NOVODOBÁ IKONA.Nové BMW i8 Roadster.
První BMW i8 Roadster odhaluje novou podobu budoucnosti. Nadšení, které vzbuzuje fascinující BMW i8 Roadster s ikonickým designem a inovativním plug-in hybridním pohonem, je připraveno nově interpretovat svobodu pohybu. Pro bezpodmínečnou radost z jízdy všude, kam vede silnice. Už při prvním pohledu zvýší hladinu adrenalinu v krvi. A stejně tak rychle se pohybuje ručička rychloměru: inovativní plug-in hybridní pohon generuje 374 k a 570 Nm. Díky tomu BMW i8 Roadster zrychluje z 0 na 100 km/h za pouhých 4,6 sekundy. Nejrychlejší cesta, jak zažít novou podobu svobody.
Více informací
BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, Sophisto Grey, tříčtvrteční pohled z boku
Kola z lehké slitiny v barvě E-Copper, BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, exteriér
Interiér Accaro E-Copper, BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, interiér
Otevřené křídlové dveře BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, Sophisto Grey

BMW I8 ROADSTER ULTIMATE SOPHISTO EDITION.

BMW i8 Ultimate Sophisto Edition kombinuje zcela výjimečným způsobem inovativní výkonnost a okázalý vzhled a je výjimečné v každém ohledu. Speciální edice dostupná pro BMW i8 Coupé i BMW i8 Roadster je omezena na 200 kusů určených pro celý svět. Z davu se vyčleňuje šedou barvou Sophisto Grey se speciálními ozdobnými prvky a litými koly v barvě E-Copper. Sportovní charakter vozu dále zdůrazňují i lakované brzdové třmeny. Také interiér tohoto dynamického plug-in hybridního sportovního vozu podobným způsobem odlišuje exkluzivita barvy Accaro E-Copper, speciální keramické povrchy ovladačů a lákavé detaily, jako jsou například ozdobné lišty prahů s logem edice či nápis „1 of 200“ umístěný na středové konzole. Součástí výbavy edičních modelů je kromě jiného Head-Up Displej, který řidiči neustále poskytuje aktuální informace o jízdě, atmosféru uvnitř umocňuje prostorové osvětlení a prémiová audioaparatura Harman Kardon s HiFi reproduktory.

JEDINEČNÝ ŠARM.

BMW i8 Roadster se do posledního detailu prezentuje jako futuristický automobil. Jeho progresivní tvary mluví jasným jazykem, který už nemůže být dynamičtější. Nejvýraznější prvek: impozantní, pohodlně otevíratelné vzhůru výklopné dveře z uhlíkových vláken. Sportovně pojatá přední část i nadále zosobňuje individuální charakter a hrdě dává na odiv BMW masku chladiče ve tvaru ledvinek, kterou po stranách doplňují full-LED přední světlomety a přepracované větrné clony. Výrazný černý pás ve tvaru V se táhne podél celého vozu, čímž zdůrazňuje jeho nízkou siluetu. Působivý uhlazený design rovněž optimalizuje proudění vzduchu a vytváří aerodynamiku, která nemá obdoby. Nový BMW i8 Roadster tak představuje dokonalou symbiózou tvaru a funkce, jež zná pouze jediné: ničím neomezenou svobodu.

„Toto je čistá e-mobilita s větrem ve vlasech. Tímto otevřeným dvoumístným vozem míříme na přední příčku segmentu otevřených sportovních hybridů.“
KLAUS FRÖHLICH, ČLEN DOZORČÍ RADY BMW AG

VOLNOST. PROSTOR.

Také interiér zdůrazňuje jedinečný charakter BMW i8 Roadster. To je okamžitě patrné z exkluzivní výbavové linie Accaro Amido/E-Copper. Interiér v sobě odráží dynamické křivky exteriéru, díky čemuž celý kokpit vytváří futuristickou sportovnost. Středový panel je nakloněn směrem k řidiči a ovladače jsou rozmístěny intuitivně. Tím je zaručena maximální orientace na řidiče a přehlednost. Optimální boční podporu těla a maximální komfort poskytují nová elektricky nastavitelná sportovní sedadla s paměťovou funkcí. Za sedadly se nachází další úložný prostor. S volitelným cestovním paketem Travel jsou připraveny vyjímatelné přihrádky a kapsa na mapy z kůže Nappa. LED osvětlení interiéru v noci vytváří vysoce kvalitní, působivé prostředí. Světelné linky zvýrazňující tvary dveří, přístrojové desky, středové konzoly a volantu jsou dodávány na přání a jejich barvu lze podle nálady měnit z modré EfficientDynamics na jantarově žlutou či bílou.

