KOLEKCE BMW INDIVIDUAL.

Řemeslná zručnost, materiály, design – kombinací získáte otisk sebe sama.

Dokonalé spojení inspirace a tvůrčí svobody. To je kolekce BMW Individual. Mnohostrannost nabídky usnadní, abyste si vytvořili skutečně vlastní individuální BMW. Již při konfiguraci vašeho BMW můžete vybírat z dokonale sladěných prvků BMW Individual. Výsledek je tak ještě exkluzivnější. A to jak výběrem materiálů, jejich zpracováním, stejně tak jako řešením specifických detailů, barev a tvarů. Každý prvek výbavy prochází několikastupňovým procesem. Vždy s cílem do vozu BMW vložit takové prvky, které dokonale vyjádří váš charakter.

LAKY BMW INDIVIDUAL.

Vyjádřit vlastní individuální styl je velmi obtížné. Ukázat ho je ale na druhou stranu snadné. S tímto přístupem se BMW Individual inspiruje barvami hornin pro vytvoření mnoha výjimečných laků karoserie, které vhodně doplňují charakter každého jednotlivého modelu.Barvy BMW Individual jsou také měřítkem pro hloubku a zářivost automobilových laků. Odraz světla se mění v závislosti na úhlu dopadajícího světla. Některé odstíny se vyznačují velmi speciální hrou světelných efektů. Jiné, jako například matné laky, zaujmou jemnými odlesky, které je odliší od ostatních automobilů.Tajemstvím je speciální pigmentace a mnohavrstvý proces aplikace barvy. Matné laky jsou doplněné unikátní čirou krycí vrstvou, jež jim zajistí unikátní vzhled. Výsledkem je nepřehlédnutelné vyjádření vašeho vlastního osobitého stylu.

VÍCE NEŽ JEN BARVA.

Metalický lak „Tanzanite Blue“

Tento lak exteriéru vyniká svými jasnými tmavě modrými pigmenty, které se při dopadu světla v hloubce tyrkysově třpytí.

Lak „Pure metal Silver“

Dvě vrstvy laku a také jemné hliníkové nanočástice tvoří hluboký lesk, který propůjčuje povrchu vzhled tekutého kovu.

Metalický lak „Champagne Quartz“

Jemné vysoce reflexní pigmenty pod povrchem slámově žluté barvy přecházejí od zlatohnědé do modrofialové a zdůrazňují tvar vozu.

Metalický odstín „Almandine Brown“

Sytý tmavě hnědý odstín dokonale podtrhuje nezaměnitelný tvar vozu. V přímém světle se jeho pigmenty mihotají pestrobarevnými odlesky, které dávají laku hloubku a bohatost odstínů.

Metalický lak „Pyrite Brown“

V hloubce se třpytí jemné zlatostříbrné pigmenty, které při dopadu světla zajišťují souhru světla a stínu.

Metalický odstín „Frozen Brilliant White“

Unikátní a elegantní lak nechá vystoupit estetické linie vozu a propůjčí mu nenapodobitelnou zář.

Metalický odstín „Azurite Black“

V přímém světle se barva mění z černé na sytou, tmavě modrou s tyrkysovými akcenty – stejně jako nerost, po kterém je pojmenována.

Metalický lak „Moonstone“

Vícebarevné pigmenty propůjčují povrchu trojrozměrnou hloubku a vytvářejí barevné efekty od šedomodré po zlatožlutou.

Metalický lak „Ruby Black“

Nespočetné pigmenty odrážejí světlo a vytvářejí intenzivní lesk se silnou září od tmavě červené až po černofialovou.

BMW INDIVIDUAL KŮŽE „MERINO“.

Naše smysly nám umožňují rozpoznat kvalitu a estetiku. Naše oči registrují každou nuanci v odstínu barvy. Náš nos zaregistruje vůni té nejjemnější kůže. Naše ruce odliší kvalitu povrchů a textur.BMW Individual vzdává hold těmto schopnostem tím, že klade nejvyšší nároky na kvalitu procesů při výrobě kůže Merino. Vše začíná již vyřezáním potřebných částí kůže, která pochází pouze ze speciálních plemen skotu a je bez jakýchkoliv kazů nebo jizev. Jedině taková kůže může postoupit další zpracování v dílnách BMW Individual. Na kůži se dále aplikuje speciální proces namáčení, díky němuž již není potřeba žádné další činění. Kůže díky tomu zůstává přírodní, prodyšná a extrémně komfortní.

SYMFONIE SMYSLŮ.

Jemná kůže „Merino“ v provedení „Opal White“

Jemné lemování a kontrastní prošití zdůrazňují individuální charakter interiéru.

Jemná kůže „Merino“ v provedení „Opal White“.

Tento odstín inspirovaný elegantními jachtami navozuje středomořský luxus.

Jemná kůže „Merino“ v provedení „Amaro Brown“.

