BMW na lesní cestě s mužem a dívkou

„NA SLUNCI I NA SNĚHU: NAŠE PNEUMATIKY ZVLÁDNOU VŠE.“

Převezměte kontrolu. BMW Originální kola a pneumatiky s označením hvězdou.

Jste na cestách, z reproduktorů zní hudba a najednou přijde dešťová přeháňka. Převezměte kontrolu a zvolte BMW Originální kola a pneumatiky s označením hvězdou. Absolutně spolehlivé – bezpečnější v nepříznivém počasí, za jakékoliv jízdní situace a na jakémkoliv povrchu. Radost z jízdy a bezpečnost přinášejí všestranně dobrý pocit.

Více informací
„NA SLUNCI I NA SNĚHU: NAŠE PNEUMATIKY ZVLÁDNOU VŠE.“Převezměte kontrolu. BMW Originální kola a pneumatiky s označením hvězdou.

TŘI PŘESVĚDČIVÉ DŮVODY.

Na silnici s větším klidem: BMW Kola a pneumatiky s označením hvězdou.

Natočené kolo s blatníkem, BMW M
Natočené kolo s blatníkem, BMW M

NA MÍRU.

Natočené kolo s blatníkem, BMW M
Natočené kolo s blatníkem, BMW M

TESTOVÁNO.

Rotující kolo BMW s logem BMW
Rotující kolo BMW s logem BMW

BEZPEČÍ.

„ZKOUŠÍME VŠECHNO, ABYSTE SE NEMUSELI SPOLÉHAT NA ŠTĚSTÍ.“

BMW Originální kola a pneumatiky s označením hvězdou.

Symbol hvězdy označuje pneumatiku, která byla vyrobena speciálně pro BMW v souladu s nejvyššími standardy značky. Vývoj pneumatik začíná již v rané fázi vývoje vozu a může, včetně rozsáhlého testování, zabrat až tři roky. Pneumatiky označené hvězdou jsou testovány v šesti obecných ohledech: bezpečnosti, odolnosti vůči opotřebení, komfortu, hospodárnosti a, jak je pro BMW typické, ve dvou ohledech, které mají vliv na radost z jízdy: jízdním stylu a sportovním chování. Navíc jsou vyvíjeny ve spolupráci s vybranými prémiovými výrobci (např. Bridgestone, Michelin a Pirelli). Jednoduše u svého BMW Servisního partnera žádejte pneumatiky s označením hvězdy. Dokonale padnou, jsou otestované a bezpečné.

BMW kolo s označením hvězdou, detail
Muž a dívka v lese se zvednutýma rukama

Na míru.

Všechny BMW Originální kola a pneumatiky jsou individuálně vyvíjeny s ohledem na jízdní dynamiku a designový jazyk specifického modelu BMW.
Záběr zezadu na muže a dívku v lese

Vyzkoušeno.

Každá pneumatika prošla náročnými testy v až 50 různých kvalitativních kritériích (EU označení pneumatiky vyžaduje splnění jen tří kritérií).
Smějící se dívka před horskou vyhlídkou

Bezpečné.

Pneumatiky s označením hvězdy vás přesvědčí zvláště dlouhou životností, špičkovým hodnocením bezpečnosti a nejmodernější technologií runflat.

BEZPEČNÁ A VŠESTRANNĚ STYLOVÁ.

BMW Originální kompletní kola.

Proč si vybírat, když můžete mít všechno. S BMW Originálními kompletními koly jde bezpečnost ruku v ruce s perfektním designem. Když jsou BMW Originální kompletní kola testována, není nic ponecháno náhodě. V náročných simulacích a nejnáročnějších reálných situacích musí dokázat, že si zaslouží titul „Originální BMW“ za všech jízdních podmínek. Designová rozmanitost nejrůznějších stylů přináší každému zákazníkovi to správné kompletní kolo.
BMW kolo, pohled zblízka
20'' M Performance kola Y-spoke 795 M, kovaná

795 M.

Kvalitní 20'' M Performance kola Y-spoke 795 M Jet Black, matná, kovaná. Kompletní sada letních kol, s pneumatikami runflat.
Konfigurovat
20" BMW M Performance kola z lehké slitiny

624 M.

20" BMW M Performance kola z lehké slitiny, kovaná, Bicolor matně černá, broušená. S logem BMW M. Kompletní kola s kombinovanými pneumatikami runflat.
Konfigurovat
20" BMW M Performance kola z lehké slitiny

669 M.

20" BMW M Performance kola z lehké slitiny Bicolor, matně černá, kovaná, frézovaná, s leštěnými čelními plochami. Kompletní sada kol s kombinovanými pneumatikami runflat.
Konfigurovat
20" M Performance kola z lehké slitiny Multi-spoke 732 M, kovaná

