BMW i3 I01 2018 v barvě Jucaro (béžová) s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey zepředu při jízdě ve městě

THE i3

BMW i3 I01 2018 v barvě Jucaro (béžová) s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey zepředu při jízdě ve městě

BMW i3: MODELY & VÝBAVA.

BMW i3 je plné inovativních technologií, s nimiž lze sebejistě zvládnout nástrahy každodenního života. Zjistěte více informací o dojezdu, nabíjení a hospodárnosti tohoto fascinujícího elektrického vozu. Zároveň objevte atraktivní edici BMW i3s Edition RoadStyle a celou škálu digitálních služeb a inovativních asistenčních systémů.

Více informací
THE i3BMW i3: MODELY & VÝBAVA.

  DOJEZD, NABÍJENÍ & HOSPODÁRNOST BMW i3.

  Jeďte dál a rychleji. S radostí a nulovými emisemi.

  BMW i3 má všechno, co potřebujete k vítězství v boji s výzvami moderní mobility – a překonává je v tichosti a klidu. Až 80 procent svého vysokonapěťového akumulátoru dokáže na rychlé dobíjecí stanici nabít asi za 45 minut. Díky inteligentnímu řízení energií je flexibilní a vysoce efektivní, a to jak ve městě, tak při jízdě na delší vzdálenosti.*
  * BMW i3 nelze nabíjet s kabely delšími než 30 metrů.
   

  BMW i3s I01 2018 v barvě Fluid Black (černá) s detaily v provedení BMW i Blue (modrá) ze tříčtvrtečního pohledu zezadu před garáží s nabíječkou BMW Wallbox
  BMW i3 I01 2018 v béžové barvě Jucaro s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey ze tříčtvrtečního pohledu zezadu při jízdě po dálnici

  Dojezd.

  Vyrazit vpřed nebylo nikdy snazší: BMW i3 s prodlouženým dojezdem ujede vzdálenost až 260 kilometrů za den. Nový vysokonapěťový akumulátor nyní zásobuje elektromotor ještě větším množstvím energie a vy dostanete ještě víc elektrické radosti z jízdy.
  BMW i3 I01 2018 v béžové barvě Jucaro s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey při nabíjení přes BMW Wallbox

  Nabíjení doma.

  S nabíjecími stanicemi BMW Wallbox Essential, BMW Wallbox Plus a BMW Wallbox Connect můžete své BMW i3 nabíjet bezpečně, rychle a pohodlně z vašeho domova. Zhruba 80 % kapacity akumulátoru lze dobít přibližně za tři hodiny. K tomu pomůže nová třífázová nabíječka BMW Wallboxu s výkonem až 11 kW* určená pro BMW i3. S instalační službou BMW zajistí namontování a zapojení vašeho BMW Wallboxu kvalifikovaní profesionálové. Pro ještě vyšší udržitelnost je k dispozici možnost použít zelenou a solární energii, kterou si sami vyrobíte. (* Maximální nabíjecí výkon Wallboxu dosahuje 22 kW.)
  Muž s nabíjecím kabelem BMW Wallbox BMW i3 I01 2018 v béžové barvě Jucaro s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey

  Digital Charging Service.

  Jak mohu během dne doplňovat elektřinu svého vozu? Bude mé BMW stále nabité v době, kdy musím odjet? Se službou Digital Charging Service tyto otázky postrádají smysl. Inteligentní asistent nabíjení se zcela automaticky a efektivně, a hlavně způsobem přátelským k životnímu prostředí postará o dobití baterie v nabíjecí stanici u vás doma nebo ze zásuvky, a to jak ve dne, tak v noci. Do aplikace BMW Connected zadejte svůj tarif, plánovaný čas odjezdu a preferovaný režim nabíjení. Na základě těchto informací služba Digital Charging Service zajistí, že vaše BMW bude zásobováno elektrickou energií v cenově nejvýhodnější době a v čase vašeho odjezdu bude plně nabité.* (* Možné pouze ve spojení s nabíječkou BMW Wallbox.)
  Pár nabíjí své BMW i3 na veřejné nabíjecí stanici I01 2018 v béžové barvě Jucaro s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey

  Veřejné nabíjení.

