BMW M340i xDrive Touring, Jízdní tříčtvrteční záběr zepředu před městským prostředím

THE 3

BMW M

M MODELY BMW ŘADY 3 TOURING: MODELY & VÝBAVA

BMW M340i xDrive a M340d xDrive Touring propojují sportovnost s inovativní všestranností. Pečlivě navržený sportovní charakter je vytvořen použitím mnoha M specifických řešení pro posílení jízdní dynamiky a sportovního designu, které doplňují vyspělé a výkonné motory BMW M TwinPower Turbo.

Více informací
THE 3M MODELY BMW ŘADY 3 TOURING: MODELY & VÝBAVA

  JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW M340i xDRIVE TOURING A BMW M340d xDRIVE TOURING.

  Změní očekávání v radost z jízdy.

  Z lásky k závodění: Díky originálním komponentům podvozku BMW M nabízejí modely BMW M340i xDrive a M340d xDrive Touring vzrušení na nejvyšší úrovni. Inspirují působivými schopnostmi a zdokonalenými jízdními vlastnostmi splňujícími nejvyšší nároky. Například Adaptivní M podvozek s Variabilním sportovním řízením poskytují za podpory M sportovního diferenciálu sportovní radost z jízdy a zvýšenou agilitu, optimální trakci a nejlepší možné jízdní vlastnosti.

  BMW M340i xDrive Touring, Jízdní dynamika
  BMW M340i xDrive Touring, zážehový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo.

  Řadové 6válce BMW TwinPower Turbo.

  BMW M340i xDrive pohání třílitrový zážehový řadový 6válec s technologií BMW TwinPower Turbo. S nejvyšším výkonem 275 kW (374 k) a maximálním točivým momentem 500 Nm nabízí extrémně sportovní jízdní výkony. Zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhé 4,4 sekundy. M340d xDrive pohání vznětový 6válec s působivym výkonem – 250 kW (340k) a maximálním točivým momentem 700 Nm. Zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhé 4,6 sekundy
  BMW M340i xDrive Touring, M sportovní diferenciál

  M sportovní diferenciál.

  M sportovní diferenciál optimalizuje trakci a jízdní stabilitu při změně jízdního pruhu nebo akceleraci ze zatáčky, při projíždění zatáček vysokými rychlostmi nebo na měnících se površích silnice. Trakci zlepšuje elektronicky řízená svornost diferenciálu, která omezuje rozdíly v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.
  BMW M340i xDrive Touring, 8stupňová automatická převodovka Steptronic Sport.

  8stupňová automatická převodovka Steptronic Sport.

  Osmistupňová automatická převodovka Steptronic Sport nabízí mimořádně sportovní řazení. V automatickém i manuálním režimu lze pro pohodlnou jízdu setrvačností nebo mimořádně dynamickou jízdu používat řadicí páčky na volantu nebo volič převodovky. V režimu SPORT a s pákou voliče v levé poloze S/M je řazení zaměřeno na maximální dynamiku.
  BMW M340i xDrive Touring, M sportovní brzdy

  M sportovní brzdy.

  M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v modrém provedení s logem M. Používají větší brzdové kotouče, zaručující mimořádný brzdný výkon.
  BMW M340i xDrive Touring, Variabilní sportovní řízení

  Variabilní sportovní řízení.

  Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní odezvu řízení a současně vyžaduje méně fyzické námahy při otáčení volantem. V principu funguje tak, že mění převod řízení v závislosti na úhlu natočení volantu. Tím se zlepšuje ovládání vozidla při dynamičtějším stylu jízdy a omezuje se potřebná síla k otáčení volantu při parkování a zatáčení.
  BMW M340i xDrive Touring, Adaptivní M podvozek.

  Adaptivní M podvozek.

  Adaptivní M podvozek je o 10 milimetrů snížený a lze měnit jeho charakteristiku tak, aby vyhovoval danému povrchu a jízdním podmínkám. Řidiči mohou změnit nastavení podvozku i pomocí voliče jízdních režimů a kdykoliv si tak vůz přizpůsobit svému oblíbenému jízdnímu stylu – od komfortního až po extrémně sportovní s velmi citlivými reakcemi.
  BMW M340i xDrive Touring, mild hybridní technologie

  Mild hybridní technologie.