732 M.

Kvalitní 20" M Performance kovaná kola Multi-spoke 732 M Bicolor Night Golf, leštěná. TPMS kompletní letní kola s kombinovanými pneumatikami runflat.
Konfigurovat
22" M Performance kola z lehké slitiny Star-spoke 749 M

749 M.

Odlehčená 22" M Performance kola z lehké slitiny 749 M Bicolor Jet Black, leštěná. TPMS letní kompletní kola s kombinovanými pneumatikami.
Konfigurovat
18'' M Performance kola z lehké slitiny Double-spoke 796 M

796 M.

18'' M Performance kola z lehké slitiny Double-spoke 796 M Jet Black, matná, vhodná pro sněhové řetězy. TPMS kompletní zimní kola s kombinovanými pneumatikami runflat.
Konfigurovat
20'' M kola z lehké slitiny Double-spoke 648 M

648 M.

Kvalitní 20'' M kola z lehké slitiny Double-spoke 648 M Bicolor Orbit Grey, leštěná. TPMS kompletní zimní kola s kombinovanými pneumatikami.
Konfigurovat
19'' M Performance kovaná kola Double-spoke 786 M

786 M.

19'' M Performance kovaná kola Double-spoke 786 M v matném provedení Jet Black s pneumatikami runflat, vhodná pro sněhové řetězy. TPMS kompletní zimní kolo.
Konfigurovat
19'' M kolo z lehké slitiny Double-spoke 727 M

727 M.

Kvalitní 19'' M kola z lehké slitiny Double-spoke 727 M Bicolor Orbit Grey, leštěná. TPMS kompletní zimní kolo s kombinovaným rozměrem runflat.
Konfigurovat
20'' M kolo z lehké slitiny Star-spoke 748 M

748 M.

Kvalitní 20'' M kola z lehké slitiny Star-spoke 748 M v matném provedení Jet Black, vhodná pro sněhové řetězy. TPMS kompletní zimní kola s kombinovanými pneumatikami runflat.
Konfigurovat
BMW hliníkové krytky ventilů

Krytky ventilů.

Vysoce kvalitní hliníkové krytky ventilů pro efektivní ochranu hliníkových ventilků s TPMS. S logem BMW.
Konfigurovat
Středová krytka

Středová krytka.

Plovoucí středová krytka nese logo BMW, které se neotáčí, ale zůstává v rovině.
Konfigurovat
Systém zamykání šroubů kol

Systém zamykání šroubů kol.

Extrémně spolehlivý systém zamykání šroubů kol v prémiové kvalitě tvoří čtyři bezpečnostní šrouby se speciálním soustruženým kódováním BMW.
Konfigurovat
Sněhové řetězy

Sněhové řetězy.

Sněhové řetězy „Disc“ lze neobyčejně snadno a rychle nasadit díky pružným ocelovým obručím a rychloupínání.
Konfigurovat
 • Výhody kompletních kol
  • Široká nabídka provedení (barvy, povrchy, materiály, tvary paprsků, rozměry), k dispozici i jako zimní kola
  • Dokonalé sladění kola z lehké slitiny, pneumatik a TPMS senzorů
   Atraktivní nabídky v různých průměrech
  • Garantovaná dodávka náhradních dílů po 10 let (od uvedení na trh)
  • Striktní procesy výroby a kontroly kvality, které zahrnují metody testování: test rozprášenou mořskou vodou, rentgenový test, test na netěsnosti, testovací lavice pro zatížení v extrémních podmínkách, praktický test na Nürburgringu
 • Výhody kol z lehké slitiny
  • Nižší hmotnost
  • Jízdní dynamika a ovladatelnost
  • Exkluzivita a design
  • Odolnost

JAK SI PŘEJETE.

Nekonečné možnosti: rozhodněte se pro to správné kolo a pneumatiku a udělejte své BMW jedinečným.

Více informací
Muž a dívka skáčou na louce v horském údolí, pohled zezadu

BEZPEČNOST SPOJENÁ S DYNAMIKOU

BMW Originální kompletní kola a pneumatiky.

Pokud jde o ovladatelnost na jakémkoliv povrchu, všichni se shodují na tom, že nejdůležitější je maximální přilnavost. Ale neexistuje žádné univerzální řešení. Každý model se chová jinak, a proto je zapotřebí individuální přístup. Jen BMW dokonale zná jedinečné jízdní vlastnosti a designový styl každého svého modelu, a tomu také přizpůsobuje vývoj pneumatik. Co můžete udělat vy? Měňte pravidelně pneumatiky. Váš BMW Servisní partner je vždy k dispozici, aby vám pomohl zodpovědět vaše dotazy a nabídl radu ohledně dostupných služeb.