  Existuje mnoho důvodů, proč být se svým BMW i3 venku – a stejně příležitostí k tomu, kde ho na cestách nabít. Za prvé, praktická část: S BMW i3 můžete používat veřejné nabíjecí stanice buď se střídavým proudem (AC), nebo stejnosměrným proudem (DC). Díky tomu budete flexibilnější a své vozidlo můžete nabíjet tak rychle, jak je to jen možné. A to proto, že na veřejných nabíjecích stanicích se stejnosměrným proudem DC je energie přenášena přímo do vysokonapěťového úložiště v akumulátoru vozidla konstantním tempem. Díky tomu je možné BMW i3 nabít na 80 % za přibližně 40 minut. Alternativou je nabíjení na stanicích se střídavým proudem AC, kde nabití BMW i3 do 80 % kapacity zabere asi tři hodiny. Proto jsou nabíjecí stanice se střídavým proudem vhodné zejména pro dobu, kdy je vozidlo déle zaparkované, například během nakupování.
  BMW Wallbox

  BMW Wallbox.

  S nabíjecími stanicemi BMW Wallbox Essential, BMW Wallbox Plus a BMW Wallbox Connect můžete své BMW i3 nabíjet rychle, spolehlivě a pohodlně. BMW Wallbox Connect dále nabízí možnost využít pro nabíjení zelenou energii z vašeho vlastního systému solárních panelů. Naše BMW instalační služba vám v případě zájmu ochotně tento systém nainstaluje přímo u vás doma.

  UDRŽITELNOST BMW i3.

  Bez kompromisů Vše pro radost z jízdy s nulovými emisemi.

  BMW i3 ztělesňuje nový přístup k mobilitě. Ten je postaven na základě komplexního přístupu k vozidlu ve všech fázích, a to včetně jeho vývoje, výroby a recyklace. Mnoho materiálů se vyrábí z obnovitelných zdrojů, BMW i3 je vyráběno výhradně s využitím energií z obnovitelných zdrojů. Radost z jízdy nemůžete vnímat lépe.

  Více informací
  Cyklus udržitelnosti BMW i3

  UDRŽITELNOST.

  U BMW i není udržitelnost pouhým slovem. Je nejvyšším principem. A proto se celý životní cyklus BMW i3 otáčí kolem principu maximálního šetření zdrojů a udržitelnosti.

  Více informací
  Inovativní karoserie BMW i3 lehká konstrukce z karbonu

  VÝVOJ.

  Technika vozu byla od základu navržena pro elektrickou mobilitu. Zatímco inovativní aerodynamické prvky snižují odpor vzduchu a spotřebu energie, udržitelnost a recyklované materiály chrání životní prostředí a nahrazují tradiční materiály, jako například plasty.

  Více informací
  Větrné turbíny

  VÝROBA.

  Mimořádně udržitelné: Uhlíková vlákna používaná v BMW i3 jsou vyráběna výhradně s využitím energie z vodních elektráren. Výroba v továrně BMW v Lipsku je poháněna výhradně větrnou energií. V porovnání s ostatními modely BMW je k produkci potřeba pouze poloviční množství energie.

  Více informací
  BMW i3 I01 2018 v béžové barvě Jucaro s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey z bočního pohledu s otevřenými dveřmi v parku

  POUŽITÍ.

  Při jízdě v BMW i3 se budete pohybovat bez lokálních emisí, hluku nebo zápachu. Tím dochází ke snížení znečistění vzduchu ve městech. A ještě důležitější je fakt, že se vůz dá snadno nabíjet „zelenou energií“ nebo energií vytvořenou z vlastních solárních panelů. Režim ECO PRO zvyšuje dojezd a snižuje spotřebu energie.

  Více informací
  Recyklované materiály pro BMW i3

  RECYKLACE.

  BMW i3 je z 95 % recyklovatelné. Modul akumulátoru je možné následně použít jako úložiště solární energie. Zbytky uhlíkových vláken lze znovu vrátit do výrobního procesu.

  Více informací
  BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 v barvě Fluid Black (černá) s doplňky v provedení E-Copper (měděná) ze tříčtvrtečního pohledu zepředu
  BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 v barvě Fluid Black (černá) s doplňky v provedení E-Copper (měděná) z bočního pohledu zepředu s kolem z lehké slitiny
  BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 v barvě Fluid Black (černá) s doplňky v provedení E-Copper (měděná) ze tříčtvrtečního pohledu zezadu
  BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 interiér sedadlo s vyšitým nápisem Edition RoadStyle

  BMW i3s EDITION ROADSTYLE.

