BMW králem Frankfurtu

BMW KRÁLEM FRANKFURTU.

BMW KRÁLEM FRANKFURTU.

BMW králem Frankfurtu.

Frankfurtský autosalon se koná jednou za dva roky. Letošní ročník byl pro BMW velmi speciální. V originálně navrženém stánku zde byly k vidění nejen světové premiéry nových modelů, ale také čtyři koncepční studie. Jejich cílem bylo ukázat, že BMW má do budoucnosti vykročeno tím správným směrem a v současnosti prožívá největší ofenzivu nových modelů ve své více než stoleté historii.

 

Read more

KONCEPČNÍ STUDIE.

Na frankfurtském výstavišti byla příležitost vidět dva koncepční vozy, jež bylo možné spatřit již v průběhu roku na speciálních akcích označovaných jako přehlídky elegance.


BMW Concept 8, které je předobrazem na příští rok chystaného luxusního kupé BMW řady 8, bylo k vidění na jaře na břehu italského jezera Como.


BMW Concept Z4, naznačující tvary další generace BMW Z4, se naopak představilo v srpnu v americkém Pebble Beach.


Světovou premiéru si ve Frankfurtu odbylo BMW Concept X7 iPerformance. Tato studie luxusního sedmimístného vozu kategorie SUV má charisma a individuální styl. Po vozu Concept 8 je další ukázkou toho, že BMW intenzivně míří do luxusního segmentu dalším modelem. Představený koncept zaujme nejen sebevědomým vzhledem, ale také provedením interiéru, jež ukazuje na moderní pojetí luxusu v podání BMW.


Překvapením autosalonu ve Frankfurtu byla premiéra čtyřdveřového koncepčního vozu BMW i Vision Dynamics, který je předobrazem chystaného třetího modelu značky BMW i. Tento vůz se řadí mezi čistě elektrické BMW i3 a plug-in hybridní sportovní vůz BMW i8. Automobil s elektrickým pohonem ujede na jedno nabití 600 kilometrů a dokáže z klidu na 100 km/h zrychlit za čtyři sekundy.

Read more
BMW Concept 8
BMW Concept Z4
BMW Concept X7 iPerformance
BMW i Vision Dynamics

   

NOVINKY SÉRIOVÉ PRODUKCE.

BMW si pro autosalon ve Frankfurtu připravilo také celou řadu novinek sériové produkce.

Read more

BMW X3.

Třetí generace BMW X3 navazuje na své předchůdce. První generace tohoto vozu dokonce segment středně velkých prémiových vozů SUV založila. Vozů BMW X3 vzniklo od roku 2003 více než 1,5 milionu kusů. Novinka přichází s výraznějším designem, výkonnějšími, ale úspornějšími hnacími systémy a luxusní výbavou. BMW X3 zaujme svojí univerzálností a schopností dokonalého fungování na všech typech povrchů. Praktický interiér doplňuje velmi bohatá výbava, včetně například dálkově ovládaného parkování pomocí BMW klíče s displejem.

Read more
BMW X3 xDrive
BMW X3 xDrive
BMW X3 xDrive
BMW X3 xDrive

   

BMW ŘADY 6 GRAN TURISMO.

Nové BMW řady 6 Gran Turismo kombinuje komfort luxusního sedanu na dlouhých cestách s lákavým stylem kupé. Působivá funkčnost, kterou pětidveřová karoserie nabízí, a vysoká úroveň jízdního komfortu a prostornosti patří mezi vlastnosti, jež definují charakter tohoto vozu, který je nástupcem BMW řady 5 Gran Turismo. Novinka působí sportovnějším dojmem, ale přitom může být vybavena vzduchovým odpružení pro prvotřídní komfort.

Read more
BMW Řady 6 Gran Turismo
BMW Řady 6 Gran Turismo
BMW Řady 6 Gran Turismo
BMW Řady 6 Gran Turismo

   

BMW M5.

BMW M5 je systematickou evolucí sportovního vozu v karoserii sedanu vyšší střední třídy. Nejnovější generace přináší řadu novinek. Jednou z nich je unikátní pohon všech kol M xDrive, schopný na přání řidiče odpojit pohon předních kol a fungovat jako čistokrevný vůz se zadním pohonem. Automobil vybavený osmiválcem 4,4 litru o výkonu 441 kW/600 k je připraven v režimu s pohonem všech kol a s využitím funkce Launch Control zrychlit z klidu na 100 km/h za pouhé 3,4 s.

Read more
BMW M5
BMW M5
BMW M5
BMW M5

   

BMW i3s.

BMW i3 je nejúspěšnější prémiový elektromobil. Vyznačuje se unikátní koncepcí s nosnou strukturou z uhlíkového kompozitu a mnoha dalšími revolučními technologiemi. Nově se tento vůz představil v modernizovaném provedení s přepracovaným designem a výbavou. Součástí změn je ale také zcela nové, sportovně laděné provedení BMW i3s se sníženým podvozkem, rozšířeným rozchodem kol a motorem posíleným na 135 kW/184 k.

Read more
BMW i3s
BMW i3s
BMW i3s
BMW i3s