Více informací

BEZPEČNOST SPOJENÁ S DYNAMIKOU

BMW Originální kompletní kola a pneumatiky.

Vzorek letních pneumatik, detail

Letní kola.

Ideální pneumatiky pro teplé měsíce roku: letní pneumatiky představují optimální kombinaci komfortu, akustických vlastností a valivého odporu. Speciální struktura jejich vzorku využívá gumové směsi, která příliš neměkne ani za velmi vysokých teplot. S většími plochami vzorku a méně hustou lamelovou strukturou spolehlivě zabraňují aquaplaningu a přinášejí lepší směrovou stabilitu a preciznost řízení i ve vysokých rychlostech. Tím nejenže zvyšují bezpečnost vašich jízd, ale přinášejí také špičkový komfort a ovladatelnost dokonce i ve vysokých rychlostech. Co je dobré vědět: když teploty překročí 7 °C, měli byste přezout na letní pneumatiky.

Více informací
Skica silnice, zimní a letní pneumatiky

Zimní kola.

Perfektní pro zimní podmínky. Díky speciální směsi gumy jsou zimní pneumatiky bezpečnější na silnici při teplotách pod 7 °C. Jsou také vybaveny podélnými a horizontálními žebry, která se při otáčení otvírají. Tak vznikají přilnavé hrany zajišťující vysokou trakci a směrovou stabilitu na sněhu a v bahně, což může být rozhodujícím faktorem pro bezpečnost. Další bezpečnostní výhodou je kratší brzdná dráha ve srovnání s letními pneumatikami, až o 10 % kratší na mokru a o 50 % na ledu nebo sněhu.

Více informací
Grafy brzdných drah pro různé profily pneumatik

Brzdná dráha.

Významné rozdíly v brzdné dráze u stejného modelu jsou nejen výsledkem vlastností produktu, ale také podmínek na silnici, které mohou brzdnou dráhu až desetkrát prodloužit, například pokud je vozovka kluzká. Pro zajištění co nejkratší brzdné dráhy doporučujeme sezónní BMW Originální kompletní kola s označením hvězdy, která jsou ideálně sladěna s vaším BMW. Hloubka vzorku je z hlediska správné funkce pneumatiky zvláště důležitá: experti doporučují výměnu pneumatik, pokud hloubka vzorku klesne pod 4 mm.

Více informací
Muž ve slunečních brýlích před modrým BMW

BMW POJIŠTĚNÍ PNEUMATIK NA 36 MĚSÍCŮ.

Všechna BMW Originální kompletní kola a pneumatiky s označením hvězdy, která si koupíte u BMW Servisního partnera, mohou využít BMW Pojištění pneumatik. Je platné po 36 měsíců od data koupě a nabízí optimální ochranu s až 100% proplacením nákladů.

 • Plnění

  BMW Pojištění pneumatik nabízí komplexní ochranu před:

  • poškozením způsobeným ostrými předměty, jako jsou hřebíky nebo střepy
  • poškozením způsobeným najetím na obrubník
  • vandalismem
  • krádeží

 • Kompenzace škod

  S BMW Pojištěním pneumatik bude v případě poškození proplaceno až 100 % nákladů na pneumatiky.*

  1. rok 100 %
  2. rok 75 %
  3. rok 50 %

  *Bez montáže.

  Všechny podmínky vztahující se k BMW Pojištění pneumatik najdete v obchodních podmínkách – nebo se můžete zeptat svého BMW Servisního partnera. BMW Pojištění pneumatik je produktem Allianz Versicherungs AG.

SLOVNÍK BMW KOL A PNEUMATIK.

Tento slovník obsahuje definice všeho, co je spojeno s koly a pneumatikami.

 • Komponenty pneumatik

  BMW Originální kola a pneumatiky s označením hvězdy nabízejí mnoho výhod, protože jsou navrženy tak, aby přesně odpovídaly danému modelu BMW. Trakce, směrová stabilita, reakce řízení, komfort a akustika –to všechno je optimálně sladěno. Vzorek pneumatiky zajišťuje dobrou přilnavost a odvod vody, vylepšené schopnosti ve vysokých rychlostech a optimalizovanou jízdní stabilitu a valivý odpor. Pevné vrstvy uvnitř pneumatiky zachovávají její stabilitu i při vysokém vnitřním tlaku. Boční pás chrání pneumatiku před poškozením bočnice a zlepšuje reakce na řízení i komfort. Ocelová lanka přispívají k tomu, aby pneumatika dobře seděla na ráfku. Všechno dohromady to znamená jasnou výhodu v bezpečnosti a jízdní dynamice.

