ELEKTRIZUJÍCÍ JÍZDNÍ DYNAMIKA.

BMW řady 2 Active Tourer s pohonem eDrive.

BMW 225xe Active Tourer, kombinující pohon BMW eDrive a zážehový motor BMW TwinPower Turbo, nabízí jak elektrický pohon, tak neomezený dojezd. Inteligentní souhra mezi oběma pohonnými systémy dává vzniknout elektrickému pohonu všech kol xDrive. Tento systém funguje automaticky a v každé situaci nabízí nejlepší možnou trakci a agilitu – s optimalizovanou spotřebou paliva 2,1 až 2,0 l/100 km a emisemi CO2 v rozmezí 49 až 46 g/km.

ELEKTRIZUJÍCÍ JÍZDNÍ DYNAMIKA.BMW řady 2 Active Tourer s pohonem eDrive.

BMW 225xe Active Tourer, kombinující pohon BMW eDrive a zážehový motor BMW TwinPower Turbo, nabízí jak elektrický pohon, tak neomezený dojezd. Inteligentní souhra mezi oběma pohonnými systémy dává vzniknout elektrickému pohonu všech kol xDrive. Tento systém funguje automaticky a v každé situaci nabízí nejlepší možnou trakci a agilitu – s optimalizovanou spotřebou paliva 2,1 až 2,0 l/100 km a emisemi CO2 v rozmezí 49 až 46 g/km.

Více informací

  KONCEPCE VOZU.

  Všestrannost se propojuje s hospodárností a radostí z jízdy: BMW 225xe Active Tourer kombinuje osvědčenou a vyzkoušenou flexibilitu a mimořádnou spotřebu paliva s typickou jízdní dynamikou vozů BMW. Díky technologii BMW eDrive od BMW EfficientDynamics je v čistě elektrickém režimu k dispozici dojezd až 41 kilometrů, a to s nulovými emisemi a bez jediné spotřebované kapky paliva.
   

  Součásti pohonu eDrive jsou velmi chytře a promyšleně schovány a neomezují komfort posádky či funkčnost nebo prostornost vozu. Při pohledu zvenku se tento automobil od konvenčně poháněného modelu liší LED světelným prstencem okolo nabíjecího otvoru, stejně jako nápisy „eDrive“ na C-sloupcích, poukazujícími na inovativní systém pohonu. V interiéru je nápis „eDrive“ na voliči jízdních režimů, hlavici voliče rychlostních stupňů a v přístrojovém štítu, kde zůstává zobrazen po celou dobu jízdy.

  INDIVIDUÁLNÍ JÍZDNÍ PROJEV.

  Jakožto plug-in hybridní automobil nabízí model BMW 225xe Active Tourer různé jízdní režimy, díky nimž řidič může výrazným způsobem ovlivnit aktuální spotřebu paliva. Její výše závisí jak na zvoleném jízdním režimu, tak i na osobním přístupu řidiče. Je-li akumulátor plně nabitý, lze bez jediné spotřebované kapky paliva ujet až 41 kilometrů. V režimu AUTO eDrive elektromotor optimálním způsobem spolupracuje se spalovacím motorem a důraz je kladen především na hospodárnost.

  • Jízda ve městě
  • Každodenní provoz
  • Jízda na dlouhé vzdálenosti

  POHON.

  Nový tříválcový zážehový motor BMW TwinPower Turbo se vyznačuje rychlým nástupem výkonu, excelentními reakcemi na sešlápnutí plynového pedálu i v nízkých otáčkách, líbivým zvukovým projevem a senzační hospodárností. Ve spojení s elektromotorem se v plug-in hybridním voze ukázal jako nečekaně výkonná pohonná jednotka. Pohon vozu tvoří primárně spalovací motor, pohánějící kola přední nápravy, a elektromotor na zadní nápravě. Obě jednotky mohou vůz pohánět samostatně, nebo společně.

  ŘÍZENÍ TOKŮ ENERGIÍ.

  Inteligentní řízení toků energií je jedním z hlavních pilířů konceptu BMW eDrive. Tento systém řídí spolupráci všech pohonných komponent BMW s elektromotorem ve snaze nabídnout nevyšší možnou hospodárnost s vynikajícími jízdními výkony a prodlouženým dojezdem.
   

  Tlačítko eDrive řidiči umožňuje volit mezi třemi režimy jízdy na elektřinu: standardní režim AUTO eDRIVE, čistě elektrický režim MAX eDRIVE a režim SAVE BATTERY.

  • Režim AUTO eDrive
  • Režim MAX eDrive
  • Režim SAVE BATTERY
  • Prediktivní výběr
  • Volič jízdních režimů

  DOBÍJENÍ.

  Ať už nabíjíte z domácí zásuvky nebo používáte nabíjecí stanici BMW i Wallbox z komplexní nabídky produktů a služeb 360° ELECTRIC, dobíjení akumulátoru nemůže být jednodušší. Můžete dobíjet i na cestách na jedné z mnoha veřejných nabíjecích stanic ChargeNow.

  Kompletní servis pro elektromobilitu.

  • Nabíjení doma
  • Nabíjení na cestách

  KONEKTIVITA.

  Buďte se svým BMW vždy ve spojení: přes chytrý telefon (iOS nebo Android) lze ovládat nejen funkci zamykání na dálku (BMW Remote Services), ale také specifické funkce pro hybridní vozy. To znamená, že vždy máte dokonalý přehled o spotřebě a hospodárnosti vašeho BMW 225xe Active Tourer. Tyto služby vzdálené obsluhy, navržené pro rozmanité způsoby používání, lze obsluhovat uvnitř i vně vozu.

  • Aplikace BMW ConnectedDrive
  • Nezávislé topení a klimatizace

  INTERIÉR & PRAKTIČNOST.

  BMW 225xe Active Tourer je hospodárný z pohledu spotřeby paliva – a víc než velkorysý, co se vnitřního prostoru týče. Díky zvýšené pozici sedadel si cestující na zadních sedadlech mohou vychutnávat mimořádně dobrý výhled z vozu. Vysokonapěťový akumulátor je kompaktně uložen pod zadní řadou sedadel, což znamená vždy dostatek přepravní kapacity pro zavazadla. Standardně dodávaná dělená opěradla zadních sedadel v poměru 40:20:40 ještě více zlepšují praktickou stránku vozu. Zvyšují flexibilitu zavazadlového prostoru a také usnadňují přepravu objemných předmětů.

  Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • Spotřeba paliva, emise CO₂ a spotřeba elektrické energie BMW 225xe iPerformance Active Tourer:

   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1 až 2,0
   Emise CO₂ v g/km (kombinované): 49 až 46
   Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,9 až 11,8

   Údaje pro spotřebu paliva, emise CO₂ a spotřebu elektrické energie závisí na vybraném rozměru kol a pneumatik.

   Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

   Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO₂ u nových osobních automobilů lze najít ve „Směrnici pro spotřebu paliva a emise CO₂ u nových osobních automobilů“, která je k bezplatně dispozici na všech prodejnách a ve společnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.