  Mild hybridní technologie slouží k rekuperaci kinetické energie a pomoci spalovacímu motoru při akceleraci elektrickou energií. Tím dochází ke snížení spotřeby paliva a emisí a zároveň se zvyšuje dynamický potenciál. Mild hybridní technologie zajišťuje rychlejší reakce a komfortnější využití automatické funkce Start/Stop. Aktuálně k dispozici v BMW M340d xDrive Touring.

  DESIGN BMW M340i xDRIVE TOURING A BMW M340d xDRIVE TOURING.

  Sportovní do nejmenšího detail.

  Sportovce rozeznáte na první pohled. A ryzí M design také. Exkluzivní designové prvky od BMW M byly stvořeny pro vzrušující okamžiky a závodní pocity. Současně ale dodávají exteriérům modelů M340i xDrive a M340d xDrive Touring charakter skutečného sportovce.

  BMW M340i xDrive Touring, M aerodynamický paket

  M aerodynamický paket.

  M aerodynamický paket se skládá z M specifického předního nárazníku, zadního nárazníku s difuzorem v metalickém odstínu Dark Shadow a nástavci prahů. Celek vyzdvihuje čistou dynamiku a sportovnost modelu. Komponenty nejen vybrušují eleganci vozu, ale současně optimalizují jeho aerodynamické vlastnosti.
  BMW M340i xDrive Touring, 19" M kola z lehké slitiny Double-spoke 792 M Bicolour

  19" M kola z lehké slitiny Double-spoke 792 M Bicolour.

  19" M kola z lehké slitiny Double-spoke 792 M Bicolour Cerium Grey (šedá), leštěná, s kombinovanými pneumatikami runflat, přední 8 J x 19 s pneumatikami 225/40 R19, zadní 8,5 J x 19 s pneumatikami 255/35 R19.
  BMW M340i xDrive Touring, BMW Individual Shadow Line v leskle černém provedení

  BMW Individual Shadow Line v leskle černém provedení.

  BMW Individual Shadow Line obsahuje mnoho prvků karoserie v leskle černém provedení. Patří sem spodní hrany oken, lišty kolem bočních oken a jejich svislé vodicí lišty, B-sloupky, stejně jako rámečky, základny a držáky vnějších zpětných zrcátek.
  BMW M340i xDrive Touring, Exkluzivní koncovky výfuku

  Exkluzivní koncovky výfuku.

  Exkluzivně pro M340i xDrive a M340d xDrive Touring: Koncovky výfuku vlevo a vpravo s nepravidelným tvarem v barvě Cerium Grey. Koncovky v tomto případě dodávají vnějšímu vzhledu jednoznačně více sportovnosti a posilují jeho dynamický výraz modelů M340i xDrive a M340d xDrive Touring.
  BMW M340i xDrive Touring, M sportovní sedadla a M bezpečnostní pásy

  Sportovní sedadla & M bezpečnostní pásy.

  Sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce se vyznačují optimální oporou a značnými možnostmi nastavení, včetně šířky opěradla. M bezpečnostní pásy jsou vybavené předpínači a omezovači tahu. Mají vetkanou klasickou M trikoloru, která interiéru dodává specifický charakter.
  BMW M340i xDrive Touring, M kožený volant

  M kožený volant.

  Tříramenný M kožený volant s multifunkčními tlačítky, logem M a integrovaným airbagem řidiče. Díky věnci volantu z černé kůže Walknappa s černým prošíváním a vybráním na palce poskytuje bezprostřední zážitek ze sportovní jízdy.
  BMW M340i xDrive Touring, M specifický přístrojový panel

  M specifický přístrojový panel.

  Kromě běžných jízdních informací, jako je rychlost či otáčky, M specifický přístrojový panel zobrazuje i další informace zaměřené hlavně na sportovní styl jízdy.

  ASISTENČNÍ SYSTÉMY A KONEKTIVITA BMW M340i xDRIVE TOURING A BMW M340d xDRIVE TOURING.

  Intuitivní a předvídavé.