BMW SHADOW LINE.

Ještě elegantnější a sportovnější charakter automobilu dodávají prvky exteriéru v leskle černém provedení. Mezi tyto díly působící dojmem vysoké kvality patří obložení C sloupků a výplně zadní kapoty.

REVOLUČNÍ SPEEDSTER.

BMW i8 Roadster zkrotí dokonce i vítr. A to nejen svým sportovním vzhledem, ale také aerodynamickým tvarem karoserie, extrémně lehkou konstrukcí a vrstveným designem LED zadních světel, o něž se žádný větrný poryv nezastaví.

Více informací

PRŮKOPNÍK. VYROBENÝ Z KARBONU.

Buďte ve vedení. S novým BMW i8 Roadster je to snadné. Jedním z důvodů je jeho mimořádně lehká architektura LifeDrive. Ta se skládá z modulu Drive, hliníkového podvozku a modulu Life, ultralehkého prostoru pro cestující z vysokopevnostního karbonu. Oba komponenty jsou do posledního gramu hmotnostně optimalizovány s cílem efektivně na silnici přenést promyšlenou trvalou udržitelnost s vybroušenou sportovností.

SVOBODA DOJET KAMKOLIV.

Nabíjení nebo tankování – s komplexním paketem produktů a služeb BMW Charging lze s BMW i8 Roadster zvládnout hravě oba úkony. Doma můžete své BMW i8 snadno nabíjet prostřednictvím nabíjecí stanice BMW Wallbox nebo nabíjecím kabelem. Pokud chcete, můžete používat ekologicky získanou elektřinu BMW Green Energy od společnosti NATURSTROM. Individuální konzultace, odbornou montáž a počáteční nastavení provádí kvalifikovaný elektrikář. Na svých cestách se setkáte s neustále se rozšiřující sítí nabíjecích stanic, na nichž můžete platit pomocí karty ChargeNow. Prostřednictvím aplikace ChargeNow, nebo přímo ve vašem BMW i8 Roadster, například přes plně propojené navigační služby BMW ConnectedDrive, zjistíte, kde se nacházejí další nabíjecí stanice.

PROPOJENÍ S BUDOUCNOSTÍ.

BMW ConnectedDrive nabízí inovativní řešení, jež přináší novému BMW i8 Roadster vysokou úroveň konektivity pro plně inteligentní a trvale udržitelnou formu mobility. Například služby BMW ConnectedDrive pro navigaci vypočítají vždy nejhospodárnější cestu k cíli. Kromě toho funkce Remote Services aplikace BMW Connected pro iOS a Android jediným dotykem prstu poskytnou spoustu důležitých informací týkajících se vašeho BMW i8 Roadster. Díky BMW Teleservices váš BMW i Autorizovaný dealer vždy přesně ví, kdy je čas na servis.
 • Send to Car.
 • Share live trip status

PROGRAM BMW i PURE IMPULSE EXPERIENCE.

Jakožto majiteli BMW i8 Roadster se vám otevírá celý svět nejrůznějších privilegií. Program BMW i Pure Impulse Experience svým členům po celém světě nabízí exkluzivní akce a unikátní lifestylové možnosti. Tento program zahrnuje zajímavý a inspirativní pohled na technologie, cestování, kulturu, gastronomii a design.

S PLNOU BEZPEČNOSTÍ VPŘED.

Ať už jedete kamkoliv, BMW i8 Roadster je díky řadě asistenčních systémů připraveno na cokoliv. Například při jízdě v dešti se brzdy díky funkci vysoušení čas od času pro řidiče neznatelně vysuší, aby se maximalizoval brzdný účinek. Při špatných povětrnostních podmínkách protiprokluzový systém Dynamic Traction Control (DTC) usnadňuje rozjezd omezením prokluzu a maximalizací trakce. Systém pohonu všech kol BMW xDrive při jízdě zajišťuje vynikající přilnavost v každé jízdní situaci. Systém se aktivuje v hybridním režimu a variabilně a podle situace rozděluje hnací sílu obou pohonů na všechna čtyři kola.

DALŠÍ DŮLEŽITÁ TÉMATA.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW i8 Roadster:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 14,5
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 46

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se podle konfigurace lišit.

  Hodnoty pro BMW i8 Roadster jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.