMW X5 xDrive45e:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0–1,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 46–38
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 23,5–21,3

 

BMW X3 xDrive30e:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,4–2,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 54–48
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 17,1–16,4

 

BMW řady 2 Active Tourer 225xe:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 42
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,5

 

Plug-in hybridní BMW řady 7 Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,5–2,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 57–48
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,2–15,1

 

BMW X1 xDrive25e

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 43
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,8

 

BMW X2 xDrive25e:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1–1,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 47–43
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,2–13,7

 

Hodnoty označené (1) jsou předběžné.

 

*BMW 530e Touring bude k dispozici od 11/20.

 

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

 

Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

 

Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Plug-in hybridní BMW řady 3 Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0–1,5
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 45–35
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 15,9–13,9

  Plug-in hybridní BMW řady 3 Touring:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2–1,7
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 49–38
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 15,8–14,5

  Plug-in hybridní BMW řady 5 Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2–1,6
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 50–36
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 15,6–13,8

  Plug-in hybridní BMW řady 5 Touring(1)*:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1–1,9
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 47–43
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 17,6

  BMW X5 xDrive45e:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0–1,7
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 46–38
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 23,5–21,3

  BMW X3 xDrive30e:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,4–2,1
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 54–48
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 17,1–16,4

  BMW řady 2 Active Tourer 225xe:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 42
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 13,5

  Plug-in hybridní BMW řady 7 Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,5–2,1
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 57–48
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 16,2–15,1

  BMW X1 xDrive25e:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 43
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 13,8

  BMW X2 xDrive25e:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1–1,9
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 47–43
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 14,2–13,7

  Hodnoty u vozů označených (1) jsou předběžné.

  *BMW 530e Touring se začne prodávat od 11/20.

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.