  BMW M340i xDrive a M340d xDrive Touring vás do každého cíle dovezou bezpečně a přitom každou vaši cestu přemění ve sportovní zážitek. K tomu jsou připraveny inteligentní funkce výbav Driving Assistant Professional a Parking Assistant, které již disponují funkcemi částečně automatické jízdy. Kromě adaptivního systému pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go je jeho součástí také varování na nebezpečí nárazu s překážkou, chodci a cyklisty, doplněné brzdnou funkcí. Nechybí ani asistent řízení a udržování v jízdním pruhu, pomáhající řidiči do rychlosti 210 km/h. Cestu směrem k autonomním vozům dláždí také Parking Assistant s funkcí couvacího asistentu, které automatizují zajíždění a vyjíždění z parkovacího místa. To vše pro optimální komfort a maximální bezpečnost ve všech jízdních situacích. S tím pomohou inovativní funkce asistentu BMW Intelligent Personal Assistant, který zaznamenává vaše osobní chování a díky tomu vás s každým dnem lépe poznává. Pokud si to přejete, ovládá navigaci, zábavu nebo kancelářské funkce, a vždy zná nejrychlejší cestu k vaší oblíbené italské restauraci. Stejně jako skutečný asistent zodpoví vaše otázky týkající se vozidla a umožní vám lépe poznat vaše BMW řady 3 Touring a celou řadu jeho inovativních prvků a funkcí.

  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring asistenční systémy a konektivita
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Driving Assistant Professional

  Driving Assistant Professional.

  Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních jízdních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v jízdním pruhu s rozšířenými funkcemi, asistent nouzového zastavení a rovněž funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Asistent řízení a udržování v jízdním pruhu

  Asistent řízení a udržování v jízdním pruhu s rozšířenými funkcemi.

  Asistent řízení a udržování v jízdním pruhu s rozšířenými funkcemi lze aktivovat jako pomoc řidiči v monotónních jízdních situacích. Pomáhá udržet vůz uprostřed jízdního pruhu, a to včetně zúžených jízdních pruhů, a aktivním naváděním usnadňuje cestování na dálnicích.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring BMW Drive Recorder

  BMW Drive Recorder.

  BMW Drive Recorder umožňuje nahrávat video zobrazující okolí vozu a přehrávat jej na kontrolním displeji ve voze nebo jej prostřednictvím USB exportovat do jiných zařízení. Současně se záznamem obrazu se ukládají také informace o rychlosti a pozici GPS. Drive Recorder má dva režimy: nahrávání situace kolem vozu a Crash Recorder, který se může automaticky spustit při nárazu.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Funkce varování před vozidly přijíždějícími ze strany

  Funkce varování před vozidly přijíždějícími ze strany.

  Funkce varování před vozidly přijíždějícími ze strany rozpoznává semafory, dopravní značky a vozidla přijíždějící ze stran a pomáhá předcházet nehodám. V případě, že je střet nevyhnutelný, systém automaticky sníží nárazovou rychlost.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Parking Assistant Plus

  Parking Assistant Plus.

  Výbava Parking Assistant Plus usnadňuje parkování a manévrování s vozem. Kromě jiných funkcí obsahuje funkci Surround View včetně pohledu z ptačí perspektivy Top View, Panorama View a také pomocníka při podélném parkování, Active Park Distance Control, funkci nouzového brzdění, Parking Assistant s vodicími čárami a couvací asistent.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Couvací asistent

  Couvací asistent.

  Couvací asistent si pamatuje posledních 50 m jízdy rychlostí do 35 km/h a na požádání je dokáže couváním zopakovat. Systém ovládá řízení, takže řidič se při vycouvávání musí soustředit hlavně na hlídání okolí.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Automatický asistent rychlostních limitů

  Automatický asistent rychlostních limitů.

  Automatický asistent rychlostních limitů dynamicky upravuje rychlost systému pro udržování rychlosti podle aktuálních rychlostních omezení. Aktuální rychlostní limity jsou získávány pomocí dat navigace a potvrzovány kamerou ve voze. Zobrazované informace se průběžně hromadně aktualizují.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Connected Command

  Connected Command.

  Chcete se soustředit pouze na jízdu? Přenechte svým spolucestujícím obsluhu některých funkcí. S funkcí Connected Command je to jednoduché. Pomocí aplikace BMW Connected se můžete se svými spolucestujícími podělit o obsluhu zábavních funkcí vozu nebo navigace, stejně jako jim zpřístupnit důležité funkce klimatizace.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Concierge Service

  Concierge Service.