  Ryzí elektrizující radost z jízdy: BMW i3s Edition RoadStyle dokresluje individualitu modelu i3 speciálním odstínem dekorativních lišt masky chladiče, nasávacích otvorů v předním nárazníku a prahů karoserie. Výrazný vzhled dále podtrhují působivá 20" kola z lehké slitiny v designu Double-spoke v barvě Jet Black (černá) a zatmavená okna. Limitovaná edice elektrického vozu vás uvítá příjemnými udržitelnými materiály, mezi něž patří kombinace přírodní kůže Stellaric v barvě Dalbergia Brown (hnědá) a tmavé matné povrchy z dubového dřeva. Speciální detail a nezaměnitelný symbol jedinečné edice: hlavové opěrky předních sedadel jsou ozdobeny názvem edice Edition RoadStyle.

  ASISTENČNÍ SYSTÉMY & DIGITÁLNÍ SLUŽBY BMW i3.

  Pomáha vám na cestách. Novými službami a všemi způsoby.

  Když jste na cestách, nezmeškáte nic. Buďte vždy aktuální. Právě to vám BMW i3 díky celé řadě digitálních služeb a asistenčních systémů snadno umožní. Nelze se divit, že je stále nejlépe propojeným vozidlem svého segmentu. A proto nabízí úroveň relaxované mobility, komfortu a bezpečnosti jako žádné jiné vozidlo.

  Žena ve slunečních brýlích řídí BMW i3

  Amazon Alexa Car Integration.

  „Alexo*, přidej do nákupu čaj.“ „Alexo, zahraj mi písničku od Pink.“ Se službou Amazon Alexa Car Integration je používání hlasové služby ve vašem voze snadné, stejně jako jste zvyklí z vašeho domu. Odpovědi Alexy jsou zobrazeny na kontrolním displeji vozidla ve formě vizuální zpětné vazby. (* Amazon, Alexa a související loga jsou chráněnými značkami společnosti Amazon.com, Inc. nebo jejích poboček.)
  Concierge Service BMW i3

  Concierge Service

  Bude zítra v Římě slunečno? Kdy mi letí letadlo? Služby Concierge Service jsou zde, aby vám při cestách pomohly a pouhým stiskem tlačítka splnily jakékoliv vaše požadavky, a to ať už rezervujete stůl v restauraci, hotelový pokoj nebo v lístky do kina. Tuto službu můžete využít i pro platby. Ať už jste kdekoliv a potřebujete cokoliv, služby Concierge Service jsou na vaší straně.
  Connected eDrive Services v aplikaci BMW Connected na chytrém telefonu

  Connected eDrive Services

  Výbava Connected eDrive Services představuje základ pro používání digitálního asistenta mobility BMW Connected ve voze společně s inteligentními funkcemi BMW ConnectedDrive, které nabízejí bohaté portfolio informačních, zábavních i servisních služeb. Kromě toho umožňuje používání vybraných aplikací pro chytré telefony systémem vozu a zajišťuje přístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store.
  Driving Assistant Plus

  Driving Assistant Plus.

  Výbava Driving Assistant Plus přispívá ke zlepšení v oblasti bezpečnosti a komfortu. Obsahuje upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a upozornění na přítomnost chodců s funkcí samočinného brzdění ve městě, varování při opuštění jízdního pruhu, ukazatel rychlostních limitů, kamerový systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop&Go a rovněž asistent jízdy v kolonách.
  Parkovací asistent kontrolní displej BMW i3 interiér

  Parkovací asistent.

  Parkovací asistent usnadňuje podélné parkování. Vhodná parkovací místa lze zobrazit a vybrat pomocí hlavního displeje. Po zapnutí směrového ukazatele a při stisknutí tlačítka PDC systém převezme řazení, řízení, zrychlování a brzdění. Parkování tak probíhá zcela automaticky.

  SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2.

  BMW i3 (120 Ah):
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 13,1
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Elektrický dojezd v km (kombinovaný): 359
  Elektrický dojezd při každodenním použití v km: až 260

  BMW i3s (120 Ah):
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 14,6–14,0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Elektrický dojezd v km (kombinovaný): 330–345
  Elektrický dojezd při každodenním použití v km: až 260

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

  Více informací

  Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • BMW i3 (120 Ah):
   Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 13,1
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
   Elektrický dojezd v km (kombinovaný): 359
   Elektrický dojezd při každodenním použití v km: až 260

   BMW i3s (120 Ah):
   Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 14,6–14,0
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
   Elektrický dojezd v km (kombinovaný): 330–345
   Elektrický dojezd při každodenním použití v km: až 260

   Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 ve znění platném v době schválení typu vozidla. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení.

   Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). U těchto vozidel, se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit hodnoty CO2 od hodnot zde uvedených.