 • Bočnice

  Profil pneumatiky je poměr výšky pneumatiky k její šířce, vyjádřený v procentech (V/Š). Je udáván v rámci popisu rozměrů pneumatiky. Například pneumatika o rozměru 175/70 R13 je široká 175 mm a výška její bočnice je 70 % její šířky. Datum výroby je udáváno jako součást označení DOT na bočnici pneumatiky. Takzvané DOT číslo udává, mimo jiné, stáří pneumatiky v zakódované podobě. Například „2413“ znamená, že pneumatika byla vyrobena ve 24. týdnu roku 2013.

 • TPMS senzory

  TMPS je zkratka pro Tyre Pressure Monitoring System, tedy systém monitorování tlaku v pneumatikách. Na rozdíl od FMT (Flat Tyre Monitor), který zobrazuje jen pasivní varování na základě změny rychlosti otáčení pneumatik, je tento systém vybaven aktivními elektronickými senzory. Ty jsou umístěny uvnitř ventilku a jsou v neustálém rádiovém kontaktu s vozidlem.

  TPMS zobrazuje tlak pneumatik na informačním displeji a zobrazí varování, pokud dojde ke ztrátě tlaku v některé pneumatice. TPMS je od roku 2015 povinnou výbavou všech vozidel prodávaných v EU. Ujistěte se, že senzory TPMS jsou vhodné pro vaše vozidlo – pro různé modely a modelové roky se liší.

 • Celoroční pneumatiky

  Někteří řidiči mohou usoudit, že celoroční pneumatiky jsou nejlepším řešením, které eliminuje nutnost výměny či skladování pneumatik. Přinášejí však kompromisy na poli bezpečnosti, protože jsou navrženy pro mírné počasí bez sněhu, silného deště nebo teplot pod bodem mrazu. Brzdná dráha je tak vždy delší než se specializovanými zimními nebo letními pneumatikami. Proto doporučujeme zimní a letní pneumatiky s označením hvězdy. Celoroční pneumatiky jsou obecně užívány v menších rozměrech a pro méně výkonné vozy – a tedy nikoli pro BMW. Jednoduše nenabízejí tu radost z jízdy, kterou od BMW očekáváte.

 • Hloubka vzorku

  Při jízdě dochází k opotřebení pneumatik, a proto je vhodné pravidelně kontrolovat hloubku jejich vzorku. Ta by u zimních pneumatik měla být vždy alespoň 4 mm a u letních 3 mm. Zákonem předepsaná minimální hloubka vzorku je 1,6 mm.

 • Runflat

  Na technologii runflat se můžete vždy spolehnout. Ne proto, že můžete po proražení pneumatiky ujet dalších 80 kilometrů rychlostí 80 km/h, ale prostě proto, že můžete jet dál. Pokračovat v jízdě znamená bezpečí a komfort. Vyztužené bočnice pneumatik runflat stabilizují vozidlo, takže po defektu nemusíte zastavovat na nevhodném místě kvůli výměně pneumatik. Namísto toho jednoduše dojedete k vašemu nejbližšímu BMW Servisnímu partnerovi.

 • Typy pneumatik

  Zákazníci se zvláště vysokými nároky, kteří jezdí na silnici i mimo ni, si mohou od BMW poprvé zakoupit sadu kol s posílenými terénními schopnostmi. Je osazena nejmodernějšími terénními pneumatikami Grabber AT3 a je k dispozici pro nové BMW X5. Kromě toho mohou být tato kola používána jako standardní zimní obutí, protože nesou jak označení „M+S“, tak i „sběhovou vločku a symbol trojice horských vrcholů“. Tato sada kol je nabízena jen v rámci prodeje příslušenství.

  V Německu musí zimní pneumatiky od roku 2018 nést symbol „sběhové vločky a trojice horských vrcholů“. Dříve musely mít buď tento symbol, nebo označení M+S. Ale jen označení „sběhové vločky a trojice horských vrcholů“ označuje moderní zimní pneumatiku. Pneumatiky s označením M+S budou považovány za zimní jen do roku 2024.

  Pro speciální podmínky na silnici nabízí BMW pneumatiky s hřeby nebo s měkkou směsí, stejně jako odpovídající kompletní kola, určená pro vybrané trhy. Pneumatiky s hřeby nabízejí špičkovou trakci a přilnavost na zledovatělých silnicích, zatímco pneumatiky z měkké směsi jsou díky svému složení ideální pro zasněžené cesty.