  Bude zítra v Římě svítit slunce? Kdy mi letí letadlo? Služba Concierge Service je připravena pomoci s cestováním a může poskytnout odpověď na jakýkoliv druh dotazu. A nezáleží na tom, zda jde o rezervaci místa v restauraci, hotelu nebo kině. Dokonce tuto službu můžete využít i pro placení. Služba Concierge Service je připravena kdekoliv a kdykoliv.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Caring Car

  Caring Car.

  Chcete přijet svěží? Chcete potlačit stres? S funkcí Caring Car to není problém. Stačí dát pokyn „Hey, BMW. I`m tired” nebo „Hey, BMW. I`m feeling stressed“ a BMW Inteligentní osobní asistent aktivuje program vitalizace nebo relaxace, který cílenou souhrou různých funkcí v interiéru navodí odpovídající atmosféru stimulující všechny smysly.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Remote Software Upgrade

  Remote Software Upgrade.

  Chcete, aby vaše BMW byl vybaveno vždy nejaktuálnějším softwarem? Díky službě Remote Software Upgrade bude vaše BMW vždy aktuální. Pohodlně, spolehlivě a bez stresu – bez nutnosti navštívit servisního partnera BMW. Aktualizace jsou instalovány bezdrátově, stejně jako v případě vašeho chytrého telefonu.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring BMW Live Cockpit Professional

  BMW Live Cockpit Professional.

  Součástí BMW Live Cockpit Professional s navigačním systémem jsou mimořádně kvalitní displeje. Kontrolní dotykový displej o úhlopříčce 10,25" doplňuje digitální přístrojový panel o úhlopříčce 12,3". BMW operační systém 7 lze ovládat také dotykovým ovladačem iDrive Touch.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring BMW Maps

  BMW Maps.

  Plánování i přípravy během jízdy a dokonce i při parkování: BMW Maps vám přinášejí výjimečný zážitek z navigace. Více komfortu a personalizace na cestách zásluhou intuitivního ovládání a navigaci, která je dokonale přizpůsobena řidiči.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Connected Music

  Connected Music.

  Poslouchejte svou oblíbenou hudbu, ať už jste kdekoliv na cestách. Klasickou hudbu při jízdě po dálnici, jazz během dopravní špičky a při klidné projížďce třeba pop. Se službou Connected Music využívající SIM kartu zabudovanou ve voze si můžete okamžitě bez limitů přehrávat hudbu z výběru více než 30 milionů skladeb, které má v portfolio Spotify – hudební partner BMW.
  BMW M340i xDrive Touring BMW M340d xDrive Touring Connected Drive Store

  Connected Drive Store.

  Vstup do digitálního světa BMW. ConnectedDrive Store umožňuje odkudkoliv online objednávat různé digitální služby.

  FUEL CONSUMPTION AND CO2 EMISSIONS.

  BMW M340i xDrive Touring:
  Fuel consumption in l/100 km (combined): 7.6–7.2
  CO2 emissions in g/km (combined): 172–163

  BMW M340d xDrive Touring(2):
  Fuel consumption in l/100 km (combined): x.x–x.x
  CO2 emissions in g/km (combined): xxx–xxx

  The values of the vehicles labeled with (2) are preliminary.


  The information on fuel consumption, CO2 emissions and energy consumption has been determined in accordance with the prescribed measurement procedure VO (EU) 715/2007 in the version applicable at the time of type approval. The figures refer to a vehicle with basic configuration in Germany and the range shown considers optional equipment and the different size of wheels and tires available on the selected model.


  Further information about the official fuel consumption and the official specific CO2 emissions for new passenger automobiles can be found in the 'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines', which are available free of charge at all sales outlets and from DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Germany and on https://www.dat.de/co2


  The values are already based on the new WLTP regulation and are translated back into NEDC-equivalent values in order to ensure the comparison between the vehicles. For vehicle related taxes or other duties based (at least inter alia) on CO2-emissions the CO2 values may differ to the values stated here.

  Více informací

  Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • BMW M340i xDrive Touring:
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,6–7,2
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 172–163

   BMW M340d xDrive Touring(2)*:
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 5,8–5,4
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 153–143

   Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 ve znění platném v době schválení typu vozidla. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení.

   Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). U těchto vozidel, se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit hodnoty CO2 od hodnot zde uvedených.