Tato barva představuje ideální protipól obložení z ušlechtilého dřeva BMW Individual v provedení „Ash Grain White“.

Jemná kůže „Merino“ v provedení „Platinum“.

Světlý odstín, který doplňuje vzdušný interiér a utváří jedinečný vzhled.

Jemná kůže „Merino“ v provedení „Platinum“.

Fascinujícím detailem kůže „Merino“ je černé ručně modelované obšití.

Jemná kůže „Merino“ v provedení „Nutmeg“.

Prémiový vzhled a pocit ve skutečně nadčasovém odstínu.

Jemná kůže „Merino“ v provedení „Cashmere Beige“.

Tento elegantní světlý odstín podtrhuje prostornost zářivého a širokého interiéru.

Prvotřídní kůže Merino Tartufo

Čalounění BMW Individual z jemné kůže Merino Tartufo používá kůži špičkové kvality a chlubí se rukodělnými detaily jako vlnkovitý prošívací steh, ručně šité lemování a prošívání v kontrastní barvě. Stropní čalounění BMW Individual v provedení „Alantcara“ zanechává dojem mimořádné kvality.

DEKORAČNÍ LIŠTY BMW INDIVIDUAL.

Nelze je přečíst, jen je vnímáte – příběhy ve struktuře kusu dřeva. V rozměrech a jednoduché kráse stromu, z nějž pochází. Možná i v tom spočívá odvěká lidská fascinace dřevem.BMW Individual se v oblasti dekoračních lišt nespoléhá pouze na nejkvalitnější dřeva z celého světa, ale také na jejich dokonalé metody zpracování. Základem všeho je nekompromisní přesnost výrobního procesu. Ta začíná již vyřezáváním vybraných dílů do požadovaných tvarů. Následuje vlastní výroba dekoračních lišt spočívající v broušení, lakování a leštění, dokud se pod jejich povrchem neobjeví struktura dřeva a odstín neodpovídá nejpřísnějším standardům BMW Individual.Alternativně je k dispozici lesklé černé provedení Piano Black, které je přirozeným vyjádřením exkluzivity. Lesk provedení této úpravy odpovídá standardům obvyklým u předních výrobců pian. Součástí rozmanitých materiálů, použitých pro dekorační lišty, je také důmyslně splétaná kůže.

STRUKTURA JE ZNÁMKOU CHARAKTERU.

Obložení z ušlechtilého dřeva „Sen Light Brown“.

Japonské ušlechtilé dřevo s nezaměnitelnou strukturou kresby. Jeho lesk umocňuje perleťový barevný efekt.

Černý klavírový lak „Piano“.

Ti, kdo oceňují hodnotu klavíru, budou nadšeni z exkluzivity černého obložení interiéru BMW Individual „Piano“.

Obložení z ušlechtilého dřeva „Ash Grain White“.

Pokud jde o křehkou krásu kresby, nemá toto obložení žádnou konkurenci.

VÝBAVA BMW INDIVIDUAL.

BMW Individual nabízí další možnosti exkluzivní výbavy, jež se vyznačují všemi detaily dovedenými k dokonalosti, které hovoří za vše.

 • Kola z lehkých slitin BMW Individual

  Díky svému výraznému vzhledu určují kola z lehkých slitin BMW Individual měřítko exkluzivity a estetického dojmu, a také jsou vždy dokonale sladěny s myšlenkou designu každé modelové řady. Jejich rozměry také označují horní hranici možností.

 • Kožený volant BMW Individual

  Kožený volant BMW Individual je navržen pro optimální grip a je vyjádřením důrazu na nejmenší detaily, který je pro BMW Individual typický. V závislosti na modelu je do věnce volantu zasazen dřevěný proužek, který mu dodává osobitost. Samozřejmostí je také použití plakety s nápisem BMW Individual. Všechny volanty mají rovněž další společnou vlastnost – neopakovatelnou kvalitu použité kůže od BMW Individual.

 • Podpis BMW Individual

  Symboly pro vaši mysl: osvětlené nástupní prahy s nápisy BMW Individual, které se objeví na začátku každé jízdy. Dalším speciálním prvkem určeným výhradně pro BMW řady 7, který je exkluzivním vyjádřením individuality, je nápis BMW Individual umístěný v zadní chromované liště.

 • Lednice BMW Individual

  Závazek BMW Individual? Dokonalost pro všechny smysly. Lednice BMW Individual se dokonale hodí do nabídky, dokáže totiž udržet správnou teplotu převážených nápojů.

 • Další doplňková výbava BMW Individual

  Pro další zvýšení exkluzivity a přitažlivosti interiéru nabízí BMW Individual pro jednotlivé modelové řady specializovanou doplňkovou výbavu. Ta obsahuje alcantarovou stropnici BMW Individual, jejíž sametově jemný povrch přispívá k neobyčejně otevřené atmosféře. Kůží čalouněná přístrojová deska BMW Individual vytváří novou dimenzi prémiovosti, která je vidět i cítit.